10 تفاوت خرید ملک در دبی با عمان 2024+مشاوره رایگان خرید ملک

تفاوت خرید ملک در دبی با عمان

تفاوت خرید ملک در دبی با عمان

تفاوت خرید ملک در دبی با عمان 2023

اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در کشورهای خلیج فارس را دارید و تفاوت خرید ملک در دبی با عمان را نمی‌دانید، بهتر است بدانید که خرید ملک در دبی و عمان هر یک دارای مزایا و معایبی هستند که آشنایی با آن‌ها بهترین راهنما برای سرمایه گذاری شما است.

پس عجله نکنید و تا انتها همراه ما باشید تا مزایا، معایب و تفاوت خرید ملک در دبی با عمان، همچنین قوانین هر یک از کشورهای امارات و عمان برای سرمایه گذاری در بخش املاک را بررسی کنیم و مقایسه‌ای از هزینه سرمایه گذاری در دبی و عمان را به شما ارائه دهیم.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

خرید ملک در دبی و امارات

دبی پروژه‌های املاک و مستغلات خارق‌العاده‌ای را به خود اختصاص داده که آن را از شهرهای دیگر جهان متمایز کرده است. برای درک بهتر تفاوت خرید ملک در دبی با عمان لازم است تا ابتدا با مزایا و معایب این نوع سرمایه گذاری در امارات بپردازیم.

 

 

پادکست : خرید ملک در دبی یا عمان ؟

 

مزایای خرید ملک در امارات و دبی

برای درک بهتر صنعت املاک و مستغلات دبی، باید بدانید که چه نوع ملکی را و به چه دلیلی می‌خواهید بخرید. چه سرمایه گذاری شما در زمینه آپارتمان، ویلا، استودیو، پنت هاوس، مغازه باشد یا تنها بخواهید که یک قطعه زمین را بخرید، شکی نیست که نرخ بازگشت سرمایه در مناطق معروف دبی بیشتر است.

مزایای خرید ملک در امارات و دبی

اقتصاد پایدار دبی

دبی با رشد اقتصادی ثابت، پیشرفت در زمینه املاک و مستغلات و داشتن پتانسیل عالی برای مقابله با هر گونه چالش اقتصادی در آینده می‌تواند تفاوت خرید ملک در دبی با عمان را به وضوح نشان بدهد و شهری ایده آل برای سرمایه گذاری سودآور شما باشد.

این شهر یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در جهان را دارد که آن را به یک انتخاب ایده‌آل برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. از این رو می‌توان تفاوت خرید آپارتمان در دبی با عمان از نظر محبوبیت را در اقتصاد پایدار آن خلاصه کرد.

دبی مرکز نوآوری و فناوری

بر کسی پوشیده نیست که دبی یکی از هوشمندترین شهرهای جهان است. این شهر در یک چشم به هم زدن به شهری مدرن و با فناوری پیشرفته تبدیل شده است. زندگی در چنین شهری سطحی متفاوت از راحتی و شادی را به شهروندان و سرمایه گذاران ارائه می‌دهد.

امنیت بالای دبی

دولت قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای را در شهر برای ساکنان آن وضع کرده است. در حالی که نرخ جرم و جنایت در بسیاری از نقاط مختلف جهان در حال افزایش است، امنیت در دبی برقرار است. از این رو یک مورد دیگر برای بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با عمان را می‌توان امنیت در نظر گرفت.

معایب خرید ملک در امارات و دبی

معایب خرید ملک در امارات و دبی

با وجود مزایای متعددی که سرمایه گذاری در بخش املاک و رونق بازار مسکن در دبی دارد، این کار دارای معایبی نیز است. برای درک هر چه بهتر تفاوت خرید ملک در دبی با عمان باید با معایب خرید ملک در امارات نیز آشنا شوید.

هزینه‌های اولیه

هزینه اولیه خرید املاک در دبی می‌تواند بسیار گران باشد؛ بخصوص برای کسانی که به دنبال املاک و مستغلات لوکس شهر هستند. همچنین کارمزد 4 درصد نیز توسط اداره زمین دبی (DLD) از ارزش ملک برای انتقال حق مالکیت دریافت می‌شود.

عدم قطعیت شهروندی

حقیقتی که مهاجران باید قبل از خرید ملک در دبی بپذیرند، این است که گرفتن شهروندی امارات متحده عربی بسیار بعید است. صرف نظر از هر ملکی که ممکن است در دبی داشته باشید، چه یک آپارتمان استودیویی کوچک باشد یا یک ملک از منطقه پرفروش دبی، شما باید در لحظه انقضای ویزای خود همه چیز را رها کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

عرضه بیشتر از تقاضا

میزان عرضه املاک و مستغلات در دبی بسیار بالا است که منجر به کاهش قیمت ملک در چند سال گذشته شده است. این امر به این دلیل است که تقاضا کمتر از عرضه املاک جدید است؛ از این رو بسیاری از سرمایه گذاران نگران سرنوشت املاک خود هستند.

البته نکته دیگری که در رابطه با تفاوت خرید ملک در دبی با عمان وجود دارد این است که این کاهش قیمت به نفع مهاجرانی است که می‌خواهند اقامت امارات از طریق خرید ملک دریافت کنند.

مزایای خرید ملک در عمان

عمان از زمان استقلال خود در سال 1971 یکی از محبوب‌ترین مقاصد در بین مهاجران بوده است. با این حال، خرید ملک در عمان ممکن است برای مهاجران دلهره‌آور به نظر برسد. خرید ملک در این کشور برای مهاجران آسان‌تر از همیشه است. برای بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با عمان ابتدا مزایا را توضیح می‌دهیم.

قیمت پایین ملک در عمان

قیمت املاک در عمان در مقایسه با کشورهای همسایه پایین است. این موضوع به این معنی است که مهاجران می‌توانند از عهده خرید ملک در این کشور بربیایند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

استانداردهای مناسب زندگی در عمان

استانداردهای زندگی در عمان بالاتر از کشورهای همسایه است. این بدان معناست که مهاجران می‌توانند انتظار امکانات، خدمات و زیرساخت‌های بهتری داشته باشند. البته این استانداردها به پای استانداردهای زندگی در امارات نمی‌رسند.

معایب خرید ملک در عمان

برای آشنایی هر چه بیشتر با تفاوت خرید ملک در دبی با عمان باید معایب خرید املاک در کشور عمان را هم بررسی کنیم. این معایب با توجه به شرایط هر یک از مهاجران و سرمایه گذاران ممکن است متفاوت باشند.

عرضه بیشتر از تقاضا

هزینه اجاره ملک در عمان در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است. مسئله کلیدی که باعث این کاهش می‌شود، عرضه بیش از حد املاک مسکونی در این کشور است. بسیاری از این املاک با امکانات محدود ساخته می‌شوند که اغلب دارای موقعیت و طراحی ضعیف هستند.

عدم تمایل دولت به پذیرش مهاجران

علی رغم تمرکز عمان برای توسعه در سال‌های اخیر، معرفی ویزای طلایی جدید که اجازه سرمایه گذاری مهاجران را در بخش املاک و مستغلات می‌دهد، از یک طرف دیگر تمایل دولت را برای کاهش تعداد مهاجران نشان می‌دهد. این موضوع در بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با عمان بسیار مهم است.

تفاوت قوانین خرید ملک  در دبی با عمان

مزایای خرید ملک در دبی مزایای خرید ملک در عمان
اقتصاد پایدار قیمت پایین ملک
مرکز نوآوری و فناوری استانداردهای مناسب زندگی
امنیت بالا

تفاوت قوانین خرید ملک  در دبی با عمان

مسئله دیگری که برای سرمایه گذاری در دو کشور امارات و عمان باید در نظر بگیرید، تفاوت مسائل حقوقی خرید ملک در دبی با عمان است. در این بخش به بررسی قوانین مربوط به این دو کشور درباره سرمایه گذاری در بخش املاک می‌پردازیم.

قوانین خرید ملک در دبی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • خرید ملک برای مهاجران خارجی تنها در مناطق آزاد دبی امکان‌پذیر است.
 • از سال 2019 مهاجران می‌توانند چند ملک را نیز خریداری کنند؛ به شرطی که حداقل ارزش املاک را رعایت کرده باشند.
 • اخذ اقامت از طریق خرید ملک در امارات تنها برای املاک ساخته شده امکان‌پذیر است.
 • سند مالکیت خانه، آپارتمان یا زمین باید توسط اداره زمین دبی صادر شود.
 • با خرید ملک نمی‌توان در دبی کار کرد.
 • سند ملکی که خریداری می‌کنید نباید در رهن باشد.
 • مدت زمان اقامت به ارزش ملک خریداری شده بستگی دارد.
 • برای خرید ملک می‌توان از تسهیلات موجود استفاده کرد.
 • هزینه نگهداری خانه یا آپارتمان برعهده خریدار (مالک) است.
 • با خرید ملک نمی‌توان اقامت دائمی یا شهروندی امارات را دریافت کرد.
 • و…

قوانین خرید ملک در عمان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ملک مورد نظر باید دارای مجوز MHUP باشد.
 • نباید بیشتر از 4 سال از صدور گواهی تمام شدن ساختمان گذشته باشد.
 • مهاجران خارجی می‌توانند تا 40 درصد از کل واحدهای هر آپارتمان را خریداری کنند.
 • در صورت فوت مالک، وراث تنها یک سال فرصت دارند تا تکلیف ملک را مشخص کنند؛ در غیر این صورت ملک مورد نظر توسط دولت مصادره خواهد شد.
 • امکان دریافت اقامت عمان از طریق خرید ملک برای خانواده مالک نیز وجود دارد.
 • و…

تفاوت هزینه خرید ملک در دبی با عمان

تفاوت هزینه خرید ملک در دبی با عمان

هزینه یکی از فاکتورهای بسیار مهم در بررسی تفاوت خرید ملک در دبی با عمان است؛ پس باید به طور دقیق بررسی شود. هزینه خرید املاک در دبی و امارات به طور متوسط از 200000  شروع می‌شود و تا 1500000 درهم متغیر است.

همچنین هزینه خرید یک آپارتمان 3 خوابه در عمان به طور میانگین 150000 ریال عمان است؛ پس برای بررسی تفاوت قیمت خرید خانه در دبی با عمان لازم است تا ابتدا نوع ملک مورد نظر خود را مشخص کرده و از یک شرکت معتبر مشاوره تخصصی دریافت کنید.

افدل گروپ؛ بهترین مشاور برای خرید ملک در دبی

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به شهر دبی گرفته‌اید و خرید ملک را برای دریافت اقامت خود انتخاب کرده‌اید، افدل گروپ می‌تواند مشاوره‌های تخصصی را برای به نتیجه رساندن سرمایه گذاری شما به طور موفقیت آمیز در این شهر پر جنب و جوش ارائه بدهد.

پس برای اطلاع از جدیدترین شرایط خرید یا اجاره آپارتمان در دبی، اجاره مغازه در دبی و اجاره رستوران در دبی با مشاوران تیم افدل تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

در پایان؛ خرید ملک در دبی یا عمان؟

در این مقاله به بررسی نکات مهم در رابطه با تفاوت خرید ملک در دبی با عمان پرداختیم و تمامی جوانب مهم آن را بررسی کردیم. به طور کلی دبی امکانات بیشتر و قوانین ساده‌تری برای خرید ملک دارد. اگر در زمینه شرایط مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک، تفاوت مالیات خرید ملک در دبی با عمان یا هر مسئله دیگری به مشاوره نیاز داشتید، با تیم افدل تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

 1. هزینه خرید ملک در دبی چقدر است؟

حدود 200000 تا 1500000 درهم

 1. آیا با خرید ملک می‌توانم اقامت دائم امارات را بگیرم؟

خیر اقامت شما از 2 تا نهایتاً 10 سال است.

 1. خرید ملک در دبی بهتر است یا عمان؟

به طور کلی قوانین خرید ملک در دبی ساده‌تر و امکانات رفاهی آن از عمان بهتر هستند.

 

سایر مقالات:

2تفاوت خرید ملک در دبی با کانادا 2024+مشاوره رایگان خرید ملک
چگونه در دبی تبلیغات کنیم؟7ایده تبلیغات برای ایرانیان در دبی
5تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین از نظر قوانین+بررسی هزینه‌ها

18 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *