5تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین از نظر قوانین+بررسی هزینه‌ها

تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین

تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین

اصلی‌ترین تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین چیست؟ از آنجایی که در دهه گذشته خرید ملک در امارات و بحرین به طور قابل توجهی رشد کرده است، این دو کشور به جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش املاک منطقه تبدیل شده‌اند.

تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین

بنابراین لازم است تا مقایسه مختصری بین آنها انجام شود تا بفهمیم که چه چیزی این دو کشور را برای سرمایه‌گذاری محبوب کرده و کدام یک گزینه مناسب‌تری جهت خرید ملک برای ایرانیان است؛ پس با ما همراه شوید تا تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین را بررسی کنیم.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

پادکست : خرید ملک در دبی یا بحرین ؟

 

 

تفاوت قوانین خرید ملک  در دبی با بحرین

تفاوت مسائل حقوقی خرید ملک در دبی با بحرین را باید از چندین جنبه متفاوت بررسی کرد. در اینجا چند تفاوت کلیدی برای خرید ملک جهت اخذ اقامت امارات و خرید خانه در بحرین وجود دارند که بهتر است قبل از تصمیم‌گیری بدانید.

مالکیت خارجی‌ها

اتباع خارجی در امارات متحده عربی تنها می‌توانند در مناطق مشخص شده به نام مناطق آزاد که عمدتاً در دبی، ابوظبی و شارجه یافت می‌شوند، مالکیت داشته باشند. با این حال، اتباع خارجی در بحرین می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در سراسر کشور ملک خریداری کنند.

تفاوت قوانین خرید ملک  در دبی با بحرین

شاید این موضوع یکی از مهم‌ترین موارد در بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین باشد؛ البته باید موارد دیگر را هم برای تصمیم‌گیری بررسی کنید.

مالکیت آزاد در مقابل مالکیت اجاره‌ای

نکته قابل توجه دیگر در بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین، تفاوت سیستم مالکیت در این کشورها است. اساساً سیستم مالکیت ملک در امارات متحده عربی مبتنی بر مدل اجاره است که در آن خریدار حق استفاده از ملک را برای یک دوره خاص دارد؛ اما خود او مالک زمین نیست.

در بحرین، هر دو گزینه مالکیت آزاد و اجاره در دسترس هستند که به افراد اجازه می‌دهد تا هم زمین و هم ملک را داشته باشند. از این رو با خرید ملک جهت گرفتن اقامت دبی متفاوت است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

ثبت املاک

معاملات ملکی در امارات متحده عربی باید در دپارتمان زمین امارات مربوطه ثبت شوند که حفاظت قانونی و حقوق مالکیت را تضمین می‌کند. این در حالی است که معاملات ملکی در بحرین در اداره نقشه‌برداری و ثبت زمین ثبت می‌شوند. این نکته را هم به عنوان یک تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین در نظر بگیرید.

مالیات بر دارایی

تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین

نکته مهم دیگری که در زمان مقایسه دو کشور امارات و بحرین برای خرید ملک باید در نظر بگیرید، تفاوت مالیات خرید ملک در دبی با بحرین است. امارات هیچ گونه مالیات بر دارایی بر املاک مسکونی اعمال نمی‌کند؛ این نکته یکی از مهم‌ترین دلایل هجوم خارجی‌ها برای سرمایه گذاری در دبی است.

با این حال، هزینه‌های خاصی در ارتباط با ثبت و نگهداری ملک وجود دارد. در بحرین، مالیات مستقیم بر اموال مسکونی وجود ندارد؛ اما هزینه‌های دیگری مانند حق تمبر و هزینه شهرداری باید پرداخت شوند.

گزینه‌های تأمین مالی

هر دو کشور امارات و بحرین دارای گزینه‌های وام مسکن خوبی هستند که این مزیت به افراد اجازه می‌دهد تا خرید ملک خود را از طریق بانک‌های محلی تأمین مالی کنند. با این حال، شرایط و ضوابط خاص وام‌های رهنی ممکن است بین دو کشور متفاوت باشند.

توجه به این نکته مهم است که قوانین خرید ملک در معرض تغییر هستند؛ بنابراین توصیه می‌شود تا هنگام خرید ملک در امارات یا بحرین، با متخصصان حقوقی یا مقامات مربوطه برای دریافت به‌روزترین اطلاعات مشورت کنید تا تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین را به خوبی درک کنید.

تفاوت هزینه خرید ملک در دبی با بحرین

تفاوت قیمت خرید خانه در دبی با بحرین به دلیل عوامل مختلفی مانند: موقعیت مکانی، نوع ملک و شرایط بازار می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارند که برای بررسی دقیق تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین باید در نظر گرفته شوند.

تفاوت هزینه خرید ملک در دبی با بحرین

موقعیت مکانی ملک

هزینه خرید ملک در بحرین و امارات بر اساس موقعیت مکانی متفاوت است. در امارات، شهرهایی مانند دبی و ابوظبی به دلیل قیمت بالای ملک خود، به ویژه در مناطق برجسته مانند پالم جمیرا یا مرکز شهر دبی، شناخته شده‌اند. به طور مشابه، در بحرین، املاک در مناطق مجلل مانند جزایر آمواج یا منطقه سیف گران‌تر هستند.

نوع ملک

نوع ملک نیز در قیمت تمام شده تأثیر دارد و هر دو کشور طیف وسیعی از گزینه‌ها از جمله آپارتمان، ویلا، خانه شهری و املاک تجاری را ارائه می‌دهند. به طور کلی، تفاوت خرید آپارتمان در دبی با بحرین نسبت به ویلاها و خانه‌های بزرگ بیشتر به چشم می‌آید.

شرایط بازار املاک

بازار املاک دبی

شرایط بازار نقش تعیین‌کننده‌ای در تعیین قیمت ملک و تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین را ایفا می‌کند. امارات در بازار املاک و مستغلات خود نوساناتی را تجربه کرده است و قیمت‌ها در طول سال‌های اخیر افزایش و کاهش زیادی را تجربه کرده‌اند.

از طرف دیگر، بازار املاک بحرین نیز شاهد نوساناتی بوده است و تفاوت هایی با رونق بازار مسکن در دبی دارد؛ اما این بازار به طور کلی باثبات‌تر از بازار املاک امارات است.

هزینه‌های اضافی خرید ملک

به غیر از قیمت ملک، خریداران باید هزینه‌های اضافی مانند: هزینه‌های ثبت‌نام، کمیسیون نمایندگی، هزینه‌های نگهداری و… را در نظر بگیرند. این هزینه‌ها ممکن است بین دو کشور بحرین و امارات متفاوت باشند. در جدول زیر تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین را از نظر قیمت‌ها مشاهده می‌کنید.

قیمت هر متر آپارتمان در امارات قیمت هر متر آپارتمان در بحرین
750 الی 2500 دلار آمریکا 500 الی 2000 دلار آمریکا

خرید ملک در دبی با افدل گروپ

خرید ملک در دبی با افدل گروپ

خرید ملک یکی از روش‌های سریع و ممکن جهت دریافت اقامت امارات برای ایرانیان است. برای خرید ملک در دبی باید شرایط و قوانین کشور امارات را بدانید تا ضرر نکنید و اقامت دبی را بدون دردسر بگیرید؛ اینجاست که نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به امارات بیشتر به چشم می‌آید.

خرید ملک یک نوع سرمایه گذاری در دبی محسوب می‌شود و برای این نوع سرمایه‌گذاری باید یک شرکت معتبر را انتخاب کنید. با مشاوره‌های تخصصی کارشناسان افدل گروپ می‌توانید از جدیدترین شرایط اخذ اقامت با خرید ملک و هزینه‌های دقیق آن مطلع شوید.

حتی اگر برای اقامت خود یا کسب و کارتان به اجاره ملک در دبی نیاز داشته باشید، تیم افدل شما را راهنمایی خواهند کرد. اجاره آپارتمان در دبی، اجاره رستوران در دبی و اجاره دفتر کار در دبی همگی جزو خدمات افدل گروپ هستند. پس با ما در تماس باشید!

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

چکیده؛ خرید ملک در دبی یا بحرین؟

با توجه به اینکه خرید ملک در دو کشور بحرین و امارات طرفداران زیادی در بین ایرانیان پیدا کرده، این مقاله را به بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین پرداختیم. همچنین هزینه خرید ملک در این دو کشور را به ازای هر یک متر بررسی کردیم؛ اما لازم است تا برای کسب اطلاعات دقیق با یک شرکت معتبر در تماس باشید.

خرید ملک در هر یک از کشورهای امارات و بحرین دارای مزایایی است که باید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید؛ پس در صورتی که مهاجرت به امارات را به منظور سرمایه گذاری در حوزه املاک انجام می دهید و می خواهید گلدن ویزای امارات را بگیرید، حتماً از مشاوره های تخصصی تیم افدل استفاده کنید.

 

سؤالات متداول

  1. تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین برای خارجی‌ها چگونه است؟

دبی امکان خرید ملک برای مهاجران را تنها برای مناطق آزاد فراهم کرده، اما خرید ملک در بحرین در تمامی مناطق امکان‌پذیر است.

  1. قیمت هر متر خانه برای خرید ملک در دبی چقدر است؟

2500 الی 4500 دلار

  1. آیا مالیات مستقیم بر اموال مسکونی در بحرین اعمال می‌شود؟

خیر اما هزینه‌های دیگری مانند: حق تمبر و هزینه شهرداری باید پرداخت شوند.

سایر مقالات:

مهم‌ترین شرایط تحصیل در امارات 2024 +اخذ ویزای تحصیلی امارات
2تفاوت خرید ملک در دبی با کانادا 2024+مشاوره رایگان خرید ملک
چگونه در دبی تبلیغات کنیم؟7ایده تبلیغات برای ایرانیان در دبی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *