4 مزیت اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک + جدیدترین قوانین

اقامت یونان از طریق خرید ملک

درباره اقامت یونان از طریق خرید ملک بیشتر بدانید!

آیا با نحوه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک آشنا هستید؟ چرا یونان مناسب‌ترین گزینه مهاجرت به اروپا با خرید ملک است؟ آیا همیشه می‌خواستید به اروپا دسترسی داشته باشید تا از سبک زندگی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری آن لذت ببرید؟ خب ما برایتان راه‌حل داریم!

اگر به دنبال موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم هستید؛ دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان بهترین انتخاب برای شما است. چنانچه در خصوص شرایط اقامت یونان به همراه کار، قوانین خرید ملک در این کشور و… نیاز به مشاوره رایگان دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در افدل گروپ تماس بگیرید.

مزایای مهم دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک

مهاجرت به یونان با خرید خانه و دریافت اقامت اروپا از این طریق مزیت‌های زیادی برای متقاضیان به همراه دارد. به همین دلیل آژانس مسافرتی افدل گروپ، مشاوران آموزش‌دیده و خبره‌ای دارد که می‌توانند شما را در مسیر مهاجرت و اقامت یونان از طریق ملک در این کشور همراهی کنند.

مزایای مهم دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک
اقامت یونان از طریق خرید ملک

 

هزینه‌های به‌صرفه نسبت به سایر کشورهای اروپایی

متقاضی برای گرفتن اقامت یونان از طریق خرید ملک تنها کافی است ۲۵۰ هزار یورو هزینه کند که این مبلغ در بقیه کشورهای اروپایی به‌مراتب بالاتر است. مثلاً برای گلدن ویزا اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو نیاز است.

شرایط گلدن ویزا پرتغال نیز شبیه گلدن ویزای اسپانیا بوده و حداقل میزان سرمایه‌گذاری لازم در آن ۲۸۰ هزار یورو مشخص شده است.

کسب درآمد و سود

یونان به کشوری توریستی معروف است؛ بنابراین یک سرمایه‌گذار می‌تواند با اجاره املاک درآمد مناسبی را کسب کند‌. در واقع به طور میانگین املاک و مستغلات در آتن حدود ۴.۵ درصد بازده اجاره در سال را ارائه می‌دهد و در کورفو بازدهی ۴ تا ۵ درصد است‌.

امکان اقامت برای همه خانواده

متقاضی با خرید ملک در کشور یونان نه‌تنها برای خود، بلکه برای تمامی اعضای خانواده‌اش می‌تواند اقامت دریافت کند. همراهان شخص متقاضی اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک شامل موارد زیر هستند:

 • همسر وی که با او قرارداد مشارکت در یونان را بسته است.
 • فرزندان تا سن ۲۳ – ۲۴ سال در صورت اثبات وابستگی به والدین خود امکان اخذ اقامت در این کشور را دارند.
 • والدین متقاضی و والدین همسر متقاضی

اجازه اقامت با امکان دریافت تابعیت

در ارتباط با موضوع اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک بهتر است بدانید که فرد متقاضیِ خرید ملک در کشور یونان اجازه اقامت را در طول عمر خود کامل حفظ می‌کند به شرطی که ملک را نفروخته باشد و پس از ۷ سال این اجازه را دارد که برای شهروندی یونان درخواست بدهد.

نحوه اقامت یونان با خرید ملک نسبت به کشورهای اسپانیا و ایتالیا که شهروندی را در ۱۰ سال به متقاضی می‌دهند، سریع‌تر امکان‌پذیر است.

مهم‌ترین قوانین اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

میزان تمکن مالی از جمله مهم‌ترین شرایط خرید ملک در کشور یونان است. یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌های مربوط به شرایط اقامت در یونان برای ایرانیان، روش تمکن مالی است.

در مطلب زیر به کلیه شرایط موردنیاز برای خرید ملک در کشور یونان اشاره کرده‌ایم:

 • داشتن تمکن مالی (حداقل ۲۵۰ هزار یورو)
 • داشتن شماره ثبت مالیات (AFM)
 • داشتن ویزای مطمئن برای واردشدن به یونان

شرایط جدید اقامت یونان برای متقاضیانی که قصد سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در این کشور را دارند، این است که قبل از هر کاری باید از نحوه اقامت و تابعیت خود در این کشور اطلاعات موردنظر را دریافت کنند و سپس در این راه قدم بردارند.

حالا در ارتباط با قوانین خرید ملک در یونان و اقامت در این کشور باید گفت که فرد ابتدا باید ملکی را به مبلغ حداقل ۲۵۰ هزار یورو خریداری کند سپس این اجازه را دارد برای خود، همسر و فرزندانش (وابسته تا ۲۴ سال) اقامت یونان را بگیرد.

شرکت افدل گروپ با بهره‌گیری از کادری مجرب و متخصص در حوزه شرایط مربوط به خرید ملک در کشور یونان دانستنی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

مهم‌ترین قوانین اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک
اقامت یونان از طریق خرید ملک

 

واجدین شرایط اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

درخواست‌کنندگانی که تمایل به خرید ملک در کشور یونان را دارند، باید بدانند که چه کسانی واجد شرایط خرید مسکن در این کشور هستند. سرمایه‌ گذاری در یونان با خرید ملک شرایط آن چنان خاص و پیچیده‌ای ندارد. فقط کافی است که تقاضاکنندگان برای دریافت گلدن ویزای یونان ملکی به قیمت ۲۵۰ هزار یورو خریداری کنند.

افراد می‌توانند بعد از خرید مسکن در این کشور، ملک را اجاره دهند که در این صورت باید مالیات‌های لازم را هم بپردازند. احتمالاً سؤال بسیاری از شما این باشد که با اقامت یونان به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟ در پاسخ باید گفت که با داشتن گذرنامه یونان می‌توانید به بسیاری از کشورهای اروپایی که شامل موارد زیر هستند سفر کنید:

 • آلبانی
 • آندورا
 • اتریش
 • بلاروس
 • بلژیک
 • بلغارستان
 • هرزگوین و بوسنی
 • مجارستان
 • ایسلند
 • قبرس
 • کرواسی
 • و…
واجدین شرایط اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک
اقامت یونان از طریق خرید ملک

 

مدارک لازم برای خرید ملک در کشور یونان

خرید ملک در یونان یکی از مناسب‌ترین مسیرهای مهاجرتی در این کشور است که شخص متقاضی از این طریق می‌تواند اقامت یونان از طریق خرید ملک را دریافت کند؛ ازاین‌رو برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک متقاضی بایستی در این کشور حسابی افتتاح کند.

تقاضاکننده برای ثبت ملک فقط به گذرنامه بین‌المللی و ویزای معتبر که اجازه ورود به کشور یونان را می‌دهد، نیاز دارد. در جدول زیر به مدارک لازم برای اقامت یونان از طریق خرید ملک اشاره شده است.

لیست مدارک افتتاح حساب بانکی در یونان لیست مدارک موردنیاز ویزا
ویزای معتبر که اجازه ورود به کشور یونان را بدهد. ارائه گذرنامه و مدارک شناسایی چون شناسنامه و…
مدرک تأییدکننده اقامت دائم (پاسپورت داخلی کشور محل اقامت) گواهی عدم سوابق کیفری
نامه تأییدیه استخدام (سند رسمی تأییدکننده فعالیت اصلی حرفه‌ای خریدار بالقوه که نوع آن اهمیتی نداشته باشد.) ارائه بیمه‌نامه
کپی اظهارنامه مالیاتی ارائه چند قطعه عکس که تازگی گرفته شده باشند.
————— ارائه مدارک تمکن مالی
مدارک لازم برای خرید ملک در کشور یونان
اقامت یونان از طریق خرید ملک

 

مراحل قانونی خرید ملک در کشور یونان

خرید ملک در یونان یا در دیگر کشورها نیازمند گذراندن یک‌سری مراحل قانونی و اداری است که افراد با دنبال کردن این مراحل و همچنین رعایت قوانین مربوط به اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می‌توانند با خیالی راحت سرمایه‌گذاری به شیوه‌های مختلف را به ثبت برسانند.

مراحل مختلف خرید مسکن در یونان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • شخص اول از هر کاری باید ملک مسکونی یا تجاری خود را انتخاب کند که این مسیر توسط وکیل معتبر و قانونی فرد نیز انجام می‌گیرد.
 • پس از آن که توافق‌های لازم با فرد فروشنده به انجام رسید، باید قراردادی رسمی بین فرد خریدار و فروشنده عقد شود.
 • در قرارداد ضروری است که تمامی مشخصات فرد خریدار و فروشنده، مبلغ توافقی، مشخصات ملک و حتی درج این موضوع که در صورت پشیمان شدن پرداخت خسارت با چه کسی و چقدر بوده هم الزامی است.

درصورتی‌که شخصی بخواهد در این کشور زمینی بخرد، باید هزینه ثبت زمین و مالیات مربوطه را پرداخت کند و زمین موردنظر را در اداره ثبت املاک به اسم خود به ثبت برساند.

در این راستا متخصصان ما در افدل گروپ در تمامی مراحل قانونی اقامت یونان از طریق خرید ملک همواره در کنارتان هستند و در این باره شما را راهنمایی می‌کنند.

مراحل قانونی خرید ملک در کشور یونان
اقامت یونان از طریق خرید ملک

 

قیمت خرید خانه در یونان

اقامت یونان از طریق خرید ملک و هزینه مربوط به اجاره مسکن برای کلیه افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در این کشور را دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

داشتن اطلاعات کافی در ارتباط با هزینه‌ها، بررسی بودجه و سرمایه متقاضی نه‌تنها برای خرید ملک در کشور یونان، بلکه در سایر کشورها نیز الزامی است.

لازم به ذکر است که قیمت ملک در یونان هر ساله قابل‌تغییر است و باتوجه‌به آن که ملک موردنظر از چه شرایط و امکاناتی برخوردار است قیمت‌ها می‌تواند فرق داشته باشد.

مشخصات ملک متوسط قیمت (یورو)
خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر 1.630.40
خرید هر مترمربع آپارتمان خارج از مرکز شهر 1.420.13
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 330
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در خارج از مرکز شهر 280
اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 550
اجاره آپارتمان یک‌خوابه در خارج از مرکز شهر 470

کافی است ملک موردنظرتان را پیدا کنید و بقیه امور مربوط به اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک را به مؤسسه مهاجرتی افدل گروپ واگذار کنید. کارشناسان ما در بخش املاک، ملک موردنظر را برای شما با قیمتی مناسب معامله می‌کنند.

افدل گروپ؛ معتبرترین دفتر مهاجرتی در کشور

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است که برای متقاضیان بسیار حائز اهمیت است. اگر قصد اقامت در کشور یونان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات یک مؤسسه معتبر مهاجرتی کمک بگیرید.

مؤسسه مهاجرتی افدل گروپ با تجربه‌ای درخشان و تسلط همه‌جانبه به قوانین مهاجرتی یونان و کسب موفقیت‌های زیاد مفتخر است شما را در زمینه‌ دریافت گلدن ویزای یونان، اخذ و هزینه اقامت، هزینه تمکن مالی یونان و… همراهی کند تا بتوانید با خیالی راحت و صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست پیدا کنید.

هدف مجموعه توانمند ما، تحقق اهداف مهاجرتی شما عزیزان است. در صورت لزوم می‌توانید همین حالا با مشاوران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

افدل گروپ؛ معتبرترین دفتر مهاجرتی در کشور
اقامت یونان از طریق خرید ملک

 

خلاصه‌ای از مقاله

خرید ملک در کشور یونان یکی از آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای دستیابی به اخذ اقامت، کار، تحصیل و غیره است. با اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می‌توانید علاوه بر یونان و سایر کشورهای حوزه شنگن در کشور خود نیز زندگی کنید.

همچنین از اجاره ملکتان در این کشور و مزایای توسعه سرمایه‌گذاری خود در آن و امکان سفر بی‌دردسر بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول

 1. هزینه اخذ اقامت یونان از طریق ملک چقدر است؟

هزینه اخذ اقامت یونان باتوجه‌به روش انتخابی، متغیر است.

 1. با خرید ملک در یونان بعد از چند سال می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید؟

 7 سال

 1. آیا اخذ اقامت یونان برای ایرانیان امکان‌پذیر است؟

بله ایرانیان هم می‌توانند مطابق با شرایط تعیین شده اقامت این کشور را بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *