تست  

خرید ملک در قبرس؛ فرصتی استثنایی برای آغاز یک زندگی جدید

آیا می‌دانید خرید ملک در قبرس مطمئن‌ترین راه برای اخذ اقامت این کشور است؟ خرید خانه در قبرس نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی از شرایط ایده‌آل‌تری برخوردار بوده و در حال حاضر قبرس به یکی از محبوب‌ترین مقاصد خرید ملک برای سرمایه گذاران تبدیل شده است.

درواقع سرمایه گذاری در قبرس با خرید ملک یک فرصت عالی برای کسانی است که به دنبال موقعیت‌های اقتصادی، رشد سرمایه و زندگی در کشوری خوش آب و هوا با سواحل زیبا هستند. در این صورت شما می‌توانید علاوه بر خرید ملک با قیمت مناسب و حفظ سرمایه‌تان، از جذابیت‌ها و تفریحات این جزیره نیز لذت ببرید.

برای خرید ملک در قبرس چه کار باید کرد ؟!

فرم ما رو پُر کن و منتظر تماس کارشناس‌های افدل گروپ باش!

مزایای خرید ملک در قبرس

 

اگر قصد دارید برای خرید ملک در قبرس اقدام کنید، بهتر است در اولین قدم با مزایای ویژه‌ای که خرید ملک در این کشور برای شما به دنبال دارد آشنا شوید. در ادامه به معرفی مزایای اصلی خرید ملک در جزیره قبرس خواهیم پرداخت.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

قیمت مناسب ملک

در قبرس شمالی قیمت املاک بسیار مناسب و به صرفه است و شما می‌توانید با هزینه‌های کمتر نیز در برخی مناطق آن یک ملک مناسب خریداری کنید.

مالیات کمتر

سرمایه گذاران در هنگام ثبت املاک خریداری شده خود در قبرس مالیات کمتری نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی می‌پردازند. علاوه بر این اگر اقدام به خرید ملک تازه ساخت کنید، دولت برای شما تخفیف نیز در نظر می‌گیرد.

درمورد خرید ملک از شخص دیگر نیز توجه داشته باشید که مالیات بر ارزش افزوده از خریدار دریافت نمی‌شود و شما باید تنها مالیات انتقال مالکیت را بپردازید.

افزایش ارزش سرمایه گذاری

توجه داشته باشید قیمت ملک در قبرس همواره در حال افزایش است و با توجه به تقاضای روزافزون برای خرید ملک در این کشور، خریداران می‌توانند از افزایش ارزش و سود سرمایه گذاری خود بهره‌مند شوند.

محیط زیست طبیعی

قبرس از طبیعت بسیار جذاب، سواحل زیبا و مناظر خیره کننده‌ای برخوردار است. شما با خرید ملک در قبرس می‌توانند به راحتی از این زیبایی‌ها بهره‌مند شده و لحظات خاطره انگیزی را در این جزیره سپری کنید.

تحصیل رایگان فرزندان

شما با خرید ملک در قبرس می‌توانید برای فرزندان خود اجاره تحصیل رایگان در مدارس این کشور را بگیرید. این مدارس از کیفیت آموزشی خوبی برخوردار بوده و شرایط اید‌ه‌آلی را برای رشد و پیشرفت فرزند شما فراهم می‌کنند.

دسترسی به بازار اروپایی

قبرس به عنوان نقطه اتصال به ترکیه و کشور‌های اروپایی به شمار می‌آید. درنهایت با خرید ملک در این کشور امکان دسترسی راحت به بازار‌های اروپایی به ویژه برای تجار و کسب و کار‌ها فراهم می‌شود.

امکان تجارت و کار آزاد

خریداران ملک در کشور قبرس می‌توانند به صورت آزاد در این منطقه به کار و تجارت بپردازند. از آنجایی که تجارت در قبرس بسیار پربازده است، این موضوع فرصت‌های شغلی و تجاری بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکان اجاره ملک

از دیگر مزایای خرید ملک در کشور قبرس باید به این موضوع اشاره کنیم که شما می‌توانید ملک خریداری شده خود را اجاره دهید. برای مثال هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در شهر فاماگوستا حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه است و شما می‌توانید از این طریق سود خوبی داشته باشید.

امکان خرید اقساطی ملک

دولت قبرس شرایط اقساطی نیز برای خرید ملک در این کشور فراهم کرده است که معمولاً ۱ الی ۷ ساله بوده و بدون بهره هستند.

اخذ تابعیت قبرس

از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی باید به این موضوع اشاره کنیم که شما از طریق خرید ملک در این کشور می‌توانید اقامت دائم قبرس را به همراه خانواده‌تان دریافت کنید؛ بنابراین اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک برای اعضای خانواده شما هم ممکن می‌شود.

معایب خرید ملک در قبرس

درمورد معایب خرید ملک در قبرس شمالی باید بگوییم در برابر مزایای آن کم اهمیت بوده و اگر با دانش کافی در این زمینه اقدام کنید، با این موارد روبرو نخواهید شد. قیمت‌های غیر واقعی، دشواری‌های سند مالکیت، عدم تعهد برخی کمپانی به وعده‌‌هایشان و برخی هزینه‌های جانبی از معایب خرید ملک در کشور قبرس هستند.

اگر در این زمینه با مشورت مشاوران کاربلد اقدام کنید، مطمئن باشید در دام سودجویان نیفتاده و می‌توانید به صورت کاملاً امن و مطمئن یک ملک رؤیایی در قبرس خریداری کنید. مجموعه افدل گروپ با سابقه درخشان خود در این زمینه همراه شما خواهد بود؛ تنها کافی است با ما در ارتباط بوده و کار را به کاردان بسپارید.

اخذ اقامت قبرس با خرید ملک

خرید ملک در کشور قبرس یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم قبرس است. در این روش متقاضی به همراه همسر، فرزندان (تا سن ۲۴ سال)، والدین متقاضی و والدین همسر می‌تواند اقامت دائم دریافت کند. مهم‌ترین مزیت این اقامت نداشتن شرط حضور در قبرس است.

♦ درواقع شما برای حفظ اقامت خود در این کشور تنها باید هر دو سال تنها ۱ روز را در قبرس حضور داشته باشید.

البته اگر قصد اخذ پاسپورت قبرس را دارید، باید در این کشور زندگی کرده و بعد از گذشت ۵ سال برای دریافت تابعیت قبرس اقدام کنید. با توجه به اینکه قبرس عضوی از اتحادیه اروپا است، با داشتن تابعیت این کشور می‌توانید در تمامی‌ کشور‌های عضو اتحادیه اروپا زندگی کرده و بدون ویزا به آن‌ها سفر کنید.

خرید ملک در قبرس جهت اخذ اقامت به دو روش امکان پذیر است. در روش اول شما باید با سرمایه‌ای حدود ۳۰۰ هزار یورو یک ملک جدید و نو در قبرس خریداری کنید. در این شرایط از همان ابتدا اقامت دائم قبرس به شما داده می‌شود و حدود ۳ الی ۴ ماه زمان می‌برد.

در حالت بعدی شما باید مقداری سرمایه داشته و برای تأمین بقیه هزینه خرید ملک وام دریافت کنید. در این حالت ملک موردنظر نو نبوده و طول پروسه این کار حدود ۲ الی ۳ سال است.

به طور کلی شما برای اخذ اقامت دائم در قبرس باید شرایط زیر را فراهم کنید:

  • داشتن سرمایه کافی: با مبلغ ۳۰۰ هزار یورو تنها به شما اجازه خرید یک الی دو ملک داده می‌شود. زمان درخواست اخذ اقامت قبرس باید حدود ۲۰۰ هزار یورو از قیمت ملک را پرداخت کرده باشید.
  • سپرده بانکی در قبرس: باید در یکی از بانک‌های این کشور مبلغ ۳۰ هزار یورو سپرده داشته باشید. همچنین این مبلغ تا ۳ سال در بانک بلوکه می‌شود.
  • اثبات درآمد سالیانه: باید اثبات کنید که درآمد کافی برای تأمین مخارج زندگی در قبرس را دارید و این درآمد باید از خارج از این کشور تأمین شود. باید ثابت کنید برای متقاضی اصلی ۳۰ هزار یورو، به ازای همسر و فرزندان هریک ۵ هزار یورو و به ازای والدین هرکدام حدود ۸ هزار یورو در سال درآمد دارید.

شما می‌توانید برای رفع مشکلات خرید ملک در قبرس و سریع‌ترین انجام شدن روند اخذ اقامت خود و خانواده‌تان با کارشناسان ما در مجموعه افدل گروپ در ارتباط بوده و کار را به متخصصان بسپارید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

تفاوت شرایط خرید ملک در قبرس شمالی و جنوبی

با توجه به اینکه کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است، لازم است در این بخش شما را با تفاوت‌های شرایط خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی آشنا کنیم.  

قوانین خرید ملک قبرس جنوبی

قبرس جنوبی عضوی از اتحادیه اروپا است و از نظر اقتصادی قوی‌تر و گران‌تر از قبرس شمالی است. سکونت در این منطقه امکان استفاده از فرصت‌هایی برای تجارت با اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند. اتباع خارجی می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در قبرس جنوبی ملک خریداری کنند.

با این حال لازم است به منظور خرید ملک در قبرس جنوبی مجوز خرید از شورای وزیران دریافت کنید. معمولاً اکثر مجوزها تأیید می‌شوند؛ اما کار‌های اداری آن ممکن است مدت زیادی به طول بینجامد.

 شما می‌توانید قرارداد فروش ملک را امضا کرده و حتی آن را در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت کنید؛ اما تا زمان صدور مجوز، سند مالکیت به خریدار اعطا نمی‌شود.

همچنین در قبرس جنوبی محدودیت‌هایی برای مساحت ملک و مدت زمان حضورتان در قبرس بدون اینکه مقیم این کشور شوید وجود دارد. از نظر اندازه ملک شما نباید مساحتی بیشتر از ۴۰۱۴ متر مربع داشته باشد. همچنین می‌توانید از هر ۶ ماه ۳ ماه را بدون ویزا در هریک از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا سکونت داشته باشید.

قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

خرید خانه در قبرس از نظر قیمت گزینه بسیار جذابی است. همچنین در سال‌های اخیر تغییراتی در قانون بازار املاک قبرس شمالی ایجاد شده‌اند که خرید ملک در TRNC را بسیار امن‌تر کرده‌اند.

♦ در قبرس شمالی هر خانواده خارجی تنها اجازه خرید یک ملک را دارد و مساحت ملک موردنظر نمی‌تواند بیشتر از ۱۳۳۸ متر مربع باشد.

 با این حال اگر قصد خرید ملک از یک شخص خارجی را داشته باشید، محدودیتی درمورد مساحت خانه وجود نخواهد داشت. همچنین برای اینکه بتوانید در این منطقه ملک خریداری کنید، باید از شورای وزارتخانه مجوز بگیرید که روند بسیار سریعی دارد. مالیات ارزش افزوده خرید ملک قبرس شمالی نیز حدود ۵ درصد است.

همرا‌هان عزیز توجه داشته باشید قوانین خرید ملک در قبرس ممکن است در زمانی که شما مشغول خواندن این مطلب هستید، دستخوش تغییراتی شده باشند؛ از این رو بهترین راه این است که پیش از اقدام در این زمینه با ما تصمیم بگیرید تا به طور کامل مطابق با جدیدترین شرایط شما را در این مسیر راهنمایی کنیم.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس باید یک سری مراحل قانونی را پشت سر بگذارید که بسیار مهم و مستلزم دقت و توجه هستند. روند خرید ملک در کشور قبرس شامل مراحل زیر است:

  • در اولین قدم باید ملک موردنظر خود را پیدا کرده و از طریق نماینده خود به مالک فعلی پیشنهاد بدهید.
  • در صورت توافق باید یک قرارداد فروش رسمی‌ میان طرفین تنظیم شده و به تمام زبان‌های لازم ترجمه شود. در قدم بعدی باید ظرف مدت ۲ ماه بعد از امضا نزد اداره اراضی ناحیه مربوطه سپرده شود.
  • در این مرحله باید حدود ۱۰ درصد قیمت ملک را به عنوان بیعانه به فروشنده بپردازید.
  • در آخر باید مشاور املاک یا وکیل، ملک را به نام مالک جدید ثبت کنند. سند مالکیت تنها از لحاظ قانونی قابل انتقال است؛ اما هنگامی‌ که دولت مجوز‌های لازم را بدهد و وجوه تأیید شده باشد، انتقال امکان پذیر است.

مالیات خرید ملک در قبرس شمالی

به صورت کلی خریدار باید در زمان خرید خانه در قبرس معادل ۵ درصد از ارزش خانه را به عنوان مالیات پرداخت کند. همچنین به منظور ثبت ملک باید مبلغی معادل ۱۲.۵ درصد قیمت ملک در زمان معامله را به اداره تاپو پرداخت کنید که ۶.۵ درصد آن باید در ابتدا و مابقی مبلغ بعد از آماده شدن سند پرداخت شود.

اگر در زمینه امور مالیاتی خرید ملک در قبرس دچار مشکل شده‌اید، اصلاً لازم نیست نگران باشید؛ زیرا با وجود وکلای مجرب دپارتمان حقوقی افدل گروپ تمامی‌ امور حقوقی شما در کمترین زمان و به بهترین شیوه انجام خواهد شد؛ تنها کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

در کدام شهر‌های قبرس خانه بخریم؟

قبرس شمالی جزو کشور‌های کوچک جهان است که خوشبختانه شرایط اید‌ه‌آل کار، تحصیل و زندگی در بسیاری از شهر‌های آن فراهم است؛ اما اگر به دنبال بهترین شهر‌ها برای خرید ملک در قبرس هستید، پیشنهاد ما به شما فاماگوستا، لانگ بیچ، گیرنه، نیکوزیا، لفکه و اسکله است.

این شهر‌ها از مزایایی همچون موقعیت گردشگری عالی، رونق مناسب، قیمت ملک در حال رشد، املاک متنوع، امنیت و رفاه بالا، گسترش ساخت و ساز و امکانات ویژه‌ای برخوردار هستند که آن‌ها را به گزینه‌‌های محبوبی برای خرید ملک از سوی سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است.

قیمت خرید ملک در قبرس

در قدم اول باید بدانید قیمت خانه در قبرس بر اساس عوامل مختلفی همچون موقعیت جغرافیایی، متراژ، سن بنا، تعداد اتاق خواب‌ها امکانات، نوع ملک و سایر موارد تعیین می‌شود. از این رو در ادامه مطلب به بررسی قیمت خرید آپارتمان، زمین کشاورزی و همچنین هزینه خرید ویلا در قبرس شمالی خواهیم پرداخت.

قیمت خرید آپارتمان در قبرس

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم قیمت آپارتمان در قبرس به ویژگی‌های بنا بستگی دارد. به طور کلی قیمت خرید ملک در قبرس شمالی از نوع آپارتمان برای مثال در شهر لیماسول (دومین شهر بزرگ قبرس) از ۹۰ هزار پوند آغاز می‌شود. در آفرودیت هیلز نیز فروش دوباره آپارتمان‌های گلف و سوارکاری از ۱۰۰ هزار پوند آغاز می‌شود.

علاوه بر این قیمت آپارتمان‌های پولیس حدود ۶۰ هزار پوند و یک آپارتمان یک تخته در دهکده آرام تالا به طور میانگین حدود ۶۰ هزار پوند تخمین زده می‌شود. در جدول زیر می‌توانید با قیمت خرید آپارتمان در مناطق مختلف قبرس آشنا شوید.

موقعیت قرارگیری

تعداد اتاق‌ها

مساحت

قیمت

لیماسول (مرکز شهر)

۲

۱۰۶.۴

۴۵۰ هزار یورو

لارناکا، مکنزی

۳

۱۵۳.۲

۵۵۰.۸۰۰ یورو

لارناکا، لیوادیا

۲

۵۰

۱ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو

لارناکا، کامرس

۲

۹۲

۱۷۰ هزار یورو

پافوس، گروسکیپو

۱

۵۷

۱۱۸ هزار یورو

لیماسول، پاپاس

۲

۱۰۵

۵۲۰ هزار یورو

 

قیمت خرید ویلا در قبرس

درمورد هزینه خرید ملک در قبرس شمالی از نوع ویلا باید بگوییم برای مثال قیمت ویلاهای پنج تخته در پیا حدود ۲۵۰ هزار پوند و ویلا‌های سه تخته در دهکده تالا از ۲۳۰ هزار تا ۳۰۰ هزار پوند است. در پولیس نیز قیمت ویلا از ۲۵۰ هزار یورو آغاز می‌شود.

در آفرودیت هیلز ویلا‌ها از حدود ۷۰۰ هزار پوند و در لیماسول از بیش از ۳۰۰ هزار پوند قیمت گذاری می‌شوند. در جدول زیر به طور دقیق‌تر به قیمت ویلا در قبرس اشاره شده است.

موقعیت قرارگیری

تعداد اتاق‌ها

مساحت

قیمت

پروتاراس، کاوو گرکو

۴

۲۰۶

۲ میلیون یورو

پافوس، کنیا

۳

۱۲۹

۳۵۰ هزار یورو

آیاناپا

۴

۳۶۸.۳

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو

لیماسول، آگیوس تیکناس

۳

۱۶۲

۷۰۰ هزار یورو

پولیس، نئو چوریو

۵

۳۲۸

۹۸۰ هزار یورو

پافوس، کلونی

۴

۳۰۴

۵۰۰ هزار یورو

 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

قیمت زمین کشاورزی در قبرس

خرید زمین کشاورزی در کشور قبرس فرصتی برای توسعه موفقیت آمیز یک مزرعه است. قبرس جزیره‌ای با آب و هوای مطلوب است که شرایط اید‌ه‌آلی را برای سبزی کاری یا پرورش دام در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.  علاوه بر این زمین‌های حاصلخیز بسیاری در این کشور وجود دارند که محصولات غنی از آن‌ها به دست می‌آید.

♦ جالب است بدانید زمین‌های کشاورزی مناطقی همچون لیماسول، لارناکا و پافوس در بین سرمایه گذاران محبوبیت ویژه‌ای داشته و گران‌ترین املاک در لیماسول هستند.

قیمت زمین کشاورزی در قبرس بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از مناطق دیگر اتحادیه اروپا است. همچنین خرید زمین در قبرس نوعی سرمایه گذاری سودآور است؛ زیرا قیمت زمین در این کشور همواره روند صعودی داشته و شما می‌توانید بعد‌ها با فروش زمین خود سود خوبی را تجربه کنید.

قیمت خرید ملک در قبرس در رابطه با زمین کشاورزی به اندازه زمین و محل قرارگیری آن بستگی دارد. به طور کلی قیمت زمین کشاورزی در قبرس در معتبرترین منطقه اطراف شهر با مساحتی حدود ۲۰۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ متر مربع حدود ۱۹ میلیون یورو است.

لازم است بدانید قیمت زمین‌های کشاورزی در پافوس ۲۰ الی ۳۰ درصد ارزان‌تر است. برای مثال در این منطقه قیمت زمینی با مساحت حدود ۱۳۰۰۰۰ متر مربع حدود ۵ میلیون یورو است. در نزدیکی لارناکا نیز می‌توانید زمین کشاورزی با مساحت حدود ۶.۳۰۰ متر مربع را با قیمت ۲ میلیون یورو خریداری نمایید.

خرید ملکی مطمئن را با افدل گروپ تجربه کنید!

حال که قصد خرید ملک در قبرس شمالی را دارید، باید به طور کامل از شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس اطلاع داشته و از راه‌های امن و مطمئن اقدام کنید.

در این زمینه مجموعه تخصصی افدل گروپ با برخورداری از بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در حوزه خرید و فروش ملک در قبرس آماده ارائه مشاوره به شما است.

شما می‌توانید در کلیه مواردی همچون قیمت خانه در قبرس شمالی، انتخاب ملک مناسب، پرداخت مالیات و غیره روی کمک تیم افدل گروپ حساب باز کنید. کارشناسان ما در زمینه اخذ اقامت قبرس نیز همراه شما بوده تا در کمترین زمان اقامت این کشور را به دست آورده و زندگی موفق و آسوده را در قبرس تجربه کنید.

با وجود افدل گروپ دیگر زندگی و کار در قبرس رؤیا نبوده و ما در کنار شما خواهیم بود تا روزی که بتوانید از تماشای سواحل مدیترانه از دل خانه خود لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *