خرید ملک در دبی و امارات { اقامت2023 } + قیمت آپارتمان

خرید ملک در دبی

راهنمای خرید ملک در دبی 2023

آیا می‌دانید که از طریق خرید ملک در دبی می‌توانید اقامت امارات را بگیرید؟ در این صورت با یک تیر دو نشان می‌زنید! به این معنی که هم اقامت کشور امارات متحده عربی را دریافت می‌کنید و هم از شر هزینه‌های اجاره ملک راحت می‌شوید. این نکته را هم فراموش نکنید که این روش یک نوع سرمایه گذاری در امارات محسوب می‌شود.

اما سؤال اینجاست که شرایط خرید ملک در دبی چیست؟ حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک و دریافت اقامت دبی چقدر است؟ با ما همراه باشید تا به سؤالات مطرح شده پیرامون خرید ملک در شهر دبی و شرایط آن پاسخ بدهیم.

راهنمای خرید ملک در دبی

ویدیو : خرید ملک در دبی / امارات 
***

مزایای خرید ملک در دبی

امارات متحده عربی یک کشور پیشرفته با فرصت‌های تجارت و سرمایه گذاری متعدد است. بر اساس این تحلیل، کارشناسان املاک ادعا می‌کنند که املاک و مستغلات در حال پیش رفتن به سوی موقعیتی است که دیگر هیچ محدودیتی برای مهاجران یا سرمایه گذاران وجود نداشته باشد.

البته باید توجه داشته باشید که خرید و فروش ملک در دبی مانند هر کشور دیگری از قوانین خاص کشور امارات پیروی می‌کند و باید قبل از اقدام به خرید، این موارد را در نظر گرفت. با این وجود خرید ملک از دبی دارای مزایای زیادی است که در ادامه بررسی شده‌اند.

سرمایه گذاری بدون مالیات

امارات متحده عربی امکان سرمایه گذاری معاف از مالیات را برای مهاجران نیز فراهم کرده است. خرید ملک در دبی برای اقامت هرگز شما را با مالیات سالانه دارایی، مالیات بر درآمد، مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر درآمد اجاره یا مالیات بر ارزش افزوده درگیر نمی‌کند.

اگرچه هیچ مالیاتی بر املاک و سرمایه گذاری برای زندگی در دبی وجود ندارد؛ اما شما باید هزینه‌های شهرداری و هزینه‌های جانبی دیگر را بپردازید.

سرمایه گذاری بدون مالیات

دریافت ویزای طلایی امارات

این ویزای طولانی مدت به عنوان بهترین روش برای دریافت اقامت، سرمایه گذاری و کار در امارات شناخته می‌شود. شما با سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون درهم واجد شرایط دریافت ویزای طلایی خواهید بود که طول مدت این ویزا از 5 تا 10 سال در نظر گرفته می‌شود.

پایین بودن نرخ جرم و جنایت

شاید تعجب کنید اگر بدانید که امارات امن‌ترین کشور جهان است! دبی نه تنها بهترین شهر برای زندگی است؛ بلکه امن‌ترین کشور برای خانواده شما نیز محسوب می‌شود. جرم و خشونت در این شهر وجود ندارد و شما می‌توانید بدون هیچ ترسی در خیابان‌های این شهر راه بروید یا رانندگی کنید.

شاید به همین دلیل است که زندگی در امارات از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و بسیاری از مهاجران نیز خرید ملک در دبی و اقامت را برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند.

پایین بودن نرخ تورم

اقتصاد پیشرفته و فرصت‌های شغلی متعدد

دبی با زیرساخت‌های ایده‌آل خود، مرکز اصلی تجارت در خاورمیانه به شمار می‌رود. برنامه ریزی شهری دقیق و زیرساخت‌های فوق‌العاده اقتصادی، دبی را به یک شهر هوشمند و باورنکردنی برای زندگی تبدیل کرده است؛ بنابراین دریافت اقامت از طریق خرید ملک در دبی گزینه‌ای پرطرفدار در بین مهاجران محسوب می‌شود.

چرا سرمایه گذاران مهاجرت به دبی را انتخاب می‌کنند؟ اقتصاد سطح بالای امارات باعث شده تا این شهر فرصت‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند؛ بنابراین اقتصاد پیشرفته و فرصت‌های ایده‌آل کاری، سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان به دبی هدایت کرده است.

امکان کسب درآمد دلاری

بعد از اینکه ملک خود را در دبی خریداری کردید، می‌توانید برای دریافت ویزای کار در دبی نیز اقدام کنید. در این صورت از روش‌های مختلف امکان کسب درآمد برای شما وجود دارد؛ بخصوص اگر بخواهید درآمد دلاری داشته و سود کسب و کار برای شما مهم باشد.

کسب درآمد به صورت دلاری مزایای خاص خود را دارد و شما قادر خواهید بود که یک کسب و کار سودآور را راه‌اندازی کرده و به درآمدهای بسیار بالا فکر کنید. بسیاری از مهاجران با روش خرید ملک و دریافت اقامت به این درآمد دلاری دست پیدا کرده‌اند. البته باید توجه کنید که این کار به یک ایده ناب، برنامه‌ریزی دقیق و مشورت با متخصصان نیاز دارد.

امکان کسب درآمد دلاری در دبی

امکان افتتاح حساب بانکی

اقامتی که بعد از خرید ملک در دبی دریافت می‌کنید، اجازه افتتاح حساب بانکی را به شما می‌دهد؛ بنابراین شما می‌توانید مانند هر شهروند اماراتی دیگر یک حساب بانکی داشته و گردش مالی مناسب داشته باشید. داشتن حساب بانکی برای فعالیت‌های کسب و کار و زندگی شما در شهر دبی ضروری است.

بدون نیاز به مدرک زبان

امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است که برای خرید ملک، ثبت شرکت یا هر سرمایه گذاری دیگری به مدرک زبان نیاز ندارد. این یک مزیت بزرگ برای مهاجران خارجی به شمار می‌شود؛ زیرا می‌توانند بدون دردسرهای مربوط به یادگیری زبان و دریافت مدرک مربوطه اقدام به خرید خانه در دبی کنند.

روشی سریع برای دریافت اقامت امارات

شاید بتوان گفت که مهم‌ترین بخش خرید ملک در دبی که دغدغه مهاجران خارجی محسوب می‌شود، دریافت اقامت کشور امارات متحده عربی است. شما با خرید ملک در شهر دبی می‌توانید اقامت امارات را به روشی سریع دریافت کرده و به دنبال فعالیت‌های مربوطه دیگر بروید.

روش سریع برای دریافت اقامت امارات

بدون محدودیت سنی

نداشتن محدودیت سنی یکی دیگر از مزایای خرید ملک در امارات به حساب می‌آید. شما هر سنی که داشته باشید، می‌توانید با در اختیار داشتن بودجه کافی نسبت به خرید ملک اقدام کرده و از مزایای آن برای خود و خانواده‌تان بهره‌مند شوید.

معایب خرید ملک در دبی

از هر روش سرمایه گذاری در دبی استفاده می‌کنید، باید مزایا و معایب آن را به طور کامل بررسی کنید. مزایای خرید ملک در شهر دبی را بررسی کردیم؛ حال نوبت به بررسی معایب آن است. اصلی‌ترین عیب روش خرید ملک برای سرمایه گذاری در امارات، هزینه بالای آن است؛ بنابراین هر کسی قدرت خرید خانه در دبی را ندارد.

از معایب دیگر خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت می‌توان به کلاهبرداری‌های رایج در این زمینه اشاره کرد. برخی از افراد بدون در نظر گرفتن اعتبار و سابقه شرکت‌ها، تمامی سرمایه خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و پس از مدتی متوجه می‌شوند که نه ملکی در کار است و نه اقامت امارات!

نمونه‌هایی از کلاهبرداری‌های رایج در زمینه خرید یا پیش خرید ملک در دبی عبارت‌اند از:

 • فروش املاک و مستغلات با اسناد جعلی
 • فروش املاک با مشکلات محله‌ای
 • فروش ملک در نزدیکی مناطق نظامی
 • فروش ملک بدون اتمام وام آن

در این شرایط بهتر است در زمان مهاجرت به امارات و انتخاب روش خرید ملک برای دریافت اقامت، یک شرکت معتبر را پیدا کنید؛ به این ترتیب متحمل ضرر نخواهید شد.

معایب خرید ملک در دبی

شرایط خرید ملک در دبی

خرید ملک در کنار ثبت شرکت در دبی، از محبوب‌ترین روش‌های دریافت اقامت کشور امارات متحده عربی است. البته اگر می‌خواهید از این راه اقدام کنید، باید تمامی شرایط و قوانین خرید ملک در دبی را بشناسید.

اولین شرط برای خرید ملک در امارات، دریافت ویزا است و برای اخذ ویزای اقامت هم باید حداقل سرمایه شما برای خرید املاک در دبی 1 میلیون درهم باشد. همچنین املاک و مستغلات مد نظر شما برای خرید باید توسط دولت امارات تأیید شوند.

توجه داشته باشید که ویزای اقامت (Estate Investor) شما بعد از خرید ملک مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید صادر می‌شود.

ویزای اقامتی که بعد از خرید ملک در امارات دریافت می‌کنید، حداکثر به مدت 2 سال قابل تمدید است؛ البته در شرایطی که مالکیت ملک مورد نظر متعلق به شما باشد و حداقل هر 180 روز یک بار باید به دبی سفر کنید تا ویزای شما باطل نشود.

غیبت طولانی مدت شما ممکن است سبب لغو ویزای شما شود؛ البته شرایط مدام در حال تغییر است و شما باید برای اطلاع از جدیدترین قوانین از مشاوران حقوقی متخصص کمک بگیرید. جالب است بدانید که تمامی امور مربوط به دولت از جمله اقامت مهاجران در یکی از ایالت‌های امارات انجام می‌شود.

نکته قابل توجه در این رابطه این است که دریافت این ویزا به معنای اجازه کار در دبی نیست. همچنین این را هم در نظر بگیرید که امکان دریافت اقامت دائم امارات با این روش وجود ندارد و ویزای شما باید هر 2 سال یک بار تمدید شود.

شرایط خرید ملک در دبی

مدارک لازم برای خرید ملک در دبی

پس از آشنایی با شرایط و قوانین خرید ملک در شهر دبی، باید مدارک لازم را جهت خرید آماده کنید. مدارک لازم برای خرید املاک و مستغلات در دبی ممکن است با توجه به ملک مورد نظر شما متفاوت باشد و لازم است تا در زمان تعیین نوع ملک از شرایط و مدارک لازم برای خرید آن نیز مطلع شوید.

به طور کلی مدارک لازم برای خرید ملک در دبی و امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کپی و اصل پاسپورت خریدار
 • مدارک مربوط به حساب بانکی
 • گواهی پزشکی
 • گواهی ترخیص پلیس امارات
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه ارزش اموال
 • مدارک بیمه درمانی
 • اسناد ثبت املاک
 • اثبات درآمد سالیانه خریدار

این لیست مطابق با آخرین تغییرات و قوانین کشور امارات متحده عربی و به صورت عمومی آماده شده است. قبل از اقدام به خرید ملک در امارات و دبی باید مدارک لازم را از کارشناسان سؤال کرده و طبق شرایط خودتان اقدام به آماده کردن آن‌ها بکنید؛ شاید شما به تعدادی از این مدارک نیاز نداشته باشید یا لازم باشد تا مدارک اضافی را هم ارائه بدهید.

مدارک لازم برای خرید ملک در دبی

مراحل قانونی خرید ملک در دبی

چه به دنبال خانه‌ای رویایی در دبی باشید یا بخواهید یک سرمایه گذاری پرسود در املاک و مستغلات انجام دهید، خرید ملک در دبی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. به طور کلی 4 مرحله قانونی اولیه خرید ملک در امارات و دبی وجود دارند.

در این بخش از مقاله، جنبه‌های حقوقی را که برای پاسخ به نحوه خرید ملک در دبی باید بدانید، به صورت زمان‌بندی شده بررسی می‌کنیم.

مراحل قانونی خرید ملک در دبی

1. تنظیم قرارداد بین خریدار و فروشنده

هنگامی که ملک مناسب خود را پیدا کردید، اولین قدم این است که با فروشنده وارد مذاکره و تشریح شرایط فروش شوید. هنگام خرید ملک در دبی و امارات دو گزینه پیش روی خود دارید:

 • پرداخت نقدی
 • درخواست وام مسکن

البته این نکته را در نظر داشته باشید که درخواست وام مسکن برای مهاجران دشوار بوده و شرایط خاص خود را دارد؛ بنابراین تعداد کمی از مهاجران موفق به دریافت آن می‌شوند.

توانایی مذاکره شاید بزرگ‌ترین مزیت هنگام خرید ملک به صورت نقدی باشد. خریداران نقدی تصور بهتری از بودجه خود دارند؛ بنابراین می‌توانند با قیمت مناسب‌تری معامله کنند. شما می‌توانید این مرحله را بدون کمک مشاور املاک یا وکیل انجام دهید. هر آژانس املاک و مستغلات معتبر دبی یا شرکت‌های قانونی باید بقیه امور را انجام دهند.

هنگام موافقت با شرایط فروش، اطمینان حاصل کنید که هیچ ابهامی بین شما و فروشنده در مورد قیمت ملک در دبی، نحوه پرداخت یا هر عامل مهم دیگری وجود نداشته باشد.

2. امضای قرارداد فروش

دومین مرحله قانونی در فرایند خرید ملک در دبی، امضای قرارداد فروش است که به عنوان یادداشت تفاهم (MOU) نیز شناخته می‌شود. MOU یا فرم F در دبی یکی از فرم‌های املاک RERA است و شما می‌توانید آن را در وب سایت رسمی اداره املاک دبی پیدا کنید. معمولاً مشاور املاک قرارداد را برای شما آماده می‌کند.

پس از آماده شدن قرارداد، خریدار و فروشنده باید آن را در دفتر ثبت امضا کنند. خریدار همچنین باید یک سپرده تضمینی استاندارد 10% از ملک را به متولی ثبت بپردازد که پس از نهایی شدن نقل و انتقال ملک برگردانده می‌شود.

3. درخواست برای گواهی عدم اعتراض

خریدار، فروشنده و مشاور املاک باید در یک دفتر معتبر مانند: املاک دبی، املاک عمار، املاک نخیل و… مذاکرات خود را انجام دهند. هدف از این جلسه، درخواست و پرداخت گواهی عدم اعتراض (NOC) برای انتقال مالکیت به خریدار است. NOC تنها در صورتی صادر می‌شود که هزینه‌های خدمات معوقی برای ملک وجود نداشته باشد.

4. انتقال مالکیت با DLD

هنگامی که NOC را دریافت کردید، آخرین مرحله قانونی خرید ملک در دبی، ملاقات با فروشنده در دفتر دپارتمان املاک دبی برای اجرایی شدن انتقال است. برای عملی شدن انتقال ملک، قبل از مراجعه به دفتر DLD باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • چک قیمت ملک قابل پرداخت
 • اصل مدارک شناسایی خریدار و فروشنده
 • NOC اصلی صادر شده
 • قرارداد امضا شده

پس از انجام مراحل مختلف خرید ملک، سند مالکیت به نام شما صادر می‌شود و شما رسماً صاحب ملک در دبی خواهید شد.

سوالات متداول خرید ملک در دبی

سؤالات متداول

 1. حداقل سرمایه لازم برای دریافت اقامت با خرید ملک در دبی چقدر است؟

1 میلیون درهم

 1. به چه روش‌هایی می‌توان در دبی ملک خرید؟

پرداخت نقدی و درخواست وام مسکن

 1. مدت زمان ویزای امارت با خرید ملک چقدر است؟

6 ماه تا حداکثر 1 سال

 1. مهم‌ترین مزایای خرید ملک در دبی کدام‌اند؟

سرمایه گذاری بدون مالیات و روشی سریع برای دریافت اقامت امارات

 1. آیا خرید ملک در دبی به مدرک زبان نیاز دارد؟

خیر

هزینه خرید ملک در دبی

قیمت خرید خانه و آپارتمان در دبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها، منطقه‌ای است که شما برای خرید ملکتان انتخاب می‌کنید. علاوه بر این، میزان متراژ و نوع ملک نیز بر قیمت تمام شده آن تأثیر دارند. هزینه‌های مختلف مربوط به خرید املاک در دبی در ادامه بررسی شده‌اند.

هزینه خرید ملک در دبی

هزینه‌های اولیه

بازار املاک و مستغلات دبی یکی از قوی‌ترین مقررات جهان را دارد که برای حمایت از خریداران و فروشندگان وضع شده است. به همین دلیل است که برای فرایند خرید ملک در دبی، هزینه‌های اولیه خاصی وجود دارند که علاوه بر هزینه ملک، باید توسط خریدار پرداخت شوند.

هزینه‌های اولیه برای خرید ملک در امارات بسته به نوع املاک (آماده یا خارج از طرح) و خریدار (مشاور املاک یا فروشنده) می‌توانند متفاوت باشند. علاوه بر این، اگر می‌خواهید تا خرید ملک خود را با وام مسکن انجام دهید، باید مبلغ وام مسکن در دبی را نیز در نظر بگیرید.

هزینه‌های ارائه خدمات

در کنار هزینه‌های اولیه، صاحبان املاک باید هزینه‌های خدمات را هنگام محاسبه هزینه خرید خانه در دبی در نظر بگیرند. اینها هزینه‌های ثابتی هستند که باید توسط صاحبان خانه پرداخت شوند.

هزینه خدمات برای خرید آپارتمان در دبی یا ویلا بر اساس مساحت محاسبه می‌شود؛ بنابراین خریدارانی که ملک بزرگ‌تری خریداری می‌کنند، احتمالاً هزینه بیشتری را برای خرید خانه متحمل می‌شوند.

هزینه ارائه خدمات در دبی

هزینه‌های برق و آب (DEWA)

یکی دیگر از عواملی که مالکان تمایل دارند هنگام بررسی هزینه خرید ملک در دبی نادیده بگیرند، هزینه‌های DEWA است. DEWA نهاد حاکمیتی است که اتصالات برق و آب را برای تمام خانه‌های دبی مدیریت می‌کند.

بسته به منطقه‌ای که در آن قرار دارید و نوع ملکی که خریداری کرده‌اید، هزینه DEWA می‌تواند بین 2300 درهم برای یک آپارتمان یا 4000 درهم برای یک خانه ویلایی متفاوت باشد و این هزینه به متراژ ملک هم بستگی دارد.

اجاره ملک در دبی

به طور کلی روند و قوانین اجاره ملک در دبی در تمام 7 ایالت امارات یکسان است؛ اما در مورد قانونی کردن قراردادها یا پرداخت سپرده‌ها، ممکن است تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد. حتماً اطلاعات مربوط به اجاره و خرید ملک در دبی را بررسی کرده و بعد اقدام کنید. مراحل مختلف اجاره املاک در دبی و امارات در ادامه توضیح داده شده‌اند.

اجاره ملک در دبی

مرحله اول: ورود به کشور

اولین قدم برای اجاره آپارتمان در امارات، حضور در این کشور است. بسیاری از آپارتمان‌ها به صورت آنلاین فهرست شده‌اند؛ اما توصیه می‌شود تا زمانی که ملکی را شخصاً مشاهده نکرده‌اید، قرارداد اجاره را امضا نکنید.

اجاره معمولاً برای یک سال کامل است و عواملی مانند: ترافیک منطقه و گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی نیز هنگام اجاره و خرید ملک در دبی مهم هستند؛ بنابراین به مهاجران توصیه می‌شود که پس از ورود به امارات از ملک دیدن کنند.

مرحله دوم: به صورت آنلاین نیز جستجو کنید

می‌توانید پرس و جوی خود را با جستجوی آنلاین آغاز کنید و از طریق بهترین سایت خرید ملک در دبی، گزینه مورد نظر خود را برای اجاره انتخاب کنید. حتی اگر تصاویر یک ملک عالی به نظر می‌رسند، باز هم توصیه می‌شود که از ملک شخصاً بازدید کنید.

ترافیک در سراسر امارات می‌تواند در بسیاری از مناطق سنگین باشد که بهتر است از نزدیک ترافیک منطقه مورد نظر خود را برای اجاره خانه یا آپارتمان ارزیابی کنید.

مرحله سوم: استخدام یک مشاور املاک

بسیاری از مهاجران یک مشاور املاک استخدام می‌کنند تا در پیدا کردن ملک مورد نظرشان به آنها کمک کند. مطمئن شوید که اطلاعات مشاور املاک در سازمان تنظیم مقررات املاک (RERA) ثبت شده باشد. توجه داشته باشید که مشاور املاک مسئول رسیدگی به اسناد و قراردادها است.

مرحله چهارم: مدارک خود را آماده کنید

شرایط و اسناد لازم برای اجاره تقریباً شبیه به مدارک لازم برای خرید ملک در دبی است. مدارک ضروری برای اجاره ملک در دبی عبارت‌اند از:

 • گذرنامه
 • یک کپی از ویزای اقامت
 • گواهی ازدواج تأیید شده توسط وزارت امور خارجه امارات (در صورت ازدواج)
 • قرارداد کار یا گواهی حقوق
 • صورت حساب بانکی

بهترین مناطق دبی برای خرید و اجاره ملک

در میان مناطق مختلف دبی، برخی از آن‌ها شرایط مناسب‌تری را برای اجاره و خرید ملک در دبی دارند. اگر به دنبال بهترین و به‌صرفه‌ترین مناطق دبی برای اجاره ملک یا خرید خانه و آپارتمان هستید، می‌توانید از طریق گزینه‌های معرفی شده در جدول زیر اقدام کنید.

خرید خانه ویلایی

دبی لند

داماک هیلز 2

الفرجان

جمیرا ویلیج سیرکل

دِ اسپرینگز

خرید آپارتمان

دبی سیلیکون اویسیس

دبی اسپورتس سیتی

جمیرا لیک تاورز

جمیرا ویلیج سیرکل

اجاره آپارتمان

دیره

بر دبی

جمیرا ویلیج سیرکل

بهترین مناطق دبی برای خرید و اجاره ملک

 

مقایسه خرید ملک در امارات و کشورهای دیگر

قبل از اینکه برای خرید ملک در دبی و امارات اقدام کنید، باید هدف خود را از مهاجرت به این کشور مشخص کرده و بر اساس میزان بودجه خود تصمیم بگیرید. کشور امارات متحده عربی به دلیل برخورداری از امکانات مناسب زندگی، مزایای زیادی برای خرید ملک نسبت به کشورهای دیگر منطقه دارد.

هر کشوری را برای خرید ملک و زندگی انتخاب می‌کنید، باید از نظر آب و هوا، امنیت، شرایط اقتصادی و فرصت‌های شغلی، میزان درآمد و فرهنگ آن بسنجید. امارات یکی از کشورهایی است که دارای آب و هوای شرجی و گرم است؛ اما امکانات پیشرفته این کشور سبب شده تا تحمل شرایط آب و هوایی راحت‌تر شود.

از نظر امنیت نیز کشور امارات جزو یکی از بهترین و امن‌ترین کشورها بوده و آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. همین امر برای مهاجرت به امارات به همراه خانواده اهمیت زیادی دارد. دین این کشور اسلام است و از این نظر مطابقت فرهنگی با ایرانیان دارد.

اقتصاد پیشرفته، بدون مالیات و تعداد زیاد فرصت‌های شغلی سبب شده تا امارات به یک کشور ایده‌آل برای کار و زندگی تبدیل شود؛ به طوری که نرخ سرمایه گذاری توسط مهاجران خارجی در این کشور بسیار بالا است. برای مثال، ثبت شرکت در امارات و انواع دیگر سرمایه گذاری‌ها در بین ایرانیان نیز افزایش زیادی یافته است.

این نکته را در نظر بگیرید که نرخ بیکاری در کشور امارات نزدیک به صفر است؛ یعنی این کشور برای مهاجرت کاری و همچنین خرید ملک در دبی یک گزینه ایده‌آل به حساب می‌آید.

از طرف دیگر در صورتی که موفق به دریافت ویزای امارات شوید، می‌توانید بدون دردسر به بسیاری از کشورهای دیگر مهاجرت کنید؛ زیرا ویزای امارات متحده عربی ارزش بالایی دارد. با وجود مزایای ذکر شده برای مهاجرت به امارات می‌توان گفت که این کشور یکی از بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری و خرید ملک محسوب می‌شود.

اگر قصد خرید ملک در دبی را دارید، می‌توانید شرایط کشور امارات را برای کار و زندگی به طور خلاصه در جدول زیر مشاهده کنید.

شرایط آب و هواییشرجی و بسیار گرم
امکانات شهری برای زندگی

در سطح عالی

میزان درآمد بالا

میزان امنیت

میزان جرم و جنایت نزدیک به صفر

امنیت بالای اجتماعی برای مهاجرت به همراه خانواده

فرهنگ و دیناسلام
شرایط اقتصادی

اقتصاد ایده آل و رو به رشد

نرخ بیکاری بسیار کم

دارای فرصت‌های شغلی متعدد

مقایسه خرید ملک در امارات

 

هزینه زندگی در دبی

آشنایی با هزینه‌های زندگی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، می‌تواند شناخت بهتر و دقیق‌تری از آن‌جا به شما بدهد. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و مراقبت‌های بهداشتی می‌شوند. توجه داشته باشید که هزینه‌های تفریحی جزو هزینه‌های ضروری زندگی در دبی محسوب نمی‌شوند.

زمانی که از هزینه‌های ضروری زندگی صحبت می‌کنیم، مسکن مهم‌ترین بخش آن محسوب می‌شود و بخش قابل توجهی از بودجه شما را به خود اختصاص می‌دهد. بعد از آن، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز در دسته موارد پرهزینه قرار می‌گیرند.

به طور متوسط حدود 15% از هزینه‌های زندگی به مسکن و 15% به حمل و نقل و خوراک اختصاص دارد؛ بنابراین مسکن بخش قابل توجهی از بودجه شما را می‌بلعد و باید برای خرید یا اجاره مسکن برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

هزینه مسکن در دبی

هزینه‌های مربوط به مسکن و خرید ملک در دبی به منطقه‌ای که برای زندگی انتخاب می‌کنید و خصوصیات ملک مورد نظر شما بستگی دارند. در جدول زیر می‌توانید هزینه مسکن در دبی را برای یک خانواده 4 نفره و به صورت تقریبی مشاهده کنید.

اجاره انواع آپارتمانهزینه
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر5528 درهم
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر3687 درهم
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر10799 درهم
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر7490 درهم

یکی از محبوب‌ترین مناطق دبی برای خرید ملک یا اجاره مسکن، برج دریاچه‌های جمیرا است. قیمت‌های اجاره مسکن در این منطقه گران است و اجاره و خرید اقامتگاه‌های آن با قیمت مشابهی انجام می‌شود. قیمت اجاره آپارتمان یک خوابه در جمیرا به طور تقریبی 5519 درهم در ماه است که این مقدار در مقایسه با بسیاری از مناطق دیگر دبی بالاست.

هزینه مسکن در دبی

هزینه تحصیل در دبی

اگر به قصد تحصیل به دبی سفر می‌کنید یا می‌خواهید به همراه خانواده مهاجرت کنید، اطلاع از هزینه‌های تحصیل در دبی نیز می‌تواند در برآورد هزینه‌های کلی شما مؤثر باشد. بهتر است بدانید که هزینه‌های مربوط به تحصیل در کشور امارات بالاست و در کنار هزینه خرید ملک در دبی باید در نظر گرفته شوند.

نکته‌ای در این زمینه باید در نظر بگیرید این است که هزینه تحصیل در مراکز خصوصی بسیار بیشتر از مراکز دولتی است. پس اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، مراکز دولتی گزینه مناسب‌تری برای شما محسوب می‌شوند.

هزینه حمل و نقل در دبی

هزینه سوخت در دبی ارزان است و به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا با اتومبیل شخصی خود رفت و آمد کنند. البته از طرف دیگر، ترافیک در دبی زیاد است و رفت و آمد را در ساعات اوج روز دشوار می‌کند.

در صورتی که مجبور به رفت و آمد روزانه هستید، حمل و نقل عمومی گزینه بهتری و سریع‌تری برای شما به شمار می‌رود. سیستم حمل و نقل عمومی دبی بسیار پیشرفته است؛ به این ترتیب رفت و آمد در سطح شهر را برای شما راحت‌تر می‌کند.

اگر اصرار به استفاده از اتومبیل شخصی خود دارید، هزینه خرید خودرو را هم به هزینه خرید ملک در دبی اضافه کنید. برای خرید اقساطی خودرو نیز باید حداقل 20% از قیمت اتومبیل را پرداخت کنید.

مطمئن‌ترین راه برای خرید ملک در دبی

سؤالات متعددی در رابطه با خرید ملک تجاری در دبی یا اجاره مسکن مطرح می‌شوند که باید جواب آن‌ها را از کارشناسان حقوقی باتجربه کسب کنید؛ زیرا شرایط و قوانین خرید ملک در دبی و امارات ممکن است تغییر کنند و شما اطلاعات کافی را درباره این تغییرات نداشته باشید.

افدل گروپ به عنوان بهترین شرکت که در زمینه خرید ملک، ثبت شرکت و مهاجرت به امارات فعالیت می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند. کارشناسان این مجموعه با تکیه بر تجربه و سابقه درخشان خود نقش مهمی را در ارائه مشاوره به شما ایفا می‌کنند.

به همین دلیل لازم است تا برای اطلاع از جدیدترین شرایط خرید ملک در دبی با کارشناسان ما تماس بگیرید. پس اگر قصد مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک را دارید، به پیج خرید ملک در دبی ما مراجعه کنید و از مشاوره‌های تخصصی ما بهره‌مند شوید.

در آخر

در این مقاله به بررسی مزایا و معایب خرید ملک در دبی، شرایط کشور امارات، مدارک لازم، مراحل انجام آن و هزینه‌های ضروری زندگی در این کشور پرداختیم. شما می‌توانید با این روش علاوه بر سرمایه گذاری در دبی، اقامت امارات را گرفته و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوید.

هر سؤالی پیرامون این موضوعات داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما در افدل گروپ تماس گرفته و آخرین شرایط خرید ملک در دبی را از آن‌ها سؤال کنید.

مطمئن ترین راه برای خرید ملک در دبی
خرید ملک در دبی

سؤالات متداول

 1. به‌صرفه‌ترین مناطق دبی برای اجاره و خرید ملک کدام‌اند؟

جمیرا، دبی لند، داماک هیلز، الفرجان، دیره و…

 1. چند درصد از هزینه‌های زندگی در دبی به مسکن اختصاص دارد؟

حدوداً 15 درصد

 1. حداقل سرمایه برای اخذ ویزای طلایی با خرید ملک چقدر است؟

2 میلیون درهم

 1. قیمت اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر دبی چقدر است؟

حدوداً 5528 درهم

 1. آیا خرید ملک در دبی محدودیت سنی دارد؟

خیر

مطمئن ترین راه برای خرید ملک در دبی

سایر مقالات:

شرایط کار در دبی برای ایرانیان در 2023- قوانین جدید + درآمد
اقامت دبی برای ایرانیان ( 6 روش جذاب در 2023 ) + مشاوره رایگان
راهنمای جامع کار در امارات برای ایرانیان در 2023 + درآمد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید