چگونه ارز مورد نیاز در دبی را تهیه کنیم؟ معرفی 3صرافی معتبر

چگونه ارز مورد نیاز در دبی را تهیه کنیم؟ معرفی 3صرافی معتبر

مهم‌ترین نکات درباره تهیه ارز مورد نیاز در دبی

ارز مورد نیاز در دبی درهم است یا دلار؟ اگر مدت‌هاست که برای سفر به دبی برنامه‌ریزی کرده‌اید و تنها چند روز با پرواز خود فاصله دارید، احتمالاً ارز مورد نیاز خود را تهیه کرده‌اید؛ اما در صورتی که هنوز هم نمی‌دانید که باید با خودتان دلار ببرید یا درهم، با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

مهم‌ترین نکات درباره تهیه ارز مورد نیاز در دبی
ارز مورد نیاز در دبی

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

واحد پول دبی چیست؟

واحد پول رسمی امارات متحده عربی، درهم است که به عنوان درهم امارات نیز شناخته می‌شود. درهم در 19 می 1973 به گردش در آمد. قبل از این، دینار بحرین در ابوظبی استفاده می‌شد؛ در حالی که دبی و سایر شهرهای امارات از ریال قطر استفاده می‌کردند.

درهم امارات به دلار آمریکا متصل است و هر یک دلار آمریکا معادل 3.671 درهم محاسبه می‌شود. جالب است بدانید که درهم و دلار دو واحد پول معتبر برای خرید در بازارهای دبی و مکان‌های دیگر هستند و به عنوان ارز مورد نیاز در دبی شناخته می‌شوند.

اسکناس‌های دبی با مقادیر 5، 10، 20، 50 و همچنین 100، 200 و 1000 موجود هستند. ممکن است صورت‌حساب‌هایی مانند 6.65 درهم را در دبی دریافت کنید. این عدد به عدد صحیح بعدی یعنی 7 گرد می‌شود؛ اما اگر ارقام بعد از اعشار کمتر از 5 باشند (مانند 6.46)، آنگاه به عدد صحیح قبلی گرد می‌شود.

واحد پول دبی چیست؟

 

در جدول زیر می‌توانید تبدیل درهم به ارزهای رایج جهان را مشاهده کنید؛ این اطلاعات طبق آخرین تغییرات در تاریخ 20 مرداد 1402 تنظیم شده‌اند.

1 درهم 0.272 دلار آمریکا
1 درهم 0.248 یورو
1 درهم 0.215 پوند انگلیس
1 درهم 0.366 دلار کانادا
1 درهم 0.417 دلار استرالیا
1 درهم 1.965 یوان چین
1 درهم 7.373 لیر ترکیه

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

بهترین ارز مورد نیاز در دبی کدام است؟

احتمالاً اکنون از خودتان می‌پرسید که کدام ارز برای سفر به شهر دبی بهتر است؟ درهم یا دلار در دبی؟ هر چند که دلار آمریکا نیز برای استفاده در دبی مورد قبول است، اما بهترین ارز مورد نیاز در دبی برای خرید همان درهم (AED) است. درهم امارات را می‌توانید به صورت اسکناس و سکه خرج کنید.

بنابراین از آنجایی که واحد پول در امارات متحده عربی، درهم است، به شما توصیه می‌کنیم که قبل از سفر خود به دبی، اسکناس‌ها و سکه‌های محلی را تهیه کنید. همچنین صرافی‌های زیادی در فرودگاه برای مبادله ارزهای مختلف وجود دارند که تبدیل ریال به درهم در دبی را برای شما انجام می‌دهند.

بهترین ارز مورد نیاز در دبی کدام است؟
ارز مورد نیاز در دبی

 

کارت بانکی مورد نیاز در دبی

خرید و معامله در مغازه‌ها و بازارهای کوچک‌تر دبی بیشتر با پول نقد انجام می‌شود؛ اما استفاده از کارت‌های بانکی برای خرید در دبی و امارات یک روش متداول است. برخی از بهترین کارت‌های پول مسافرتی شامل کارت‌های نقدی، اعتباری و پیش پرداخت می‌شوند.

پس انتخاب اینکه ارز مورد نیاز در دبی را به صورت پول نقد به همراه داشته باشید یا از کارت‌های بانکی استفاده کنید، به ترجیحات شما بستگی دارد. در ادامه چند مورد از رایج‌ترین کارت‌های پرداختی را که در دبی استفاده می‌شوند، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

Debit Cards

کارت‌های نقدی در دبی بهترین روش را برای برداشت از دستگاه خودپرداز و پرداخت با کارت فراهم می‌کنند. این کارت‌ها قابل اعتماد، ایمن و راحت هستند و برای معاملات زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند و جزو مهم ترین موارد برای تهیه ملزومات سفر به دبی به حساب می آیند.

بسته به اینکه از چه کارتی استفاده می‌کنید، ممکن است برای هر تراکنش با کارمزد بانکی زیادی مواجه شوید. این کارمزدها ممکن است شامل هزینه‌های برداشت از ATM و هزینه‌های تبدیل باشند.

برای اینکه سفر خود را بدون دردسر سپری کنید، به دنبال کارت بانکی باشید که برای مسافران طراحی شده است. برخی از کارت‌های نقدی مناسب سفر که بخشی از هزینه‌ها را لغو می‌کنند عبارت‌اند از: Wise، ING، Citibank و Revolut.

 کارت اعتباری دبی Debit-Cards

 

Credit Cards

در حالی که استفاده از کارت‌های اعتباری در بیشتر مکان‌ها و دستگاه‌های خودپرداز امکان‌پذیر است؛ اما همچنان ارز مورد نیاز در دبی، پول نقد است. برخی از کارت‌های اعتباری دارای ویژگی‌های جذابی برای مسافران هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به بیمه مسافرتی رایگان، جوایز مختلف و اقدامات امنیتی اضافی اشاره کرد.

اما اگر از کارت خود در خارج از کشور استفاده می‌کنید، از هزینه‌های اضافی زیر جلوگیری خواهید کرد:

 • کارمزد معاملات بین‌المللی
 • حاشیه نرخ ارز بالا
 • هزینه‌های خودپرداز
 • کارمزد پیش پرداخت نقدی

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

کارت‌های Bankwest Platinum و Degrees 28 برای مسافران امارات طراحی شده‌اند و از هزینه‌های تبدیل ارز جلوگیری می‌کنند.

 

کارت‌های پیش پرداخت سفر

نرخ ارز مورد نیاز در دبی را با کارت‌های سفر پیش پرداخت قفل کنید. شما همچنین یک کارت پشتیبان دستی نیز دریافت می‌کنید!

برخی از کارت‌های سفر همچنان موارد زیر را به دارندگان آن‌ها تحمیل می‌کنند:

 • کارمزد تبدیل ارز
 • نرخ ارز غیر رقابتی
 • هزینه‌های برداشت بین‌المللی ATM
 • هزینه‌های بارگیری مجدد
 • هزینه عدم فعالیت

کارت‌های پیش پرداخت سفر

 

بهترین صرافی‌های دبی

همواره می‌توانید ارز موجود را در فرودگاه دبی با پول رسمی امارات یعنی درهم مبادله کنید، اما این نکته را در نظر داشته باشید که در بسیاری از مواقع نرخ تبدیل ارز در فرودگاه‌های امارات بالا است؛ به همین دلیل مقدار کمی ارز در فرودگاه مبادله کنید؛ مقداری که برای پرداخت کرایه تاکسی تا هتل کافی باشد!

هنگامی که به هتل خود رسیدید، صرافی‌های محل را بررسی کنید. از هتل خود برای مکان‌یابی آنها کمک بگیرید. در این حالت می‌توانید ارز مورد نیاز در دبی را راحت‌تر و با نرخ مناسب‌تری تهیه کنید. برای تهیه ارز از این صرافی ها به افتتاح حساب بانکی در دبی نیاز نخواهید داشت.

بهترین صرافی‌های دبی
ارز مورد نیاز در دبی

 

صرافی الانصاری دبی

صرافی الانصاری در سال 1966 تأسیس شد و در حال حاضر نیز یکی از شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های دبی است. این صرافی بیش از 70 شعبه در سراسر امارات متحده عربی دارد و یک گزینه عالی برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی محسوب می‌شود.

صرافی الفردان دبی

اگر به دنبال یک صرافی هستید که نزدیک مراکز خرید اصلی دبی باشد، صرافی الفردان گزینه خوبی است. این مجموعه عظیم و معروف بیش از 15 شعبه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شعبه‌های Bur Dubai و Mall of the Emirates اشاره کرد.

صرافی شرف دبی

صرافی شرف علاوه بر صرافی، خدمات حواله شخصی و شرکتی و خدمات مربوط به چک دستمزد را برای پرداخت دستمزد کارگران شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید یکی از 15 شعبه آن را در سراسر منطقه پیدا و ارز مورد نیاز خود را تهیه کنید.

نکات مهم برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی

مراقب باشید که در زمان تهیه پول مورد نیاز در دبی یا هر شهر خارجی دیگر، از پرداخت هزینه‌های بیش از حد اجتناب کرده و بهترین معاملات را پیدا کنید. به همین دلیل توجه به یک سری نکات در زمان تهیه ارز دبی ضروری است.

اگر قصد دارید به مدت طولانی در دبی بمانید یا اگر سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی مانند: خرید ملک در دبی یا اتومبیل را انجام می‌دهید، ممکن است بخواهید یک حساب بانکی در دبی باز کنید. در این مواقع باید اطلاعات بیشتری در رابطه با مقدار پول مورد نیاز در دبی داشته باشید.

نکات مهم برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی

 

مراقب خدمات رایگان باشید

به احتمال زیاد با خدماتی روبرو خواهید شد که ادعا می‌کنند مبادله ارز را با «کارمزد صفر» یا «بدون کمیسیون» ارائه می‌دهند. متأسفانه در برخی از مواقع این خدمات وجود ندارند یا از مسافران کلاهبرداری می‌کنند.

آنها اغلب به شما نرخ ارز کمی ارائه می‌دهند و تفاوت زیادی با نرخ واقعی بازار دارد؛ اما این مراکز از این طریق کلاهبرداری می‌کنند و باعث می‌شوند که شما برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی با مشکل روبرو شوید.

نرخ واقعی به نرخ میانی بازار معروف است که بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی برای مبادله ارز در بازار جهانی استفاده می‌کنند. اگر از یک مبدل ارز آنلاین استفاده کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که ارزش پول شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که صرافی یا بانک به شما پیشنهاد می‌دهد.

نرخ ارز را از قبل بررسی کنید

اکنون که می‌دانید خدمات صرافی معمولاً نرخ متوسط بازار را به مشتریان ارائه نمی‌دهند، ارزش آن را دارد که قبل از اینکه به مبادله پول خود بپردازید، نرخ پایه را بررسی کنید تا بتوانید یک معامله بد را تشخیص دهید.

مقدار پول مورد نیاز در دبی

 

از مبادله پول در فرودگاه‌ها یا هتل‌ها خودداری کنید

فرودگاه‌ها و هتل‌ها گزینه‌ای محبوب برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی هستند؛ اما اغلب بزرگ‌ترین مقصران ارائه نرخ‌های ضعیف و دریافت هزینه‌های با تراکنش بالا به شمار می‌روند. توجه داشته باشید که آشنایی با تمامی قوانین مالیاتی در دبی در این زمینه مهم است و ممکن است در برخی موارد به کمک شما بیاید.

وضعیت بانک خود را در دبی بررسی کنید

مشابه زمانی که در خانه هستید، می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز در دبی به عنوان یک راه آسان برای برداشت پول نقد استفاده کنید. با این حال، قبل از استفاده از دستگاه‌های خودپرداز، بررسی کنید که آیا بانک شما با بانک‌های محلی در دبی همکاری دارد یا خیر.

اگر آنها این کار را انجام دهند، ممکن است حتی بتوانید بدون پرداخت هزینه اضافی ATM برای این امتیاز، پول نقد را برداشت کنید. همچنین باید قبل از خروج از خانه به بانک خود اطلاع دهید که از کارت خود در خارج از کشور استفاده خواهید کرد.

تبدیل ارز را به ارز محلی انجام دهید

هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز در خارج از کشور، ممکن است از شما بپرسند که آیا مایل هستید که به ارز اصلی خود شارژ شود یا خیر. این ایده خوبی نیست؛ زیرا به این معنی است که پول شما به نرخ مبادله‌ای نامشخص تبدیل می‌شود و احتمالاً هزینه اضافی برای تبدیل پرداخت خواهید کرد.

برای دریافت نرخ منصفانه‌تر جهت تهیه ارز مورد نیاز در دبی، انتخاب کنید که ارز مورد نظرتان به ارز محلی شارژ شود. زمانی که به عنوان کارفرما و مدیر یک شرکت به امور مالی رسیدگی می کنید، اطلاع از مشاوره مالی شرکت های دبی تیم افدل را در نظر داشته باشید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مدارک لازم برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی

بیشتر صرافی‌های امارات یک مدرک شناسایی را درخواست می‌کنند که این مدرک می‌تواند کپی پاسپورت یا شناسنامه باشد. اگر چک مسافرتی به همراه داشته باشید، باید از قبل با صرافی تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آیا آن را می‌پذیرد یا خیر.

نکته‌ای که باید در هنگام تهیه کردن ارز مورد نیاز در دبی به آن توجه کرد، این است که درهم به دلار آمریکا وابسته است و از سال 1997 این گونه بوده است. این موضوع بدان معناست که نرخ تبدیل دلار به درهم ثابت می‌ماند؛ در حالی که نرخ تبدیل تومان به درهم در دبی افزایش می‌یابد!

مدارک لازم برای تهیه ارز مورد نیاز در دبی

 

افدل گروپ؛ نامی مطمئن برای مهاجرت به دبی

زندگی در دبی رویای بسیاری از ایرانیان بلندپرواز است؛ حتی برای چند روز! اما اطلاع از ملزومات سفر به دبی بخصوص به همراه داشتن حجم پول کافی در دبی ضروری است. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که با یک شرکت معتبر مشورت کرده و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

افدل گروپ به شما کمک می‌کند تا از جدیدترین اخبار و قوانین مهاجرت به امارات و دبی اطلاع پیدا کنید و تصمیم درستی برای مهاجرت خود بگیرید؛ زیرا شرایط مهاجرت به دبی و امارات متحده عربی برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

برای مثال ممکن است شما واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات باشید و اطلاعات دقیقی در مورد نحوه دریافت و شرایط آن نداشته باشید. همچنین می‌توانید سؤالات خود را درباره شیوه اخذ اقامت امارات یا هزینه زندگی در دبی از کارشناسان ما بپرسید.

افدل گروپ؛ نامی مطمئن برای مهاجرت به دبی
ارز مورد نیاز در دبی

 

سخن آخر

ارز مورد نیاز در دبی کدام است و چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟ در این مقاله به این سؤالات به طور دقیق پاسخ دادیم و 3 مورد از بهترین صرافی‌های دبی را به شما معرفی کردیم. حتماً به نکات ذکر شده درباره تهیه ارز مورد نیاز در دبی توجه کنید تا از شما کلاهبرداری نشود و سرمایه خود را از دست ندهید.

 

سؤالات متداول

 1. واحد رسمی پول دبی چیست؟

درهم امارات (AED)

 1. بهترین صرافی‌های دبی کدام‌اند؟

الانصاری، الفردان و شرف

 1. ارز مورد نیاز در دبی چیست؟

درهم (ارز اصلی کشور) و دلار آمریکا

 

سایر مقالات:

5 نکته مهم درباره قوانین زندگی در امارات متحده عربی 2023
معرفی 10ورزش امارات-اقامت ورزشکاران ایرانی در امارات با افدل
قوانین و شرایط اجاره ماشین در دبی+ لیست قیمت اجاره خودرو2023

 

13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *