راهنمای خرید بیزینس در کانادا + معرفی 5 روش تأمین مالی


راهنمای جامع خرید بیزینس در کانادا

شاید تعجب کنید اگر بدانید که با خرید بیزینس در کانادا می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید! این روش سریع و راحت است و بسیاری از مهاجران آن را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند؛ اما آیا خرید بیزینس و شرکت راه مطمئنی برای مهاجرت شماست؟ با ما همراه شوید تا به این سؤال و سؤالات مهم دیگر پیرامون این موضوع بپردازیم.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

دلایل محبوبیت خرید بیزینس در کانادا

مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا از طریق خرید بیزینس طرفداران زیادی را در بین ایرانیان و دیگر مهاجران به خود اختصاص داده است؛ اما چرا؟ خرید بیزینس‌های آماده فروش در کانادا به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر و راحت‌تر اقامت بگیرید؛ البته این روش سرمایه‌گذاری، مزایای دیگری هم دارد.

چرا خرید یک کسب و کار کوچک در کانادا ممکن است ایده خوبی باشد؟ خرید کسب و کار در کانادا می‌تواند راهی کارآمد برای رشد سریع پایگاه مشتریان، افزایش ظرفیت یا دسترسی به بازارهای جدید باشد. شما حتی می‌توانید کسب و کار یک رقیب یا تأمین‌کننده را به دست آورید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

با روش خرید بیزینس در کانادا می‌توان اقامت دائم گرفت؛ به شرطی که تمامی شرایط لازم را برای اخذ اقامت دائم این کشور داشته باشید.

خرید یک کسب و کار و سرمایه‌گذاری در کانادا که از قبل وجود دارد می‌تواند مزایای مختلفی را به همراه داشته باشد. برای مثال، محصول یا خدماتی که کسب و کار می‌فروشد در حال حاضر در بازار قرار گرفته است، کارکنان آموزش دیده‌اند، شبکه تأمین‌کنندگان و کانال‌های توزیع ایجاد شده‌اند.

با این حال، اگر کسب‌وکاری را خریداری می‌کنید که عملکرد ضعیفی دارد، باید درک کاملی از دلایل آن به دست آورید و به دقت بررسی کنید که آیا آنچه را که برای تغییر اوضاع لازم است دارید یا خیر و بعد نسبت به خرید بیزینس در کانادا اقدام کنید.

بیزینس در کانادا

 

عرضه فراوان

در حالی که بازار امروز ممکن است عدم اطمینان بیشتری را برای خریداران کسب و کارهای مختلف به همراه داشته باشد؛ اما با موج کسب و کارهایی که با نسل کارآفرینان بازنشسته وارد بازار می‌شوند، عرضه بالا می‌رود و شما می‌توانید بهترین بیزینس‌ها را برای خرید بیزینس در کانادا انتخاب کنید و حق انتخاب زیادی دارید.

قیمت‌های مناسب

بیزینس در کانادا

حتی با سرمایه کم هم ممکن است بتوانید شرکت مناسبی را برای خرید پیدا کنید. هنگامی که نرخ بهره پایین‌تر بود، فروشندگان از افزایش ارزش‌گذاری بهره می‌بردند و ممکن بود در ساختار قیمت یا معامله انعطاف کمتری داشته باشند؛ اما در حال حاضر می‌توان با قیمت‌های مختلف، بیزینس‌های کوچک و بزرگ را خرید.

ضریب اطمینان بالا

برخی از کارشناسان خرید بیزینس را بهترین سرمایه‌گذاری در کانادا می‌دانند؛ زیرا معتقدند کسب و کاری که قبلاً راه‌اندازی شده، چالش‌های اولیه خود را گذرانده و راحت‌تر می‌توان درباره آینده و موفقیت نهایی آن اظهارنظر کرد.

چالش‌های خرید بیزینس در کانادا

خرید شرکت در کانادا

بسیاری از افراد بعد از اینکه تصمیم به خرید شرکت در کانادا می‌گیرند، انتظار دارند که قیمت‌ها کاهش پیدا کنند و بعد اقدام کنند. این کار باعث می‌شود تا شما یا هر کس دیگری که این روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده، فرصت‌های تجاری خود را از دست بدهید.

علاوه بر این، همان‌طور که بیشتر سرمایه‌گذاران می‌دانند، شناخت زمان‌بندی بازار بسیار سخت است. حتی متخصصان نیز برای تشخیص درست زمان‌بندی برای خرید بیزینس در کانادا با مشکلات زیادی روبرو هستند.

روش‌های خرید بیزینس در کانادا

کسب و کارهایی که در کانادا فروخته می‌شوند، عموماً با نمایندگان املاک تجاری، کارگزاران و به صورت چاپی و آنلاین تبلیغ می‌شوند؛ اما شما می‌توانید از شبکه شخصی یا تجاری خود برای جستجوی خرید بهترین بیزینس در کانادا نیز استفاده کنید. اگر یک کسب و کار موجود را خریداری می‌کنید، بیشتر اوقات یا یک فرنچایز یا یک تجارت مستقل روبرو هستید.

راه‌های مختلفی برای تأمین مالی و خرید بیزینس در کانادا وجود دارند؛ بنابراین شما باید تمام گزینه‌های موجود را در نظر بگیرید و ساختار تأمین مالی بهینه را طراحی کنید. اما در هر صورت باید ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را دریافت کنید.

خود تأمین مالی

خرید شرکت در کانادا

این روش، سریع‌ترین راه برای تأمین مالی بیزینس شما است؛ زیرا از پول نقد خود برای خرید استفاده می‌کنید. با این حال، در بسیاری از موارد این پول نقد در دسترس نیست یا حداقل به اندازه کافی نیست؛ بنابراین باید گزینه‌های تأمین مالی دیگر را نیز در نظر بگیرید.

تأمین مالی فروشنده

برخی از مالکانی که کسب و کار خود را می‌فروشند، مایل هستند تا برای خرید بیزینس در کانادا سرمایه را به صورت وام به خریدار بدهند. وقتی چنین است، معمولاً به این معنی است که فروشنده به تجارت یا ظرفیت خریدار برای اجرای موفقیت‌آمیز کسب و کار پس از خرید اعتقاد دارد.

همچنین می‌تواند به این معنی باشد که بازار محدودی برای تجارتی که در حال فروش است، وجود دارد؛ بنابراین فروشنده در تلاش است تا به خریداران انگیزه بدهد. به همین دلیل، شما باید منطق پشت تصمیم فروشنده برای تأمین مالی را در نظر بگیرید؛ زیرا برای موقعیت مذاکره شما مهم است.

تأمین مالی فروشنده معمولاً کل مبلغ خرید را پوشش نمی‌دهد؛ به این معنی که شما به عنوان یک خریدار به ارائه یک پیش پرداخت نیاز دارید و می‌توانید پیش پرداخت را از یک منبع مالی اضافی که شامل هر یک از گزینه‌های دیگر ذکر شده در اینجا باشد، پوشش دهید.

هیچ الزامات خاصی برای تأمین مالی فروشنده جهت خرید بیزینس در کانادا وجود ندارد؛ زیرا هر فروشنده نیازمندی‌های متفاوتی خواهد داشت؛ اما آنها می‌خواهند نمره اعتباری خوبی را ببینند، اگرچه لازم نیست شما وام‌گیرنده اصلی باشید.

وام بانکی

خرید شرکت در کانادا

بانک‌ها معمولاً تمایلی به ارائه وام برای خرید کسب و کار در کانادا ندارند. با این حال، ممکن است همچنان بخواهید این گزینه را بررسی کنید، به ویژه برنامه CSBFP که وام‌هایی را به مشاغل کوچک در کانادا برای خرید کسب و کار موجود ارائه می‌دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه از جمله معیارهای واجد شرایط بودن و نحوه عملکرد آن و همچنین ساختار حقوقی خرید بیزینس در کانادا را می‌توانید از یک مشاور حقوقی بپرسید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید بانک توسعه کسب و کار کانادا را بررسی کنید که بسته به شرایط خاص چندین گزینه تأمین مالی بلندمدت را ارائه می‌دهد.

گزینه‌های تأمین مالی که به طور خاص برای خرید تجارت در کانادا طراحی شده‌اند؛ عبارت‌اند از: وام‌های بلندمدت بر اساس ارزش دارایی‌های ثابت مانند: زمین، ساختمان‌ها، تجهیزات یا سهام در یک تجارت موجود، وام‌های بدون تضمین برای دارایی‌های نامشهود مانند: مالکیت معنوی، سرقفلی و…

خرید اهرمی

در این ساختار تأمین مالی، شما از دارایی‌های کسب‌وکاری که می‌خرید (تجهیزات، دارایی یا موجودی) برای تأمین مالی خرید استفاده می‌کنید. خریدهای اهرمی معمولاً شامل ترکیبی از تأمین مالی فروشنده و وام بانکی هستند.

این روش تأمین مالی برای خرید بیزینس در کانادا بسیار رایج است؛ زیرا خریدهای تجاری اغلب از منابع مالی متعدد استفاده می‌کنند.

افزایش سهام اضافی

خرید شرکت در کانادا

روش آخر تأمین مالی، یک شکل ترکیبی است که تأمین مالی بدهی و سهام را ترکیب می‌کند و توسط دارایی‌های خاص کسب و کار تضمین نمی‌شود. در عوض، جریان نقدی تاریخی و مورد انتظار شرکت در آینده پشتوانه آن است.

سؤالات متداول

 1. سرمایه خرید بیزینس در کانادا را چگونه تأمین کنم؟

خود تأمینی مالی، تأمین مالی فروشنده، وام بانکی، خرید اهرمی و…

 1. عرضه در بازار کسب و کار کانادا چگونه است؟

عرضه و فرصت‌های خرید بیزینس در این بازار زیاد است.

 1. اگر سرمایه لازم را برای خرید بیزینس در کانادا نداشتم چه کار کنم؟

از گزینه‌های دیگری مانند تأمین مالی فروشنده یا وام بانکی استفاده کنید.

شرایط خرید بیزینس در کانادا

برای اینکه مجوز خرید بیزینس در کانادا را بگیرید، باید شرایط لازم را داشته و بتوانید حداقل سرمایه مورد نیاز برای این روش سرمایه‌گذاری را تأمین کنید. شما به هر روشی که یک کسب و کار را در کانادا خریداری کنید، باید شرایط عمومی را برای موفقیت در این مسیر داشته باشید.

شرایط خرید یک کسب و کار در کانادا را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
محدودیت سنی ندارد
سابقه کاری حداقل 3 سال در حوزه مرتبط (مدیر یا مالک بیزینس)
مدرک زبان الزامی نیست؛ اما مزیت محسوب می‌شود
سرمایه مورد نیاز شروع از 150 هزار دلار کانادا
حداقل سهم خرید بالای 50 درصد از هر کسب و کار
ارائه بیزینس پلن در بیشتر موارد الزامی است

مدرک تحصیلی

لازم نیست که مدرک تحصیلی خاصی برای خرید بیزینس در کشور کانادا داشته باشید؛ داشتن مدرک حداقل دیپلم به همراه سابقه کاری مرتبط کافی است.

محدودیت سنی

شرایط خرید بیزینس در کانادا

یکی از مزیت‌های مهم روش خرید همه کسب و کارها در کشور کانادا این است که هیپ محدودیت سنی برای این روش سرمایه‌گذاری تعریف نشده است و همه افرادی که به سن قانونی رسیده‌اند، می‌توانند نسبت به خرید یک بیزینس اقدام کنید.

سابقه کاری

قبل از شروع هر کاری باید این نکته را در نظر بگیرید که شما باید سابقه کاری در زمینه مدیریت و مالکیت یک بیزینس را از قبل داشته باشید تا بتوانید یک کسب و کار را بخرید. پس اگر سابقه کاری مورد نیاز را برای این روش ندارید، از آن صرف نظر کنید.

مدرک زبان

شاید تعجب کردید وقتی متوجه شدید که خرید بیزینس در کانادا به مدرک زبان نیاز ندارد؛ زیرا بسیاری از روش‌های دیگر مهاجرت به این کشور به این مدرک نیاز دارند. درست است که داشتن مدرک زبان الزامی نیست؛ اما اگر این شرط را داشته باشید، یک مزیت برای شما محسوب می‌شود.

سرمایه مورد نیاز

شرایط خرید بیزینس در کانادا

متوسط سرمایه لازم برای خرید بیزینس در کانادا 150 هزار دلار است؛ اما بسته به نوع کسب و کاری که انتخاب میکنید، شاهد کم یا زیاد شدن این مبلغ خواهید بود. پس قبل از هر کاری بهتر است نوع کسب و کار را بر اساس بودجه و همچنین هدف خود تعیین کرده باشید.

حداقل سهم خرید

تنها زمانی می‌توانید خرید بیزینس را در کانادا انجام دهید که حداقل نصف بیزینس را خریداری کنید. هر چه سهام خریداری شده شما از کسب و کار موردنظرتان بیشتر باشد، شانس شما برای دریافت انواع ویزای کانادا هم به همان نسبت بیشتر خواهد شد.

ارائه بیزینس پلن

ارائه طرح کسب و کار به تازگی به یکی از شرایط مهم برای روش خرید بیزینس در کشور کانادا تبدیل شده و بسیاری از خریداران را به ارائه آن قبل از خرید و دریافت اقامت تبدیل کرده است.

هزینه خرید بیزینس در کانادا

هزینه خرید بیزینس در کانادا

قبل‌تر به متوسط هزینه خرید کسب و کار در کانادا پرداختیم؛ اکنون می‌خواهیم به صورت دقیق‌تر به بررسی هزینه‌های خرید بیزینس برای تجارت‌های مختلف بپردازیم. به طور میانگین این هزینه بین 150 تا 250 هزار دلار کانادا است که بسته به شرایط و نوع کسب و کار می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه‌ی خرید بیزینس در کانادا
سرمایه لازم برای خرید بیزینس حداقل 150 هزار دلار کانادا
گرفتن LMIA 1000 دلار
ورک پرمیت هر نفر 155 دلار
مجوز اقامت موقت هر نفر 200 دلار
ویزای توریستی هر نفر 100 دلار
انگشت‌نگاری هر نفر 85 دلار

این نکته را در نظر بگیرید که برخی از کسب و کارها برای تعدادی از دارایی‌ها مانند: تجهیزات، اثاثیه، موجودی انبار، کامپیوترها و… هزینه جداگانه دریافت می‌کنند.

مراحل خرید بیزینس در کانادا 

آیا شما یک کارآفرین در کانادا هستید و به دنیای هیجان‌انگیز کسب و کار چشم دوخته‌اید؟ اگر چنین است، این راهنما برای شما مناسب است. با برنامه‌ریزی دقیق و تصمیمات استراتژیک، خرید کسب و کار در کانادا می‌تواند یک سرمایه‌گذاری سودآور باشد.

اما قبل از هر چیز باید مراحل مهاجرت با خرید بیزینس در کانادا را بشناسید تا بدانید که چه نکاتی را برای خرید یک بیزینس در کانادا باید مد نظر داشته باشید.

پیدا کردن کسب‌وکار مناسب

مراحل خرید بیزینس در کانادا 

اولین قدم برای خرید یک کسب و کار، شناسایی فرصت‌های مناسب است. به لطف اینترنت، یافتن مشاغل برای فروش آسان‌تر از همیشه است. شما می‌توانید با بازارهای آنلاین کسب و کار مانند BizBuySell، BusinessesForSale و BizQuest شروع کنید.

این پلتفرم‌ها فهرست‌هایی را در صنایع مختلف ارائه و یافتن کسب‌وکاری متناسب با علایق، مهارت‌ها و بودجه شما را آسان‌تر می‌کنند.

ارزیابی کسب‌وکار

هنگامی که یک کسب و کار را پیدا کردید، مرحله بعدی ارزیابی است. شما باید تعیین کنید که آیا کسب و کار مورد نظرتان ارزش قیمت درخواستی و پتانسیل سودآوری در آینده را دارد یا خیر! یکی از روش‌های رایج ارزیابی کسب‌وکار، رویکرد ضریب سود است که شامل ضرب درآمد خالص کسب‌وکار در یک ضریب خاص صنعت است.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این ارزیابی یک رویکرد ساده شده است و فرایند واقعی ارزیابی برای خرید بیزینس در کانادا ممکن است شامل تحلیل‌های مالی پیچیده‌تری باشد.

تأمین مالی کسب‌وکار

وقتی نوبت به تأمین مالی کسب و کار شما می‌رسد، چندین گزینه در دسترس هستند. وام‌های بانکی یک گزینه رایج برای تأمین مالی خرید بیزینس در کانادا است؛ اما برنامه‌های خاصی برای کارآفرینان در کانادا نیز وجود دارند.

به طور مثال، بانک توسعه کسب و کار کانادا (BDC) راه‌حل‌های مالی مختلفی را ارائه می‌دهد که برای حمایت از کسب و کارها طراحی شده‌اند. اینها شامل برنامه تأمین مالی انتقال کسب و کار هستند که به تأمین مالی خرید یک کسب و کار موجود کمک می‌کنند.

تلاش و قانونمندی

مراحل خرید بیزینس در کانادا 

بررسی دقیق بخش مهمی از خرید یک تجارت در کانادا و شامل بررسی کامل کسب و کار برای جلوگیری از هرگونه غافلگیری ناخوشایند پس از خرید است. این فرایند شامل بررسی صورت‌های مالی، اسناد حقوقی، قراردادها و موارد دیگر است.

کار با یک وکیل تجاری در این مرحله می‌تواند بسیار مفید باشد. یک وکیل می‌تواند به شناسایی مسائل حقوقی، مذاکره در مورد شرایط و اطمینان از مرتب بودن تمام اسناد مورد نیاز در مراحل مهم خرید بیزینس در کانادا به شما کمک کند.

برای مثال، وکلای بازرگانی طیف وسیعی از خدمات را برای کمک به اکتساب کسب و کار، از بررسی دقیق تا تنظیم و بررسی قرارداد ارائه می‌دهند.

نهایی کردن خرید

پس از انجام بررسی دقیق و تأمین منابع مالی، مرحله آخر، نهایی کردن خرید است. این مرحله شامل مذاکره در مورد شرایط فروش، تنظیم و امضای قرارداد فروش و پرداخت هزینه است. باز هم یک وکیل تجاری باتجربه می‌تواند در کمک به شما در جهت‌یابی این فرایند و اطمینان از محافظت از منافع شما مؤثر باشد.

انتقال پس از خرید

پس از خرید یک کسب و کار، کار متوقف نمی‌شود و مرحله انتقالی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. این مرحله از خرید بیزینس در کانادا شامل مراحلی مانند اعلام تغییر مالکیت، ادغام کسب و کار جدید در عملیات فعلی شما (در صورت وجود) و راه‌اندازی ساختارهای مدیریتی جدید است.

به یاد داشته باشید که کارمندان ممکن است به زمان نیاز داشته باشند تا خود را با تغییرات وفق دهند؛ بنابراین ارتباطات یک اصل کلیدی است. همان طور که گاس فرانکه، کارشناس M&A پیشنهاد می‌کند که تغییر پیشرو شامل حمایت از کارمندان شما است تا تغییرات جدید را به گونه‌ای درک کنند که برای آنها معتبر باشد.

اگر این مرحله از خرید کسب و کار در کانادا به درستی انجام شود، این خرید می‌تواند یک سرمایه‌گذاری باارزش باشد؛ البته این روش سرمایه‌گذاری برای بازدهی بالا به برنامه‌ریزی، بررسی دقیق و تصمیم‌گیری استراتژیک نیاز دارد.

در حالی که این مسیر را آغاز می‌کنید، توصیه کارشناس M&A را به یاد داشته باشید: «معاملات موفق با احساسات شروع می‌شوند و با توجه به همه چیز به پایان می‌رسند». از این رو مطمئن شوید که متوجه شده‌اید که وارد چه مسیری شده‌اید و در صورت نیاز به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشید و به غریزه خود اعتماد کنید.

خرید بیزینس در بهترین شهرهای کانادا

خرید بیزینس در بهترین شهرهای کانادا

راه‌اندازی بیزینس در کانادا یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود از روش‌های رایج دریافت اقامت کاری برای ایرانیان محسوب می‌شود؛ اما سؤال اینجاست که بهترین شهر برای خرید بیزینس در کانادا با سودآوری بالا کدام است؟

شهرهای ونکوور و تورنتو از شهرهای مهم و محبوب کانادا برای مهاجرت و شروع فعالیت کاری برای مهاجران هستند. با نگاهی دقیق‌تر به شرایط کاری و خرید کسب و کار در این دو شهر می‌توانید تصمیمی درست را برای آینده کاری خود بگیرید.

خرید بیزینس در ونکوور

برای خرید بیزینس در ونکوور باید از قوانین و شرایط بومی و همچنین ملی پیروی کنید و مجوزهای لازم را برای خرید کسب و کار در مهم‌ترین شهر از استان بریتیش کلمبیا دریافت کنید. این شهر محل مناسبی برای راه‌اندازی کسب و کارها یا خرید آن‌ها است؛ پس می‌تواند گزینه عالی برای شروع باشد.

از مزایای خرید بیزینس در ونکوور کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمایت عالی دولت
 • کیفیت بالای زندگی
 • وجود استعدادهای برتر در توسعه نرم‌افزار
 • و…

خرید بیزینس در تورنتو

تورنتو به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر کانادا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید بیزینس در کانادا است و فرصت‌های متعدد و متنوعی را برای شما ایجاد می‌کند. در حال حاضر از همه نژادها در این شهر کانادا زندگی می‌کنند و این موضوع نشان از فرصت‌های بی‌شمار کار و زندگی در این شهر را برای مهاجران می‌دهد.

از مزایای خرید بیزینس در تورنتو کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالای زندگی
 • وجود فرصت‌های متنوع برای انتخاب بیزینس
 • حمایت عالی دولت
 • و…

خرید فرانچایز به چه معنی است؟

روش خرید فرانچایز در کانادا یکی از بهترین روش‌های خرید بیزینس در کانادا به شمار می‌رود. فرنچایز به روشی می‌گویند که شما یک بیزینس در حال فعالیت را خریداری می‌کنید.

شما هر بیزینس را از صاحب اصلی آن خریداری کرده و تمامی امتیازات آن بیزینس را از آن خود می‌کنید. در ادامه خرید فرنچایز شما باید تدابیر تبلیغاتی مناسبی برای جذب مشتریان بیشتر ارائه دهید. علاوه بر این روش یکی دیگر از روش‌های خرید بیزینس در کشور کانادا، خرید سهامی یک شرکت یا هر بیزینس دیگری است.

سایت‌های کمکی جهت خریدوفروش بیزینس در کانادا

سایت‌هایی در کانادا جهت فروش آسان بیزینس طراحی شده‌اند. با استفاده از این سایت‌ها می‌توانید به‌راحتی انواعی از کسب‌وکارهای مختلف را بررسی کنید و با مقایسه آنها به نتیجه مطلوبی برسید. بهترین سایت‌های خرید بیزینس در کانادا به شرح زیر هستند:

 • Business for sale
 • Canadian Realtor
 • Business Exchange
 • Business sell Canada
 • Buy and Sell Business

بهترین بیزینس‌ها برای خرید در کانادا

برخی از بیزینس‌ها برای خرید در کانادا از سوددهی و مزایای بیشتری برخوردار هستند و شما ممکن است خیلی سریع‌تر با آنها کنار بیایید و فوت‌وفن کار را یاد بگیرید. خرید بیزینس در کانادا ممکن است با مشکلاتی روبرو شود، شما باید این مشکلات را نیز در نظر داشته باشد.

شما برای انتخاب خرید یک بیزینس مناسب ابتدا باید تمامی شرایط موجود را در نظر بگیرید و مزایا و معایب هر کدام را بشناسید. هرچه شناخت شما از یک بیزینس بیشتر باشد، قطعاً موفقیت بیشتری خواهید داشت. ما بیزینس‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 • عرضه محصولات ارگانیک
 • خدمات مالی و حقوقی
 • خدمات انیمیشن‌سازی
 • خدمات مراقبت حیوانات خانگی
 • خدمات تکنولوژی و اینترنتی
 • خدمات طراحی سایت

خرید بیزینس در کانادا چه معایبی دارد؟

هر بیزینسی در کنار مزایا، معایبی نیز دارد. شما با خرید از راه دور یک شرکت، از معایب کامل آن اطلاع نخواهید داشت و گاهی ضررهای جبران‌ناپذیری دامن شما را خواهد گرفت.

بهتر است قبل از خرید هر بیزینس ابتدا آن را از نزدیک ببینید و نحوه کار کارکنان و همچنین وضعیت کلی آن را مشاهده کنید. این کار از ضررهای احتمالی پیش‌رو تا حد زیادی پیشگیری خواهد کرد. از جمله معایبی که می‌توان برای خرید بیزینس در کشور کانادا در نظر گرفت، موارد زیر را معرفی می‌کنیم:

 • هزینه زیاد خرید بیزینس
 • نوشتن نامه بیزینس پلن
 • خرید بیزینس‌های شکست‌خورده
 • نبود افراد متخصص در بیزینس
 • اختلافات میان کارکنان و بیزینس

چگونه می‌توانیم در خرید بیزینس در کانادا به شما کمک کنیم؟

برخی از مهاجران در نهایت کسب و کاری را خریداری می‌کنند که به آن علاقه‌ای ندارند، در آن مهارت ندارند یا از آن ولی به دست نمی‌آورند! کارشناسان ما در افدل گروپ با استفاده از شبکه مخاطبین خود و درک فرهنگ کسب و کار در کانادا، می‌توانند به شما کمک کنند تا فرصت‌هایی را پیدا کنید که متناسب با اهداف مهاجرت شما باشند.

تیم ما بهترین کسب و کار را متناسب با نیازهای تجاری و مهاجرتی شما بررسی و شناسایی کرده و راه را برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس به شما نشان خواهیم داد. برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا باید شرایط لازم را داشته باشید؛ کار ما، مشاوره دادن به شما درباره جدیدترین شرایط اخذ انواع ویزای کانادا است.

حتی اگر بخواهید به روش دیگری هم مهاجرت کنید، می‌توانید جدیدترین اطلاعات را در رابطه با ثبت شرکت در کانادا یا خرید ملک در کانادا از ما بخواهید. هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا برای برخی از افراد مناسب هستند و شما بعد از دریافت مشاوره از ما می‌توانید از این شرایط و روش‌ها مطلع شوید.

اگر یک کارآفرین خارجی یا سرمایه‌گذار خارجی هستید که در حال خرید بیزینس در کانادا هستید، برای شروع فرایند امروز، با تیم ما تماس بگیرید یا به اینستاگرام افدل مراجعه کنید تا خیال خود را از مهاجرت کاری به کانادا و مهم‌تر از آن دریافت ویزای کاری دائم کانادا راحت کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

سخن آخر

خرید بیزینس در کانادا یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای کسانی است که می‌خواهند با دردسر کمتر و در زمان کوتاه‌تری اقامت این کشور را دریافت کنند. تأمین مالی خرید کسب و کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و هزینه آن به نوع بیزینس شما بستگی دارد.

سؤالات متداول

 1. هزینه خرید بیزینس در کانادا چقدر است؟

بین 150 تا 250 هزار دلار کانادا

 1. بهترین شهرهای کانادا برای خرید بیزینس کدام‌اند؟

ونکوور و تورنتو

 1. حداقل سهام مورد نیاز برای خرید بیزینس در کانادا چقدر است؟

50 درصد

 1. آیا خرید کسب و کار در کانادا محدودیت سنی دارد؟

خیر هر کسی که سابقه مدیریتی و مالکیت کسب و کار داشته باشد، می‌تواند اقدام کند.

 1. خرید کسب و کار در کانادا به چه درک تحصیلی نیاز دارد؟

حداقل دیپلم

 

سایر مقالات:

همه چیز درباره مهاجرت کاری به کانادا 2024+ بدون مدرک زبان!
اخذ اقامت کاری دائم کانادا با 5 روش مختلف برای ایرانیان
مهاجرت کاری استان های کانادا برای ایرانیان + 12 فرصت استثنایی و عالی

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *