قیمت ملک در یونان به پول ایران در سال 2024-قیمت مناطق مختلف

قیمت ملک در یونان

قیمت ملک در یونان


راهنمای قیمت ملک در یونان

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه عواملی بر قیمت ملک در یونان تأثیر می‌گذارند؟ آیا باور دارید که موقعیت جغرافیایی، وضعیت بازار مسکن و ویژگی‌های خاص هر منطقه می‌توانند قیمت املاک را تحت‌تأثیر قرار دهند؟

در این مقاله به بررسی عوامل مختلفی که بر قیمت ملک در یونان تأثیر می‌گذارند، می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین تصمیم را درباره خرید ملک و اقامت یونان به همراه کار بر اساس نیازها و اولویت‌هایتان بگیرید؛ پس ما را همراهی کنید.

قیمت ملک در یونان
راهنمای قیمت ملک در یونان

قیمت ملک در یونان چقدر است؟

آیا می‌دانستید که در سال ۲۰۲۴ قیمت ملک در یونان به حدود ۴۹۲ هزار دلار رسیده است؟ این در حالی است که قیمت میانگین یک آپارتمان در این کشور حدود ۱۹۶ هزار دلار تخمین زده می‌شود و هزینه هر فوت مربع از ملک برای خریداران ۲۴۶ دلار است.

رشد قابل‌توجهی در اقامت یونان با ثبت شرکت و خرید ملک طی سال‌های اخیر مشاهده شده است. رشد اقتصاد و افزایش تقاضا از سوی خریداران داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی که به دنبال دریافت ویزای طلایی و اقامت یونان از طریق خرید ملک هستند، از عوامل تأثیرگذار بر افزایش قیمت‌ها محسوب می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای اقامت دائم در یونان با خرید ملک و شرایط اقامت در یونان برای ایرانیان می‌توانید با مشاوران ما در افدل گروپ همراه شوید و از متخصصان باتجربه ما کمک بخواهید.

قیمت ملک در یونان
قیمت ملک در یونان چقدر است؟

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق برای خرید ملک در یونان

در سال ۲۰۲۴ بالاترین نرخ‌های بازار مسکن در یونان به جزایر معروف دریای اژه اختصاص دارد. این جزایر شامل مقاصد گردشگری پرطرف‌داری چون میکونوس و سان تورینی می‌شوند. هزینه خرید ملک در یونان (جزایر اژه) به طور میانگین برای هر مترمربع به ۳۰۰۸ یورو می‌رسد.

 به‌عنوان نمونه، قیمت تقریبی یک واحد مسکونی ۲۰۰ مترمربعی حدود ۶۰۱.۶ هزار یورو و یک آپارتمان ۷۵ مترمربعی در حدود ۲۲۵.۶ هزار یورو تخمین زده می‌شود.

شهرت این جزایر به‌عنوان مقصدی دلپذیر برای تعطیلات و همچنین محل سکونت افراد مشهور که در یونان املاکی خریداری کرده‌اند، از دلایل اصلی افزایش قیمت‌ها در این مناطق است.

در منطقه آتیک که شهر بزرگ آتن و پایتخت یونان در آن قرار دارد، قیمت‌های مسکن در رتبه دوم قرار می‌گیرند. یک‌ خانه با متراژ متوسط در این منطقه تقریباً ۵۷۵.۲ هزار یورو قیمت‌گذاری شده و یک آپارتمان متوسط ۷۵ مترمربعی در آتن حدود ۲۱۵.۷ هزار یورو ارزش دارد؛ قیمت ملک در منطقه آتیک ۲۸۷۶ یورو است.

جزایر ایونی در رتبه سوم قیمت‌های مسکن در یونان قرار دارند. در سال ۲۰۲۴ قیمت تقریبی یک ‌خانه ۲۰۰ مترمربعی در این جزایر حدود ۴۵۲.۶ هزار یورو و یک آپارتمان ۷۵ مترمربعی حدود ۱۶۹.۷ هزار یورو برآورد می‌شود.

همچنین تسالی به‌عنوان منطقه‌ای با قیمت‌های مسکن مقرون‌به‌صرفه‌تر با میانگین قیمت ۱۲۱۰ یورو برای هر مترمربع شناخته می‌شود. در نتیجه قیمت یک آپارتمان با متراژ متوسط در این منطقه حدود ۹۰.۸ هزار یورو و یک‌خانه متوسط حدود ۲۴۶.۶ هزار یورو تخمین زده می‌شود.

در جدول زیر شما می‌توانید قیمت ملک در برخی دیگر از مناطق در یونان را ببینید.

منطقه

میانگین قیمت هر مترمربع (یورو)

قیمت آپارتمان (۷۵ متر)

قیمت خانه (۲۰۰ متر)

یونان مرکزی

۱.۲۹۵

۹۴.۴۰۰

۲۵۱.۸۰۰

کرت

۱.۹۹۸

۱۴۹.۹۰۰

۳۹۹.۶۰۰

اپیروس

۱.۴۸۲

۱۱۱.۲۰۰

۲۹۶.۴۰۰

مقدونیه

۱.۶۵۸

۱۲۴.۴۰۰

۳۳۱.۶۰۰

پلو پونز

۱.۴۴۱

۱۰۸.۱۰۰

۲۸۸.۲۰۰

تراکیه

۱.۲۳۳

۹۲.۵۰۰

۲۴۶.۶۰۰

قیمت ملک در یونان
ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق برای خرید ملک در یونان

قیمت ملک در یونان به پول ایران چقدر است؟

بر اساس داده‌های اخیر قیمت ملک در یونان، تفاوت قابل‌توجهی بین قیمت‌های مناطق پرهزینه و اقتصادی وجود دارد. در ماه اسفند سال ۱۴۰۲ قیمت ملک در یونان بر اساس پول ایران برای هر مترمربع بین ۷۲ تا ۱۸۰ میلیون تومان متغیر است.

 مهم است که بدانید نرخ تبدیل ارز می‌تواند تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر هزینه نهایی قوانین خرید ملک در یونان داشته باشد. انتخاب بانک‌ها یا مؤسسات مالی با نرخ‌های تبدیل ارز پایین‌تر می‌تواند به کاهش چشمگیر هزینه‌ها منجر شود.

همچنین اگر بودجه خرید ملک برای شما کافی نیست، شرایط اقامت دائم در یونان با ملک اجاره‌ای برای شما وجود دارد.

قیمت ملک در یونان
قیمت ملک در یونان به پول ایران چقدر است؟

بهترین مناطق برای خرید ملک در یونان

 کشور یونان با تنوع آب‌وهوایی خود از جزایر دل‌فریب گرفته تا دهکده‌های دنج کوهستانی، انتخاب‌های فراوانی را پیشروی شما قرار می‌دهد.

شهرهایی مانند آتن، کورفو، کرت و تسالونیکی بیشترین جذابیت را برای خریداران بین‌المللی دارند. بهترین مناطق سرمایه‌گذاری در یونان با خرید ملک شامل موارد زیر می‌شوند.

قیمت ملک در یونان
بهترین مناطق برای خرید ملک در یونان

میکونوس

جزیره میکونوس یکی از زیباترین جزایر یونان واقع در میان جزایر تینوس، سیروس، پاروس و ناکسوس است که می‌توانید از میان املاک متنوع آن، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

قیمت ملک در یونان در این منطقه عبارت‌اند از:

·       یک ویلای سه‌خوابه در شمال جزیره با قیمت تقریبی یک میلیون یورو

·       ویلایی پنج خوابه با استخر و چشم‌انداز دریا با قیمتی حدود ۲.۵ میلیون یورو

·       ویلایی شش خوابه با دسترسی مستقیم به ساحل با قیمتی در حدود ۵ میلیون یورو

سانتورینی

جزیره سانتورینی با منظره‌های خیره‌کننده دریای اژه یک بهشت برای سرمایه‌گذاری و اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک است.

قیمت ملک در یونان در این جزیره بسیار مناسب است و شما می‌توانید با هزینه تقریبی ۴۰۰۰ یورو برای هر مترمربع در مرکز سانتورینی و حدود ۲۸۰۰ یورو برای هر مترمربع در سایر نقاط جزیره بهترین ملک را خریداری کنید.

کورفو

جزیره کورفو واقع در دریای یونان، املاک متعددی برای فروش دارد. قیمت ملک در یونان در مرکز کورفو حدود ۲۰۰۰ یورو برای هر مترمربع و در سایر مناطق جزیره حدود ۱۴۰۰ یورو برای هر مترمربع است و شما می‌توانید با مشاوره خرید ملک در یونان، انتخاب درستی در خرید خانه در این منطقه داشته باشید.

قیمت ملک در یونان
کوفور

پاروس

 شرایط اقامت در یونان با خرید ملک در منطقه پاروس، واقع در غرب ناکسوس با ویلاهای باشکوه و خانه‌های مستقل فراوان بسیار راحت و مناسب است. پاروس قیمت‌هایی را برای خرید ملک از ۲۰۰۰ یورو در مرکز و از ۲۵۰۰ یورو در سایر نقاط جزیره ارائه می‌دهد.

میلوس

 آیا می‌دانستید که میلوس به منطقه همبرگرها شهرت دارد؟ قیمت ملک در یونان در مرکز این جزیره حدود ۱۵۰۰ یورو و در سایر مناطق ۱۳۰۰ یورو برای هر مترمربع است.

ردس

ردس با ارائه ترکیبی از زندگی مدرن و سنتی، گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاران با هر سبک زندگی است که قیمت ملک در یونان در این مرکز از ۳۰۰۰ یورو شروع و تا ۴۰۰۰ یورو ادامه پیدا می‌کند.

همچنین شما می‌توانید برای پیروی از شرایط جدید اقامت یونان با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات مفیدی در مورد خرید ملک و مهاجرت به یونان کسب کنید.

مراحل خرید ملک در یونان

اگر به دنبال خرید ملک در کشور زیبای یونان هستید، توصیه می‌کنیم که ابتدا بادقت به مراحل مختلف این فرایند آشنا شوید.

در این راه اگر به راهنمایی و مشاوره نیاز داشته باشید، تیم حرفه‌ای ما آماده است تا در تمامی مراحل انتخاب، خرید و دریافت ویزای طلایی یونان شما را همراهی کنند. مراحل خرید ملک در یونان شامل موارد زیر می‌شوند.

قیمت ملک در یونان
مراحل خرید ملک در یونان

تحقیقات دقیق

قدم اول در مسیر خرید و قیمت ملک در یونان، تعیین دقیق نوع ملک موردنظرتان است. انتخاب‌های متفاوتی مانند آپارتمان، ویلا و خانه پیشروی شماست. به‌عنوان‌مثال، ویلاها اغلب برای اقامت‌های موقت و تعطیلات ساخته می‌شوند و معمولاً از خانه‌های معمولی بزرگ‌تر هستند.

با بررسی بازار ملک در یونان، متوجه می‌شوید که قیمت ویلاها به‌طورکلی از خانه‌های مشابه گران‌تر است. همچنین مشورت با کارشناسان ما می‌تواند در این فرایند بسیار مفید باشد.

 اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی دریافت اجازه اقامت از طریق خرید ملک هستید، پیشنهاد می‌کنیم فرم ارزیابی صلاحیت برای ویزای یونان را در وب‌سایت افدل گروپ پر کنید تا روند مهاجرت خود را سرعت ببخشید.

گشت‌وگذار در املاک منتخب

زمانی که انتخاب‌هایتان را برای ملک مدنظر مشخص کردید، توصیه می‌کنیم که برای ارزیابی دقیق‌تر، هرچه سریع‌تر به یونان سفر کنید و از فضا و امکانات آن به طور مستقیم بازدید کنید. استفاده از خدمات یک راهنمای بومی می‌تواند در صرفه‌جویی وقت و هزینه‌های شما بسیار مؤثر باشد.

قیمت ملک در یونان
گشت‌وگذار در املاک منتخب

تصمیم‌گیری برای انتخاب ملک

پس از اینکه از همه املاک موجود در فهرست خود دیدن کردید، وقت آن رسیده که گزینه‌ای که بیشترین سازگاری را با نیازهایتان دارد را انتخاب نمایید.

اگر هنوز در تصمیم خود مطمئن نیستید، امکان دارد که بخواهید دوباره از ملک بازدید کنید. برای اطمینان خاطر بیشتر، می‌توانید از خدمات وکیل‌های متخصص ما برای بررسی جوانب حقوقی معامله استفاده کنید.

چانه‌زنی بر سر قیمت

هنگام مذاکره برای قیمت ملک در یونان به بودجه خود دقت کنید و پیشنهادی را مطرح نمایید که هم با توان مالی شما سازگار باشد و هم منطقی به نظر برسد. عواملی مانند نرخ تبدیل ارز و شرایط دریافت وام را در نظر داشته باشید. با توافق بر سر قیمت نهایی، شما نیمی از مسیر خرید ملک در یونان را طی کرده‌اید.

تهیه پیش‌نویس قرارداد نهایی

پس از آنکه وکیلتان تمامی قوانین، مالیات‌ها و بدهی‌های مرتبط با ملک را مورد بررسی قرارداد، نسخه‌ای از قرارداد را از فروشنده دریافت خواهید کرد. برای تکمیل پیش‌نویس نهایی لازم است به دفترخانه مراجعه کنید و پس از امضای سند آن را در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسانید.

 افدل گروپ؛ راهی برای تحقق رویای مهاجرت شما!

اگر شما هم می‌خواهید در یونان یا کشورهای دیگر ملک خریداری کنید یا شاید به دنبال افتتاح حساب بانکی و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های املاک هستید باید بدانید که افدل گروپ با دانش و تجربه‌ی گسترده‌ی خود، شما را در تمامی مراحل یاری می‌دهد.

 وکلای ما با ارائه مشاوره‌های دقیق و به‌روز شما را در رسیدن به اهدافتان پشتیبانی می‌کنند؛ بنابراین همین حالا با ما تماس بگیرید و اولین قدم را برای تحقق رؤیاهایتان بردارید.

قیمت ملک در یونان
افدل گروپ؛ راهی برای تحقق رویای مهاجرت شما!

سخن پایانی

 قیمت ملک در یونان به ویژگی‌های وضعیت بازار مسکن، امکانات محلی و نیازهای شخصی شما وابسته است. انتخاب ملک با قیمت مناسب نیاز به تحقیق دقیق و آگاهی از شرایط بازار دارد. بادقت به این عوامل و راهنمای کارشناسان ما می‌توانید خریدی هوشمندانه و باارزش در یونان داشته باشید.

سؤالات متداول

۱ . ارزان‌ترین منطقه برای خرید ملک در یونان کجاست؟

منطقه تسالی

۲ . خرید ملک در یونان به پول ایران چقدر است؟

قیمت ملک  بر اساس پول ایران برای هر مترمربع بین ۷۲ میلیون تومان تا ۱۸۰ میلیون تومان متغیر است.

۳ . قیمت ملک در یونان در سال ۲۰۲۴ چقدر است؟

حدود ۴۹۲ هزار دلار

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *