جدیدترین شرایط اخذ انواع ویزای اسپانیا در سال 2024

ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا


صفر تا صد درخواست تا اخذ ویزای اسپانیا

درخواست ویزای اسپانیا و بررسی شرایط دریافت آن ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد؛ اما نیازی به استرس نیست! کارشناسان ما در افدل گروپ به شما کمک می‌کنند تا روند درخواست ویزا برای شما آسان‌تر شود؛ بنابراین نیازی نیست که برای انجام روند درخواست و اخذ ویزای خود نگران باشید و کافی است تا همه مراحل را به ما بسپارید.

صفر تا صد درخواست تا اخذ ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا

 

آیا برای اسپانیا به ویزا نیاز دارم؟

شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از این جزیره دیدن کنند. دارندگان گذرنامه از ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس نیز نیازی به ویزا ندارند. اگر پاسپورت یکی از کشورهای ذکر شده در بالا را ندارید، باید برای ویزا اقدام کنید.

با این حال، برخی از شهروندان هستند که می‌توانند 90 روز در یک بازه زمانی 6 ماهه بدون ویزای اسپانیا در این کشور بمانند؛ البته این افراد باید شرایط خاصی داشته باشند.

آشنایی با انواع ویزای اسپانیا

قبل از اینکه برای اخذ ویزای خود اقدام کنید، باید بدانید که چه نوع ویزاهایی برای سفر یا مهاجرت شما وجود دارند و کدام یک با شرایط شما مطابقت داشته و اهداف شما را پوشش می‌دهند.

آشنایی با انواع ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا

 

ویزای شینگن

اکثر مسافران به ویزای توریستی اسپانیا نیاز دارند که به آن ویزای شینگن نیز گفته می‌شود و برای کل منطقه شینگن معتبر است. 22 کشور عضو اتحادیه اروپا (22 کشور شینگن هستند) و ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن اشتاین نیز عضو هستند.

هیچ کنترل مرزی در این زمینه وجود ندارد و سیاست ویزا نیز به همین صورت است. اگر ویزای شینگن دارید، می توانید به تمام ۲۶ کشور شینگن سفر کنید، نه فقط به اسپانیا! در صورتی که مایل به دریافت این نوع ویزا هستید و شرایط آن را نمی‌دانید، با کارشناسان ما در افدل تماس بگیرید.

اگر برای یکی از دوره‌های زبان یا برای دوره بازاریابی دیجیتال به عنوان شهروند اتحادیه اروپا به اسپانیا آمده‌اید، نیازی به درخواست ویزای اسپانیا نیست؛ زیرا می‌توانید با مدرک هویت ملی یا پاسپورت معتبر و فعلی خود وارد این کشور شوید.

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی انتخاب مناسبی برای دوره‌های اقامت تا 90 روز است. اگر اقامت شما بیشتر طول بکشد، باید برای ویزای دانشجویی طولانی‌مدت اقدام کنید. علاوه بر ویزاهای کاری، ویزاهای خاصی نیز وجود دارند که ممکن است برای افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی در اسپانیا بمانند، مفید باشد.

ویزای تحصیلی اسپانیا

اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، می‌توانید برای ویزای دانشجویی نیز اقدام کنید؛ بنابراین در صورتی که از یک کشور ثالث وارد اسپانیا می‌شوید، می‌توانید برای ویزای شینگن یا ویزای دانشجویی اقدام کنید. به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی در اسپانیا تعریف شده‌اند؛ ویزای کوتاه‌مدت و بلندمدت!

ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت اسپانیا به شما این امکان را می‌دهد تا 90 روز در اسپانیا بمانید. هنگامی که در اسپانیا هستید، نمی‌توانید ویزای اسپانیا را که برای تحصیل دریافت کرده‌اید، تمدید کنید. شما باید برای ویزای جدید در کشور خود درخواست دهید.

اگر قصد دارید بیش از 90 روز در اسپانیا بمانید، امکان درخواست ویزای تحصیلی طولانی‌مدت وجود دارد. اگر با ویزای تحصیلی بلندمدت اسپانیا وارد این کشور می‌شوید، باید ظرف یک ماه پس از ورود خود برای دریافت کارت اقامت دانشجویی اقدام کنید.

ویزای اسپانیا به دانشجویان اجازه می‌دهد که بدون دریافت حقوق از آنها در دوره‌های زبان شرکت کنند، از دانشگاه‌ فارغ‌التحصیل شوند، آموزش ببینند و تحقیقات خود را انجام دهند. با این حال، ویزای دانشجویی به شما این امکان را می‌دهد که در طول تحصیل خود به صورت پاره‌وقت (حداکثر 30 ساعت در هفته) کار کنید.

ویزای تحصیلی اسپانیا
ویزای اسپانیا

 

ویزای کاری اسپانیا

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار در اسپانیا اقدام کنید، ابتدا باید مجوز کار داشته باشید. شما خودتان نمی‌توانید برای مجوز کار اقدام کنید؛ کارفرمای شما باید این کار را برای شما انجام دهد. بعد از آن می‌توانید نسبت به اخذ ویزای اسپانیا برای کار اقدام کنید.

شرایط ویزای اسپانیا چیست؟

بعد از اینکه با انواع ویزای کشور اسپانیا آشنا شدید، می‌توانید انتخاب نوع ویزای خود را با مشورت تیم ما انجام دهید تا مراحل بعدی و شرایط اخذ هر یک از این ویزاها را برای شما توضیح دهیم؛ البته لازم است تا قبل از هر گونه اقدامی با شرایط اخذ ویزاهای اسپانیا آشنا شوید.

شرایط ویزای اسپانیا چیست؟
ویزای اسپانیا

 

شرایط ویزای توریستی اسپانیا

با نزدیک‌ترین سفارت اسپانیا در تماس بوده و هنگام رزرو وقت، اطلاعاتی در مورد نوع ویزای مورد نیاز داشته باشید. شما باید وب‌سایت سفارت و همچنین سایت bls اسپانیا را بررسی کنید یا مستقیماً با آنها تماس بگیرید.

اگر به دنبال ویزای توریستی یا دانشجویی هستید، سعی کنید حداقل 4 هفته قبل از شروع سفر، یک قرار ملاقات بگیرید. گرفتن وقت سفارت اسپانیا bls را هم می‌توانید به ما واگذار کنید تا مشکلی در روند به وجود نیاید. تمام مدارک لازم باید شخصاً در این قرار ملاقات ارسال شوند.

معمولاً پس از ارائه تمام مدارک لازم برای ویزای اسپانیا، رسیدگی به وضعیت ویزای شما حدود 2 تا 4 هفته طول می‌کشد.

تعدادی از مهم‌ترین مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی شما عبارت‌اند از:

 • فرم درخواست ویزای شینگن
 • عکس گرفته شده رنگی، با پس زمینه روشن و در اندازه پاسپورت
 • گذرنامه صادر شده در 10 سال گذشته و اعتبار حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت
 • بیمه پزشکی مسافرتی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • اسناد لازم برای تأیید هدف سفر
 • برنامه سفر با رزرو بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت
 • مدارک مربوط به رزرو هتل یا دعوت‌نامه اصلی

صورت‌حساب بانکی شما چاپ می‌شود؛ زیرا باید ثابت کند که پول کافی برای مراقبت از خود در طول مدت اقامت را دارید. اگر تحت حمایت همسر یا والدین خود هستید، باید مدرکی دال بر وضعیت مدنی خود (گواهی ازدواج یا شناسنامه) و همچنین آخرین دو صورت حساب بانکی شخصی که از شما حمایت می‌کنند، ارائه دهید.

شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

آیا می‌دانید که برای درخواست ویزای دانشجویی خود جهت ورود به کشور اسپانیا چه چیزی باید همراه داشته باشید؟ به طور کلی مهم‌ترین مدارک ویزای اسپانیا از نوع تحصیلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای ملی
 • عکس گرفته شده رنگی، با پس زمینه روشن و در اندازه پاسپورت
 • گذرنامه صادر شده در 10 سال گذشته با حداقل دو صفحه خالی برای ویزا
 • کپی یک نامه رسمی و امضا شده با ارائه نام شرکت، موقعیت و دلیل و مدت اقامت
 • گواهی عدم محکومیت کیفری در 5 سال گذشته از کشور مبدأ
 • گواهی پزشکی صادر شده توسط پزشک برای اثبات سلامت جسمی
 • پرداخت هزینه ویزا

این الزامات می‌توانند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشند. برخی از سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های اسپانیا ممکن است از شما مدارک بیشتری بخواهند؛ از این موضوع استرس نداشته باشید!

شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا
ویزای اسپانیا

 

شرایط ویزای شینگن اسپانیا

مدارک مورد نیاز شما برای درخواست ویزای شینگن ممکن است بر اساس نوع درخواست و شرایط شما متفاوت باشند؛ با این حال بسیاری از این مدارک معمولاً یکسان هستند. لیستی از مدارک مورد نیاز را در سایت کنسولگری یا سفارت هر کشور بر اساس شرایط و نوع ویزای خود دریافت خواهید کرد.

مهم‌ترین مدارک برای درخواست ویزای شینگن شما عبارت‌اند از:

 • گذرنامه صادر شده در 10 سال گذشته با حداقل اعتبار 3 ماه بعد از برگشت و حداقل 2 صفحه خالی برای ویزا
 • فرم درخواست ویزای اسپانیا از نوع شینگن
 • عکس با اندازه گذرنامه
 • مدارک مربوط به هدف ویزا، تاریخ سفر، اطلاعات مربوط به افراد همراه و هرگونه درخواست یا شرایط خاص
 • برنامه سفر جهت اخذ ویزا با جزئیات رفت و برگشت مانند: نام متقاضی، شناسه رزرو، شماره پرواز و مقصد
 • مدرک اقامت مانند رزرو هتل
 • بیمه پزشکی مسافرتی به ارزش حداقل 30000 یورو
 • مدارک مبنی بر اشتغال کارمندان یا خوداشتغالی، دانشجویی یا بازنشستگی
 • جدیدترین صورت‌حساب بانکی، ITR اخیر، گواهی کسب‌وکار برای افراد خوداشتغال
 • صورت‌حساب‌های بانکی اعتباری بازنشستگی برای بازنشستگان
 • نامه حمایت مالی (در صورت وجود)
 • مدارک مبتنی بر تأیید اقامت
 • اسناد جزئی مانند: گواهی تولد کودک، نامه درخواست امضا شده توسط هر دو والدین و نامه محضری در صورت مسافرت کودک به تنهایی
 • اثبات تمکن مالی برای اطمینان از داشتن پول کافی در طول سفر (ارائه صورت‌حساب‌های بانکی 3 ماه گذشته، مدارک حمایت مالی و… به ارزش 80 یورو در روز برای هر نفر)
شرایط ویزای شینگن اسپانیا
ویزای اسپانیا

شرایط سایر ویزاهای اسپانیا

انواع ویزاهایی که می‌توانید در اسپانیا برای آنها درخواست کنید، بسیار زیاد هستند. ویزای اسپانیا برای اعضای خانواده شهروند اتحادیه اروپا، ویزای کار خوداشتغالی، ویزای کارآموزی، ویزای کارمندی یا کاری)، ویزای اقامت طولانی‌مدت با امکان کار یا عدم کار، ویزای ترانزیت فرودگاه و…

نیازی به فهرست کردن تمام مدارک مورد نیاز نیست؛ زیرا دولت اسپانیا هر نوع ویزا و الزامات آن را به صراحت در سایت مربوط به ویزاهای این کشور لیست کرده است؛ همچنین شما می‌توانید با یک مشاوره مهاجرت به اسپانیا افدل از تمامی شرایط دریافت ویزاهای این کشور مطلع شوید.

زمان رسیدگی به ویزای کشور اسپانیا

دریافت به موقع ویزای هر کشوری بسیار مهم است. فرایند رسیدگی به ویزای اسپانیا معمولاً از روزی که درخواست خود را ارسال می‌کنید، حدود 15 روز کاری طول می‌کشد. اگر افراد زیادی متقاضی باشند یا اگر پرونده شما نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد، این دوره ممکن است طولانی‌تر باشد.

توصیه می‌کنیم که از قبل برنامه‌ریزی و زودتر اقدام کنید! گاهی اوقات، مقامات ممکن است به روزهای اضافی برای بررسی همه چیز نیاز داشته باشند. به تعطیلات نیز توجه داشته باشید؛ اینها می‌توانند روند را کندتر کنند. اگر برای ویزا عجله دارید، از کنسولگری اسپانیا بپرسید که آیا گزینه‌های سریع‌تری برای شما دارند یا خیر.

زمان رسیدگی به ویزای کشور اسپانیا
ویزای اسپانیا

 

هزینه ویزای اسپانیا

هزینه ویزا اسپانیا به نوع، مدت و هدف اقامت شما بستگی دارد و می‌تواند به دلایل مختلف تغییر کند؛ بنابراین اینکه جدیدترین هزینه‌ها را قبل از درخواست بررسی کنید، یک کار هوشمندانه است. اغلب، ویزای کوتاه مدت شینگن برای بزرگسالان حدود 80 یورو هزینه دارد و برای کودکان کمتر است.

اگر برای ویزای طولانی‌تر یا نوع دیگری مانند ویزای کار یا اقامت درخواست می‌کنید، ممکن است قیمت بالاتر باشد. همیشه هنگام ارسال درخواست خود باید هزینه‌های جدید و جانبی را از قبل بررسی کرده داشته باشید.

چند نکته مهم برای اخذ ویزای اسپانیا

درست است که با سپردن درخواست ویزای خود می‌توانید با خیال راحت تمامی مراحل انجام کار را به ما بسپارید؛ اما آشنایی با مسیری که درخواست شما تا تأیید آن و در نهایت صدور ویزای شما طی می‌کند، خالی از لطف نیست. این چند توصیه را برای روند درخواست خود در نظر داشته باشید.

از قبل برنامه‌ریزی کنید

از مرحله درخواست تا اخذ ویزای اسپانیا می‌تواند تا 6 هفته طول بکشد. با این حال، به زمان‌های تخمینی پردازش تکیه نکنید؛ حداقل 6 هفته قبل از عزیمت از سفارت اسپانیا وقت بگیرید و برای کارهای خود برنامه‌ریزی داشته باشید و تمامی احتمالات را در نظر بگیرید.

مدارک درخواستی را با خود به همراه داشته باشید

قبل از رفتن به سفارت اسپانیا مطمئن شوید که تمام مدارک لازم را به همراه دارید؛ زیرا اسپانیا به اسناد زیادی نیاز دارد و ارائه دقیق آن‌ها می‌تواند نکته بسیار مثبتی برای شما باشد. در این صورت مدیران مسئول مطمئن خواهند شد که همه چیز مرتب است.

از آنجایی که گرفتن وقت ویزای اسپانیا در سفارت دشوار است، حتماً شما نمی‌خواهید که این وقت را از دست داده و روند کار شما بیش از حد طول بکشد!

مدارک درخواستی را با خود به همراه داشته باشید
ویزای اسپانیا

 

املای صحیح همه اسناد خود را بررسی کنید

اگر درخواستی با اشتباهات املایی ارسال کنید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. برای اطمینان از اینکه همه چیز به درستی نوشته شده است، همیشه دوبار یا حتی سه بار درخواستتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که املای نام شما در پاسپورت و هر مدرک دیگری یکسان باشد.

اگر برای دریافت ویزای اسپانیا از نوع دانشجویی درخواست می‌دهید، دانشگاهی که قصد دارید در آن ثبت‌نام کنید، باید به درستی املا شود. افسر ویزای شما نیز این موضوع را بررسی خواهد کرد. یک خطای جزئی می‌تواند منجر به رد شدن ویزای شما شود.

ما به شما توصیه می‌کنیم که تمام اسناد خود را به دقت بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در یک آکادمی بین‌المللی در پورتو ثبت‌نام کنید، باید نام کامل مدرسه را بنویسید.

در برابر واسطه‌ها احتیاط کنید

مراقب افرادی باشید که ادعا می‌کنند در ازای دریافت پول می‌توانند به شما کمک کنند تا ویزای اسپانیا را دریافت کنید. ممکن است این ادعاها را در مورد خدماتی بشنوید که قول می‌دهند در صورت پرداخت هزینه، روند ویزا را سریع‌تر یا آسان‌تر کنند.

بهتر است مستقیماً از طریق کانال‌های رسمی برای ویزای اسپانیا اقدام کنید. مقامات اسپانیایی مراحل و بررسی‌های خاص خود را برای صدور ویزا دارند. اگر شخص دیگری گفت که این کار را سریع‌تر انجام خواهد داد، به او اعتماد نکنید!

در مورد توصیه‌های سفر به‌روز باشید

آخرین اخبار در مورد سفر به اسپانیا را بررسی کنید. قوانین می‌توانند به سرعت تغییر کنند و شما نباید از هیچ چیز شگفت‌زده شوید. سفارت کشور خود در اسپانیا را بررسی کنید تا اطلاعات به‌روز را پیدا کنید و قبل از سفر به اخبار آنجا نگاه کنید تا بدانید چه اتفاقی می‌افتد.

همچنین در صورت ثبت‌نام برای ایمیل‌ها یا هشدارها مراقب باشید. آنها به‌روزرسانی‌های مهمی مانند قوانین جدید ورود یا نگرانی‌های ایمنی در اسپانیا را به شما می‌گویند. به این ترتیب، هوشمندانه سفر خواهید کرد و برای هر چیزی که پیش بیاید، آماده خواهید بود.

صبور باشید

گاهی اوقات، برآورده کردن الزامات و ارائه مدارک ممکن است دشوار باشد و باید منتظر بمانید. صبور باشید و به یاد داشته باشید که این همان مسیری است که شما را به اسپانیا می‌رساند. همچنین بهتر است تا با کارمندان سفارت اسپانیا مدارا کنید؛ زیرا آنها نمی‌توانند روند دریافت ویزای شما را تسریع بخشند.

افدل؛ بهترین مشاور برای دریافت ویزای شما!

در صورتی که با اطلاعات ارائه شده درباره ویزای اسپانیا باز هم می‌خواهید بیشتر بدانید و به یک وکیل مهاجرتی کاربلد نیاز دارید، افدل گروپ بهترین گزینه برای شما است؛ زیرا کارشناسان ما در افدل با داشتن تعداد زیادی از پرونده‌های موفق مهاجرتی می‌توانند بهترین راهنما برای شما باشند.

همچنین اگر به مشاوره‌های تخصصیِ خرید ملک در اسپانیا نیاز پیدا کردید، باز هم افدل در کنار شماست تا بهترین سرمایه‌گذاری را انجام دهید و همواره بهترین پیشنهادها را برای شما دارد.

افدل؛ بهترین مشاور برای دریافت ویزای شما!
ویزای اسپانیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *