چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟ شرایط ثبت 7 نوع شرکت در عمان

چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

چه شرکتی در عمان ثبت کنیم


چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟

احتمالاً برای شما هم سؤال باشد که چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟ برای ثبت شرکت در عمان به چه مدارکی نیاز است؟ عمان یکی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است که می‌تواند برای ایرانیان مقصدی مناسب برای سرمایه‌گذاری به‌ حساب بیاید.

شما می‌توانید با گذراندن گام‌به‌گام مراحل ثبت شرکت در عمان از مزایای ثبت شرکت در این کشور توسعه‌یافته بهره‌مند شوید. به همین دلیل ما در این مطلب می‌خواهیم شما را به پاسخ درست سؤالِ چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، برسانیم.

همچنین برای مشاوره رایگان در زمینه ثبت شرکت در این کشور می‌توانید با متخصصان مجرب ما در مؤسسه افدل گروپ تماس بگیرید و سؤالات خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

قوانین ثبت شرکت در عمان 2024

قوانین ثبت شرکت در کشور عمان در سال ۲۰۲۴ تحت‌تأثیر چندین تغییر و به‌روزرسانی قرار گرفته‌ است. این موضوع جهت تسهیل فرایند ثبت شرکت و جذب سرمایه‌گذاری بیشتر در این کشور انجام شد. بدون شک اولین سؤال درخواست‌کنندگان برای این موضوع این است که چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟

برای ثبت شرکت در عمان در واقع شرکت‌های مختلفی در این کشور وجود دارند که هر یک از این شرکت‌ها از مقررات و الزامات بخصوصی برخوردار هستند. پس از انتخاب نوع شرکت درخواست‌کنندگان باید نام شرکت را در اداره ثبت شرکت‌ها رزرو کنند.

سپس باید اساسنامه و مقررات داخلی شرکت فراهم شود و به تأیید برسد. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از ثبت شرکت به مشاوران حقوقی ما در افدل گروپ مراجعه کنید تا  شما را در این زمینه راهنمایی ‌کنند.

مزایای ثبت شرکت در عمان

ممکن است این سؤال در ذهن شما شکل‌گرفته باشد که اصلاً چه شرکتی در عمان ثبت کنیم و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور چه سودی برای ما دارد؟ بااین‌وجود عمان همچنان یک مکان جذاب برای سرمایه‌گذاری و برخوردار از مزیت‌های فراوانی است.

مزیت مهم مربوط به جستجو در سایت های کاریابی عمان از رایج‌ترین روش‌های یافتن موقعیت شغلی در عمان برای متقاضیان است.

هم اکنون می‌خواهیم به معرفی مهم‌ترین فواید ثبت شرکت در عمان بپردازیم که عبارت‌اند از:

 • دستیابی به بازارهای جهانی: با ثبت شرکت در کشور عمان می‌توانید به‌عنوان یک شرکت بین‌المللی در بازارهای جهانی فعالیت کنید. از طریق این روش می‌توانید تجارت بین‌المللی و بهره‌برداری بزرگی را به دست بیاورید.
 • حفاظت از دارایی‌ها و شرکت‌ها: با ثبت شرکت از دارایی‌های شما به‌خوبی محافظت خواهد شد. این مسئله به معنای جلوگیری از ورود هر گونه افراد حقیقی در معاملات شرکت و مسائل مالی است.
 • حمایت از سرمایهگذاریهای خارجی: دولت عمان برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و ایجاد اشتغال در این کشور تسهیلات مالی و مالیاتی ارائه می‌دهد.
 • محیط کسب‌وکار مستقیم: عمان به‌عنوان کشور با محیط کسب‌وکار مستقیم و کم تنش شناخته شده است.
مزایای ثبت شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

معایب ثبت شرکت در عمان

ممکن است مدام از خود بپرسید که چه شرکتی در عمان ثبت کنیم یا اینکه ثبت شرکت در این کشور چه معایبی دارد؟ از آن جایی که ثبت شرکت عمان برای کسب‌وکارها فرصت‌های زیادی ایجاد می‌کند؛ ولی همچنان با چالش‌های خاصی همراه است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • مقررات پیچیده: قوانین مربوط به ثبت شرکت در کشور عمان بسیار پیچیده و زمان‌بر هستند و این مسئله موجب به تأخیرانداختن تأسیس و شروع فعالیت‌های تجاری می‌شود.
  • پیچیدگی در ممیزی: شرکت‌های ثبت شده در عمان موظف هستند به تنظیم و ارائه گزارش‌های مالی دقیق و ممیزی بپردازند.
 • محدودیت‌های استخدامی: استخدام کارگران غیر عمانی در کشور مربوطه اندکی با محدودیت‌هایی همراه است. استخدامی کارکنان عمانی نسبت به غیر عمانی‌ها به‌تناسب نسبت‌های مشخص شده‌ای انتخاب می‌شود.
 • محدودیت‌های دریافت اموال: معایب مهم در مورد ثبت شرکت عمان، قوانین مربوط به انتقال سرمایه و درآمد به خارج از این کشور است که گاهی با محدودیت‌هایی همراه است.

دررابطه‌با سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، توصیه مهم ما این است که قبل از اینکه تصمیم به ثبت شرکت در این کشور بکنید، حتماً مزایا و معایب را به‌دقت بررسی کنید. با مشورت‌گرفتن از همکاران ما در مؤسسه مهاجرتی افدل گروپ شما برای گرفتن تصمیمی آگاهانه‌تر طبق اهداف خود هشیارانه‌تر پیش می‌روید.

معایب ثبت شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

انواع ثبت شرکت در عمان

مجموعه‌ای از انواع شرکت‌ها برای تأسیس در عمان وجود دارند. اگر هنوز به جواب سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟ نرسیده‌اید، در اولین گام باید بدانید چه شرکت‌هایی را می‌توان در این کشور ثبت کرد.

سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند یکی از چند شرکت‌هایی که در این بخش قرار است به بررسی آن‌ها بپردازیم را برای ثبت انتخاب کنند. از جمله مهم‌ترین این شرکت‌ها طبق موارد ذکر شده زیر هستند:

 • شرکت با مسئولیت محدود: یکی از جواب‌های سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، شرکت با مسئولیت محدودیت در این کشور است. در این شرکت مسئولیت شرکا تا اندازه مبلغ سرمایه‌گذاری محدود می‌شود.
 • شرکت سهامی عام: در شرکت سهامی عام، سرمایه شرکا به تعداد سهم‌هایشان تقسیم و مسئولیت آن‌ها محدود است. برای پروژه‌های بزرگ عمومی این شرکت بسیار مناسب خواهد بود.
 • شرکت سهامی خاص: پاسخ دیگر مربوط به سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، شرکت سهامی خاص است؛ چراکه این نوع شرکت معمولاً برای پروژه‌های منحصربه‌فرد و محدودی تشکیل می‌شود.
 • شرکت مختلط: شرکت فوق قاعدتاً ترکیبی از مسئولیت محدود و سهامی است. این موضوع به سرمایه‌گذاران اجازه مشارکت در مدیریت شرکت را خواهد داد.
 • شرکت خدمات مالی: بدون شک جواب دیگر سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، شرکت خدمات مالی در این کشور است. منظور شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی مثل بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری که در کشور عمان در حال فعالیت هستند.
 • شرکت‌تعاونی: اعضا باهم مشارکت و منافع مشترک خود را در شرکت‌تعاونی، تحقق می‌دهند. این شرکت اصولاً در صنایع کشاورزی و مصرفی پرورش داده می‌شود.
 • شرکت‌ خدماتی و تجاری: این شرکت‌ پاسخ شفاف دیگر سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، است. شرکت خدماتی و تجاری مشمول شرکت‌های فروشگاهی، حمل‌ونقل، تجارت و خدمات مشابه دیگری می‌شود.

در عمان انواع مختلفی از شرکت‌ها قابل ثبت و هر یک از آن‌ها حداقل سرمایه موردنیاز خود را دارند. در جدول ذکر شده زیر به بررسی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان پرداخته‌ایم.

نام شرکت حداقل سرمایه موردنیاز (ریال عمانی)
شرکت‌ مسئولیت محدود 150000
شرکت‌ سهامی خاص ۲۵۰۰۰۰
شرکت سهامی عام 500000
شرکت‌تعاونی ۵۰۰۰۰
شرکت‌ مشارکتی ۲۵۰۰۰۰

 

ذکر این نکته خالی‌ازلطف نیست که شرایط تأسیس شرکت‌ها با گذر زمان تغییر می‌کنند. برای اطلاع از شرایط تأسیس شرکت در عمان و همچنین سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانید با مشاوران ما در آژانس مسافرتی افدل گروپ در تماس باشید.

انواع ثبت شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

شرایط ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان

کار در عمان برای ایرانیان بیش از هر مسئله دیگری در اولویت کارشان قرار دارد. در ارتباط با سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، می‌توان گفت که عمان یک کشوری خاص با بازار پویا و سیاست‌های تجاری منعطف گزینه‌ فوق‌العاده جذابی برای افراد محسوب می‌شود.

فرایند ثبت شرکت به تهیه اسناد مختلفی همچون استناد به شناسنامه و اخذ ویزا نیاز اساسی است. همچنین بخش‌های اساسی از پروسه شرایط تأسیس شرکت در عمان مربوط به ثبت مالکیت و تعیین اعضای هیئت‌مدیره هستند. مشاوران حقوقی ما در افدل گروپ در زمینه قوانین ثبت شرکت عمان در این مراحل کمک بسیاری به شما خواهند کرد.

شرایط ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

ثبت شرکت در عمان بهتر است یا دبی؟

در مورد سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، اول باید به تفاوت ثبت شرکت میان دبی و عمان پی ببرید. نکته حائز اهمیتی که دبی را مکان بهتری برای ثبت شرکت می‌کند، امکان دریافت اقامت دائم این شهر برای مالک شرکت و خانواده‌اش است، درحالی‌که کشور عمان اقامت دائم را به شما نمی‌دهد.

برخی از دلایل مهمی که به عمان نسبت به دبی در حوزه ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری برتری می‌بخشد، موارد گفته شده زیر هستند:

 • در عمان این اجازه را دارید که صاحب ۱۰۰ درصد شرکت خود باشید؛ ولی در دبی چنین شرایطی وجود ندارد. حتی گاهی امکان دارد که شریک محلی شما مالکیت ۵۱ درصد از شرکت را داشته باشد.
 • مناطق آزاد عمان تازه است و امکانات زیادی در اختیار درخواست‌کنندگان و صاحبان کسب‌وکار نمی‌دهد. با این اوصاف قضیه عمان در این زمینه نسبت به دبی ضعف دارد.
 • در زمینه ارزی و ارزش پول هر کشور در مقایسه با دلار آمریکا، عمان کشور مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

مشاغل پیشنهادی برای ثبت شرکت در عمان

در راهنمای مربوط به اینکه شرکتی در عمان ثبت کنیم، ثابت شده که این کشور به‌عنوان کشوری باثبات اقتصادی و موقعیت استراتژیک در خلیج‌فارس، فرصت‌های شغلی مختلفی و بی‌شماری را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در سال 2024 درخواست برای مشاغل در زمینه‌های زیر به طور فزاینده‌ای افزایش یافته است. برای اینکه به درک بهتری از سوال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، برسید؛ پیشنهاد می کنیم مشاغل ثبت شرکت در این کشور را در جدول زیر روییت کنید.

فناوری اطلاعات و ارتباطات توسعه‌دهنده نرم‌افزار

متخصص امنیت سایبری

مهندس شبکه

تحلیلگر داده

خدمات مالی مشاور مالی

تحلیلگر ریسک

متخصص حسابرسی

کارشناس بانکداری

مهندسی مهندس نفت و گاز

مهندس عمران

مهندس برق

مهندس مکانیک

پزشکی و بهداشت پزشک

پرستار

متخصص بیهوشی

داروساز

گردشگری و مهمانداری مدیر هتل

راهنمای تور

مهماندار هواپیما

آشپز

آموزش معلم

استاد دانشگاه

مدیر مدرسه

مشاور آموزشی

ساخت‌وساز پیمانکار

معمار

مهندس ناظر

کارگر ماهر

کشاورزی کشاورز

دامپرور

مهندس کشاورزی

متخصص آبزی‌پروری

مشاغل پیشنهادی برای ثبت شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

مراحل ثبت شرکت در عمان

شما برای رسیدن به پاسخ دیگر سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، باید از مراحل ثبت شرکت در این کشور اطلاع داشته باشید. ثبت شرکت در عمان مشمول چندین مراحل مهمی است که حتماً باید به آن‌ها توجه بخصوصی داشت. از جمله این مراحل طبق موارد زیر هستند:

 • سؤال بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت به عمان این بوده که چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، گفته شده که اولین و مهم‌ترین گام در راستای ثبت شرکت در این کشور، تدوین یک طرح تجاری یا همان بیزینس پلن است. بیزینس پلن را حتماً باید با مدارک موردنیاز خود جهت مقامات مربوطه برای تأیید ارسال کنید.
 • نام شرکت را طبق مقررات نام‌گذاری شرکتی در عمان انتخاب کنید. نام انتخابی تحت هیچ شرایطی نباید قبلاً ثبت شده باشد. درخواست تأیید نام شرکت را به وزارت بازرگانی و صنعت عمان (MCI) ارسال کنید. پس از تأییدشدن واریز اولیه بایستی انجام شود.
 • در مبحث مربوط به اینکه چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، مثلاً اگر می‌خواهید شرکتی با مسئولیت محدود (LLC) یا شرکت سهامی راه‌اندازی کنید، باید باتوجه‌به نوع تجارت و اهداف تجاری، ساختار قانونی مناسب با کسب‌وکار خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی باید تأییدیه‌های ثبت شرکت عمان را از اتاق بازرگانی و صنعت عمان دریافت کنید.
 • اسناد موردنیاز از قبیل مشخصات شرکت، کپی پاسپورت، عکس و سایر مدارک را تهیه و به اتاق بازرگانی عمان ارسال کنید.
 • هزینه‌های بررسی پرونده ثبت شركت در عمان را باید بپردازید.
 • بعد از تأیید، مجوز تجاری را برای شروع فعالیت و انجام تجارت در کشور عمان را کسب می‌کنید.
 • در مرحله نهایی باید حساب بانکی برای شرکت به‌منظور انجام تجارت، انتقال سرمایه، نظارت بر گردش مالی، پرداخت حقوق و بدهی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های احتمالی آینده افتتاح کنید.

به قطع می‌توان گفت که با مطالعه موارد بالا، بهتر می‌توانید به پاسخ صحیح سؤال مطرحیِ چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، دست بیابید.

مراحل ثبت شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

مدارک مورد نیاز برای تأسیس شرکت در عمان

اگر به دنبال جواب قانع‌کننده‌ای برای سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، هستید؛ معیار و مدارک مهمی در این باره برای فرایند ثبت شرکت در عمان لازم است که حتماً باید آن‌ها را رعایت کرد:

 • اسم شرکت: اسم انتخابی شرکت باید با قوانین و مقررات عمان مطابق داشته باشد.
 • پرونده درخواست ثبت: این پرونده می‌تواند شامل اطلاعات کامل در مورد شرکت، اهداف، سهام‌داران و مدیران باشد.
 • اساس‌نامه: اساس‌نامه حاوی مقررات کلی شرکت، نحوه مدیریت، سهام‌داران، سرمایه و سایر جزئیات مربوط به آن است.
 • مدارک هویتی: شامل مدارک شناسایی و تصاویر پاسپورت یا کارت ملی اعضا و مدیران شرکت است.
 • سهام‌داران و مدیران: مشمول لیست سهام‌داران و مدیران به همراه اطلاعات شناسایی و کارنامه‌های آن‌ها است.
 • مقر اجتماعی: حاوی ارائه آدرس دقیق محل مستقر شدن شرکت است.
 • مدارک مالی: منظور اطلاعات مالی شرکت و منابع سرمایه‌گذاری است.
 • مدارک ملک: مدارک صاحب ملک و ارزش تخمینی آن‌ ضروری است.
 • مجوزها و پروانه‌ها: شامل مدارک مربوط به مجوزها و پروانه‌های شرکت است.
 • اطلاعات بانکی: منظور اطلاعات حساب‌های بانکی شرکت برای معاملات مالی است.

موارد گفته شده تنها بخشی از مدارک موردنیاز و شرایط تأسیس شرکت در عمان هستند؛ ازاین‌رو قبل از شروع فرایند ثبت شرکت در عمان حتماً با کارشناسان ما در افدل گروپ مشورت‌های لازم را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای تأسیس شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

هزینه ثبت شرکت در عمان

شاید هنوز برایتان سؤال باشد که چه شرکتی در عمان ثبت کنیم؟ در پاسخ باید اول از هزینه‌های مربوط به این قضیه اطلاع کامل داشته باشید. هزینه‌های ثبت شرکت عمان به یک‌سری فاکتورهای مختلفی اعم از نوع و محل ثبت شرکت، فعالیت و تعداد سهام‌داران بستگی دارد.

در هنگام ثبت شرکت عمان نسبت به بزرگی کسب‌وکارتان می‌توانید یکی از درجه‌ها را انتخاب کنید و بعدها آن را ارتقا دهید. این درجات از پایین‌ترین درجه که ۴ است شروع شده و به ۳، ۲، ۱ و در نهایت ممتاز ختم می‌شوند.

هر معامله مربوط به شرکت درجه ۴ در عمان می‌تواند حداکثر تا ۲۰ هزار ریال این کشور انجام بگیرد که در شرکت ممتاز این مقدار ممکن است به ۲۵۰ هزار ریال عمانی هم برسد. در جدول زیر هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در کشور عمان آورده شده است.

هزینه ثبت‌نام شرکت سهامی خاص: ۳۵۰ ریال عمان

شرکت با مسئولیت محدود: ۳۰۰ ریال عمان

هزینه‌های جانبی صدور کارت بازرگانی: ۲۵۰ الی ۵۰۰ ریال عمان

دریافت مجوز فعالیت: ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ ریال عمان

هزینه‌های مربوط به خدمات آژانس (اختیاری): ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ ریال عمان

موارد اضافی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت ۳۰۰۰ ریال عمان
هزینه ثبت شرکت در عمان
چه شرکتی در عمان ثبت کنیم

 

افدل گروپ؛ بهترین مشاوره ثبت شرکت در عمان

تا به این جا احتمالاً به جواب سؤال چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، رسیده باشید و خوب می‌دانید که ثبت شرکت در این کشور یکی از کارهایی است که به تخصص بالایی نیاز دارد و نمی‌توان بدون برنامه‌ریزی و مشاوره برای چنین کاری خودسرانه دست‌به‌کار شد.

افدل گروپ برای سهولت تأسیس شرکت در کشور عمان در کنار شما است تا با مشاوره‌های تخصصی بهترین راه‌حل‌ها را به شما پیشنهاد کند. مجموعه ما خدمات مشاوره باکیفیتی در زمینه اخذ ویزای کار عمان، مهاجرت به این کشور، اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و سایر مسائل مربوط به کسب‌وکار در این کشور را ارائه می‌دهد.

تیم خبره افدل با داشتن اطلاعات جامع و به‌روز از قوانین و مقررات عمان می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین مشکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شرکت خود را در این کشور ثبت کنید.

خلاصه

به انتهای مطالب رسیدیم و امیدواریم که با مطالعه مقاله ارائه شده به جواب سؤالِ چه شرکتی در عمان ثبت کنیم، رسیده باشید. در حقیقت ثبت شرکت عمان می‌تواند فرصتی برای رشد و توسعه کسب‌وکار شما باشد.

اگر سؤال یا ابهامی‌ درباره شرایط ثبت شرکت عمان دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در افدل گروپ دراسرع‌وقت به سؤالات شما پاسخ خواهند داد.

سؤالات متداول

 1. آیا با ثبت شرکت عمان می‌توان اقامت دائم این کشور را گرفت؟

خیر ثبت شرکت عمان به‌تنهایی نمی‌تواند موجب اخذ تابعیت، پاسپورت و اقامت دائم گردد.

 1. چه شرکت‌هایی را می‌توان در عمان تأسیس کرد؟

شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، مشارکت محدود و…

 1. برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود چقدر هزینه لازم است؟

150.000 ریال عمان

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *