راهنمای جامع دریافت ویزای طلایی امارات 2024 + هزینه و قوانین

ویزای طلایی امارات

چگونه ویزای طلایی امارات را بگیریم؟ آپدیت 31 تیر 1403

شرایط اخذ ویزای طلایی امارات چیست و چه مزایایی برای دارندگان آن به همراه دارد؟ احتمالاً تاکنون درباره ویزای طلایی یا همان گلدن ویزا جهت دریافت اقامت امارات مطالبی شنیده باشید. این ویزا به صورت بلند مدت صادر شده و مزایای انحصاری زیای را برای دارندگان آن فراهم می‌کند.

در صورتی که قصد مهاجرت به امارات را دارید و می‌خواهید بدانید که آیا مشمول شرایط گرفتن ویزای طلایی امارات هستید یا خیر، با ما همراه باشید تا شما را با مهم‌ترین نکات در این زمینه آشنا کنیم. شاید شما هم یکی از افراد واجد شرایط گلدن ویزای امارات باشید و بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن اقامت خود را بگیرید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

ویدیو : نکات مهم اخذ ویزای طلایی امارات

***

 

پادکست : ویزای طلایی امارات

 

 

ویزای طلایی امارات چیست؟

گلدن ویزا یک ویزای اقامت طولانی مدت در کشور امارات متحده است که به استعدادهای خارجی اجازه می‌دهد تا به مدت 5 یا 10 سال در این کشور پیشرفته خاورمیانه زندگی، کار یا تحصیل کنند. این طرح اقامت طلایی قابل تمدید است و برای گروه های خاصی از سرمایه گذاران گرفته تا افراد با استعدادهای درخشان و استثنایی در نظر گرفته شده است.

اقامت طلایی یا گلدن ویزای امارات برای جذب سرمایه گذاری و تخصص‌های خارجی در امارات متحده عربی طراحی شده است. این نوع ویزا چندین مزیت را برای کسانی که قصد مهاجرت به دبی و امارات را دارند، ارائه می‌دهد و بهترین انتخاب برای اقامت در این کشور محسوب می شود.

مهم‌ترین مزایای ویزای طلایی امارات، توانایی زندگی و کاریابی در امارات، دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت بالا و توانایی حمایت از اعضای خانواده برای ویزای اقامت هستند. اعتبار ویزای طلایی کشور امارات متحده عربی حداکثر 10 سال بوده و پس از آن قابل تمدید است.

ویزای طلایی امارات چیست

 

مزایای ویزای طلایی امارات

ویزا طلایی امارات برای اولین بار در سال 2019 مطرح شد؛ اما در حال حاضر واجد شرایط بودن برای این نوع ویزا به مشاغل بیشتری اختصاص داده شده است. به علاوه، گلدن ویزا دارای مزایای بیشتری برای اعضای خانواده فرد متقاضی است و همین موضوع اهمیت این ویزا را برای خانواده ها و مهاجرت به همراه خانواده بیشتر می کند.

 

مزایای طلایی امارات

 

اخذ ویزای اقامت طولانی مدت و قابل تمدید

هر کسی که موفق به دریافت ویزای طلایی برای خود و خانواده‌اش شود، ویزای اقامت دبی و امارات را به صورت 5 یا ۱۰ ساله دارد؛ این در حالی است که ویزای اقامت کشور امارات به طور استاندارد هر 2 تا 3 سال یک بار نیاز به تمدید دارد. لازم به ذکر است که بعد از اتمام مهلت گلدن ویزا می‌توانید آن را تمدید کنید.

توانایی اسپانسری از اعضای خانواده

ویزای طلایی امارات متحده عربی به دارنده آن اجازه می‌دهد تا از اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان (بدون در نظر گرفتن سن افراد تحت تکفل) حمایت مالی کند. همچنین در صورتی که دارنده اصلی گلدن ویزای امارات در طول مدت ویزا فوت کند، اعضای خانواده او مجاز به زندگی در امارات تا زمان پایان یافتن مهلت ویزا هستند.

توانایی اسپانسری اعضای خانواده

کسی که گلدن ویزای امارات را دریافت کرده، علاوه بر اسپانسری همسر و فرزندان خود می تواند با داشتن شرایط لازم حتی اسپانسر والدین خود شود؛ برای این کار به پرداخت سپرده اضافی نیاز نخواهید داشت و تنها باید شرایط تعیین شده از سوی دولت امارات را داشته باشید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

بدون نیاز به اسپانسر

طبق قوانین جدید، برای دریافت ویزای طلایی امارات به هیچ کس به عنوان اسپانسر و کفیل نیاز نخواهید داشت. تنها کافی است که شرایط دریافت این نوع ویزا را بر اساس قوانین و مقررات کشور امارات متحده عربی داشته باشید و در یکی از دسته بندی‌های تعیین شده برای افراد واجد شرایط گلدن ویزای امارات متحده عربی باشید.

این شرایط امکان ثبت شرکت در دبی بدون کفیل و انجام کلیه امور بدون نیاز به اسپانسر را فراهم کرده اند و ویزای طلایی هم از این قاعده مستثنی نیست.

ویزای ورود به مدت 6 ماه

زمانی که شما واجد شرایط دریافت ویزا طلایی امارات باشید، ویزایی ۶ ماهه برای شما صادر می شود که از طریق آن می‌توانید وارد خاک این کشور شوید. علاوه بر این، داشتن این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا چند بار به منظور پیشبرد صدور اقامت خود به امارات متحده عربی سفر کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

امکان کار در امارات و حمایت از کارگران خانگی

دارندگان ویزای طلایی امارات متحده عربی می‌توانند برای تمام مدت اقامت خود در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند؛ در این مدت شما می‌توانید کسب و کار مورد نظر خود را دنبال کرده و برای افراد دیگر نیز کارآفرینی کنید.

بهترین مشاغل امارات در حوزه های گردشگری در امارات، پتروشیمی و تکنولوژی هستند و فرصت مناسبی برای مهاجران به حساب می آیند. همچنین می‌توانید با شرکت‌های داخلی و خارجی در این کشور همکاری داشته باشیدامکان کار در امارات

 

امکان ماندن در خارج از امارات برای مدت طولانی

امکان ماندن در خارج از کشور برای دارندگان ویزای طلایی دبی و امارات وجود دارد که مدت زمان زیادی را در خارج از خاک این کشور سپری کنند؛ بدون اینکه اعتبار ویزای آن‌ها به خطر بیفتد. این در حالی است که در قوانین مربوط به ویزای امارات، ویزای شما با گذراندن بیش از 6 ماه خارج از حوزه قضایی لغو می شود.

بسته‌های انحصاری مراقبت‌های بهداشتی

وزارت بهداشت امارات اعلام کرده که دارندگان ویزای طلایی امارات واجد شرایط دریافت بسته‌های ویژه مراقبت‌های بهداشتی و بیمه درمانی خواهند بود. این طرح‌های بیمه درمانی انحصاری از 2400 درهم شروع می‌شوند و در 3 سطح مختلف تقسیم بندی شده‌اند.

این طرح‌های بیمه درمانی که برای دارندگان گلدن ویزای امارات متحده عربی و خانواده آنها که در حال حاضر طرح بیمه سلامت ندارند، در دسترس هستند و مشمول تمدید سالانه خواهند بود. لازم به ذکر است که امکانات موجود در سیستم بهداشت امارات سبب شده تا کیفیت زندگی و بهداشت عمومی در این کشور عالی باشد؛ با ویزای طلایی به همه آنها دسترسی خواهید داشت.

 

بسته های انحصاری مراقبت های بهداشتی

 

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

به طور کلی فرایند درخواست ویزای طلایی امارات در مقایسه با فرایند اخذ ویزاهای دیگر بسیار ساده‌تر است. کل روند به صورت آنلاین انجام می‌شود و شما در عرض 30 روز پاسخ درخواست خود را دریافت خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر شما با این روند، مراحل مختلف درخواست گلدن ویزا را به ترتیب توضیح داده‌ایم.

مراحل دریافت ویزای طلایی

 

مرحله 1: دسته بندی یا سرمایه خود را انتخاب کنید

اولین قدم برای ثبت نام ویزای طلایی امارات این است که بدانید شما جزو کدام دسته بندی افراد واجد شرایط قرار دارید. بسته به دسته بندی انتخابی شما، باید سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهید یا توصیه نامه‌ها و گواهی‌ها را جمع آوری کنید.

برای مثال، اگر سرمایه گذاری در دبی را برای مهاجرت به این شهر و زندگی در امارات انتخاب می‌کنید، باید حداقل میزان سرمایه گذاری برای دریافت گلدن ویزا را در اختیار داشته و مطابق با شرایط ویژه تعیین شده برای این روش اقدام کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

مرحله 2: درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید

بهترین گزینه برای ارسال درخواست شما، سایت ثبت نام ویزای طلایی امارات است. در صورتی که می خواهید برای اولین بار درخواست ویزا را ارسال کنید، لازم است تا روی دکمه مربوط به درخواست ویزا کلیک کنید.

این کار، شما را مستقیماً به برنامه آنلاینی هدایت می‌کند که در آنجا اطلاعات لازم را در فرم مربوطه پر می‌کنید. این فرم‌ها شامل اطلاعات پاسپورت، حرفه و سایر اطلاعات مربوط به دسته بندی هستند که برای آن درخواست داده‌اید و باید کامل پر شوند. در مرحله بعد، تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست خود را باید آپلود کنید.

مرحله 3: هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید

قبل از ارسال رسمی درخواست ویزای طلایی امارات، باید هزینه آن را به طور کامل پرداخت کنید. بهتر است تا این هزینه را به صورت ایمن و با کارت اعتباری آنلاین پرداخت کنید. هزینه ویزا می‌تواند بنا به صلاحدید دولت تغییر کند؛ اما این مبلغ در حال حاضر 150 درهم است و به اینکه از کجا و برای کدام دسته درخواست می‌دهید، بستگی دارد.

مرحله 4: منتظر تأیید درخواست خود باشید

زمان پردازش و تأیید درخواست شما برای اخذ ویزای گلدن امارات حدود 30 روز و بسته به تعداد درخواست‌هایی است که باید پردازش شوند، تعیین می گردد. شما یک تأییدیه به صورت الکترونیکی با اطلاعات مراحل بعدی دریافت می کنید و بعد از آن می توانید اجازه اقامت خود را بگیرید.

 

پرسش و پاسخ ویزای طلایی امارات

سؤالات متداول

 1. گلدن ویزای امارات برای چند سال صادر می‌شود؟

5 تا 10 سال

 1. آیا با گلدن ویزا می‌توان در امارات کار کرد؟

بله حتی امکان حمایت از کارگران خانگی هم هست.

 1. ویزای ورود به امارات چند ماهه صادر می‌شود؟

6 ماهه

 1. هزینه درخواست ویزای طلایی امارات چقدر است؟

150 درهم

 1. جواب درخواست گلدن ویزا چند روز طول می‌کشد؟

معمولاً 30 روز

 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

افراد واجد شرایط اخذ ویزای طلایی امارات

آیا می دانید که در حال حاضر واجد شرایط اخذ گلدن ویزای دبی و امارات هستید یا خیر؟ بسیاری از ایرانیان تصور می کنند که سرمایه گذاری در امارات تنها روش دریافت ویزای گلدن این کشور است. در صورتی که شما هم این گونه تصور می‌کنید، باید بدانید که افراد واجد شرایط دریافت این ویزای بلندمدت و طلایی دارای دسته بندی‌های مختلف هستند.

برای اخذ گلدن ویزای امارات باید جزو یکی از گروه های زیر باشید.

سرمایه گذاران کارآفرینان
پزشکان و دانشمندان مخترعین
مدیران اجرایی قهرمانان خط مقدم
ورزشکاران متخصصان مهندسی و علوم
دانش آموزان و دانشجویان ممتاز پیشگامان امور بشردوستانه
افراد خلاق در زمینه فرهنگ و هنر

 

شرایط لازم برای گرفتن گلدن ویزای امارات به نوع اقامت شما اعم از روش سرمایه گذاری در امارات، استعدادهای درخشان، کارآفرینی، مدیران اجرایی و… دارد. در ادامه به بررسی گروه های مختلف مربوط به افراد واجد شرایط اخذ ویزای طلایی امارات برای ایرانیان می‌پردازیم تا دید بهتری برای انتخاب به دست آورید.

سرمایه گذاران

اگر روش سرمایه گذاری را برای اخذ اقامت و زندگی در دبی انتخاب می‌کنید، می توانید ویزای طلایی 10 ساله امارات را بدون نیاز به اسپانسر دریافت کنید. البته این نوع ویزا شاید برای یک دوره صادر شود و شرایط خاصی دارد که هر کسی نمی‌تواند آن شرایط را داشته باشد.

شرط اول، ارائه نامه‌ای از یک صندوق سرمایه گذاری معتبر در کشور امارات متحده عربی است که ثابت کند سرمایه شما حداقل 2 میلیون درهم است. البته به جای این نامه می‌توانید با ارائه جواز تجاری معتبر یا پروانه صنعتی و تفاهم نامه مبنی برای اینکه سرمایه شما کمتر از 2 میلیون درهم نیست، اقدام کنید.

ارائه نامه‌ای از اداره مالیات فدرال نیز مبنی بر اینکه سرمایه گذار حداقل 250000 درهم در سال را به دولت پرداخت می‌کند هم یکی دیگر از شرط‌های لازم برای سرمایه گذاران علاقه‌مند به دریافت ویزای طلایی امارات محسوب می‌شود. در آخر باید این نکته را در نظر بگیرید که مدارک مربوط به بیمه درمانی خود و خانواده‌تان (در صورتی که به همراه خانواده مهاجرت می‌کنید) را هم باید ارائه بدهید.

 

توجه داشته باشید که مالکیت سرمایه که برای سرمایه گذاری در نظر دارید باید به طور کامل متعلق به شما بوده و نباید به صورت وام باشد.

 

اگر قصد خرید ملک در دبی و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات این کشور را دارید، ویزای گلدن به مدت 5 سال برای شما صادر خواهد شد. این نوع ویزا هم بدون نیاز به اسپانسر صادر می‌شود و به ارائه نامه‌ای از دپارتمان زمین امارات مبنی بر داشتن املاک به ارزش حداقل 2 میلیون درهم نیاز دارد.

چنانچه خرید ملک خود را با استفاده از وام بانک‌های محلی انجام داده‌اید، سرمایه گذاری شما باید مورد تأیید نهادهای محلی ذی‌ صلاح قرار بگیرد. به این ترتیب می‌توانید پس از تأیید وام خود مشمول اخذ ویزای طلایی امارات شوید.

ویزای طلایی امارات برای سرمایه گذاران

 

کارآفرینان

با یک پروژه اقتصادی که ماهیت فنی یا پروژه‌ای آینده‌نگری دارد و بر پایه نوآوری و ریسک طراحی شده است نیز می‌توان برای دریافت ویزای طلایی ۵ساله امارات امیدوار بود؛ اگر شما یک کارآفرین هستید، باید یک تأییدیه برای درخواست گلدن ویزا داشته باشید.

تأییدیه شما برای اخذ ویزای طلایی امارات باید از یکی از موارد زیر صادر شود:

 • یک انکوباتور کسب و کار معتبر در امارات که فعالیت پیشنهادی شما را در امارات راه اندازی کند.
 • دریافت تأییدیه از مقامات امارات برای اینکه ثابت شود که ماهیت این پروژه آینده‌نگر یا فنی است.
 • یک حسابرس در کشور امارات که ثابت کند ارزش پروژه شما حداقل 500000 درهم است.

پزشکان و دانشمندان

کسانی که استعداد برجسته‌ای دارند نیز از کاندیداهای دریافت ویزای طلایی امارات هستند. در صورتی که پزشک یا دانشمند هستید، می‌توانید بعد از رعایت شرایط مربوطه نسبت به اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات اقدام کنید. قبل از اقدام حتماً از شرایط اقامت کادر درمان در دبی مطلع شوید.

اولین شرط دریافت گلدن ویزا برای پزشکان این است که نامه تأییدیه وزارت بهداشت و پیشگیری کشور امارات متحده عربی را برای فعالیت در حرفه پزشکی دریافت کنید.

علاوه بر این، دانشمندان باید توصیه نامه‌ای از شورای دانشمندان کشور امارات یا یک نامه از دبیرخانه مدال محمد بن راشد برای عالی علمی دریافت کنند. این توصیه نامه ثابت می‌کند که قبلاً مدال برتری علمی به متقاضی اعطا شده است.

پزشکان به دریافت مدرک گود استندینگ هم نیاز دارند؛ این مدرک برای تأیید حسن انجام کار و توسط سازمان نظام پزشکی صادر می‌شود. این مدرک ثابت می‌کند که افراد عضو سازمان نظام پزشکی (پزشکان و پرستاران) هیچ گونه سوءپیشینه‌ای ندارند.

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت مدرک گود استندینگ عبارت‌اند از:

 • اسکن پاسپورت
 • دانشنامه تحصیلی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت
 • کارت عضویت نظام

این مدرک معمولاً از مراجع پزشکی مانند: نظام پزشکی، نظام پرستاری، انجمن علوم آزمایشگاهی و انجمن رادیولوژی صادر می‌شود و اعتبار 6 ماهه دارد.

 

ویزای طلایی امارات برای پزشکان و دانشمندان

 

مخترعین

اگر یک اختراع معتبر و خاص دارید، می‌توانید درخواست خود را برای گرفتن ویزای طلایی امارات ثبت کنید و نسبت به دریافت آن امیدوار باشید. در این صورت دریافت توصیه نامه‌ای از وزارت اقتصاد ضروری است که ثابت کند ثبت اختراع شما ارزش افزوده‌ای را برای اقتصاد کشور به همراه دارد.

مدیران اجرایی

مدیران اجرایی نیز یکی دیگر از کاندیداهای اخذ ویزای طلایی امارات هستند. شرط گرفتن این نوع ویزا برای مدیران اجرایی، ارائه کپی مدرک دانشگاهی است که به تأیید وزارت آموزش و پرورش رسیده باشد. حداقل مقطع در نظر گرفته شده برای این شرط لیسانس است.

همچنین باید یک نامه مربوط به سابقه کار خود به مدت حداقل 5 سال را که به همان موقعیت شغلی مربوط باشد، ارائه بدهید. ارائه یک گواهی حقوق حداقل 50000 درهم و قرارداد کاری معتبر هم برای مدیران اجرایی الزامی است.

افراد خلاق در زمینه فرهنگ و هنر

اگر در حوزه‌های هنری یا فرهنگی فعالیت دارید، می‌توانید با داشتن آثار درخشان و منحصربه‌فرد نسبت به دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کنید. دولت امارات به افراد خلاق در زمینه هنر و فرهنگ توجه ویژه‌ای دارد و امکان درخواست ویزای طلایی را برای آن‌ها فراهم کرده است؛ بنابراین فرهنگ امارات هم یک راه عالی برای دریافت گلدن ویزا است.

در این موارد شما باید یک تأییدیه از اداره فرهنگ و هنر امارات بگیرید تا ارزش آثار شما را در حوزه تخصصی‌تان بررسی کنند و برای تأیید آماده کنند. پس از اخذ ویزای خود می‌توانید برای کار در دبی در حوزه تخصصی خود اقدام کنید.

خدمات و لینک‌های مرتبط با افراد خلاق در زمینه فرهنگ و هنر شامل موارد زیر می شوند:

 • درخواست اعتبار با استعداد خلاق (ویزای فرهنگی) از دبی کالچر
 • دریافت گواهی تأیید برای افراد خلاق از اداره فرهنگ و گردشگری ابوظبی
 • دریافت توصیه نامه برای درخواست ویزای طلایی از وزارت فرهنگ و جوانان

ویزای طلایی امارات برای افراد خلاق

 

ورزشکاران

فعالیت در رشته‌های مختلف ورزشی و کسب مقام های برتر در مسابقات جهانی می‌تواند شانس شما را برای گرفتن ویزای طلایی امارات افزایش بدهد. اگر چنین شرایطی دارید، باید یک توصیه نامه از اداره کل ورزش یا یکی از شوراهای ورزش امارات را دریافت کنید تا واجد شرایط ویزای طلایی باشید.

متخصصان مهندسی و علوم

متخصصان حوزه علوم و مهندسان رشته های مختلف می‌توانند نسبت به اخذ گلدن ویزای امارات اقدام کنند. در صورتی که در این زمینه‌ها تحصیل و فعالیت کرده‌اید، لازم است تا کپی مدرک تحصیلی خود را که توسط وزارت مربوطه تأیید شده باشد، به همراه قرارداد کاری خود ارائه دهید.

هوش مصنوعی در دبی هم پیشرفت های شگفت آوری داشته و فرصت های زیادی را برای دانشجویان نخبه و دانشمندان این حوزه جهت اخذ ویزای طلایی امارات فراهم کرده است.

موضوعات مرتبط با حوزه‌های مهندسی و علوم شامل موارد زیر می‌شوند:

 • هوش مصنوعی
 • مهندسی نرم‌افزار
 • کلان داده
 • مهندسی رایانه
 • مهندس الکترونیک
 • مهندسی برق
 • مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی
 • اپیدمیولوژی و ویروس‌ها

ثبت شرکت در امارات یکی از روش‌های محبوب جهت یافتن کار در کشور امارات متحده عربی است که افراد فعال در حوزه مهندسی و علوم و کارآفرینان برتر می‌توانند بعد از دریافت ویزای طلایی امارات نسبت به انجام آن اقدام کنند. چه شرکتی در دبی ثبت کنیم؟ برای جواب این سؤال می توانید با ما در ازتباط باشید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

دانش آموزان و دانشجویان ممتاز

اگر جزو دانش آموزان دبیرستانی ممتاز با حداقل نمره 95% از مدارس دولتی یا خصوصی هستید، می‌توانید برای دریافت ویزای طلایی ۵ساله امارات بدون اسپانسر درخواست بدهید. اعطای این ویزا مشروط به دریافت یک توصیه نامه از وزارت آموزش و پرورش است. در صورت ثبت نام شما در کالج یا رشته‌هایی که به بیش از 5 سال اقامت نیاز دارد، گلدن ویزا باید تمدید شود.

ویزای طلایی امارات برای دانش آموزان ممتاز و نخبه مزایای زیادی را به همراه دارد؛ زیرا سیستم آموزشی امارات پیشرفت چشمگیری داشته و از کیفیت بالایی برخوردار است. این ویزا برای دانشجویان ممتاز دانشگاه هم صادر می‌شود و مدت زمان آن معمولاً 10 سال است.

اگر رتبه A یا B را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کرده باشید، می‌توانید برای ویزای طلایی درخواست بدهید. گلدن ویزا برای دانشجویان نیز بدون اسپانسر صادر می‌شود.

همچنین شما به ارائه یک توصیه نامه از دانشگاه یا سوابق تحصیلی معتبر یا گواهی فارغ‌التحصیلی معتبر نیاز دارید که ثابت کند معدل شما در دانشگاه‌های سطح A کمتر از 3.5 و دانشگاه‌های سطح B کمتر از 3.8 نیست؛ همچنین نباید بیش از 2 سال از فارغ‌التحصیلی شما گذشته باشد.

ممکن است به دانشجویان ممتازی که در دانشگاه‌های خارجی تحصیل کرده‌اند نیز ویزای طلایی امارات متحده عربی به صورت 10 ساله و بدون اسپانسر اعطا شود. این یک مزیت بسیار مهم برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در کشور امارات است؛ البته شرایط خاص خود را دارد.

شرایط اعطای ویزای طلایی امارات به دانشجویان ممتاز و نخبه دانشگاه‌های خارجی عبارت‌اند از:

 • دانشگاه بر اساس سیستم رتبه‌بندی که توسط وزارت آموزش و پرورش به رسمیت شناخته می‌شود، در بین 100 دانشگاه برتر در دنیا باشد.
 • بیشتر از 2 سال از فارغ‌التحصیلی فرد متقاضی نگذشته باشد.
 • معدل کل دانشجو کمتر از 3.5 نباشد.

ویزای طلایی امارات برای دانش آموزان

 

پیشگامان امور بشردوستانه

اگر از پیشگامان امور بشردوستانه و خیرخواهانه هستید، می‌توانید برای دریافت گلدن ویزای 10 ساله امارات از این طریق امیدوار باشید؛ البته این نکته را باید در نظر بگیرید که قرار گرفتن در لیست افراد واجد شرایط ویزای طلایی دشوار بوده و شرایط ویژه‌ای را لازم دارد.

برای واجد شرایط بودن به عنوان پیشگام در کارهای بشردوستانه باید جزو یکی از گروه های زیر باشید:

 • کارمندان یا اعضای برجسته سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و داشتن سابقه حداقل 5 سال در این زمینه
 • افراد با سابقه دریافت جایزه قدردانی از یک سازمان بین‌المللی، منطقه‌ای یا محلی برای کارهای بشردوستانه
 • کارمندان و اعضای برجسته انجمن‌های مدنی و مؤسسات منافع عمومی با داشتن حداقل 5 سال سابقه کاری در این زمینه
 • سرمایه گذاران کمک‌های بشردوستانه با ارزش حمایت حداقل 2 میلیون درهم امارات یا معادل آن

قهرمانان خط مقدم

قهرمانان خط مقدم بهداشت که در بحران‌هایی مانند همه گیری کووید -19 تلاش فوق‌العاده‌ای از خود نشان دادند، ممکن است بتوانند که با توصیه یک مقام صالح، ویزای طلایی امارات را دریافت کنند. قهرمانان خط مقدم شامل: پرستاران، دستیاران پزشکی، داروسازان، تکنسین‌های آزمایشگاهی و سایر کادرهای مورد تأیید دفتر قهرمانان خط مقدم هستند.

هزینه گلدن ویزای امارات

همواره هزینه بخش جدایی‌ناپذیر از کارهای مهاجرتی را شامل می‌شود و اطلاع از مقدار دقیق آن و برآوردی از هزینه های اضافی برای متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار است. هزینه ویزای طلایی امارات به عوامل مختلفی از جمله: نوع ویزا و شرایط بستگی دارد.

هزینه ویزای طلایی امارات بر اساس مدت زمان ویزا به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • هزینه ویزای 5 ساله امارات: به طور کلی اگر ویزای شما به صورت 5 ساله صادر شود، باید در مجموع 650 درهم پرداخت کنید؛ 150 درهم برای برای هزینه درخواست ویزا و 500 درهم دیگر برای برای مراحل مربوط به صدور ویزا است.
 • هزینه ویزای 10 ساله امارات: در صورتی که موفق به اخذ ویزای 10 ساله کشور امارات شوید، باید مبلغ 1150 درهم را برای ویزای خود بپردازید؛ 150 درهم از این مبلغ به هزینه درخواست ویزا و 1000 درهم آن به هزینه مراحل صدور آن اختصاص دارد.

البته توجه داشته باشید که این مبالغ مطابق با آخرین تغییرات ذکر شده‌اند و برای اطلاع از جدیدترین هزینه‌های مربوط به مهاجرت و اخذ انواع ویزا حتماً با کارشناسان حقوقی و شرکت‌های معتبر مشورت کنید.

هزینه گلدن ویزای امارات

 

نحوه تقاضای ویزای طلایی امارات

در صورتی که شما هم برای دریافت ویزای طلایی کشور امارات واجد شرایط هستید، می‌توانید از طریق روش‌های ICA و GDRFA اقدام به دریافت این نوع ویزای بلندمدت کنید. حتماً مشاوره بگیرید و طبق مراحل اصلی پیش بروید.

تقاضا از طریق ICA

تمام افرادی که می‌خواهند ویزای طلایی امارات را اخذ کنند، می‌توانند این ویزای بلندمدت را از طریق پلتفرم خدمات هوشمند ICA درخواست کنند. این فرایند به صورت کاملا مستقیم بوده و اشخاص کاندید باید حتما مدارک و اسناد لازم را برای این پلتفرم ارسال کنند.

تقاضا از طریق GDRFA

افرادی که دارای شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند، می‌توانند این ویزا را از طریق سایت  GDRFA مطابق با مراحل ذکر شده زیر درخواست کنند و مراحل را به ترتیب انجام دهند:

 • لینک وب سایت GDRFA (https://www.gdrfad.gov.ae/en/services/71ea8dd6-56c3-11ea-0320-0050569629e8)  را در مرورگر خود وارد کنید.
 • خدمات ویزای طلایی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم درخواست ویزا را پر کنید.
 • اسناد و مدارک مورد نیاز ویزا را پیوست کنید و هزینه‌های لازم را پرداخت کنید.
 • درخواست و تقاضای ویزا را ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز و مدت زمان پردازش گلدن ویزای امارات

بر اساس دسته‌بندی و شرایط خاصی که شما برای مهاجرت دارید، ممکن است که مقامات امارات متحده عربی درخواست مدارک بیشتری از شما کنند. اما به طور کلی مدارک مورد نیاز برای ویزای طلایی امارات عبارت هستند از:

 • داشتن تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • کپی از پاسپورت معتبر شامل تما صفحات دارای ویزا و مهر
 • کپی ویزای قبلی امارات
 • عکس‌های رنگی جدید
 • اثبات صلاحیت و ارائه مدارک مربوطه
 • اگر شما قبلا در دبی ساکن بوده‌اید، امکان دارد که برای تایید وضعیت فعلی خود به ارائه مدارک نیاز داشته باشید.
 • گواهی ترخیص پلیس از کشور خود و یا کشوری که طی چند سال اخیر در آن سکونت داشته‌اید.

مدت زمان تایید و پردازش درخواست ویزای طلایی امارات 30 روز است و بستگی به تعداد درخواست‌هایی دارد که باید پردازش شوند. شما یک تاییدیه به شکل الکترونیکی و با اطلاعات مراحل بعدی برای دریافت اجازه اقامت خود دریافت می‌کنید. به طور کلی می‌توان گفت که مدت زمان اخذ این ویزا بین 2 تا 3 ماه زمان می‌برد.

مشاوره تخصصی درباره ویزای طلایی امارات

اکنون که با شرایط کلی اخذ ویزای طلایی امارات آشنا شدید، شاید کنجکاو باشید که بدانید آیا شما هم واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستید یا خیر. کارشناسان باتجربه ما در افدل گروپ می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. آن‌ها بهترین راهکارها را مطابق با اهدافتان به شما پیشنهاد می‌کنند و تا دریافت اقامت کنار شما هستند.

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که واجد شرایط گرفتن ویزای طلایی امارات هستند و خودتان خبر ندارید! با یک مشاوره می‌توانید از این موضوع مطلع شوید و بهترین راه‌حل‌ها را دریافت کنید؛ زیرا هر لحظه ممکن است شرایط و قوانین تغییر کنند و برای اطلاع از جدیدترین شرایط با ما در تماس باشید.

شما همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره‌ تخصصی در زمینه‌های ثبت شرکت در دبی، خرید ملک، ویزای تحصیلی، ویزای کار، استخدامی در دبی و… نیز از خدمات ما بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید از جدیدترین پست‌های اینستاگرام افدل گروپ استفاده کنید.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی مزایا، مراحل درخواست ویزا طلایی امارات و افراد واجد شرایط اخذ آن پرداختیم. اگر سؤالاتی پیرامون این موضوعات دارید یا می‌خواهید بدانید که نحوه دریافت ویزای طلایی امارات چگونه است، می‌توانید با کارشناسان ما در افدل گروپ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مشاوره تخصصی برای دریافت گلدن ویزای امارات

 

 

سؤالات متداول

 1. حداقل سرمایه سرمایه‌گذاران برای ویزای طلایی باید چقدر باشد؟

2 میلیون درهم

 1. آیا دانش آموزام ممتاز می‌توانند بدون اسپانسر گلدن ویزا بگیرند؟

بله این امکان برای دانش آموزان و دانشجویان ممتاز فراهم شده است.

 1. مدت زمان ویزای طلایی امارات برای پزشکان چقدر است؟

10 سال

 1. هزینه دریافت ویزا طلایی امارات چقدر است؟

این هزینه به مدت زمان ویزای شما بستگی دارد؛ هزینه دریافت ویزای 5 ساله 650 درهم و 10 ساله 1150 درهم است.

 1. حداقل ارزش پروژه کارآفرینان برای اخذ گلدن ویزا باسد چقدر باشد؟

500000 درهم

سوالات متداول

 

سایر مقالات:

اقامت دبی برای ایرانیان ( 6 روش جذاب در 2024 ) + مشاوره رایگان
راهنمای جامع کار در امارات برای ایرانیان در 2024 + درآمد
خرید ملک در دبی و امارات { اقامت2024 } + قیمت آپارتمان

 

132 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *