چطور ویزای شینگن بگیریم؟

حتماً تا به حال نام ویزای شینگن به گوشتان خورده است؛ اما آیا می‌دانید که برای گرفتن این ویزای اروپا به چه شرایطی نیاز دارید؟ مسئله اینجاست که بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با این ویزا می‌توانند به تمام اروپا سفر کنند؛ در حالی که سخت در اشتباه هستند!

اعتبار ویزای شینگن به گونه‌ای است که شما می‌توانید به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنید؛ اما نه همه آن‌ها! کارشناسان ما در افدل گروپ به شما کمک می‌کنند تا به طور دقیق از شرایط جدید، مدارک مورد نیاز، هزینه کلی و کشورهایی که با این ویزا می‌توانید ببینید، اطلاع پیدا کنید.

برای گرفتن ویزای شینگن چه کار باید کرد ؟!

فرم ما رو پُر کن و منتظر تماس کارشناس‌های افدل گروپ باش!

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن یک سند رسمی اجباری برای برخی از افرادی است که مقیم اروپا نیستند و برای سفر به 27 کشوری صادر می‌شود که بخشی از منطقه شینگن محسوب می‌شوند. پس از اعطای ویزا شینگن، این ویزا به مسافر اجازه می‌دهد تا از مرزهای سایر کشورهای عضو و بدون بررسی هویت در مرز عبور کند.

انواع مختلف ویزای شنگن با توجه به هدف و شرایط شما صادر می‌شوند؛ اما رایج‌ترین آنها، ویزای کوتاه مدت است که به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 6 ماهه به اروپا سفر یا در آنجا اقامت داشته باشید که از تاریخ ورود ذکر شده در ویزا شروع می‌شود.

در صورتی که نتوانید کپی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن خود را ارائه دهید، از ورود شما جلوگیری می‌کنند؛ بنابراین اکیداً توصیه می‌کنیم که مدارک را در تمام طول سفر همراه خود داشته باشید.

مزایای معاهده شینگن شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سفر راحت: سفری بدون دردسر و کنترل‌های متعدد مرزی را تجربه می‌کنید.
 • توسعه گردشگری: گردشگری را توسعه می‌دهد و اقتصاد کشورهای عضو را تقویت می‌کند.
 • یکپارچگی اقتصادی: جابجایی کالا و خدمات را تسهیل می‌کند.
 • تبادل فرهنگی: تبادل فرهنگی و تعامل مردم کشورهای مختلف را با هم تقویت می‌کند.
 • همکاری امنیتی: امنیت را از طریق به اشتراک‌گذاری اطلاعات افزایش می‌دهد.

چه کشورهایی جزو منطقه شینگن هستند؟

منطقه شینگن یا منطقه کشورهای شنگن، گروهی متشکل از 27 کشور اروپایی است که کنترل مرزهای بین یکدیگر را لغو کرده‌اند. این کشورها شامل فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند، لهستان و کشورهای اسکاندیناوی هستند؛ اما بریتانیا و ایرلند در این لیست قرار ندارند.

اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از امضاکنندگان توافقنامه شینگن هستند؛ اگرچه برخی از کشورهای غیر شنگن مانند بلغارستان و رومانی هم این توافقنامه را امضا کرده اند، اما هنوز اعضای فعالی ندارند و صرفاً موظف به پیوستن به آن در آینده هستند.

لیست کامل 27 کشور عضو منطقه شینگن را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

اتریشبلژیککرواسیجمهوری چک
دانمارکاستونیفنلاندفرانسه
آلمانیونانمجارستانایسلند
ایتالیالتونیلیختن اشتاینلیتوانی
لوکزامبورگمالتهلندنروژ
لهستانپرتغالاسلواکیاسلوونی
اسپانیاسوئیسسوئد 

کدام کشورهای اروپایی جزو حوزه شینگن نیستند؟

اگرچه 27 کشور ذکر شده جزو مناطقی هستند که با ویزای شینگن می‌توانید به این کشورها سفر کنید؛ اما همه کشورهای اروپایی جزو این منطقه محسوب نمی‌شوند. ایالت‌های کوچک آندورا، موناکو و واتیکان در این منطقه عضو نیستند؛ اما دوفاکتو جزو منطقه شینگن است؛ زیرا کنترل‌های مرزی را اعمال نمی‌کند.

رومانی، بلغارستان و قبرس نیز خارج از منطقه شینگن هستند؛ اما از نظر قانونی موظف به پیوستن به اتحادیه اروپا در آینده خواهند بود.

کشورهایی را که در منطقه شینگن نیستند، در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

 

آلبانیارمنستانآذربایجانبلاروس
بوسنی و هرزگوینبلغارستانقبرسایرلند
مقدونیهمولداویمونته نگروصربستان
اوکراینبریتانیارومانی

شرایط اخذ ویزای شینگن

مقررات جدید وضع شده توسط اتحادیه اروپا در سال 2024، شرایط اخذ ویزای شنگن را تعیین می‌کنند. در مواردی که متقاضیان این معیارها را برآورده نکنند، درخواست ویزای شنگن آنها رد خواهد شد. شرایط لازم و پیش نیازهای اخذ ویزای شنگن به شرح زیر هستند.

افزایش گردش حساب

متقاضیانی که به دنبال اخذ انواع ویزای شنگن هستند، باید مدارکی از گردش مالی مربوط به حساب بانکی خود در 6 ماه گذشته را ارائه دهند. مأموران ویزا، متوسط مبلغ ورودی و خروج در 6 ماه گذشته حساب شما را ارزیابی کرده و متعاقباً تعیین می‌کنند که ویزا را تأیید یا رد کنند.

تعیین هدف سفر

این شرط در تسهیل تصمیم‌گیری در مورد تأیید ویزای شنگن به افسر ویزا کمک می‌کند. برای افرادی که قصد بازدید از منطقه شنگن برای اهداف گردشگری را دارند، برنامه‌ریزی دقیق سفر به کشور مورد نظر با اسناد کامل می‌تواند مفید باشد.

تمکن مالی مناسب

وضعیت مالی متقاضی به عنوان ملاکی معتبر برای اخذ ویزا در نظر گرفته می‌شود و ثابت می‌کند که شما قادر به پوشش هزینه اقامت و هزینه‌های روزانه خود بدون مواجهه با مشکلات مالی یا تکیه بر کمک دیگران هستید؛ از این رو باید شرط تمکن مالی ویزای شینگن را داشته باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

فرایند درخواست برای اخذ ویزای شنگن می‌تواند گیج‌کننده و استرس‌زا باشد. اگر نمی‌دانید چه کاری انجام دهید و به چه مدارکی نیاز دارید، ما یک راهنمای مفید برای شما آماده کرده‌ایم تا مدارک مورد نیاز را با دقت جمع‌آوری کنید؛ همچنین بعد از دریافت مدارک شما، پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

برای رزرو قرار ملاقات با مقامات ذیصلاح، ابتدا باید یک پرونده درخواستی با مدارک اجباری زیر را تهیه کنید:

 • فرم درخواست تکمیل و امضا شده ویزای شینگن
 • دو عکس شناسه یکسان و جدید
 • کپی پاسپورت و اصل پاسپورت (کمتر از 10 سال پیش صادر شده و با حداقل 3 ماه اعتبار پس از تاریخ انقضای ویزای درخواستی)
 • مدرک مربوط به دلیل سفر
 • تأییدیه رزرو بلیت برگشت
 • گواهی برنامه‌های اقامتی
 • گواهی بیمه مسافرتی اجباری
 • و…

ویزای شینگن فقط به شما اجازه می‌دهد تا به مقاصد غیر ضروری سفر کنید؛ به این معنی که شما مجاز به کار، تحصیل یا زندگی دائمی در منطقه شینگن نیستید، مگر اینکه ویزا یا مجوزی داشته باشید که چنین فعالیت‌هایی را مجاز می‌کند.

انواع ویزای شینگن

انواع مختلفی از ویزای شنگن وجود دارند که اخذ هر کدام دارای شرایط و محدودیت‌های خاص خود است. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان این ویزای اروپا را به 3 دسته تقسیم کرد: ویزای اتحادیه، ویزای اعتباری منطقه محدود و ویزای ملی. توصیه می‌کنیم که قبل از انتخاب نوع ویزای موردنظرتان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای اتحادیه شینگنویزای نوع A 
ویزای نوع B 
ویزای نوع Cویزای سینگل یا یک بار ورود
ویزای دو بار ورود
ویزای مولتی یا چند بار ورود
ویزای اعتباری منطقه محدود  
ویزای ملی (نوع D)ویزای سینگل 
ویزای مولتی

ویزای اتحادیه شینگن (Uniform Schengen Visa)

ویزای اتحادیه شینگن (USV) در واقع همان ویزای توریستی است و اجازه ورود به کشورهای عضو منطقه را برای مدت 90 روز در هر 6 ماه فراهم می‌کند. توجه کنید که مدت اعتبار اقامت در بازه زمانی شنگن از ورود اولیه محاسبه می‌شود. ویزای توریستی شینگن به ویزاهای نوع A، B و C دسته‌بندی می‌شوند.

ویزای شینگن نوع  A

این دسته ویزای خاص که به عنوان ویزای ترانزیت فرودگاه هم شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا از طریق فرودگاه‌های منطقه شینگن به کشورهای خارج از این محدوده سفر کنید. لازم به ذکر است که این ویزا فقط برای فرودگاه‌های منطقه معتبر است و شما را برای خروج از فرودگاه محدود می‌کند.

در نتیجه افرادی که دارای ویزای نوع A شینگن یا ویزای ترانزیت شنگن هستند، تنها اجازه دارند تا در محدوده منطقه ترانزیت فرودگاه متوقف شوند و منتظر پرواز بعدی خود باشند.

اگر به جابه‌جایی از چندین فرودگاه در منطقه شنگن نیاز داشته باشید، ویزای نوع A کافی نخواهد بود. در چنین مواردی باید به دنبال ویزای استاندارد شینگن نوع C باشید. این موضوع به این دلیل است که پروازهای متعدد در منطقه شنگن به عنوان پروازهای داخلی تلقی می‌شوند و ویزای نوع C را مجاز می‌کنند.

به منظور تغییر پرواز بین فرودگاه‌ها در منطقه شنگن، شما واجد شرایط ویزای ترانزیت شنگن نیستید و به درخواست ویزای شینگن نوع C نیاز دارید.

افرادی که دارای معیارهای زیر هستند، از اخذ ویزای ترانزیت شینگن معاف می‌شوند:

 • عضویت در پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو در خطوط هوایی بین‌الملل
 • داشتن مجوز اقامت معتبر صادر شده توسط شهرداری‌های آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سان مارینو، ایالات متحده آمریکا، منطقه شینگن، اتحادیه اروپا، مناطق اقتصادی اتحادیه اروپا
 • شهروندان سوئیس یا مقیم یکی از کشورهای اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا
 • داشتن ویزای معتبر برای منطقه شنگن، اتحادیه اروپا، مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن یا ایالات متحده
 • داشتن گذرنامه دیپلماتیک

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

ویزای شینگن نوع  B

ویزای نوع شینگن برای کاربردهایی مانند: حمل و نقل و ترانزیت صادر می‌شود و به عنوان نوعی ویزای ترانزیت عمل می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد تا از چندین کشور منطقه شینگن با ماشین یا قطار برای مدت زمان حداکثر 5 روز و یک کشور خارج از این منطقه سفر کنید.

در موارد خاص ممکن است به تمدید سفر خود با قطار یا هواپیما در روز بعد و اقامت یک شبه در هتل نیاز داشته باشید؛ در نتیجه باید از منطقه ترانزیت بین‌المللی برای ورود به منطقه شنگن خارج شده و ویزای ترانزیت دریافت کنید.

ویزای شینگن نوع  C

ویزای نوع شینگن برای اقامت کوتاه مدت در منطقه، انجام فعالیت‌هایی مانند: شرکت در رویدادهای ورزشی، گردهمایی‌های فرهنگی، گردشگری و بازدید از آشنایان در کشورهای عضو است. این دسته از ویزای اروپا بسته به نیازهای خاص شما به 3 گروه تقسیم می‌شود.

ویزای سینگل شینگن (Single-Entry)

ویزای سینگل یا ویزای یک بار ورود شینگن تنها یک بار اجازه ورود به یک کشور واحد در منطقه را می‌دهد و این ویزا پس از خروج از محدوده شنگن باطل می‌شود. به طور معمول، ویزای سینگل شنگن با برچسب ویزا یا Number of Entries 1 نشان داده می‌شود.

ویزای دو بار ورود شینگن (Double-Entry)

درست مانند ویزای یک بار ورود، ویزای شینگن دو بار ورود، شرایط و پیش نیازهای مشابهی دارد؛ اما به شما ویزا اجازه می‌دهد تا دو بار در مدت 180 روز وارد کشورهای واقع در منطقه شینگن شوید و مطابق با مدت اعتبار ویزا در آنجا باشید.

این نوع ویزا دارای دو محدودیت ورود مجزا است. ویزای دو بار ورود شنگن با برچسب ویزا یا Number of Entries 2 نشان داده می‌شود.

ویزای مولتی شینگن (Multiple-Entry)

ویزای مولتی یا ویزای چند بار ورود شینگن انعطاف‌پذیری بیشتری را برای عبور از کشورهای شنگن بدون محدودیت و در یک بازه زمانی خاص فراهم می‌کند. اساساً این ویزا اجازه اقامت و سفر تا 90 روز را در یک دوره 6 ماهه در منطقه شنگن می‌دهد.

مدت زمان بر اساس ورود دارندگان ویزا به این کشورها محاسبه می‌شود. ویزای مولتی شینگن معمولاً با Number of Entries MULT نشان داده می‌شود.

ویزای اعتباری منطقه محدود (Limited Territorial Validity Visa)

ویزای شینگن LTV یا همان منطقه محدود، یک ویزای موقت است که تحت شرایط خاص مانند پناهجویانی که بدون مدارک معتبر وارد منطقه شینگن شده‌اند، اعطا می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این ویزا در مناطق تعیین شده منطقه شنگن سفر کنید.

با داشتن ویزای منطقه محدود در گذرنامه خود، به بازدید از کشور صادرکننده ویزا یا برخی از کشورهای محدود دیگر در منطقه شنگن که در زمان اخذ ویزا تعیین شده‌اند، محدود خواهید شد؛ بنابراین این نوع ویزا مانع از سفر شما به مناطق دیگر می‌شود.

مدت زمان اعتبار این نوع ویزای اروپا کاملاً به وضعیت هر یک از متقاضیان بستگی دارد و امکان دارد که به عنوان ویزای کوتاه مدت یا حتی ویزای ترانزیت برای شما صادر شود.

ویزای ملی شینگن (ویزای نوع D)

ویزای شینگن نوع D به افرادی که اهداف خاصی برای سفر به منطقه شنگن و برای یک دوره مشخص مانند کار، تحصیل یا مقاصد اقامت دائم دارند، صادر می‌شود. ویزای ملی شنگن برای افرادی طراحی شده که قصد دارند در یک کشور اروپایی برای تجارت، فعالیت‌های تحصیلی یا مدت طولانی قبل از بازگشت به کشور خود اقامت کنند.

این دسته ویزا ممکن است به عنوان ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود (مولتی) صادر شود. پس از انقضای اعتبار ویزای نوع D شنگن، شما ملزم به بازگشت به کشور خود هستید. ویزاهای سینگل و مولتی ملی شامل موارد زیر می‌شوند.

ویزای نوع D سینگل شینگن

این ویزای ملی خاص برای افرادی که به دنبال دسترسی موقت به خدمات بهداشتی و درمانی کشورهای شنگن هستند، ارائه می‌شود و پس از آن انتظار می‌رود که آنها به کشور مبداء خود بازگردند و برای یک بار ورود به منطقه اعطا می‌شود.

ویزای نوع D مولتی شینگن

از طریق ویزای چند بار ورود شینگن نوع D، شما مجاز به سفر آزادانه به تمام کشورهای شنگن بدون نیاز به ویزای اضافی در اروپا هستید؛ بنابراین محدودیت این نوع ویزای اروپا کم است و مزایای متعددی برای شما دارد.

دریافت‌کنندگان ویزای نوع شینگن گروه‌های مختلفی را شامل می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای ارائه تخصص خود به منطقه شنگن سفر می‌کنند.
 • دانشجویان بین‌المللی که پروژه‌های دانشگاهی و تحقیقات در منطقه شنگن را برای مدت کمتر از یک سال انجام می‌دهند.
 • افرادی که برای کار یا تحقیق در مؤسسات شناخته شده به کشورهای شنگن سفر می‌کنند (با بررسی سوابق شخصی و خانوادگی).
 • افراد دارای شرایط پزشکی خاص که نیاز به ماندن در منطقه شنگن دارند.
 • دانشجویانی که قصد دارند در برنامه‌های تحقیقاتی یا آموزشی در یکی از کشورهای منطقه شینگن شرکت کنند؛ با امکان اعطای ویزای 1 ساله که قابل تمدید است.

بهترین کشور برای ویزای شنگن کدام است؟

در سال‌های اخیر، کشورهای عضو منطقه شینگن، روش‌های سختگیرانه‌تری را برای صدور ویزا اجرا کرده‌اند و مستندات کامل به ویژه مدارک مربوط به تمکن مالی و عدم سابقه کیفری را ضروری می‌دانند. توصیه می‌کنیم که برای افزایش احتمال اخذ ویزای شینگن و سفر به این منطقه، برای یک تور گروهی درخواست دهید.

سابقه سفر برای بازدید از کشورهایی مانند سوئیس یا فرانسه ضروری است. اگرچه اسپانیا ممکن است مناسب‌ترین کشور برای اخذ ویزای شنگن در سال 2024 محسوب نشود؛ اما در تأیید ویزا نسبتاً منعطف‌تر است.

از این رو شما می‌توانید برای اولین بار از طریق کشور اسپانیا جهت دریافت ویزای شنگن اقدام و ویزای شنگن اسپانیا را بگیرید. این در حالی است که دریافت ویزای شینگن برای کشورهایی مانند: آلمان، اتریش، فرانسه و هلند برای ایرانیان سخت‌تر از کشورهای دیگر منطقه است.

هزینه اخذ ویزای شینگن چقدر است؟

قیمت ویزای شینگن تضمینی به فاکتورهای مختلفی مانند: کشور انتخابی، مدت زمان اعتبار، شرایط و هدف شما از سفر و… بستگی دارد. در حال حاضر این هزینه حدود 200 الی 600 یورو است؛ اما ممکن است در زمانی که شما این مطلب را مطالعه می‌کنید، افزایش پیدا کرده باشد.

پس توصیه می‌کنیم که برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای شنگن تضمینی با وکلای ما در افدل گروپ تماس بگیرید و گولِ تبلیغات و قیمت‌های ارزان افراد سودجو را نخورید!

کجا باید برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنم؟

معمولاً شما باید در سفارت یا کنسولگری کشوری که قصد بازدید از آن را دارید، درخواست خود را ثبت کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید برای گردشگری به فرانسه سفر کنید، باید برای ویزای شنگن یا ویزای توریستی فرانسه خود در سفارت یا کنسولگری فرانسه درخواست دهید.

راه دیگر برای درخواست ویزای شینگن، افدل گروپ است؛ با افدل می‌توانید از هر کجا برای ویزای شینگن خود درخواست دهید و مراحل دریافت ویزای اروپای خود را به ما بسپارید.

این راهنمای ساده جهت کمک به تصمیم‌گیری برای ارسال درخواست ویزای خود را در نظر بگیرید:

 • اگر قصد دارید تنها از یک کشور شینگن بازدید کنید، در سفارت یا کنسولگری کشورهای ویزا درخواست دهید.
 • اگر از چند کشور شینگن برای مدت‌های مختلف بازدید می‌کنید، به سفارت یا کنسولگری کشوری که قصد دارید طولانی‌ترین مدت اقامت را در آن بمانید، درخواست دهید.
 • اگر برای مدت یکسان از چندین کشور شینگن بازدید می‌کنید، ابتدا در سفارت یا کنسولگری کشوری که از آن بازدید می‌کنید، درخواست دهید.

ویزای شنگن چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای شنگن شما به مدت 90 روز در یک دوره 6 ماهه معتبر خواهد بود. شما با این ویزای شینگن مجاز به سفر به هر یک از کشورهای شینگن هستید تا زمانی که مدت اقامت شما بیش از 90 روز نباشد. از این رو به مدت زمان اعتبار ویزای خود توجه داشته باشید.

چه مدت طول می‌کشد تا ویزای شینگن بگیریم؟

هنگامی که درخواست ویزای شنگن خود را ارسال کردید، می‌توانید انتظار داشته باشید که زمان پردازش حدود 15 روز باشد. با این حال، مواردی وجود دارند که باید مدت بیشتری برای بازخورد منتظر بمانید.

این موضوع می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک تقاضای ناگهانی برای این ویزای اروپا در یک کشور وجود داشته باشد یا حتی ناآرامی سیاسی در یک کشور یا قوانین و مقررات جدیدی در یک کشور اجرا شوند.

مراحل اخذ ویزای شینگن

از زمان درخواست شما برای اخذ ویزا تا دریافت آن، مراحل مختلفی طی می‌شوند و معمولاً این مراحل برای همه یکسان هستند؛ مگر اینکه با چالشی در مراحل اولیه یا مراحل دیگر مواجه شوید.

مرحله یک

در این مرحله باید نوع خاصی از ویزا را که با هدف سفر شما مطابقت دارد، مشخص کنید. انواع مختلفی از این ویزا بر اساس هدف سفر اعطا می‌شود؛ مانند ویزا برای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، اهداف رسمی، برنامه‌های تحصیلی، بازدیدهای خانوادگی یا دوستانه، گردشگری، اشتغال، کسب و کار و…

مرحله دوم

مرحله بعدی شامل مشخص کردن کشور مقصد مورد نظر است. پس از آن، درخواست ویزای شینگن باید در سفارت، یکی از کنسولگری‌های آن یا مرکز مرتبط با سفارت کشور انتخاب شده ارسال شود. اگر سفر شامل یک کشور عضو در منطقه شنگن باشد، درخواست ویزا باید به سفارت یا مرکز ویزا آن کشور خاص ارسال شود.

اگر برنامه سفر شامل چندین کشور شینگن باشد، درخواست باید به سفارت مقصد اصلی ارائه شود که بیشترین اقامت را در آن دارید.

مرحله سه

با توجه به روند پیچیده و زمانگیر اخذ ویزا از طریق سفارت یا کنسولگری، برای اطمینان از صدور موفقیت‌آمیز آن، درخواست در زمان مناسب ضروری است. ارسال به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا بازه زمانی توصیه شده برای درخواست ویزا 3 ماه قبل از شروع سفر است.

آخرین ارسال قابل قبول 15 روز قبل از شروع سفر است. توصیه می‌کنیم که روند درخواست ویزا را حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر مورد نظر آغاز کنید.

مرحله چهارم

تعیین قرار ملاقات از سفارت کشور مقصد، گام محوری در روند اخذ ویزای شینگن است. برخی سفارتخانه‌ها، برنامه قرار ملاقات آنلاین را ارائه می‌دهند؛ در حالی که برخی دیگر نیاز به بازدید حضوری دارند.

مرحله پنجم

فرم درخواست ویزای خود را را دانلود و به طور کامل پر کنید. جدیدترین نسخه فرم ارائه شده توسط سفارت را می‌توان از طریق دانلود یا مستقیماً از سفارت دریافت کرد. تمام بخش‌های فرم باید به اندازه کافی پر شوند و چاپ و امضا دو نسخه از آن ضروری است.

مرحله ششم

اسناد لازم برای درخواست ویزای شنگن را جمع‌آوری کنید. اسناد ضروری شامل مدارک شناسایی، دو عکس جدید به اندازه گذرنامه، بیمه مسافرتی، رزرو بلیت رفت و برگشت تأیید شده، فرم تکمیل شده درخواست ویزا، گذرنامه معتبر، گواهی محل اقامت و شواهد پرداخت مالی در طول سفر است.

مرحله هفتم

در این مرحله، وقت ملاقات شما مشخص می‌شود و باید برای ملاقات حضوری یا در برخی موارد آنلاین حاضر شوید. در این مصاحبه باید به سؤالاتی پیرامون هدف سفر، محل اقامت و جزئیات سفر خود توضیح دهید.

مرحله هشتم

این مرحله به پرداخت هزینه اخذ ویزای شینگن تضمینی شما مربوط می‌شود. این هزینه را باید در همین مرحله از درخواست خود پرداخت کنید. هزینه ویزا بر اساس سن و شرایط شما متفاوت است.

مرحله نهم

بعد از اتمام تمامی این مراحل باید منتظر تأیید درخواست خود باشید؛ مدت زمان ارسال درخواست تا تأیید آن معمولاً 15 الی 30 روز طول می‌کشد.

سریع‌ترین راه اخذ ویزای شینگن را از افدل گروپ بخواهید!

اگر به دنبال روشی تضمینی، فوری و مقرون‌به‌صرفه برای اخذ ویزای شنگن خود هستید، افدل گروپ به شما کمک می‌کند تا مسیر رسیدن به خواسته شما هموار شود؛ تنها کافی است تا به بهترین آژانس برای ویزای شینگن اعتماد کنید و همین حالا گوشی را بردارید و از طریق واتس اپ با ما تماس بگیرید.