بهترین سایت های کاریابی انگلیس 2024 + روش‌های کاریابی و لیست مشاغل

سایت ‌های کاریابی در انگلیس

سایت ‌های کاریابی در انگلیس


سایت های کاریابی انگلیس 2024 + روش‌های کاریابی و لیست مشاغل

آیا سایت های کاریابی انگلیس را می‌شناسید؟ درباره پرتقاضاترین مشاغل در این کشور اطلاعی دارید؟ انگلیس دروازه ورود به جهانی متفاوت برای زندگی است و طبیعتاً جویندگان کار در این کشور برای ورود بایستی شرایط لازم را داشته باشند.

افرادی که به دنبال مهاجرت یا کار در خارج از کشور هستند، اغلب انگلیس را مورد هدف خود قرار می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با راهنمای کامل جستجوی کار در انگلیس و جزئیات آن آشنا کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاریابی ایرانی در لندن، نیازمندیهای کار در لندن و… ادامه مطلب را با ما همراهی کنید.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
سایت های کاریابی انگلیس

مزایای کار در انگلیس

قبل از اینکه به معرفی سایت های کاریابی انگلیس بپردازیم، ابتدا باید فواید کار در این کشور را مورد بررسی قرار بدهیم. کار در انگلیس می‌تواند به‌عنوان یکی از مقاصد بسیار محبوب برای کارجویان از سراسر جهان باشد. این کشور مزیت‌هایی را برای کارکنان و مهاجران خود مهیا می‌کند که به شرح موارد زیر هستند:

o      پرداخت دستمزد منصفانه: انگلیس با برخورداری از یک اقتصاد بزرگ دارای دستمزد قانونی و منصفانه است. کارکنان برای کارهای خود حقوق و دستمزد مناسبی گیرشان می‌آید که هزینه‌های زندگی‌شان را به‌خوبی پوشش می‌دهد.

o      فرصت‌های شغلی گسترده: با داشتن اقتصادی پویا و گسترده، کشور انگلیس فرصت‌های شغلی بی‌شماری در انواع صنایع و حوزه‌های شغلی ارائه می‌دهد که درخواست‌کنندگان بر اساس تخصص خود می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

o      حقوق و قوانین کار مناسب: کارکنان در انگلیس درآمد و مزایایی همچون مرخصی سالانه، مرخصی بیماری و حق بیمه پوشش از انواع بیماری‌ها و حوادث را دریافت می‌کنند.

o      تنوع فرهنگی: کشور انگلیس به‌عنوان یک جامعه فرهنگی شناخته شده است و شما با انجام کار در این کشور می‌توانید با افراد و فرهنگ‌های مختلف آن آشنا شوید. این امر تجربه فرهنگی خوبی برای شما خواهد بود.

o      فرصت‌های آموزش و پیشرفت: انگلیس شامل یک سیستم آموزش بسیار عالی است و فرصت‌های آموزشی و توسعه حرفه‌ای زیادی را برای کارکنان خود فراهم می‌کند.

o      کشور انگلیسی‌زبان: از مزیت‌های مهم دیگر کشور انگلیس، زبان انگلیسی این کشور است که در واقع نیاز به یادگیری زبان سومی هم نخواهد بود.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
مزایای کار در انگلیس

معرفی بهترین سایت ‌های کاریابی انگلیس

یکی از چالش‌برانگیزترین کارها در خارج از کشور، جستجوی فرصت‌های شغلی است؛ اما با وجود سایت ‌های کاریابی در انگلیس می‌توانید این فرایند را خیلی راحت بهبود ببخشید. سایت‌های کاریابی بین‌المللی این امکان را به شما می‌دهند که به طور هماهنگ از فرصت‌های بازار کار در سطح جهانی بهره‌مند شوید.

بهترین روش برای جویندگان کار و کارفرمایان، بازدید از سایتهای کاریابی است تا به‌صورت آنلاین یکدیگر را پیدا کنند؛ چون این سایتها فرصت‌های شغلی بسیاری را در دسترس متقاضیان قرار می‌دهند و گزینه‌های تخصصی و عمومی بسیاری را هم ارائه می‌کنند. در زیر لیستی از سایت‌ های کاریابی انگلیس برای شما آورده شده است.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
معرفی بهترین سایت های کاریابی انگلیس

indeed.co.uk

از کارآمدترین سایت های کاریابی انگلیس که به دلیل رابط کاربرپسند خود بسیار مشهور است، می‌توان به indeed.co.uk اشاره کرد. این سایت یک موتور جستجوی کار جامعی است که فهرست‌ها را از منابع گوناگونی گردآوری می‌کند.

به‌علاوه طیف وسیعی از صنایع را نیز پوشش می‌دهد و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به‌آسانی شغل دلخواه خود را جستجو کرده و درخواست دهند.

reed.co.uk

یکی از بزرگ‌ترین و مطمئن‌ترین سایت ‌های کاریابی انگلیس که مجموعه گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را در بخش‌های مختلفی ارائه می‌دهد، سایت معتبر و پرمخاطب  Reed است.

لینکدین

نمونه دیگری از سایت های کاریابی انگلیس که یک پلتفرم شبکه حرفه‌ای نیز محسوب می‌شود، سایت لینکدین است. سایت موردنظر دارای یک مجموعه شغلی بسیار قدرتمندی است که کاریابی را آسان کرده، به کارجویان امکان ارتباط با متخصصان را می‌دهد و طیف متنوعی از فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهد.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
لینکدین

Monster

مانستر جزو ایده‌آل‌ترین سایت های کاریابی انگلیس است که بخش اعظمی از فرصت‌های شغلی همراه با مشاوره شغلی و منابع را برای افراد جویای کار فراهم می‌کند. علاوه بر این موارد مانستر دارای طیف وسیعی از موقعیت‌های بین‌المللی است؛ بنابراین اگر علاقه زیادی به مشاغل خارج از انگلستان دارید، این سایت انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. 

CV-Library

از جمله سایت های کاریابی انگلیس برای کارجویانی که زمان کافی برای جستجوی نتایج را ندارند، سایت CV-LIBRARY است. سایت فوق شامل یک مجموعه شغلی برجسته‌ای که میزبان فرصت‌های شغلی گوناگونی است.

سایت CV-LIBRARY به کاربران امکان آپلود و مدیریت رزومه‌های خود را خواهد داد و علاوه بر این منابع اضافی را برای کمک به افراد کارجو در جستجوی خود فراهم می‌کند.

انواع روش‌های کاریابی در انگلیس

امروزه علاوه بر سایت های کاریابی انگلیس روش‌های مختلف و زیادی برای یافتن شغل در این کشور وجود دارند. استفاده از این روش‌ها شانس شما را برای پیداکردن فرصت‌های شغلی متناسب با مهارت‌ها، علایق و اهدافی که دارید، افزایش می‌دهد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین روش‌های یافتن شغل در انگلیس را برایتان عنوان کرده‌ایم.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
انواع روش‌های کاریابی در انگلیس

وبسایت شرکتها

اگر قصد دارید در شرکتی خصوصی کار کنید، بهترین روش مراجعه به وب‌سایت آن شرکت است. این نمونه وب‌سایت همانند ‌سایت‌ های کاریابی انگلیس شامل مجموعه گسترده‌ای از مشاغل مختلفی است.

برخی ارگان‌ها تمایل دارند به طور آشکار موقعیت‌های خالی خود را فهرست کنند؛ چراکه این کار می‌تواند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های استخدام آن‌ها کند.

موتورهای جستوجوی آنلاین

موتورهای جست‌وجوی آنلاین یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای جست‌وجوی آنلاین فرصت‌های شغلی به شمار می‌روند. موتورهای جست‌وجوی مشاغل مثل سایت های کاریابی انگلیس از جمله Indeed، Glassdoor و Monster به شما اجازه می‌دهند تا مشاغل را باتوجه‌به مکان، صنعت و عنوان شغل جست‌وجو کنید.

همچنین این امکان را دارید که هشدارهای شغلی را تنظیم کنید و تا مواقعی که شغل‌های جدیدی طبق معیارهای شما در دسترس قرار می‌گیرند، اعلان دریافت کنید.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
موتورهای جست‌وجوی آنلاین

آژانسهای کاریابی

از دیگر مراجع مطمئن برای یافتن فرصت‌های شغلی که دست‌کمی از سایت های کاریابی انگلیس ندارد، آژانس‌های کاریابی هستند. این آژانس‌ها بسته به نیازها و مهارت‌های شما فرصت‌های شغلی مختلفی را معرفی می‌کنند.

رسانههای اجتماعی

بهتر است بدانید که بسیاری از شرکت‌ها موقعیت‌های شغلی آزاد خود را معمولاً در فضاهای آنلاین تبلیغ می‌کنند. شما نیز می‌توانید در پلتفرم‌هایی مانند لینکدین خود را به‌عنوان آماده برای کار معرفی کنید.

براین‌اساس فرصت‌های شغلی متناسب با شرایطتان به شما پیشنهاد داده می‌شود. تقریباً باید گفت که رسانه‌های اجتماعی مثل سایت های کاریابی انگلیس می‌توان به‌راحتی شغل موردنظر را پیدا کرد.

رویدادها و همایشهای کاریابی

مشارکت در نمایشگاههای کار، کنفرانسها و رویدادهای متعدد میتواند به شما کمک کند که با افراد و شرکتهایی که به دنبال استخدام هستند، ارتباط برقرار کنید. آسوده‌خاطر باشید که رویدادها و همایش‌های کاریابی درست مثل سایت های کاریابی انگلیس خیال شما را از جانب یافتن شغل دلخواهتان راحت می‌کنند.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
رویدادها و همایش‌های کاریابی

مراکز کار

مراکز شغلی مانند Jobcentre Plus ارگان‌هایی دولتی هستند که خدمات مختلف و بی‌نظیری از قبیل کمک به جستوجوی کار، مشاوره مزایا و فرصتهای آموزشی را ارائه میدهند. این مراکز در زمینه جستجوی کار تا حدودی نقطه اشتراکی با سایت های کاریابی انگلیس دارند.

مؤسسات خیریه اشتغال

مؤسسه‌های خیریه مخصوص اشتغال برای یاری رساندن به کارجویان و پشتیبانی برای غلبه بر موانع شغلی اختصاص داده شدهاند. این مؤسسه‌ها دقیقاً مثل سایت های کاریابی انگلیس کمک زیادی به کارجویان برای پیداکردن شغل موردنظرشان یاری می‌کنند.

دریافت اقامت انگلیس از طریق کار

شرایط اخذ اقامت انگلیس از طریق کار به چه صورت است؟ در کشورهای پیشرفته و جهان اول عقیده دولت‌ها بر این است تا اقامت خود به افرادی اعطا کنند که در آن کشور در زمینه‌هایی مثل شغلی، تحصیلی، ورزشی، فرهنگی و… ارزش‌آفرینی کنند و سودآوری داشته باشند.

دریافت اقامت از طریق کار در انگلیس از این قاعده مستثنی نیست و افرادی که اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار یا استارتاپ موفقی در این زمینه کرده‌اند، جزو نیروی آزموده و باارزش تلقی می‌شوند و با اقامت صد در صدی آن‌ها در این کشور موافقت خواهد شد.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
دریافت اقامت انگلیس از طریق کار

مؤسسات کاریابی در انگلیس

انگلیس هر ساله فهرستی از مشاغل موردنیاز، پر درخواست و طبعاً پردرآمد را منتشر می‌کند. برای موفقیت در مسیر کاریابی در این کشور اطلاع داشتن از این لیست مشاغل و شرایط هریک از آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. اینجاست که نقش مهم و کلیدی مؤسسه‌های کاریابی در انگلیس تعیین می‌شود.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
مشاغل موردنیاز برای کار در انگلیس

کارشناسان این مراکز رزومه‌های متناسب را برای کارفرمایان ارسال می‌کنند و این‌گونه زنجیره ارتباطی کارآمدی میان کارفرمایان انگلیسی و متقاضیان کار شکل می‌گیرد. جدول زیر لیست مؤسسه‌های کاریابی در انگلیس را نمایش می‌دهد.

Reed

یکی از معروف‌ترین موسسه‌های کاریابی در کشور انگلیس است که در سال ۱۹۹۵ تأسیس شد و جزو اولین سایت های کاریابی انگلیس شناخته شد.

Adecco

یک آژانس استخدام بین‌المللی است که در بریتانیا فعالیت می‌کند و طیف گسترده‌ای از خدماتی چون استخدام کارکنان موقت، قراردادهای دائمی و پشتیبانی انتقال کارکنان را ارائه می‌دهد.

 Adecco با همکاری شرکت‌هایی در صنایع مختلف به آن‌ها کمک می‌کند تا استعدادهای مناسب برای نیازهای خود را پیدا کنند.

Randstad

این مؤسسه یک شرکت جهانی استخدام است که خدمات منابع انسانی بریتانیایی را ارائه می‌دهد. Randstad مجموعه گسترده‌ای از خدمات استخدامی و راه‌حل‌های مدیریت منابع انسانی را نیز ارائه می‌دهد.

این مجموعه با مشتریان در صنایع مختلف کارکرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا اشخاص مناسب برای فرصت‌های شغلی خود را پیدا کنند.

Manpower

از جمله فرایندی که این مؤسسه کاریابی انگلستان انجام می‌دهد، جذب نیروی انسانی در انگلستان، انتخاب و استخدام کارمندان برای موقعیت‌های مختلف شغلی است.

هدف از جذب نیروی انسانی جستجوی استعداد مناسب برای برطرف‌کردن نیازهای کارکنان شرکت‌ها و کمک به آن‌ها در دستیابی به اهداف موردنظرشان است.

 

مشاغل موردنیاز برای کار در انگلیس

دولت انگلیس در یک فهرستی حقوق انواع مشاغل در انگلیس را برای اعطای ویزای نیروی کار ماهر ارائه داده که در حوزههای زیر دستهبندی میشوند. لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس در جدول پایین کامل ارائه شده است.

مدیران و مدیران خدمات بهداشتی و سلامت عمومی

مدیر خدمات فنی در حوزههای انحلال و پسماند صنعت هستهای

طراحان گرافیک

زمینشناس ارشد منابع و کارکنان در بخش معدن

مشاغل صنعت هستهای

باستانشناسان

دانشمندان بیولوژیک و بیوشیمی

مهندسان عمران

دانشمندان فیزیک – فقط مشاغل زیر در صنعت مهندسی زمین مرتبط با ساختوساز: زمینشناس مهندسی، هیدروژئولوژیست ژئوفیزیک‌دان

ژئوفیزیک‌دانان، زمینشناسان و ژئوشیمی‌دانان

مهندسان مکانیک

متخصصان مهندسی که در جای دیگر طبقه‌بندی‌ نشده‌اند

مهندسان برق

تحلیلگران کسب‌وکار فناوری اطلاعات، معماران و طراحان سیستم

مهندسان الکترونیک

برنامهنویسان و متخصصان توسعه نرمافزار

مهندسان طراحی و توسعه

متخصصان طراحی و توسعه وب

مهندسان تولید و فرایند

متخصصان امنیت سایبری دامپزشک

دامپزشکان

معماران

آکچوئرها، اقتصاددانان و آماردانان

مهندسان کنترل کیفیت و برنامهریزی

تکنسین آزمایشگاه

هنرمندان

 

حداقل و میانگین حقوق کار در انگلیس چقدر است؟ میانگین حقوق کار در انگلیس در سال ۲۰۲۴ سالانه ۲۹ هزار و ۶۰۰ پوند است. حداقل حقوق در این کشور برای افراد بالای ۲۳ سال ۱۰. ۸ پوند در ساعت است. متوسط درآمد برخی دیگر از مشاغل مختلف انگلیس را در جدول زیر شرح داده‌ایم.

نام شغل

متوسط حقوق در سال

دندانپزشک

۷۲ هزار پوند

مهندس

۴۸ هزار پوند

داروساز

۴۰ هزار و ۲۵۰ پوند

لولهکش

۳۲ هزار پوند

پرستار

۳۱ هزار پوند

تعمیرکار

۲۴ هزار و ۸۰۰ پوند

تکنسین کامپیوتر

۲۳ هزار و ۳۰۰ پوند

منشی

۲۲ هزار پوند

پرستار بچه

۱۹ هزار و ۲۰۰ پوند

 

شرایط کار در انگلیس برای ایرانیان

جستجوی کار در خارج از کشور کار چندان راحتی نیست؛ ولی سایت های کاریابی انگلیس که در بخش بالا به آن‌ها اشاره کردیم برای ساده‌تر کردن کار شما وجود دارند. لازم است بدانید که انگلیس یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری در آن کمتر از چهار درصد است.

به همین جهت یافتن کار در انگلیس برای ایرانیان که در این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند، چندان دشوار نخواهد بود. برخی از مشاغل مختلف موردنیاز در انگلیس در حوزه‌های بهداشت و درمان، امور مالی، مهندسی، هنری و معماری جزو ضروری‌ترین مشاغل در این کشور اعلام شده‌اند.

آن دسته از ایرانیانی که از تجربه کاری و سطح زبان بسیار مناسبی برخوردار هستند، می‌توانند در این کشور فرصت‌های شغلی بیشتری به دست بیاورند.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
شرایط کار در انگلیس برای ایرانیان

شرایط ویزای کار در انگلیس

اگر به دنبال این هستید که برای مدت‌زمان محدود یا طولانی در انگلیس مشغول به کار شوید؛ بنابراین به ویزای کار نیاز ویژه‌ای خواهید داشت. ویزای کار انگلیس به افراد امکان جست‌وجوی فرصت‌های شغلی را می‌دهد تا از این طریق وارد این کشور شوند.

زمانی که یک فرد شغل خود را در انگلستان تضمین می‌کند، ممکن است بتواند به ویزای کار یا نوع دیگری از اجازه اقامت که به وی داده می‌شود تا به مدت طولانی در این کشور زندگی و کار کند، تغییر مسیر دهند.

 ویزای کار در انگلیس خود به چند نوع تقسیمبندی میشوند که عبارت‌اند از:

o      ویزای کار کوتاه‌مدت

o      همچنین ویزای کار طولانی‌مدت

o      ویزای سرمایه‌گذاری، توسعه کسب‌وکار

o      ویزای کاری دیگر

ویزای کاری اصولاً برای مدت‌زمان اندکی اعطا می‌شود که در طی آن شخص می‌تواند شغلی را در انگلیس جستجو و تضمین کند. اگر در مورد شرایط ویزای کار در انگلیس هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارید، می‌توانید با کارشناسان باتجربه ما در افدل گروپ تماس بگیرید تا مشاوران ما در این باره شما را راهنمایی کنند.

مدارک موردنیاز برای کار در انگلیس

یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین مراحل کاریابی در کشور انگلیس، جمع‌آوری مدارک و ارائه آن‌ها است. مادامی که شما موفق به دریافت پیشنهاد کاری و ویزا می‌شوید، قرار مصاحبه با سفارت انگلیس خواهید داشت. در این مصاحبه علاوه بر پاسخ به برخی سؤالات باید مدارک و مستنداتی را هم ارائه بدهید.

چه سایت‌های کاریابی انگلیس و چه سایر مراکز مرتبط با مشاغل مختلف در این کشور هنگام مراجعه حتماً از شما درخواست مدارک موردنیاز را خواهند کرد. کامل و معتبر بودن این مدارک اهمیت خیلی ویژه‌ای در پیشروی روند اخذ ویزا و مجوز کار دارد. کلیه مستندات بایستی حتماً به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

 برخی از ضروریترین مدارک موردنیاز برای کاریابی در کشور انگلیس به شرح موارد زیر هستند:

o      پاسپورت معتبر و دارای حداقل یک صفحه خالی

o      مدارک شناسایی

o      چند قطعه عکس استاندارد و جدید

o      مدارک تحصیلی

o      ارائه گواهی سلامت و بیمه‌نامه مسافرتی

o      گواهی عدم سوءپیشینه و سابقه کیفری

o      مدارک زبان انگلیسی

o      گواهی تمکن مالی

o      نامه پیشنهاد شغلی

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
مدارک موردنیاز برای کار در انگلیس

با افدل گروپ برنامه‌ریزی شده مهاجرت کنید!

اگر شما هم قصد دارید به کشور انگلیس مهاجرت کرده و می‌خواهید اقدام به دریافت انواع ویزای تحصیلی، ویزای کاری کنید، می­توانید با مراجعه به مؤسسه مهاجرتی افدل گروپ و با کمک کارشناسان مجموعه ما همه امورات مهاجرتی خود را در کمترین زمان ممکن به انجام برسانید و با خیالی راحت این مسیر چالش‌برانگیز را پشت سر بگذارید.

همچنین شما می­توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط کار و ثبت شرکت در انگلیس، اطلاع از شغل، امور اخذ ویزا، استعلام شرکت در انگلیس، اقامت کاری و دریافت مشاوره با مجموعه افدل تماس گرفته تا همکاران ما در زمینه مهاجرت به انگلیس در ادامه مسیر بتوانند راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

سایت ‌های کاریابی در انگلیس
با افدل گروپ برنامه‌ریزی شده مهاجرت کنید!

خلاصه‌نویسی

سایت ‌های کاریابی انگلیس به‌عنوان مسیری عالی برای پیدا کردن کار عمل می‌کنند و پلی بین کارجویان و متخصصان نیروی انسانی هستند. جایی که استخدام‌کنندگان خوب و متخصصان نیروی انسانی، مشاغل آزاد را بر اساس نیازهای کسب‌وکار در این سایت‌ها منتشر می‌کنند تا دسترسی آن‌ها را به حداکثر برسانند.

اگر سؤال یا ابهامی در زمینه مربوط به مسائل مهاجرتی داشتید، حتماً در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما دراسرع‌وقت کلیه ابهامات شما را پاسخ دهند.

سؤالات متداول

1. آیا سایت های کاریابی انگلیس معتبر هستند؟

بله سایت‌های کاریابی انگلیس مانند Reed از کاریابی‌های بین‌المللی در انگلستان هستند.

2. آیا افراد می‌توانند از طریق وزارت کار انگلیس به کاریابی بپردازند؟

بله وزارت کار انگلیس در زمینه کاریابی در انگلستان به افراد کمک زیادی می‌کند.

3. شغل‌های پردرآمد در انگلیس کدام‌اند؟

از پردرآمدترین شغل‌ها در کشور انگلیس می‌توان به وکیل، مدیر اجرایی، کارشناس بیمه، مدیر بازاریابی و…اشاره کرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *