دریافت گلدن ویزای پرتغال وجدیدترین شرایط اخذ این ویزای 5ساله

گلدن ویزای پرتغال

 راهنمای اخذ گلدن ویزای پرتغال

اخذ گلدن ویزای پرتغال

برنامه گلدن ویزای پرتغال یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اخذ اقامت در اروپا و جهان است. این برنامه در اکتبر 2012 آغاز شد و از آن زمان تاکنون تعداد بی‌شماری از متقاضیان برای ویزای طلایی درخواست داده‌اند؛ اما چرا این ویزا طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و چه مزایایی دارد؟

اگر قصد مهاجرت به پرتغال را دارید و به دنبال یک روش ایده‌آل هستید، ویزای طلایی پرتغال را به شما پیشنهاد می‌دهیم. با ما همراه شوید تا شما را با مهم‌ترین نکات مهاجرت با این روش و مزایا و معایب گلدن ویزای پرتغال آشنا کنیم.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

گلدن ویزای پرتغال چیست؟

برنامه ویزای طلایی پرتغال که به عنوان مجوز اقامت برای فعالیت سرمایه‌گذاری (ARI) نیز شناخته می‌شود، یک طرح دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در پرتغال است که برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا طراحی شده است.

دولت، گلدن ویزای پرتغال را در اکتبر 2012 راه‌اندازی کرد و هدف اصلی آن، جذب سرمایه بین‌المللی به داخل کشور بود؛ زیرا پس از بحران اقتصادی سال 2008 بسیار به آن نیاز داشت.

 

برنامه گلدن ویزای کشور پرتغال موفقیت بزرگی را به همراه داشت و از آن زمان تاکنون بیش از 7 میلیارد یورو به واسطه این برنامه به پرتغال تزریق شده است.

 

پرتغال چشم‌انداز رویایی، خط ساحلی وسیع، آب و هوای مناسب، مردم مهمان‌نواز و غذاهای لذیذ را به گردشگران و مهاجران ارائه می‌دهد. مهم‌تر از آن، پرتغال کیفیت بالای زندگی را به همراه هزینه زندگی مقرون‌به‌صرفه فراهم می‌کند.

این ویژگی‌ها، پرتغال را به مقصدی بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی جهت سرمایه‌گذاری و زندگی، کار و تحصیل در این کشور تبدیل می‌کند. علاوه بر این، برنامه ویزای طلایی پرتغال این فرصت را فراهم می‌کند تا تنها در 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید یا شهروند پرتغال شوید.

مزایای گلدن ویزای پرتغال

مزایای گلدن ویزای پرتغال

قبل از هر چیز بهتر است تا با مزایای ویزای طلایی پرتغال آشنایی داشته باشید تا بتوانید مسیری درست را برای مهاجرت خود به این کشور انتخاب کنید. در صورتی که سرمایه لازم را برای سرمایه‌گذاری در پرتغال داشته باشید، دولت این کشور از شما استقبال می‌کند و می‌توانید از مزایای انحصاری این برنامه استفاده کنید.

مزایای اخذ گلدن ویزای پرتغال شامل موارد زیر می‌شوند:

v   شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری حداقل 250000 یورو که یکی از کمترین مبالغ سرمایه‌گذاری در اروپا است، واجد شرایط اقامت شوید.

v   برای حفظ مجوز اقامت خود نیازی به مهاجرت به پرتغال ندارید. اقامت در کشور به طور متوسط به مدت 7 روز در سال کافی است،

v   شما می‌توانید در مدت 5 سال واجد شرایط درخواست شهروندی پرتغال باشید. این روش یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت اروپا است.

v   زمانی که شهروند پرتغال باشید، می‌توانید بدون ویزا به 188 کشور جهان سفر کنید.

توجه کنید که مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال تنها به این موارد ختم نمی‌شوند. در ادامه مزایای دیگری را که برای دریافت این نوع ویزا وجود دارند، بررسی کرده‌ایم.

سفر بدون ویزا به کشورهای دیگر

مجوز ویزای طلایی شما را در سیستم مرکزی منطقه شینگن ثبت می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید آزادانه در اروپا و بدون ویزای اضافی سفر کنید. در پایان 5 سال، اگر تصمیم به دریافت شهروندی پرتغال دارید، می‌توانید پاسپورت پرتغالی خود را دریافت کنید.

پاسپورت پرتغال به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به ویزا به 188 کشور جهان سفر کنید. شاید این موضوع را بتوانیم به عنوان مهم‌ترین مزیت گلدن ویزای پرتغال در نظر بگیریم.

زندگی، کار و تحصیل در پرتغال

زندگی، کار و تحصیل در پرتغال

ویزای طلایی پرتغال به شما اجازه زندگی، کار و تحصیل در پرتغال را می‌دهد. اگر تصمیم دارید با ویزای طلایی به صورت تمام وقت در پرتغال زندگی کنید، باید بیمه درمانی داشته باشید. با این حال، شما به تمام خدمات عمومی از جمله مراقبت‌های بهداشتی و آموزش دسترسی کامل خواهید داشت.

مدارس دولتی از برنامه درسی پرتغال پیروی می‌کنند، هرچند مدارس بین‌المللی خصوصی بریتانیایی و آمریکایی متعددی وجود دارند. مجوز کار گلدن ویزای پرتغال به شما این امکان را می‌دهد تا در هر مکانی کار کنید و همچنین کسب‌وکار خود را در این راه‌اندازی و اداره کنید.

حمایت از خانواده

شما به عنوان متقاضی اصلی می‌توانید ویزای طلایی را برای اعضای خانواده خود تمدید کنید. فرایند درخواست برای متقاضی اصلی و افراد تحت تکفل همزمان انجام می‌شود. شما می‌توانید با این ویزا از همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین بالای 65 سال خود حمایت کنید و برای آن‌ها نیز ویزای طلایی بگیرید.

 

فرزندان تحت تکفل زیر ۲۶ سال نیز مشروط بر اینکه دانشجوی تمام وقت باشند و ازدواج نکرده باشند، مشمول حمایت برای دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال خواهند شد.

 

دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال

ممکن است پس از اینکه 5 سال از دریافت گلدن ویزای پرتغال بگذرد، برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید؛ اما این نکته را در نظر بگیرید که برای دریافت شهروندی کشور پرتغال باید شرایط لازم را به طور کامل داشته باشید.

از مهم‌ترین شرایط اخذ شهروندی پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

v   بدون هیچ گونه مالیات معوق در پرتغال

v   عدم سوءپیشینه در پرتغال و کشور مبداء

v   داشتن مدرک زبان

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

پس از گذشت 5 سال از دریافت گلدن ویزای پرتغال می‌توانید برای شهروندی یا اقامت دائم در پرتغال اقدام و پاسپورت خود را دریافت کنید. گذرنامه پرتغالی به شما اجازه می‌دهد تا زندگی، کار و تحصیل را در هر نقطه از اتحادیه اروپا تجربه کنید.

مزایای مالیاتی

زندگی، کار و تحصیل در پرتغال

برنامه گلدن ویزای پرتغال هیچ گونه مسئولیت مالیاتی را برای شما ایجاد نخواهد کرد؛ مگر اینکه بیش از 183 روز در سال را در پرتغال بگذرانید. در صورت انجام این کار، یک ساکن مالیاتی در پرتغال می‌شوید. پرتغال برای خارجی‌هایی که در نظر دارند به عنوان ساکنان مالیاتی در این کشور زندگی کنند، یک سیستم مالیاتی مطلوب دارد.

از طریق برنامه اقامت غیر مهار (NHR)، این کشور معافیت خاصی از مالیات بر درآمد را برای 10 سال اول محل اقامت ارائه می‌دهد. این برنامه در سال 2020 اندکی تغییر کرد و مستمری بگیر خارجی را از دریافت مالیات بر درآمد بازنشستگی خود معاف کرد.

شما به عنوان یک متقاضی گلدن ویزای پرتغال، حق زندگی و کار در این کشور را دارید؛ اما نیازی به انجام این کار نیست. اگر تصمیم به مهاجرت به پرتغال را دارید، این کشور یک سیستم مالیاتی مطلوب را ارائه می‌دهد. با ویزای طلایی خود می‌توانید از سفر رایگان در منطقه ویزای اروپایی شینگن لذت ببرید.

شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال

هر تبعه غیر اتحادیه اروپا و کشور سوئیس می‌تواند برای دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال درخواست دهد. شما باید حداقل 18 سال و سابقه کیفری پاکی از کشور خود و همچنین از پرتغال داشته باشید. مبلغ سرمایه‌گذاری نیز باید خارج از پرتغال به این کشور تزریق شود.

برای واجد شرایط بودن جهت اخذ گلدن ویزای پرتغال باید یک سرمایه‌گذاری واجد شرایط انجام دهید. دسته‌بندی‌های سرمایه‌گذاری شامل صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر، مسئولیت‌های راه‌اندازی شرکت و کمک مالی هستند.

جدول زمانی فرایند اخذ ویزای طلایی پرتغال

درخواست اولیه و مدارک اخذ گلدن ویزای کشور پرتغال به صورت آنلاین ارسال می‌شوند. SEF دفتر رسمی مربوط به مهاجرت و خدمات مرزی در کشور پرتغال است. هنگامی که آنها درخواست شما را تأیید کردند، باید شخصاً برای مصاحبه حاضر شوید.

دفاتر SEF متعددی در سراسر پرتغال وجود دارند و شما می‌توانید برای هر یک از آنها، صرف نظر از جایی که سرمایه‌گذاری خود را انجام داده‌اید، درخواست دهید. به این ترتیب می‌توانید از مراجعه به مراکز با لیست انتظار طولانی مانند دفتر SEF در لیسبون اجتناب کنید. ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا SEF تاریخ قرار ملاقات بیومتریک را تأیید کند.

اخذ ویزای طلایی پرتغال

به عنوان متقاضی اصلی، شما و همه افراد تحت تکفل خود می‌توانید به طور همزمان قرار SEF را رزرو کنید. پس از مصاحبه حضوری نیز کارت ویزای طلایی خود را دریافت خواهید کرد. دریافت این کارت‌های اجازه اقامت معمولاً حدود 4 ماه طول می‌کشد.

سال اول و دوم اخذ ویزای طلایی پرتغال

کارت اقامت اولیه گلدن ویزای پرتغال 2 سال اعتبار دارد. در این دو سال باید در مجموع 14 روز را در پرتغال سپری کنید. در پایان این دوره باید اجازه اقامت خود را تمدید کنید؛ بنابراین بین 30 تا 90 روز قبل از تاریخ انقضای کارت خود باید قرار SEF فوق را برای تمدید کارت خود تکرار کنید.

برای تمدید ویزای طلایی خود باید مدارک جدید مربوط به سوابق کیفری، آزمایش‌های پزشکی و هزینه پردازش درخواست را دوباره ارسال کنید. پس از بررسی مدارک شما، ویزای طلایی کشور پرتغال تمدید خواهد شد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

سال سوم و چهارم اخذ ویزای طلایی پرتغال

مجوز اقامت ویزای طلایی تمدید شده شما به مدت 2 سال معتبر خواهد بود. در طی این دو سال باید حداقل 14روز را در پرتغال بگذرانید تا ویزای شما همچنان معتبر باشد.

سال پنجم اخذ ویزای طلایی پرتغال

هنگامی که کارت خود را مجدداً برای یک دوره 2 ساله تمدید کنید و یک سال از آن بگذرد، در پایان سال پنجم شما سه گزینه دارید:

v   برای اقامت دائم پرتغال اقدام کنید.

v   برای شهروندی پرتغال اقدام کنید.

v   برنامه اقامت موقت گلدن ویزای پرتغال را ادامه دهید.

اگر تصمیم دارید که اقامت دائم یا شهروند پرتغال شوید، دیگر نیازی به حفظ سرمایه‌گذاری ویزای طلایی که در این کشور انجام داده‌اید، ندارید. الزامات درخواست، اقامت و تمدید فوق همیشه برای همه دارندگان کارت ویزا طلایی از جمله متقاضیان اصلی و وابستگان آنها اعمال می‌شود.

 

سؤالات متداول

1. مدت اعتبار کارت اقامت اولیه گلدن ویزای پرتغال چقدر است؟

2 سال

2. مدت زمان صدور کارت ویزای طلایی پرتغال چقدر است؟

حدود 4 ماه

3. شرایط سنی ویزای طلایی پرتغال چگونه است؟

حداقل 18 سال

4. آیا با ویزای طلایی می‌توانم شهروندی پرتغال را بگیرم؟

بله در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید تابعیت و شهروندی پرتغال را بگیرید.

5. آیا اخذ گلدن ویزای پرتغال به مدرک زبان نیاز دارد؟

بله شما باید مدرک زبان پرتغالی معتبر داشته باشید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

هزینه اخذ گلدن ویزای پرتغال

هزینه اخذ گلدن ویزای پرتغال

هزینه‌های دولتی و قانونی مربوط به برنامه ویزای طلایی پرتغال چقدر هستند؟ علاوه بر حداقل سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهید و هزینه‌های لازم مربوط به معامله ملک، با هزینه‌های قانونی و درخواست دولتی مواجه خواهید شد. در جدول زیر می‌توانید فهرستی دقیق از تمام هزینه‌های مرتبط را بیابید.

هزینه اولیه پردازش و هر بار تمدید

533 + 83 یورو

هزینه درخواست اولیه

5,325 یورو برای هر نفر

هزینه درخواست تمدید

2663 یورو برای هر نفر

 

هزینه‌های قانونی گلدن ویزای پرتغال

هزینه‌های قانونی به مؤسسه مهاجرتی شما بستگی دارند؛ بنابراین بهتر است که یک شرکت حقوقی باتجربه را برای روند درخواست و تمدید ویزای خود اختصاص دهید. هزینه‌های قانونی می‌توانند به مقدار قابل‌توجهی بیشتر باشند.

این هزینه‌ها بین 10000 تا 30000 یورو برای یک خانواده چهار نفره با در نظر گرفتن دوره کامل 5 ساله محاسبه می‌شوند. نکته خوب این است که شما مجبور نیستید این مبلغ را پیش پرداخت کنید؛ اما بسته به کارهای انجام شده در طی 5 سال به صورت اقساطی هم می‌توانید آن را پرداخت کنید.

هزینه سرمایه‌گذاری گلدن ویزای پرتغال

بسته به نوع سرمایه‌گذاری ترجیحی شما، هزینه‌های مربوطه متفاوت هستند. در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های مرتبط با محبوب‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را در کشور پرتغال مشاهده کنید. خرید املاک و مستغلات، سرمایه گذاری صندوق، انتقال سرمایه و… از این روش‌های سرمایه‌گذاری هستند.

 

املاک و مستغلات

انتقال سرمایه

صندوق سرمایه‌گذاری

حداقل سرمایه لازم

350 تا 500 هزار یورو

1.5 میلیون یورو

500 هزار یورو

مالیات نقل و انتقالات IMI

4.58% الی %6.5

تمبر مالیاتی

0.8%

هزینه دفتر اسناد رسمی

1000 یورو

کمیسیون

5% + مالیات بر ارزش افزوده

هزینه پردازش

35% از سود

هزینه‌های مدیریت

0.5%

1.5% سالانه

هزینه‌های حقوقی

متفاوت است

متفاوت است

متفاوت است

مجموع (تقریباً بدون در نظر گرفتن هزینه خروج، هزینه مدیریت یا هزینه قانونی)

369840 الی 537500 یورو

1.5 میلیون یورو

500 هزار یورو

 

قوانین مالیاتی گلدن ویزای پرتغال

قوانین مالیاتی گلدن ویزای پرتغال

اقامت مالیاتی و اقامت قانونی پرتغال مفاهیم متفاوتی هستند. دریافت گلدن ویزا در پرتغال لزوماً به معنای تبدیل شدن شما به یک مقیم مالیاتی نیست. با این حال، حتی به عنوان یک مقیم قانونی، مالیات‌های مربوط به سرمایه‌گذاری خود در پرتغال را پرداخت خواهید کرد تا زمانی که سرمایه‌گذاری درآمد ایجاد کند.

اگر تصمیم دارید که یک مقیم مالیاتی در پرتغال شوید، باید بیش از 183 روز از یک سال مالی را در پرتغال سپری کنید. به لطف برنامه مالیاتی غیرمستقیم (NHR)، دریافت اقامت مالیاتی کشور پرتغال مزایای بی‌شماری را به همراه دارد.

برنامه مالیاتی مقیم غیرعادی (NHR)

پرتغال از طریق سیستم مالیاتی غیرمستقیم، متخصصان و سرمایه‌گذاران را به این کشور جذب می‌کند. این برنامه، صرفه‌جویی مالیاتی قابل‌توجهی را به خارجیان حرفه‌ای واجد شرایط ارائه می‌دهد و در کنار سایر شرایط گلدن ویزای پرتغال باید به آن توجه کرد.

این طرح در سال 2009 آغاز شد و اکنون بیش از 10000 متقاضی را در خود جای داده است. در سال 2020، این برنامه با تغییراتی همراه بود که عمدتاً بازنشستگان خارجی را از معافیت مالیاتی بر درآمد بازنشستگی خود باز می‌داشت.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مالیات املاک و مستغلات

میزان مالیات بر خرید املاک و مستغلات در پرتغال قابل‌توجه است. همچنین در صورتی که ملک خود را اجاره کنید، مالیات محلی سالانه و مالیات بر درآمد اجاره نیز وجود دارد. صرف نظر از محل اقامت شما، درآمد حاصل از اجاره ملک همواره مشمول مالیات می‌شود. درآمد خالص اجاره با نرخ مالیات 28 درصد مواجه است.

 

Imposto Municipal Sobre Imoveis (IMI) نرخ مالیات سالانه‌ای است که باید توسط صاحبان املاک در پرتغال پرداخت شود. نرخ مالیات IMI بسته به نوع، سن و محل املاک از 0.3 تا 0.8 درصد متغیر است.

 

هزینه‌های نگهداری، تعمیر و IMI ممکن است از این مبلغ مالیات کسر شود. اگر تصمیم بگیرید ملک خود را به صورت کوتاه مدت به گردشگران اجاره دهید، ممکن است مالیات بر درآمد اجاره متفاوت باشد؛ بنابراین قبل از درخواست خود باید مشاوره گلدن ویزای پرتغال را در مرحله اول انجام دهید.

مراحل درخواست ویزای طلایی پرتغال

مراحل درخواست ویزای طلایی پرتغال

درخواست ویزای طلایی در پرتغال بسیار ساده است. اگر اقدامات لازم مانند: سرمایه‌گذاری، مراحل قانونی و تهیه  مدارک اخذ اقامت پرتغال را انجام دهید، روند درخواست گلدن ویزای پرتغال موفقیت‌آمیز خواهد بود.

مرحله 1: انتخاب نوع سرمایه‌گذاری

شما باید انواع سرمایه‌گذاری در پرتغال را تجزیه و تحلیل کنید و تصمیم بگیرید که با کدام یک پیش می‌روید. بیش از 90 درصد از همه متقاضیان ویزای طلایی پرتغال تصمیم گرفته‌اند که سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات را انجام دهند. با این وجود، گزینه صندوق سرمایه‌گذاری نیز در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

مرحله 2: جمع‌آوری مدارک لازم

شما باید تمام مدارک گلدن ویزای پرتغال را برای خود و در صورت لزوم افراد تحت تکفل جمع‌آوری کنید. این مرحله ممکن است کمی خسته‌کننده باشد؛ با این حال، یک مشاور حرفه‌ای به جمع‌آوری صحیح و سریع مدارک کمک می‌کند.

مرحله 3: دریافت NIF و افتتاح حساب بانکی

گرفتن NIF (شماره شناسایی مالیاتی) و افتتاح حساب بانکی در پرتغال را می‌توان در عرض یک روز انجام داد. این مرحله؛ وظیفه‌ای است که می‌توانید بدون حضور در کشور آن را انجام دهید و آن را به یک مؤسسه گلدن ویزای پرتغال محول کنید.

مرحله 4: نهایی کردن سرمایه‌گذاری

اکنون که نوع سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کردید، زمان آن فرا رسیده تا سرمایه‌گذاری خود را در کشور پرتغال آغاز و آن را نهایی کنید. برای این کار لازم است تا طرح مشخصی از سرمایه‌گذاری خود را برای تضمین موفقیتتان در اختیار داشته باشید.

مرحله 5: ارسال درخواست اولیه

با سرمایه گذاری واجد شرایط و آماده بودن مدارک خود، درخواست اولیه را به صورت آنلاین به SEF ارسال خواهید کرد. در بیشتر موارد، مؤسسه حقوقی این کار را از طرف شما انجام و به شما اطلاع می‌دهد. معمولاً از زمانی که مدارک خود را ارسال می‌کنید تا تاریخ ملاقات، تقریباً 2 ماه طول می‌کشد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مرحله 6: شرکت در مصاحبه SEF

پس از تجزیه و تحلیل درخواست اولیه شما، SEF مجموعه‌ای از تاریخ‌های موجود برای قرار ملاقات را در اختیار شما قرار می‌دهد. در تاریخ قرار ملاقات انتخابی، شما و وابستگانتان باید به صورت حضوری در دفتر مربوطه SEF حاضر شوید تا اثر انگشت خود را ارسال و درخواست خود را رسمی کنید.

مرحله 7: دریافت و تمدید ویزای طلایی

در این مرحله، شما و وابستگانتان کارت‌های اقامت گلدن ویزای پرتغال را دریافت می‌کنید. شرکت حقوقی یا مشاور حرفه‌ای شما کارت‌ها را جمع‌آوری کرده و برای شما ارسال می‌کند. هر کارت 2 سال اعتبار دارد و در پایان مدت اعتبار، کارت طلایی ویزای خود را برای دریافت کارت جدید تمدید خواهید کرد.

در حالت عادی، تقریباً 4 ماه از قرار ملاقات بیومتریک شما طول می‌کشد تا کارت‌های خود را دریافت کنید؛ اما این مدت زمان می‌تواند بیشتر هم باشید و بستگی به کامل بودن مدارک و شرایط شما دارد.

افدل گروپ؛ بهترین مؤسسه برای مهاجرت به پرتغال

در صورتی که برای مهاجرت به پرتغال به دنبال یک مؤسسه مهاجرتی معتبر می‌گردید، افدل گروپ می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد؛ زیرا این مجموعه با در اختیار داشتن باتجربه‌ترین کارشناسان و سابقه درخشان، جدیدترین اطلاعات را درباره انواع ویزای پرتغال در اختیار شما قرار می‌دهد.

با سرمایه گذاری در پرتغال می‌توانید به ویزای طلایی دست پیدا کنید؛ بنابراین خرید ملک در پرتغال و ثبت شرکت در پرتغال دو روش مهاجرتی ایده‌آل برای ایرانیان محسوب می‌شوند. اگر با خانواده مهاجرت می‌کنید، دریافت ویزای خانوادگی پرتغال را هم باید در فهرست کارهای خود قرار دهید.

مهاجرت کاری به پرتغال نیز یک روش دیگر برای دریافت تابعیت و شهروندی پرتغال است؛ اما شرایط خاصی را می‌طلبد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل اخذ اقامت پرتغال با مشاوران تیم افدل تماس بگیرید. آن‌ها اطلاعات جدید و دقیقی را در رابطه با زندگی در پرتغال به شما ارائه خواهند داد.

در انتها

دریافت گلدن ویزای پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور امکان‌پذیر است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس میزان بودجه، شرایط و هدف از سرمایه‌گذاری یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات، صندوق‌های سرمایه‌گذرای و انتقال سرمایه از روش‌های متداول و مورد علاقه مهاجران برای اخذ ویزای طلایی پرتغال محسوب می‌شوند. هزینه سرمایه‌گذاری به هر روش متفاوت است و مالیات هم بر اساس روش سرمایه‌گذاری شما تعیین می‌شود.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

سؤالات متداول

1. مالیات خرید ملک در پرتغال چقدر است؟

نرخ مالیات IMI بین 0.3 تا 0.8 است.

2. محبوب‌ترین روش برای سرمایه‌گذاری در پرتغال کدام است؟

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

3. آیا با گلدن ویزای پرتغال می‌توانم از خانواده‌ام حمایت کنم؟

بله شما می‌توانید از همسر، فرزندان زیر 18 سال (در بعضی موارد 26 سال) و والدین بالای 65 سال خود حمایت کنید.

4. مالیات اجاره ملک در پرتغال چقدر است؟

28 درصد

5. برای اینکه مقیم مالیاتی پرتغال شوم باید چه کار کنم؟

علاوه بر داشتن شرایط اصلی باید 183 روز در پرتغال بمانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *