چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم؟ جدیدترین شرایط 2024

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم


چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم؟ نکات و توصیه‌های مهم

اگر می‌خواهید به جواب این سؤال برسید که چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی انواع شرکت‌ها، مزایا و معایب هر یک و مراحل ثبت شرکت در انگلیس خواهیم پرداخت تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده کسب‌وکار خود بگیرید.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم؟

شرایط ثبت شرکت در انگلیس برای ایرانیان

اقدام به سرمایه‌گذاری در انگلستان با راه‌اندازی یک شرکت می‌تواند مسیری به‌سوی اخذ اقامت دائم، اخذ تابعیت، مهاجرت به انگلیس و زندگی در خاک این کشور باز کند. انگلستان که بخش عمده‌ای از مجموعه بریتانیا را تشکیل می‌دهد، به‌عنوان ششمین اقتصاد برتر جهانی شناخته شده است.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، انگلستان فرایند ثبت شرکت را به نحوی ساده‌تر طراحی کرده است. به طور منحصربه‌فرد انگلیس این امکان را فراهم می‌آورد که بدون نیاز به حضور فیزیکی، شرکتی در خاک خود ثبت نمایید.

اگر شما هم با سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم روبه ور هستید، باید بدانید که با ثبت شرکت درجه ۴ در انگلیس می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرمایه‌گذاری بپردازید. هم‌اکنون بیش از ۵.۹ میلیون کسب‌وکار در انگلیس به ثبت رسیده‌اند.

انواع ثبت شرکت در انگلیس

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم؟ برای ثبت شرکت در انگلستان باید بدانید که شما نیاز به انتخاب نام منحصربه‌فرد برای شرکت دارید و می‌توانید بدون حضور در انگلیس به ثبت شرکت بپردازید. به‌طورکلی در انگلیس چند نوع ساختار شرکت وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
انواع ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

انتخاب ساختار شرکت با مسئولیت محدود (LLC) به‌عنوان نوعی از شرکت‌های خصوصی در انگلیس، بسیار متداول است. این ساختار به دلیل محدودیت‌های مالی که برای صاحبان سهام ایجاد می‌کند و همچنین توزیع سود بین آن‌ها، محبوبیت دارد.

در این ساختار، بدهی‌های شرکت بر اساس سهم هر شریک تعیین می‌شود و در صورت بروز مشکلات مالی، دارایی‌های شخصی سهام‌داران از مسئولیت‌های شرکت محافظت می‌شوند. برای تأسیس یک شرکت LLC در انگلیس، نیاز به حداقل یک مؤسس و یک شریک است.

میزان سرمایه‌گذاری اولیه برای تأسیس چنین شرکتی مشخص نیست و می‌تواند از ۱ پوند شروع شود. هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی یک شرکت LLC تقریباً ۸ هزار پوند است و فرایند ثبت می‌تواند در مدت زمانی کوتاه مانند یک هفته انجام شود.

ثبت شرکت سهامی عام (PLC)

اگر این شما هم با سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم روبه‌رو هستید، باید بدانید که تأسیس شرکتی با ساختار سهامی عام به شما این امکان را می‌دهد که سهام خود را به جامعه عرضه کنید.

برای راه‌اندازی چنین شرکتی شما به حداقل سرمایه‌ای به میزان ۵۰ هزار پوند نیاز دارید که از این مقدار ۲۵ درصد باید پیش از ثبت شرکت تأمین شود.

این نوع ساختار شرکتی، مستلزم داشتن حداقل دو شریک و دو مدیر است. شرکت‌هایی با این ساختار معمولاً برای پروژه‌های بزرگی که به سرمایه‌گذاری عمومی نیاز دارند، مناسب هستند. زمان لازم برای ثبت یک شرکت سهامی عام در انگلیس حدود دو هفته است.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت مسئولیت محدود با گارانتی

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت با ساختار مسئولیت محدود تضمین‌شده، گزینه‌ای مناسب برای سازمان‌های خیریه، ورزشی و غیرانتفاعی است. در این نوع شرکت‌ها، میزان مسئولیت مالی هر عضو به مقدار سرمایه‌گذاری شده توسط آن‌ها در شرکت محدود می‌شود.

برای راه‌اندازی چنین شرکتی، حداقل نیاز به یک مدیر و یک عضو است. فرایند ثبت شرکت با این ساختار در انگلیس می‌تواند در عرض چند ساعت انجام شود.

همچنین اگر به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکاری به‌صورت شراکتی هستید، باید به طور مشترک با شریک خود در سود و زیان و مسئولیت‌های شرکت سهیم شوید و به طور برابر از حقوق و مزایای آن بهره‌مند گردید.

نام‌گذاری و زمینه‌های مجاز ثبت شرکت در انگلستان

بعد از اینکه متوجه شدید که چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، باید نامی مناسب برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید. در انگلیس قوانین مشخصی برای نام‌گذاری و ثبت شرکت‌ها وجود دارد. این قوانین شامل استفاده از کد SIC است که به تعیین دسته‌بندی تجاری شرکت‌ها کمک می‌کند.

برخی حوزه‌های کاری مانند خدمات مالی، بیمه و بانکداری در انگلیس با محدودیت‌هایی برای ثبت شرکت همراه هستند. نام‌هایی که قبلاً توسط دیگر شرکت‌ها انتخاب شده‌اند، نام‌هایی که به جرم یا توهین مرتبط هستند، نام‌هایی که به سیاست یا دولت انگلیس اشاره دارند و نام‌های مرتبط با خاندان سلطنتی برای استفاده ممنوع هستند.

همچنین برای استفاده از نام‌ها و عباراتی مانند دفتر تجاری، بیمه، وجه سرمایه‌گذاری و دیگر موارد مشابه، نیاز به دریافت مجوز رسمی از دولت است. این عبارات شامل کلماتی مانند شهری، ضمانت، مدیریت صندوق، بیمه مجدد، اعتماد، بانک، امین و امانت، خیرخواه، دانشگاه و ذخیره می‌شوند.

مواردی مانند ویزای انگلیس، ایده و طرح متفاوت نوآورانه در ثبت شرکت به گرفتن روش کار شرکت انگلیس کمک می‌کنند.

این ایده توسط نهادهای آموزش عالی و نهاد ثبت کارآفرینان تأیید شد تا اجازه ثبت شرکت در انگلیس برای شخص صادر می‌شود. مراحل ثبت شرکت در انگلیس شامل موارد زیر می‌شوند.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
نام‌گذاری و زمینه‌های مجاز ثبت شرکت در انگلستان

ایجاد حساب بانکی و تأسیس دفتر در انگلیس

ایجاد حساب بانکی و تأسیس دفتر در انگلیس راحت است و نیازمند مدارکی همچون پاسپورت و گواهی‌های مربوط به شرکت و آدرس شرکت شما است. در صورت خارج از انگلیس اگر اقدام به ثبت شرکت می‌کنید، می‌توانید با گرفتن کمک از طریق مشاوران ما یک آدرس معتبر برای دفتر ثبت‌شده ارائه دهید.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
ایجاد حساب بانکی و تأسیس دفتر در انگلیس

انتخاب نام شرکت

علاوه بر اینکه باید بدانیم چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، باید یک شرکت ساختار مرتبط و یا متناسب با شرایط خود را برای شرکت انتخاب کنید (شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام یا شرکت مسئولیت محدود با گارانتی).

همان‌طور که اسامی قابل‌استفاده و اسامی دارای ممنوعیت و محدودیت نام‌برده شد با درنظرگرفتن آن‌ها باید برای شرکت خود یک نام انتخاب کنید.

درخواست شماره کد طبقه‌بندی صنعتی استاندارد (SIC)

برای ثبت اطلاعات و فعالیت‌های شرکت خود باید یک حساب به‌عنوان شرکت جدید در انگلیس از طریق درخواست کد طبقه‌بندی صنعتی استاندارد (SIC)ایجاد کنید.

اعلام وضعیت و آدرس محل اقامت

سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، یکی از سؤالات مهم برای ایرانیان است؛ زیرا همان‌طور که گفته شده انگلستان هیچ محدودیتی برای ثبت شرکت بدون حضور ندارد؛ بنابراین اگر خارج از انگلیس اقدام به ثبت شرکت می‌کنید، باید نام کشور خود و آدرس خود را ذکر کنید.

الزامات لازم برای ثبت شرکت در انگلیس

اگر قصد داریم از طریق همکاری با شرکا، یک شرکت عمومی ثبت کنیم و نمی‌دانیم که چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، باید با کارشناسان افدل گروپ مشورت‌های لازم را داشته باشیم و اطلاعات مربوط به شرکای خود را در نهاد ثبت شرکت ارائه دهیم.

همچنین شما باید حداقل یک شریک داشته باشید که می‌تواند مدیر شرکت شما نیز باشد. شرکای شما می‌توانند ملیت‌های مختلفی داشته و در انگلیس اقامت نداشته باشند.

اطلاعاتی که باید از شرکای خود ارائه دهید، شامل موارد زیر می‌شوند:

·نام و نام خانوادگی کامل

·تاریخ تولد

·ملیت

·آدرس محل اقامت

·آدرس محل کار یا خدمات

·درصد سهام اختصاص‌یافته

·ارائه سه مورد از اطلاعات امنیتی شخصی شامل: سه حرف اول از شهر محل تولد، سه حرف اول از نام کوچک پدر و سه حرف اول از نام خانوادگی مادر

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
الزامات لازم برای ثبت شرکت در انگلیس

مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگلیس

اگر شما هم با سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم روبه‌رو هستید و نمی‌دانید باید چه مدارکی را ارائه دهید؟ به یاد داشته باشید که ثبت نمایندگی شرکت در انگلستان دارای قوانین خاصی است؛ بنابراین مدارکی که ارائه می‌دهید باید معتبر باشند. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

·کپی پاسپورت سهام‌داران

·ترجمه رسمی شناسنامه

·نامه عدم سوءپیشینه

·مدرک زبان در سطح آیلتس ۴

·مدارک شرکت و پرداخت‌های مالیاتی

·اسناد ازدواج در صورت وجود

·ترجمه یک مدرک رسمی دولتی مانند قبض آب، برق، گاز یا تلفن

·فیش پرداخت هزینه‌های لازم

پس از ارسال این مدارک باید منتظر تأیید آن‌ها از سوی نهادهای مربوطه در انگلستان باشید. پس از تأیید مدارک، می‌توانید برای مراحل بعدی مانند درخواست ویزا اقدام کنید.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگلیس

صنایع برتر برای ثبت شرکت در انگلیس

باتوجه‌به اقتصاد پویا و درحال‌رشد انگلیس، ثبت شرکت در این کشور پیشرفته و پر از فرصت کاری، یکی از بهترین روش‌ها برای اقامت در انگلستان و همچنین کسب درآمد بالا محسوب می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از صنایع محبوب و سودآور کار در انگلیس برای ایرانیان می‌پردازیم.

صنعت تکنولوژی

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم که باتوجه‌به پیشرفت‌های تکنولوژی در سراسر جهان به یکی از پرسودترین حوزه‌ها برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود؟ بهترین زیرشاخه‌های صنعت تکنولوژی برای ثبت شرکت شامل مشاوره فناوری اطلاعات، توسعه اپلیکیشن و طراحی وب‌سایت است.

صنعت حقوقی

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم که سودآور باشد؟ یکی از صنایع بسیار سودآور برای ثبت شرکت در انگلیس، صنعت حقوقی است. این صنعت با ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون پوند در اقتصاد انگلستان نقش مهمی ایفا می‌کند.

این حوزه به‌ویژه در میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های حقوقی محبوبیت زیادی دارد و بسیاری از آن‌ها پس از اتمام تحصیلات خود، اقدام به تأسیس دفاتر حقوقی می‌کنند.

صنعت حسابداری

در انگلستان هزاران شرکت وجود دارند که به خدمات حسابداری نیازمندند. این صنعت یکی از صنایع پرسود است و برخی از بخش‌های آن برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها نیز جذابیت دارند.

صنعت پزشکی

NHS یا شورای ملی بهداشت، محبوب‌ترین سازمان ارائه‌دهنده خدمات پزشکی دولتی در انگلیس است. بااین‌حال، هنوز هزاران پزشک در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند. ثبت شرکت در این حوزه می‌تواند سودآوری زیادی داشته باشد؛ زیرا خدمات پزشکی از نیازهای اساسی و پرتقاضای ساکنان انگلستان است.

صنعت بازاریابی

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم که شامل صنعت بازاریابی شود؟ صنعت بازاریابی شامل بخش‌های متعددی است که هر کدام باتوجه‌به شرایط سرمایه‌گذار، امکان ثبت شرکت را دارند. بسیاری افراد این صنعت را به دلیل سودآوری و همچنین وظایف و مسئولیت‌های کم آن انتخاب می‌کنند.

از جمله بخش‌های مناسب برای ثبت شرکت در حوزه بازاریابی می‌توان به شبکه‌های اجتماعی، کپی‌رایتینگ، طراحی گرافیکی، روابط‌عمومی و بهینه‌سازی موتور جستجو اشاره کرد.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
صنایع برتر برای ثبت شرکت در انگلیس

ویزای موردنیاز برای ثبت شرکت در انگلیس

درگذشته برای ثبت شرکت در انگلستان از طریق ویزای Tier 1 (Entrepreneur)که جزو ویزای کار انگلستان بود، اقدام می‌گردید؛ اما در حال حاضر این ویزا در دسترس نیست و به‌جای این نوع ویزا از دو ویزای استارت‌آپ (Start-Up)یا ویزای نوآوری (Innovator) اقدام به ثبت شرکت در انگلیس می‌شود.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
ویزای موردنیاز برای ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت از طریق ویزای نوآوری

اگر نمی‌دانیم که چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم یا به دنبال بهترین ویزا برای اقامت و مهاجرت به انگلیس هستیم، باید بدانیم که یکی از رایج‌ترین ویزاها برای ثبت شرکت در انگلیس ویزای نوآوری است. این ویزا به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا یک شرکت تأسیس کرده و کسب‌وکار خود را شروع کند.

همچنین این ویزا به شخص اجازه اقامت ۳ساله در انگلستان را می‌دهد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد. برای ثبت شرکت در انگلیس از طریق ویزای نوآوری باید طرح و ایده شرکت شما متفاوت از هر نوع شرکتی باشد. ایده شرکت شما باید توسط نهادهای برتر کشور تأیید شده تا اجازه ثبت شرکت در انگلیس را دریافت کنید.

شخص سرمایه‌گذار برای دریافت ویزای نوآوری باید مبلغی به میزان حداقل ۵۰ هزار پوند (۶۳۱۹۲ دلار) در صندوق سرمایه‌گذاری داشته باشد. امکان تمدید این ویزا برای سرمایه‌گذاران بدون محدودیت است و شما می‌توانید از طریق تمدید ویزای خود اقامت دائم و تابعیت انگلیس را دریافت کند.

ثبت شرکت از طریق ویزای استارت‌آپ

سرمایه‌گذاری در انگلستان از طریق برنامه استارت‌آپ مشابه برنامه نوآوری است و جواب سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم را به متقاضیان داده است. در این برنامه، سرمایه‌گذار باید ایده‌ای نو و متفاوت از سایر ایده‌ها برای ایجاد کسب‌وکار خود داشته باشد.

این ویزا به سرمایه در حساب نیاز ندارد؛ ولی باید این موضوع را ثابت کنید که به مدت ۲۸ روز مبلغ ۱۲۷۰ پوند (معادل 1605 دلار) در حساب بانکی خود دارید. پس از آن، طرح و ایده شما باید توسط یک نهاد بزرگ آموزش عالی یا یک سازمان تجاری باسابقه حمایت از کارآفرینان انگلیس تأیید شود.

ویزای استارت‌آپ تا ۲ سال اعتبار دارد و قابلیت تمدید ندارد؛ اما می‌توان با تغییر این ویزا به ویزای نوآوری و تمدید آن، اقامت و یا حتی تابعیت انگلیس را دریافت کرد.

فواید ثبت شرکت در انگلیس

قبل از اینکه چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، باید به طور دقیق به بررسی شرایط و مراحل ثبت شرکت برای بپردازیم و با مزایای ثبت شرکت در این کشور آشنا شویم که همواره موردتوجه سرمایه‌گذاران بوده است.

مزایای ثبت شرکت برای اتباع خارجی در انگلیس عبارت‌اند از:

·امکان انجام فعالیت‌های تجاری و معاملات بین‌المللی

·هزینه پایین ثبت شرکت

·مدت‌زمان کوتاه‌تر فرایند ثبت شرکت نسبت به سایر کشورها

·نرخ پایین مالیات

·امکان دریافت اقامت انگلستان

·سرمایه‌گذاری با سوددهی بالا

·تضمین شرایط کار برای متقاضی از همان ابتدا

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
فواید ثبت شرکت در انگلیس

معایب ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در انگلستان مانند تأسیس شرکت در هر کشور دیگری معایبی نیز دارد. بااین‌حال، باید توجه داشت که مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور به‌قدری جذاب و مطمئن هستند که این معایب در مقایسه با آن‌ها کم‌رنگ به نظر می‌رسند. معایب ثبت شرکت در انگلیس عبارت‌اند از:

·هزینه‌های بالای زندگی در انگلستان

·نیاز به سرمایه زیاد برای اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق ثبت شرکت

·لزوم ارائه بیزینس پلن خلاقانه و نوآورانه

·احتمال ردشدن ویزا در روش ثبت شرکت با ویزای استارتاپ

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
معایب ثبت شرکت در انگلیس

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در انگلیس

حتی با دو تا سه هزار پوند نیز می‌توان به سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، پاسخ دهیم. البته متقاضی باید توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه‌های شرکت و پرداخت حقوق کارمندان را داشته باشد. بهتر است که توانایی مالی متقاضی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار پوند باشد.

حداقل سرمایه لازم برای دریافت اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت، سرمایه اولیه‌ای در حدود ۱۰ تا ۳۰ هزار پوند است.

چرا افدل گروپ انتخاب اول شرکت‌های موفق است؟

آیا به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود در انگلستان هستید و نمی‌دانید چه نوع شرکتی برای شما مناسب‌تر است؟ مؤسسه مهاجرتی افدل گروپ باتجربه و تخصص خود در زمینه مهاجرت و ثبت شرکت‌ها می‌تواند شما را در این مسیر همراهی کند؛ اما سؤال اصلی این است که چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم؟

انگلیس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پویاترین بازارهای جهان انواع مختلفی از شرکت‌ها را برای ثبت ارائه می‌دهد. هر یک از این نوع شرکت‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که بسته به نیازها و اهداف کسب‌وکار شما، می‌توانند مناسب یا نامناسب باشند.

کارشناسان باتجربه ما با ارائه مشاوره‌های تخصصی و خدمات جامع، به شما کمک می‌کنند تا بهترین نوع شرکت را برای ثبت در انگلیس انتخاب کنید. مؤسسه ما با بررسی دقیق شرایط و اهداف شما بهترین راهکارها را پیشنهاد می‌دهد و تمامی مراحل ثبت شرکت را برای شما آسان می‌کند.

پس اگر به دنبال پاسخ سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم هستید، مؤسسه مهاجرتی و وکلای ما می‌توانند بهترین همراه شما در این مسیر باشند. با اعتماد به تخصص و تجربه ما، می‌توانید با اطمینان کامل کسب‌وکار خود را در انگلیس راه‌اندازی کنید و از مزایای بی‌شمار این بازار بهره‌مند شوید.

چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم
چرا افدل گروپ انتخاب اول شرکت‌های موفق است؟

سخن پایانی

اگر ذهن شما هم با سؤال چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم درگیر است، باید بدانید که ثبت شرکت در انگلستان می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای توسعه کسب‌وکار شما باشد. باتوجه‌به اقتصاد پایدار و بازار مصرف متنوع این کشور هر کارآفرینی می‌تواند از این فرصت بهره‌مند شود.

همچنین فرایند ثبت شرکت در انگلیس بسیار ساده و قابل‌دسترس است و شما می‌توانید با هر ملیتی کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کنید. پس دیگر نگران اینکه چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم، نباشید.

سؤالات متداول

۱. چه ویزاهای برای ثبت شرکت در انگلیس وجود دارد؟

ویزای نوآوری و ویزای استارت‌آپ

۲. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در انگلستان چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای دریافت اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت، سرمایه اولیه‌ای در حدود ۱۰ تا ۳۰ هزار پوند است.

۳. چه شرکتی در انگلیس ثبت کنیم؟

شما می‌توانید در زمینه‌های تکنولوژی، صنعت پزشکی، صنعت بازاریابی و… فعالیت کنید و لایسنس این نوع شرکت‌ها را بعد از دریافت مشاوره تخصصی بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *