اخذ اقامت عمان از طریق کار 2024+ شرایط، مدارک و مشاغل موردنیاز

مدارک لازم برای اخذ اقامت عمان از طریق کار

اخذ اقامت عمان از طریق کار


 اخذ اقامت عمان از طریق کار

آیا می‌دانید اخذ اقامت عمان از طریق کار چگونه امکان‌پذیر است؟ تا چه میزان از لیست مشاغل موردنیاز عمان اطلاع دارید؟ عمان کشوری زیبا و توسعه‌یافته در شبه‌جزیره عربستان برگرفته از اقتصادی پویا و فرصت‌های شغلی بسیار متنوع که به مقصدی جذاب برای کارجویان خارجی تبدیل شده است.

خوب می‌دانید که برای گرفتن اقامت کاری در عمان بایستی مراحل معینی را دنبال کنید. ما در این مقاله برای آگاهی شما عزیزان در خصوص شرایط اخذ اقامت عمان از طریق کار به‌روزترین مطالب را جمع‌آوری کرده‌ایم؛ لذا خواهشمندیم برای بررسی این شرایط و جزئیات آن مطالب ما را تا انتها مطالعه کنید.

اخذ اقامت عمان از طریق کار
اخذ اقامت عمان از طریق کار

شرایط اقامت کاری در عمان

در حالت کلی ویزای عمان برای متقاضیان جهت اهداف خاصی صادر می‌شود. شما از طریق اخذ ویزای کاری عمان می‌توانید در این کشور درآمد دلاری کسب کنید. حتی درصورتی‌که در این کشور اقامت نداشته باشید، باز هم این موضوع اتفاق می‌افتد.

فقط دریافت یک پیشنهاد شغلی مطمئن از جانب یکی از شرکت‌های فعال در عمان برای گرفتن ویزای کار این کشور الزامی است. تقریباً باید گفت که همه متقاضیان مهاجرت به کشور عمان به دلیل نرخ بسیار کم بیکاری در این کشور قادر به انتخاب شغل موردنظر خود هستند.

یکی از اولین موضوعات مهم در مورد شرایط کار و اخذ اقامت عمان از طریق کار مربوط به میزان ساعت‌ کاری در این کشور است. شاغلان در کشور عمان تقریباً ۴۰ تا ۴۸ ساعت در هفته کار می‌کنند.

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات تخصصی در حوزه شرایط اقامت کاری در کشور عمان با مشاورین توانمند با در مجموعه افدل گروپ تماس حاصل فرمایید تا دانستنی‌های لازم را کسب کنید.

مزایا و معایب اخذ اقامت عمان از طریق کار

آیا از مزایا و مشکلات زندگی در عمان اطلاعی دارید؟ زندگی و کار در هر کشوری می‌تواند مزایا و معایبی به همراه داشته باشد و کشور عمان هم به‌عنوان یک کشور مهاجرپذیر و نیازمند درخواست نیروی کار از لحاظ شرایط زندگی و کار شامل یک سری خصوصیت و نواقص مهمی است.

همچنین عمان جزو آن دسته از کشورهایی محسوب می‌شود که برای مهاجرت کاری ایرانیان بسیار مناسب و مفید است. از جمله مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به عمان می‌توان به شرایط سنی، داشتن پیشنهاد کاری، آشنایی و تسلط به زبان عربی یا انگلیسی اشاره کرد.

اطلاع داشتن از این مزیت‌ها برای علاقه‌مندان به اخذ اقامت عمان از طریق کار و شروع یک زندگی بهتر بسیار جالب خواهد بود. در جدول زیر به برخی از این مزایا که برای تصمیم‌گیری بهتر شما عزیزان تأثیر خوبی دارد، می‌پردازیم.

مزایا

معایب

اقتصاد پایدار

سطح زندگی بالا

حقوق و فواید عالی

بازار کار گسترده

محیط کار دوستانه

پیشرفت فردی و حرفه‌ای

تنوع فرهنگی در جامعه

امنیت و استقرار

آب‌وهوا در تابستان بسیار گرم و شرجی

هزینه زندگی نسبتاً بالا

وجود برخی محدودیت‌های اجتماعی در عمان که ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

مزایا و معایب اخذ اقامت عمان از طریق کار
اخذ اقامت عمان از طریق کار

 

راه‌های اخذ اقامت عمان از طریق کار

کسانی که تمایل به دریافت اقامت کشور عمان را دارند، می‌توانند از روش‌های گوناگونی برای این منظور اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روندهای دریافت اقامت در کشور عمان می‌توانید با تیم کارآزموده افدل گروپ تماس گرفته و از راهنمایی‌های وکلای برجسته و کارآزموده ما بهره‌مند شوید.

حالا می‌خواهیم به برخی از مهم‌ترین راه‌های اخذ اقامت عمان از طریق کار که زیاد هم مورد جلب افراد قرار گرفته است را ریزبه‌ریز برایتان توضیح ‌دهیم.

راه‌های اخذ اقامت عمان از طریق کار
اخذ اقامت عمان از طریق کار

اخذ اقامت عمان از طریق تحصیل

روش و اساسی مربوط به اخذ اقامت عمان از طریق کار که گزینه فوق‌العاده جذابی برای دانش‌آموزان و دانشجویان جهت بالابردن دانش تخصصشان به‌حساب می‌آید، اخذ اقامت از طریق تحصیل در این کشور است. یکی از اصلی‌ترین فواید مهاجرت به عمان برای تحصیل، محیط دانشگاهی باکیفیت و پیشرفته است.

دانشگاه‌های این کشور با برخورداری از اساتید برجسته و تجهیزات پیشرفته، فرصت‌های آموزشی خیلی عالی را برای دانشجویان تدارک می‌بینند. علاوه بر این متقاضیان می‌توانند برنامه‌های تحصیلی گوناگونی در سطوح مختلفی نظیر دوره‌های کارشناسی، ارشد و دکتری را انتخاب کنند.

اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری

ثبت شرکت در عمان و سرمایه‌گذاری از دیگر شیوه‌های اخذ اقامت عمان از طریق کار در این کشور است. سرمایه اولیه شرکت کاملاً به نوع آن بستگی دارد. مثلاً اینکه برای ثبت شرکت‌های کوچک با مسئولیت کم‌نیاز به دست‌کم دو هزار دلار خواهد بود؛ ولی برای شرکت‌های بزرگ‌تر چیزی حدود ۸۰۰۰ دلار استفاده می‌شود.

شرکت موردنظر شما برای ثبت در کشور عمان احتمالاً باید در فهرست مشخص از سوی دولت قرار بگیرد. انواع متعدد شركت‌ها برای ثبت در عمان را در مطلب زیر مشاهده می‌کنیم:

v   شرکت مشارکت محدود

v   شرکت با مسئولیت محدود

v   شرکت سهامی عام

v   شرکت سهامی

v   هلدینگ

v   شعبه شرکت‌های خارجی

v   شرکت نمایندگی

v   شرکت سرمایه‌گذاری مشترک

اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری
اخذ اقامت عمان از طریق کار

اقامت عمان از طریق خرید ملک

یکی از پرطرف‌دارترین راه‌های اخذ اقامت عمان از طریق کار، اقامت در این کشور از طریق خرید ملک است. بازار مسکن در عمان با طیف وسیعی از اختیارات مسکونی و تجاری به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به هر نوع فعالیتی پاسخ مفیدی می‌دهد.

از ویلای لوکس با منظره‌های دریا تا آپارتمان‌های مدرن و شیک در شهرهای پر رونقی چون مسقط و صلاله، گستره‌ پهناوری همه و همه در اختیار شما است.

اقامت عمان از طریق خرید ملک
اخذ اقامت عمان از طریق کار

اقامت عمان از طریق ازدواج

یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعات در ارتباط با اخذ اقامت عمان از طریق کار مربوط به اقامت از طریق ازدواج در این کشور است. طبق قوانین عمان، ازدواج با یک عمانی منجر به اخذ اقامت می‌شود. برای درخواست اقامت در عمان باید مدارکی مانند ازدواج نامه معتبر، پاسپورت، تصاویر رنگی و اسناد مالی ارائه داده شوند.

اقامت در این کشور موجب فراهم‌کردن امکانات بهداشتی، آموزشی و اشتغال مناسب برای متقاضیان می‌شود و این افراد اقامت به خدمات بهداشتی و درمانی عمان دسترسی پیدا می‌کنند.

جدای از این موارد درخواست‌کنندگان با اقامت عمان از طریق ازدواج فرصت‌های آموزشی برای فرزندان خود را تأمین می‌کنند. در جدول پایین شرایط مربوط به اقامت عمان از طریق ازدواج را برای بالابردن سطح اطلاعات شما عزیزان بیان کرده‌ایم.

شرایط تأهل

متقاضیان مجرد به‌محض ازدواج با شهروند عمانی به اقامت این کشور دسترسی پیدا می‌کنند.

  در حقیقت افراد متأهل نمی‌توانند از این روش مهاجرتی استفاده کنند، مگر اینکه از همسر عمانی جدا شده و وضعیت مجردی را دوباره به دست بیاورند.

مسائل مربوط به ازدواج

  ازدواج باید کاملاً با رضایت و موافقت قانونی و شرعی دو طرف انجام شود.

  مراسم عقد و ازدواج باید بر اساس مقررات کشور عمان انجام بگیرد.

مراحل مهاجرت

  لازم است متقاضی درخواست اقامت بر پایه ازدواج را به مقامات مهاجرتی عمان تقدیم کند.

  مدارک مربوط به هویت، ازدواج و سایر مدارک مربوطه برای اثبات درست ادعای ازدواج باید فراهم شود.

  مقامات مهاجرتی، مدارک را ارزیابی و اعتبار ادعای ازدواج را تأیید می‌کنند.

ث) در صورت تأیید مدارک، اقامت بر اساس ازدواج برای شخص متقاضی صادر می‌شود.

احترام به قوانین مهاجرتی

  متقاضیان باید به نسبت به قوانین مهاجرتی عمان متعهد باشند و اطلاعات مربوط به این مهاجرت را از منابع رسمی تأیید کنند.

 

کاریابی در عمان

کاریابی و اخذ اقامت عمان از طریق کار پروسه‌ای بسیار مهم جهت کمک به افراد کارجو برای انتخاب شغل مدنظرشان است. در این فرایند رزومه‌ها و اطلاعات افراد کارجو از طریق اینترنت برای این سازمان‌ها ارسال و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

باتوجهبه داشتن شرایط لازم، این مؤسسات اقدام به یافتن کارفرما می‌کنند و در آخر تاریخ و زمان مصاحبه کاری را برای شما اعلام خواهند کرد. مؤسسه‌های کاریابی در بیشتر مواقع خواهان ایجاد بهترین فرصتهای شغلی برای متقاضیان هستند.

سایت ‌های کاریابی عمان قادر هستند امکاناتی را برای بارگذاری رزومه مراجعه‌کنندگان و دسترسی به اطلاعات شغلی آنها فراهم کنند. مشاوران خبره و برجسته ما در مؤسسه افدل گروپ با آگاهی از کلیه قوانین مربوط به اخذ ویزای کار در عمان شما را در مسیر درستی راهنمایی میکنند.

کاریابی در عمان
اخذ اقامت عمان از طریق کار

مشاغل موردنیاز در عمان

در مبحث مربوط به اخذ اقامت عمان از طریق کار باید خاطرنشان کرد که مهاجرت به عمان از طریق تخصص یا حرفه‌ای جزو بهترین و ایده‌آل‌ترین روش‌هایی است که به‌وسیله آن می‌توان به این کشور سفر کرد.

در عمان شغل‌های موردنیاز از طریق توسعهاقتصادی چندسویهای این کشور و نیازهای جامعه تعیین میشوند که بخشهایی از این شغلها عبارتاند از:

v   نفت و گاز: بهترین کسب و کار در عمان مربوط به شغل نفت و گاز در این کشور است. صنعت نفت و گاز باعث ایجاد فرصتهای شغلی در حوزه‌های مهندسی نفت، مدیریت پروژههای حفاری، پالایشگاهها و تجهیزات نفتی میشود.

v   ساخت‌وساز: توسعهزیرساختها و پروژههای ساختمانی مشمول اقامتگاهها، مراکز خرید و تجاری، ورزشگاهها و بنادر، ایجاد مشاغل زیادی را به همراه دارد.

v   گردشگری: در ارتباط با صنعت گردشگری در عمان باید گفت که به دلیل مناظر طبیعی زیبا و بی‌نظیر، تاریخچه فرهنگی غنی و فرصت‌های تفریحی، نقش خیلی مهمی را در اقتصاد ایفا می‌کند. هتل‌ها، راهنمایان گردشگری و خدمات مربوط به گردشگری نیازمندی‌های این حوزه در راستای اقامت عمان از طریق کار هستند.

v   آموزش‌وپرورش: در این شغل باتوجه‌به اهمیت آموزش در توسعه پایدار، نیاز به معلم‌ها، اساتید و فرهنگیان در سطوح مختلف تحصیلی به‌خوبی احساس می‌شود.

v   بهداشت و درمان: بخش بهداشت و درمان به پزشکان، پرستاران، تکنسینهای پزشکی و ایجاد بیمارستانها و مراکز بهداشتی نیاز حیاتی دارد.

v   فناوری اطلاعات: با گسترش فناوری، درخواست برای متخصصان IT، برنامهنویسان و توسعهدهندگان نرمافزار رشد میکند.

حقوق مشاغل مختلف در عمان

دررابطه‌با اخذ اقامت عمان از طریق عمان جالب است بدانید که مهم‌ترین دلیل در پیشرفت بازار کار این کشور و جذب‌کردن نیروهای خبره و باتجربه از سراسر جهان، درآمد بالا در عمان است. در حال حاضر هر ریال عمان معادل ۲/۵۹ دلار امریکا است که ارزش بسیار زیادی دارد.

میزان حقوق کار در عمان در اغلب مشاغل بخصوص کادر بهداشت و درمان متناسب با هزینه‌‌های زندگی در این کشور خیلی بالا است. به همین منظور دریافت مشاوره رایگان از متخصصان افدل گروپ در زمینه هزینه‌های مربوطه می‌تواند کمک زیادی به شما در حیطه بکند.

در جدول گفته شده زیر به متوسط درآمد مشاغل مختلف در راستای اخذ اقامت عمان از طریق کار اشاره کرده‌ایم.

شغل

متوسط درآمد (ریال عمان)

وکالت

۴۱۱۳

دندانپزشک

۱۰۰۰۸۰۰

متخصص زنان و زایمان

۲۲۰۰۱۵۰۰

مهندس عمران

۱۵۲۵

معمار

۱۵۰۹

متخصص پوست

۴۰۰۰۲۲۰۰

پزشک عمومی

۱۰۰۰

حسابدار

۱۱۹۷

مهندس مکانیک

۵۵۰۴۵۰

مهندس کامپیوتر

۶۰۰۴۵۰

مهندس آی‌تی

600500

کارگر

۲۵۰۱۵۰

پزشک اطفال

۱۸۰۰۱۳۰۰

حقوق مشاغل مختلف در عمان
اخذ اقامت عمان از طریق کار

 

روش‌های جستجوی کار در کشور عمان برای ایرانی‌ها

روش‌های یافتن کار در عمان برای ایرانیان به چه صورت است؟ عمان باتوجه‌به توسعه‌ پایدار اقتصادی و صنعتی خود، فرصت‌های شغلی زیادی را برای کارآفرینان و کارجویان بین‌المللی به وجود آورده است.

در این کشور برای یافتن کار توسط درخواست‌کنندگان اقامت یک‌سری روش‌های گوناگونی در این زمینه وجود دارند که به شما جهت دسترسی به موقعیت شغلی مناسب‌ و اخذ اقامت عمان از طریق کار کمک شایانی می‌کند. برخی از رایج‌ترین شیوه‌های کاریابی در عمان طبق موارد زیر هستند:

v   مؤسسه‌های کاریابی: مؤسسات کاریابی مختلفی در عمان وجود دارند که در پیداکردن شغل موردنظرتان به شما کمک فراوانی می‌کنند.

v   سایت‌های کاریابی: بسیاری از سایت‌های کاریابی آنلاین وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید به دنبال شغل دلخواه خود باشید. یکی از معروف‌ترین این سایت‌ها omanjob است.

v   شبکه‌های اجتماعی: شما قادر هستید از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین با افراد و شرکت‌های فعال عمان در ارتباط باشید و فرصت‌های شغلی خوبی را پیدا کنید.

v   ارتباطات شخصی: اگر در کشور عمان آشنا یا اقوامی دارید، می‌توانید به کمک آن‌ها برای پیداکردن شغل موردنظرتان کمک بگیرید.

روش‌های جستجوی کار در کشور عمان برای ایرانی‌ها
اخذ اقامت عمان از طریق کار

مراحل مهاجرت کاری به عمان

برای اخذ اقامت عمان از طریق کار و دریافت گواهی‌نامه NOC باید اول از هر کاری مراحل انگشت‌نگاری را در اداره پلیس عمان انجام دهید. کشور عمان به‌عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای خاورمیانه در جهان شناخته شده است؛ بنابراین برای پذیرش مهاجران و افراد غیر عمانی باید مراحل دشواری سپری شود.

شخصی که مسئولیت استخدام را بر عهده گرفته باید قبل از هر چیزی بررسی کند که درخواست‌کننده در پرونده خود سوءسابقه‌ای داشته یا نه؟ پس از گذشت این مرحله می‌توانید وارد مراحل بعد مربوط به اخذ اقامت عمان از طریق کار شوید‌.

به‌طورکلی مراحل و شرایط مهم دریافت اقامت و تابعیت عمان به شرح زیر هستند:

v   سن قابل‌قبول برای پذیرش در این کشور مابین ۲۱ تا ۶۰ سال است.

v   هزینه‌ای که برای اخذ ویزای کاری در نظر گرفته شده نزدیک به ۲۰ ریال عمانی است. (البته احتمال تغییر نیز وجود دارد.)

v   ویزای کار عمان تقریباً ۳ ماه پس از تاریخ صدور مهلت دارد و بعد از آن باید دوباره تمدید شود.

v   هزینه‌ای که برای دیرکرد ماهانه تمدید ویزا بایستی بپردازید، حدوداً ۵۰ ریال عمان اعلام شده است.

v   نوع ویزای کاری عمان چند بار ورود خواهد بود.

v   اخذ اقامت عمان از طریق کار برای فرد موردنظر معمولاً به‌صورت ۲ساله صادر می‌شود.

در همین راستا کارشناسان ما در آژانس مسافرتی افدل گروپ از ابتدای مراحل مهاجرت کاری تا انجام فرایندهای مربوطه شما را همراهی می‌کنند.

مدارک لازم برای اخذ اقامت عمان از طریق کار

متقاضیانی که می‌خواهند در کشور عمان مشغول به کار شوند، باید برای گرفتن ویزای کاری از طرف کارفرما دعوت‌نامه داشته باشند. برای انجام این کار لازم است درخواست‌کنندگان مدارک خود را به‌صورت کامل در اختیار شرکت کارفرما قرار بدهند.

در این مطلب مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کاری آورده شده است:

v   ارائه ۲ قطعه عکس ۶×۴ از فرد درخواست‌کننده

v   ارائه پاسپورت درخواست‌کننده و کپی آن (حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.)

v   ارائه دعوت‌نامه کاری یا همان مجوز کار صادر شده از طرف کارفرما و در نهایت اداره کار کشور عمان

v   ارائه‌دادن گواهی‌نامه سلامت و عدم بیماری

v   ارائه عدم سوءپیشینه

v   ارائه مدارک مربوط به کار و تخصص متقاضی

v   ارائه دادن فرم درخواست مربوط به ویزای کار به سفارت این کشور

نکته مهم: لازم است بدانید که مدارک موردنیاز حتماً باید به زبان انگلیسی یا عربی ترجمه شوند و در اختیار سفارت کشور عمان قرار بگیرد.

به کمک افدل گروپ به اقامت کشور عمان کار برسید!

داشتن یک شغل مناسب و پردرآمد در کشور مقصد رؤیای هر مهاجری است. به همین منظور مؤسسه مهاجرتی افدل گروپ متشکل از باتجربه‌ترین مشاوران که با ارائه خدمات گسترده‌ای در این زمینه همراه شما عزیزان است.

در واقع افدل گروپ باتوجه‌به نیازهای متقاضیان، خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد تا مهاجرت به کشورهای خارجی برای مشتریان به ساده‌ترین شکل ممکن انجام بگیرد. خدمات ما شامل خرید ملک در عمان، اخذ اقامت عمان از طریق کار، سرمایه‌گذاری در عمان، اخذ ویزا، اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و غیره است.

تیم ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا متقاضیان مهاجرت به کشور عمان یا سایر کشورها بتوانند با خیال راحت در راه مهاجرت گام بردارند و به شما در پیداکردن شغل موردنظرتان در عمان کمک کنند.

صحبت نهایی

اکنون که با شرایط اخذ اقامت عمان از طریق کار در این کشور آشنا شدید. لازم است بدانید که اقامت عمان به دلیل استانداردهای بالای زندگی، ایرانیان زیادی را مجذوب خود کرده است. به همین علت بر آن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به ویزای کار در عمان مطالبی را مورد بررسی قرار دهیم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد.

اگر همچنان خواهان اشتغال به کار و دریافت ویزای این کشور هستید، می‌توانید با استفاده از شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان متخصص و مجرب افدل گروپ تماس گرفته و وقت مشاوره دریافت کنید یا با تکمیل فرم مؤسسه مهاجرتی فوق به‌صورت آنلاین از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول

1. چه مدارکی برای اخذ اقامت عمان از طریق کار الزامی است؟

مدارک موردنیاز شامل گذرنامه، عکس دیجیتال، کارت اعتباری با نقدی برای پرداخت، آدرس ایمیل و…

2. آیا با کار در عمان می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

به‌طورکلی اخذ اقامت دائم در کشورهای عربی فرایندی بسیار دشوار و طولانی است.

3. هزینه مربوط به اخذ اقامت عمان از طریق کار چقدر است؟

هزینه اقامت بسته به کشور و نوع ویزای انتخابی شما متفاوت است.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *