اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

آیا درباره اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک اطلاعاتی دارید؟ با اقامت اسپانیا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟ اسپانیا جزو کشورهای مهمی است که مهاجران زیادی را بدون درگیری‌های اجتماعی در خود جای‌داده است. عملکرد دولت این کشور در تأمین شرایط زندگی برای مهاجرین بسیار عالی به نظر می‌رسد.

به همین دلیل افراد زیادی در سراسر دنیا به دنبال اطلاع از شرایط اقامت اسپانیا برای داشتن یک زندگی ایده‌آل هستند. اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی درباره شرایط اقامت در اسپانیا برای ایرانیان و همچنین شرایط جدید اقامت اسپانیا را به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مقاله را مطالعه‌ بفرمایید.

برای خرید ملک در اسپانیا چه کار باید کرد ؟!

فرم ما رو پُر کن و منتظر تماس کارشناس‌های افدل گروپ باش!

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

با خرید ملک در کشور اسپانیا و همچنین اخذ اقامت در این کشور از مزیت‌های بسیار مهمی که هم اکنون قرار است برایتان بازگو کنیم، بهره‌مند می‌شوید.

 از جمله مزیت‌های اخذ اقامت کشور اسپانیا با خرید ملک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اجازه سکونت در کشور اسپانیا
 • امکان مهاجرت نامحدود به کشورهای حوزه شنگن
 • اجازه دریافت ویزای مولتی و اقامت برای کلیه اعضای خانواده
 • نیازنداشتن به اشتغال یا راه‌اندازی کسب‌وکاری در اسپانیا
 • سهولت در دریافت ویزای سایر کشورها
 • امکان اخذ اقامت دائمی اسپانیا بعد از ۵ سال اقامت بدون توقف در این کشور
 • امکان دریافت تابعیت اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه در اسپانیا

توصیه ما به شما این است که پیش از اقدام به انجام اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک حتماً با متخصصان ما در افدل گروپ در این زمینه مشورت کرده تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

روند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اول از هر کاری با اخذ ویزای توریستی ۳ماهه به کشور اسپانیا مهاجرت کرده و در مدت‌زمان ویزای خود به خرید ملک موردنظرتان در این کشور اقدام خواهید کرد. بعد از عقد قرارداد خرید مسکن از یک دفتر اسناد رسمی درخواست نوبت می‌کنید.

شما باید قبل از وقت تعیین شده در دفتر اسناد رسمی، کد شناسایی موسوم به NIE را از اداره پلیس دریافت کنید. ناگفته نماند که استعلام‌های موردنیازی چون استعلام اداره دارایی، شهرداری، سازمان آب و برق و… را نیز دریافت می‌کنید.

در روز معین شده کلیه این مدارک را همراه با قرارداد خرید ملک به دفتر اسناد رسمی تحویل می‌دهید تا سند خانه موردنظر به نام شما ثبت شود.

بعد از طی‌کردن مراحل انجام شده باید مدارک لازم برای ارائه درخواست اقامت را به همراه سند ملک خریداری شده به کنسولگری یا سفارت اسپانیا در ایران ارائه دهید. پس از گذراندن 3 تا 6 ماه به شما ویزای 1 ساله مولتی داده خواهد شد.

مناطق پیشنهادی برای زندگی در اسپانیا

درصورتی‌که می‌خواهید به‌قصد تفریح و استراحت و همچنین سرمایه‌گذاری به این کشور خوش‌آب‌وهوا سفر کنید، شهرهایی چون بارسلونا، مالاگا، والنسیا، جزایر قناری، مایورکا و ایبیزا بهترین گزینه‌ها برای خرید خانه در اسپانیا و اخذ اقامت هستند.

اگر هم قصدتان تجارت و تحصیل برای خود یا خانواده‌تان را دارید، شهرهای بزرگ و بین‌المللی همچون مادرید و بارسلونا بهترین انتخاب برای خرید ملک هستند. دفتر مؤسسه ما در تمامی مسیر در کنار شما است تا بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

با چه مقدار بودجه و در چه شهرهایی از اسپانیا می‌توانیم ملک بخریم؟

یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور مربوط به خرید مسکن در اسپانیا است؛ ازاین‌رو شما این امکان را دارید که تنها با خرید یک ملک به ارزش 500 هزار یورو، اقامت دائم و ویزای همراه برای همسر، فرزندان و والدین خود دریافت کنید.

طبق قوانین خرید ملک در اسپانیا اخذ اقامت این کشور با خرید مسکن بدون نیاز به حضور شما هم امکان‌پذیر است و باتوجه‌به قیمت ملک در این کشور باید گفت که سرمایه‌گذاری از این طریق بسیار پرسود خواهد بود.

اگر به دنبال مهاجرت و اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک هستید، شرکت افدل گروپ در تمامی مراحل کنار شما است تا خریدی باکیفیت با بالاترین استاندارد داشته باشید.

مدارک لازم برای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

درصورتی‌که تمایل به خرید ملک چه در ایران و چه در خارج از کشوری همچون اسپانیا دارید، باید یک سری مدارک و اطلاعات را به دولت آن کشور ارائه دهید. فرقی نمی‌کند که از چه طریقی برای خرید ملک در اسپانیا اقدام می‌کنید.

درهرصورت باید مدارک ذکر شده زیر را برای خرید ملک و اقامت در این کشور تهیه کنید:

 • مورد اول باید گذرنامه اعتبار لازم را داشته باشد، عکس روی آن را نیز حتماً بایستی برای خرید ملک ارائه دهید.
 • ارائه عدم سوءپیشینه کیفری یعنی تحت هیچ شرایطی نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • ارائه کد NIE افرادی که خارج از اتحادیه اروپا در این کشور زندگی می‌کنند برای خرید مسکن باید به دریافت شماره مالیات اقدام کنند که این شماره به کد NIE شناخته می‌شود.
 • ارائه ویزای ۳ماهه توریستی در اسپانیا که بتوانید ملکی مناسبی را خریداری کنید.
 • باید از گواهی سلامت برخوردار باشید و آزمایش‌های پزشکی خود را نشان دهید تا متوجه شوند هدف مهاجرت شما به کشور اسپانیا به‌خاطر درمان نیست.
 • در آخر شما باید سند ملکی که خریده‌اید، ارائه دهید تا بتوانید اقامت اسپانیا با خرید ملک را کسب کنید.

نکته: مدارک ذکر شده اصلی‌ترین مدارکی هستند که برای مهاجرت به اسپانیا به آن نیاز دارید. همچنین مدارک ارائه شده باتوجه‌به روش مهاجرتی شما ممکن است متفاوت باشد.

مراحل سفر به اسپانیا و انتخاب ملک

اینکه قبل از سفر به اسپانیا از طریق خرید ملک بدانید که در این مسیر چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت و چه اقداماتی انجام داد، بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا تأثیر بسزایی در موفقیت شما داشته و مانع از سردرگمی و اتلاف وقتتان می‌شود.

حالا به بررسی مهم‌ترین مرحله‌های سفر اسپانیا و انتخاب ملک در این کشور می‌پردازیم:

 • مرحله اول: بر اساس قانون جاری و عرف فرایند خرید مسکن در اسپانیا کسانی که به هدف بازدید از ملک تقاضای ویزای این کشور را می‌کنند، باید از طریق املاک یا وکیلی (توسط دفتر VIP GROUP) دعوت‌نامه‌ای رسمی برای صدور ویزا دریافت کنند.

وکیل شما در VIP GROUP دعوت‌نامه‌ای برای اعضای خانواده‌تان صادر می‌کند. سپس شما بعد از ارتباط به سفارت اسپانیا در تهران و با هماهنگی قبلی جهت انگشت‌نگاری و اخذ ویزا بایستی به سفارت اسپانیا مراجعه کنید.

 • مرحله دوم: در این مرحله مربوط به اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک تعداد بی‌شماری از پروژه‌های بازسازی شده و همچنین خانه‌های ویلایی (در صورت تقاضای شما) به خودتان برای انتخاب اولیه جهت بازدید ارائه می‌شود.

(بیشتر از ۳۰ کیس ملک) و بعد از آن برنامه‌ریزی مفصلی برای بازدید پایانی و انتخاب مسکن انجام می‌گیرد.

 • مرحله سوم: در مرحله سوم مبلغ ۱ درصد از ارزش کل ملک برای رزرو توسط شخص خریدار پرداخت می‌شود و سپس وکیل شرکت VIP GROUP به گرفتن استعلام از مدارک ملک اقدام می‌کند.
 • مرحله چهارم: بعد از گرفتن تأییدیه‌ها از شهرداری و ثبت‌اسناد اسپانیا توسط وکیل شرکت VIP GROUP ، فرد خریدار باید ۱۰ درصد از ارزش ملک را برای مبایعه‌نامه Arras در زمان تنظیم آن بپردازد.
 • مرحله پنجم: کامل‌کردن مبلغ کل ملک و اخذ سند مسکن در دفترخانه رسمی Notary
 • مرحله ششم: اما مرحله آخر از سفر و اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، تقاضای اقامت طلایی برای مالک سند و اعضای خانواده به طور هم‌زمان توسط وکیل اسپانیایی و مهاجرت دوباره به اسپانیا برای انگشت‌نگاری دریافت کارت اقامت است.

هزینه‌‌های اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک هزینه‌های جانبی پیش رو دارید که باید به آن‌ها توجه خاصی داشته باشید. به‌طورکلی قیمت ملک در اسپانیا را طبق جدول زیر برایتان ارائه داده‌ایم.

مالیات بر انتقال صاحب‌ملکحداقل 10 درصد از هزینه خرید ملک باید به عنوان مالیات به دولت اسپانیا پرداخته شود.
هزینه‌های ثبت زمین یا ملکملک‌ها و زمین‌های اسپانیا در رجیستری زمین ثبت می‌شوند. در واقع هر نوع تغییر مالکیت در رجیستری زمین بایستی ثبت شود.
هزینه تغییر مالکیت در رجیستری1 تا 2.5 درصد قیمت خرید حدس زده شده است.
هزینه‌های حقوقی1 تا 2 درصد
انجمن نماینده املاک3 درصد از فروش پایانی

دریافت مشاوره اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با افدل

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به دنبال مؤسسه معتبری می‌گردید؟ جواب سؤال شما پیش ما است! افدل گروپ با سال‌ها فعالیت در زمینه اخذ ویزا و اقامت کشورهای خارجی به شما در کلیه امورات مربوط به اقامت کادر درمان در اسپانیا، اقامت اسپانیا به همراه کار، سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید ملک و… خدمات باکیفیتی ارائه می‌دهد.

وظیفه تیم ما نشان‌دادن راه درست مهاجرت به شما عزیزان بوده و همواره هم در تلاش هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های دقیق و همچنین پشتیبانی 24 ساعته نقش مؤثر و مفیدی در مسیر مهاجرتی شما داشته باشیم.

به طور خلاصه

حال که با نحوه اقامت اسپانیا با خرید ملک آشنا شدید این را هم بدانید برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک راه‌های متعددی وجود دارند که شامل گزینه‌های سرمایه‌گذاری، تمکن مالی، کاری، ازدواج و تحصیلی می‌شود.

درهرصورت شما باید مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید و به دفاتر مهاجرت یا سفارت اسپانیا تحویل دهید. پیشنهاد می‌کنیم که پیش از انجام هر کاری با مشاوران کارآزموده ما در زمینه مهاجرت به اسپانیا مشاوره‌های لازم را انجام دهید تا این عزیزان بهترین راهنمایی‌ها را در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول :

آیا خرید خانه در اسپانیا از طریق سایت امکان پذیر است؟

بله شما می‌توانید با سایت‌های اسپانیایی ارتباط برقرار کرده و ملک خود را خریداری کنید.

2. هزینه تقریبی اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک چقدر است؟

حدود ۵۰۰۰۰۰ هزار یورو

بهترین روش اقامت اسپانیا برای افغانها چیست؟

بهترین روند برای اخذ اقامت دائم، ثبت شرکت در اسپانیا است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *