قوانین خرید ملک در قبرس؛ 12قانونی که نباید از آن‌‌ها غافل شوید!

قوانین خرید ملک در قبرس

قوانین خرید ملک در قبرس


آشنایی با جدیدترین قوانین خرید ملک در قبرس

آیا با شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس آشنایی دارید؟ خوشبختانه این کشور شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای خرید ملک در نظر نگرفته است و شما با فراهم کردن برخی شرایط و رعایت اصول موردنظر می‌توانید در کمترین زمان یک ملک ایده‌آل در قبرس خریداری کرده و از مزایای آن لذت ببرید.

با توجه به اینکه امکان دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاران فراهم است، امروزه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات قبرس توسط ایرانیان با استقبال بسیاری روبرو شده است.

اگر شما هم تمایل دارید از این فرصت استثنایی بهره‌مند شوید، جهت اطلاع از قوانین خرید ملک در قبرس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

قوانین خرید ملک در قبرس
آشنایی با جدیدترین قوانین خرید ملک در قبرس

حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت

برای اینکه از طریق خرید ملک در قبرس برای خود و خانواده‌تان اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، باید حداقل ۳۰۰ هزار یورو در بخش املاک نوساز این کشور سرمایه گذاری کنید. درنهایت بعد از ۵ سال زندگی در قبرس می‌توانید برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

قوانین خرید ملک در قبرس
حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت

لزوم داشتن سپرده بانکی

بر اساس شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شما باید علاوه بر خرید ملک به ارزش ۳۰۰ هزار یورو، یک سپرده حساب بانکی در قبرس باز کنید و در آن مبلغی حدود ۳۰ هزار یورو واریز کنید. این مبلغ به مدت ۳ سال در حساب شما بلوکه خواهد شد.

اثبات درآمد سالیانه

از آنجایی که با اخذ اقامت قبرس اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت، باید ثابت کنید از یک درآمد سالیانه که از خارج از قبرس تأمین می‌شود برخوردار هستید و تمکن مالی خود را نشان دهید. نکته مثبت در این زمینه این است که بر مبنای قوانین خرید ملک در قبرس مجموع درآمد متقاضی و همسرش به عنوان اثبات تمکن مالی پذیرفته می‌شود.

مقدار درآمد سالیانه برای متقاضی اصلی حدود ۳۰ هزار یورو، همسر و فرزندان هرکدام ۵ هزار یورو و به ازای والدین هریک حدود ۸ هزار یورو در نظر گرفته می‌شود.

محدودیت خرید زمین

یکی از مهم‌ترین قوانین خرید ملک در قبرس که برخی از آن به عنوان معایب خرید ملک در قبرس یاد می‌کنند این است که افراد خارجی محدودیتی برای خرید زمین و ملک در قبرس ندارد؛ اما هر فرد خارجی تنها امکان ثبت و دریافت سند یک دونوم زمین معادل ۱۳۳۸ متر مربع را دارد. علاوه بر این هر فرد می‌تواند فقط یک ملک خریداری کند.

در صورت خرید زمین بیشتر از این متراژ یا بیش از یک واحد، مالکیت به شکل قولنامه‌ای به نام خریدار خواهد شد. در این شرایط فروش ملک موردنظر نیز در اداره اسناد تنها توسط خریدار امکان پذیر خواهد بود.

قوانین خرید ملک در قبرس
محدودیت خرید زمین

دریافت مجوز خرید

از دیگر قوانین خرید ملک در قبرس باید به لزوم دریافت مجوز اشاره کنیم. در این قانون خریداران موظف هستند پیش از خرید ملک در این کشور به انجمن شهرداری قبرس شمالی مراجعه کرده و درخواست مجوز خرید PTP بدهند.

عدم سوءپیشینه خریدار

حتماً به این نکته دقت داشته باشید که فرد متقاضی خرید ملک در قبرس باید هیچ گونه سابقه کیفری در هیچ کشوری نداشته باشد. از این رو ارائه گواهی عدم سوءپیشینه در پروسه دریافت اقامت قبرس با خرید ملک کاملاً ضروری است.

حداقل متراژ خانه برای خرید

از دیگر شرایط خرید خانه در قبرس باید به ضرورت وجود یک اتاق خواب برای هر فرزند بپردازیم. برای فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به منظور اخذ اقامت قبرس دو راه تحصیلی (ثبت‌نام در دانشگاه) و خرید ملک وجود دارد؛ بدین معنی که بخشی از ملک خریداری شده باید به نام فرزند بالای ۱۸ سال باشد.

قوانین خرید ملک در قبرس
حداقل متراژ خانه برای خرید

مالیات خرید ملک

مالیات خرید ملک از مهم‌ترین قوانین خرید ملک در قبرس است که به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. در اولین قدم شما باید برای رسمی‌ شدن قرارداد ملک حق تمبر پرداخت کنید که حدود ۰.۵ درصد است. برای مثال برای خرید خانه‌ای به ارزش ۵۰ هزار پوند باید حدود ۲۵۰ پوند به عنوان تمبر مالیاتی پرداخت کنید.

مالیات توقف دارایی مالیات دیگری است که توسط فروشنده پرداخت می‌شود. اگر فروشنده شرکت دولتی باشد، نرخ این مالیات ۴ درصد و اگر غیر انتفاعی باشد، ۲.۸ درصد است.

یکی دیگر از انواع مالیات در قبرس شمالی مالیات انتقال سند مالکیت است. برای سرمایه گذاران خارجی فرایند تأیید در نظر گرفته شده که هزینه انتقال سند مالکیت ملک در آخرین مرحله از این فرایند باید پرداخت شود. درواقع ابتدا اجازه اقامت به نام شما صادر شده و سپس هزینه کامل ملک را به فروشنده پرداخت می‌کنید.

درنهایت زمانی که زمان انتقال سند مالکیت فرا رسید، هزینه انتقال سند مالکیت را پرداخت می‌کنید. این نوع مالیات برای بار اول حدود ۳ درصد و دفعات بعدی ۶ درصد ارزش مسکن در نظر گرفته می‌شود.

قانون فروش ملک

در این بخش از بررسی قوانین خرید ملک در قبرس باید شما را با قانون فروش ملک خریداری شده آشنا کنیم. اگر ملک را به صورت نقدی خریداری کرده باشید، هیچ مشکلی در رابطه با فروش آن وجود نخواهد داشت.

 اما اگر پرداخت قیمت ملک در قبرس به صورت اقساط باشد، برای فروش آن با توجه به شرکت سازنده باید حداقل ۳۵ الی ۵۰ درصد از مبلغ ملک پرداخت شده باشد تا اجازه فروش آن از سوی شرکت موردنظر داده شود.

برای مثال اگر قیمت آپارتمان دو خوابه در قبرس حدود ۱۳۰ هزار پوند باشد، باید ۴۵.۵۰۰ الی ۶۵۰۰۰ پوند را پرداخت کرده باشید.

درنهایت قدم گذاشتن در حوزه خرید و فروش ملک در قبرس نیازمند برخورداری از دانش کافی و تحقیقات درمورد قوانین خرید ملک در قبرس است. در حالی که چارچوب قانونی ممکن است پیچیده به نظر برسد، داشتن مشاوران حرفه‌ای برای تصمیم گیری آگاهانه در این بازار پررونق امری ضروری است.

همچنین با توجه به وجود انواع سایت خرید خانه در قبرس لازم است با احتیاط در این زمینه اقدام کرده و تنها از سایت‌های معتبر و کارشناسان باتجربه کمک بگیرید تا در دام سودجویان نیفتید. درنهایت کافی است با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

قوانین خرید ملک در قبرس
قانون فروش ملک

رزرو ملک از طریق پیش پرداخت

هنگامی‌ که با فروشنده ملک به توافق رسیده و تصمیم خود را برای خرید آن ملک نهایی کردید، باید مبلغی حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ پوند به عنوان پیش پرداخت بپردازید تا مالک از جانب شما اطمینان پیدا کرده و ملک را به شخص دیگری نفروشد.

قوانین خرید ملک در قبرس
رزرو ملک از طریق پیش پرداخت

وراثت ملک و اموال

وراثت ملک از دیگر قوانین خرید خانه در قبرس است که باید به آن توجه داشته باشید. طبق قوانین خرید ملک در قبرس اگر شخص خریدار وصیت نامه‌ای برای تقسیم اموال و املاک خود در قبرس ارائه کرده باشد، قانون بر اساس همان اقدام می‌کند.

در غیر این صورت و عدم وجود وصیت نامه متوفی، تمامی‌ اموال فرد به شکل مساوی بین اعضای خانواده درجه یک او تقسیم می‌شود.

املاک مناطق نظامی‌

طبق قوانین خرید ملک در قبرس، افراد خارجی نمی‌توانند املاکی را که در فاصله ۳۰۰ متری یا مشرف به اماکن نظامی‌ و امنیتی قبرس هستند خریداری کنند. در این شرایط امکان دریافت سند ملک برای این اشخاص وجود نخواهد داشت.

همرا‌هان عزیز توجه داشته باشید شرایط خرید ملک و همچنین قوانین اجاره خانه در قبرس ممکن است زمانی که شما در حال خواندن این مطلب هستید، دستخوش تغییر شده باشند؛ از این رو بهتر است که بعد از مشورت با کارشناسان مجرب و اطلاع از جدیدترین شرایط، برای خرید ملک در این کشور اقدام کنید.

در این زمینه می‌توانید روی کمک کارشناسان ما در مجموعه افدل گروپ حساب باز کرده و درمورد قوانین خرید ملک در قبرس، اجاره مغازه در قبرس، وضعیت بازار املاک و دیگر موارد از متخصصان کمک بگیرید.

افدل گروپ؛ همراه شما در خرید ملک در قبرس

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس یک فرصت منحصر به فرد برای دستیابی به زندگی بهتر و فرصت‌های جدید در کشوری با اقتصاد روبه‌رشد است؛ اما به شرطی که از راه‌های مطمئن و ایمن در این زمینه اقدام کنید. مجموعه تخصصی افدل گروپ با برخورداری از مشاوران کاربلد و متخصص آماده است در این مسیر همراه شما باشد.

مشاوران تیم ما با شناخت کامل از قوانین خرید ملک در قبرس، پیشنهادات جذابی به شما ارائه کرده و از صفر تا صد پروسه خرید ملک در کنار شما خواهند بود. با وجود افدل گروپ نیازی نیست نگران امور حقوقی و مالیات‌ خرید ملک باشید و تنها کافی است به تجربه و دانش تیم ما اعتماد کنید.

شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط دقیق سرمایه گذاری با خرید ملک در قبرس، انتخاب ملک مناسب، شناخت حدود قیمت ملک و اجاره خانه ‌های قبرس از خدمات مشاوره تخصصی کارشناسان افدل گروپ بهره‌مند شده و در کمترین زمان ملک رؤیایی خود را در سواحل مدیترانه خریداری کنید.

قوانین خرید ملک در قبرس
افدل گروپ؛ همراه شما در خرید ملک در قبرس

سخن پایانی

از آنجایی که خرید ملک در قبرس مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران دارد؛ امروزه متقاضیان بسیاری به منظور خرید ملک در این کشور اقدام می‌کنند؛ اما خرید خانه در قبرس از شرایط و قوانین خاصی برخوردار است که خریداران باید شناخت کافی نسبت به آن‌ها پیدا کرده و به کمک وکیل یا مشاور مجرب در این زمینه اقدام کنند.

از این رو ما در این مطلب به معرفی قوانین خرید ملک در قبرس به طور کامل پرداختیم تا شما عزیزان بتوانید بدون هیچ گونه مشکلی ملک موردنظرتان را خریداری کرده و به حفظ ارزش سرمایه خود کمک کنید.

سؤالات متداول

۱. آیا با خرید ملک در قبرس می‌توان اقامت گرفت؟

بله با خرید ملک در قبرس امکان اخذ اقامت موقت برای شما و خانواده‌تان فراهم خواهد بود.

۲. آیا امکان خرید ملک در قبرس به صورت غیر حضوری وجود دارد؟

طبق قوانین خرید ملک در قبرس می‌توانید از طریق اعطای وکالت ملک موردنظر را خریداری کنید.

۳. آیا بعد از خرید ملک در قبرس امکان فروش آن وجود دارد؟

بله در صورت خرید نقدی ملک، هیچ گونه مشکلی برای فروش وجود نخواهد داشت.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *