بهترین مشاغل امارات – لیست مشاغل مورد نیاز کشور امارات 2024


بهترین مشاغل امارات در سال 2024

بهترین مشاغل امارات

بهترین و پرتقاضاترین مشاغل امارات برای مهاجران کدام‌اند؟ این سؤال بسیاری از مهاجرانی است که کشور خود را به منظور پیدا کردن کار در دبی و امارات ترک می‌کنند. فرصت‌های شغلی متنوع در امارات، هر کسی را برای مهاجرت به این کشور وسوسه می‌کنند؛ اما باید اطلاعات دقیقی در این رابطه داشته باشید.

در این مقاله ابتدا به بررسی این موضوع می‌پردازیم که چرا کار در کشور امارات تا این اندازه محبوبیت دارد. در آخر نیز تعدادی از پرتقاضاترین مشاغل امارات را به همراه میانگین درآمد ماهانه برای شما لیست می‌کنیم؛ پس با ما باشید.

 

پادکست : بهترین مشاغل امارات

 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مزایای کار در امارات چیست؟

کار در امارات به دلیل مزایای زیادی که برای کارمندان دارد؛ از جمله: فرصت‌های شغلی، سبک زندگی مجلل و آینده روشن کارگران و خانواده‌اش، به آرزوی بسیاری از جوانان تبدیل شده است. چندین مزیت برای کار در امارات متحده وجود دارند که آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درآمد معاف از مالیات در امارات

یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام شدن در یکی از مشاغل امارات این است که مالیات بر درآمد شخصی در این کشور وجود ندارد. این مزیت بدان معناست که کارمندان می‌توانند تمام حقوق خود را بدون پرداخت هیچ گونه مالیاتی داشته باشند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

دستمزد بالای مشاغل امارات

امارات متحده عربی حقوق رقابتی را به ویژه در بخش‌هایی مانند: مالی، نفت و گاز و فناوری ارائه می‌دهد. این مزیت مهم به کارمندان اجازه می‌دهد تا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر درآمد بیشتری کسب کنند و پردرآمدترین مشاغل در امارات برای مهاجران متخصص در دسترس باشند.

فرصت‌های متعدد شغلی در امارات

فرصت‌های شغلی در امارات

امارات یک اقتصاد باثبات و قوی و همچنین به سرعت در حال رشد دارد و به دلیل بستر تجاری مناسب خود شناخته شده است. با حضور بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی در کشور، فرصت‌های شغلی زیادی برای رشد و پیشرفت شغلی و همچنین کاریابی در امارات فراهم شده‌اند.

محیط چندفرهنگی امارات

کشور امارات متحده عربی ترکیبی از فرهنگ‌ها است که مردمی از ملیت‌های مختلف با هم زندگی و کار می‌کنند. این محیط چند فرهنگی فرصتی را برای یادگیری فرهنگ‌ها، زبان‌ها و دیدگاه‌های مختلف فراهم می‌کند؛ بنابراین کشور جالبی برای استخدام شدن در یکی از مشاغل امارات است.

زیرساخت‌های در سطح جهانی امارات

کشور امارات متحده عربی سرمایه‌گذاری زیادی در زمینه توسعه زیرساخت‌های پیشرفته از جمله: شهرهای مدرن، سیستم‌های حمل و نقل پیشرفته، امکانات مراقبت‌های بهداشتی و مؤسسات آموزشی انجام داده است. این امر استاندارد بالای زندگی را برای ساکنین کشور امارات تضمین می‌کند.

امنیت بالای امارات

امنیت بالای امارات

یکی از مهم‌ترین مزایای کار و استخدام شدن در مشاغل امارات متحده عربی این است که این کشور از امن‌ترین کشورهای جهان با میزان جرم و جنایت بسیار پایین محسوب می‌شود. امارات با تدابیر مختلفی که اندیشیده، احساس امنیت کامل را برای افراد و خانواده‌هایشان ایجاد می‌کند.

مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت در امارات

امارات متحده عربی دارای امکانات بهداشتی عالی با بیمارستان‌های درجه یک و متخصصان پزشکی است. کارمندان بخش دولتی و خصوصی در امارات می‌توانند به خدمات بهداشتی باکیفیت برای خود و افراد تحت تکفلشان دسترسی داشته باشند؛ بنابراین بهداشت امارات از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است.

تعادل زندگی کاری در امارات

بسیاری از شرکت‌های اماراتی با ارائه ساعات کاری انعطاف‌پذیر، کمک هزینه مرخصی سالانه و سیاست‌های مناسب خانواده، تعادل بین کار و زندگی را در اولویت قرار می‌دهند. این مزیت برای مهاجرانی که با خانواده مهاجرت می‌کنند، بسیار مهم است و شامل اکثر مشاغل امارات می‌شود.

لیست مشاغل مورد نیاز در امارات

برای استخدامی در دبی در یکی از مشاغل پردرآمد امارات، ابتدا باید شغل‌های مورد تقاضا در این کشور را بشناسید. این فرصت‌های شغلی جزو بهترین مشاغل در امارات هستند و آشنایی با آن‌ها باعث می‌شود تا به درآمد دلخواه خود برسید.

مشاغل پردرآمد امارات

مشاغل فناوری اطلاعات در امارات

امارات به طور گسترده زیرساخت فناوری اطلاعات و توسعه نرم‌افزار سازمانی را توسعه داده است که این موضوع به نوآوری‌های مبتنی بر علم و فناوری کمک می‌کند. فناوری اطلاعات سومین اقتصاد پردرآمد برای امارات متحده عربی محسوب می‌شود و 1 تریلیون دلار سرمایه‌گذاری از راه دور را افزایش می‌دهد.

بخش‌های فناوری اطلاعات و نرم‌افزار به دلیل کمبود نیروی کار در کشور، نیاز زیادی به کارمندان متخصص دارند. یک کارمند فناوری اطلاعات یا نرم‌افزار می‌تواند ماهانه 6500 تا 8500 درهم درآمد داشته باشد و یکی از مناسب‌ترین مشاغل امارات محسوب می‌شود.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مشاغل مهندسی در امارات

مهندسی یکی از گزینه‌های شغلی محبوب در امارات است. امارات متحده عربی طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی در بخش مهندسی را ارائه می‌دهد و یک کارمند متخصص می‌تواند تا 15000 درهم در ماه درآمد کسب کند. اتباع خارجی می‌توانند نقش‌های مختلفی را در یک شغل مهندسی برعهده بگیرند.

مشاغل حسابداری و مالی در امارات

مشاغل پردرآمد امارات

انتظار می‌رود که امارات متحده عربی رشد ثابتی در مشاغل مالی و حسابداری داشته باشد. کمبود زیادی از نیروهای ماهر در زمینه امور مالی و حسابداری در امارات وجود دارد. متخصصان حسابداری و امور مالی می‌توانند تا 7500 درهم در ماه درآمد کسب کنند و یکی از پرطرفدارترین مشاغل امارات هستند.

مشاغل مدیریت منابع انسانی در امارات

مدیریت منابع انسانی یک حوزه شغلی در امارات بوده که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است. با توجه به افزایش سرمایه‌گذاری‌های جدید و استارت‌آپ‌ها، نیاز زیادی به مدیران منابع انسانی در امارات وجود دارد. یک متخصص منابع انسانی می‌تواند به طور متوسط تا 7000 درهم در ماه درآمد کسب کند.

مشاغل هتل‌داری در امارات

امارات متحده عربی به دلیل استقبال از اتباع خارجی برای کار در بخش هتل‌داری مشهور است؛ زیرا هتل‌های متعدد و متنوعی در این کشور وجود دارد. حوزه هتل‌داری امارات تا 11 میلیارد درهم از گردشگران درآمد کسب می‌کند!

به طور متوسط، یک متخصص هتل‌داری می‌تواند تا 8000 درهم در ماه درآمد کسب کند؛ از این رو یکی از مشاغل امارات با درآمد بالا محسوب می‌شود. فضای بسیار زیادی برای رشد این موقعیت شغلی در 8 تا 10 سال آینده پیش‌بینی می‌شود.

مشاغل فروش و بازاریابی در امارات

فروش و بازاریابی شرکت های دبی، نقش‌های محوری در میان کسب و کارهای امارات هستند. امارات متحده عربی بیش از 20 درصد نرخ رشد شغلی در این نقش‌ها را انتظار دارد. انتظار می‌رود این درصد در 5 سال آینده به 21 درصد افزایش یابد.

52 درصد از کارفرمایان اماراتی به دلیل کمبود نیروی متخصص به دنبال افراد ماهر در زمینه بازاریابی و فروش هستند. یک متخصص فروش یا بازاریابی می‌تواند ماهیانه 5500 تا 6000 درهم درآمد داشته باشد؛ بنابراین جزو مشاغل امارات با درآمد مناسب است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مشاغل بهداشت و درمان در امارات

محققان پیش‌بینی کرده‌اند که بخش مراقبت‌های بهداشتی امارات با نرخ رشد سالانه 7.5 درصد طی 8 تا 10 سال آینده رشد کند. امارات متحده عربی جزو 50 کشور برتر در سطح جهان است که بهترین سیستم مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهند.

این کشور، سابقه موفق مهاجرت متخصصان ماهر خارجی در بخش مراقبت‌های بهداشتی را دارد. به طور متوسط یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند تا 7200 درهم در ماه درآمد کسب کند؛ از این رو پزشکان و پرستاران جزو شغل‌های پردرآمد در دبی هستند.

مشاغل STEM در امارات

مشاغل مرتبط با علوم، فناوری و ریاضیات از مشاغل مورد تقاضا در امارات هستند. فرصت‌های شغلی STEM به مشاغل با مهارت و دستمزد بالا نیاز دارد. یک متخصص STEM می‌تواند به طور متوسط تا 7500 درهم در ماه به عنوان یک تازه‌کار درآمد کسب کند؛ پس جزو مشاغل امارات با درآمد مناسب است.

مشاغل آموزشی در امارات

تدریس در امارات متحده عربی یک شغل پر تقاضا است. متوسط دستمزد متخصصان آموزش بین 10500 تا 15000 درهم در ماه است و این ارقام در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای منطقه بسیار مناسب است. انتظار می‌رود بازار آموزش و سیستم آموزشی امارات از 5% به 8% تا سال 2026 رشد کند.

پرستاری در امارات

پرستاری در امارات

یکی از پردرآمدترین مشاغل امارات، پرستاری است. پرستاری همیشه یک شغل بسیار پرتقاضا در امارات محسوب شده و انتظار می‌رود تا سال 2030 سالانه 8 درصد افزایش یابد. به طور متوسط، یک پرستار حرفه‌ای می‌تواند تا 6000 تا 10000 درهم به عنوان تازه‌کار در ماه درآمد کسب کند.

درآمد مشاغل امارات را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. این اعداد بر اساس آخرین تغییرات در سال 2023 آماده شده‌اند.

فناوری اطلاعات و مهندسی نرم‌افزار 6500 تا 8500 درهم
مشاغل مهندسی 15000 درهم
حسابداری و امور مالی 7500 درهم
مدیریت منابع مالی 7000 درهم
هتل‌داری 8000 درهم
فروش و بازاریابی 5500 تا 6000 درهم
بهداشت و درمان 7200 درهم
علوم، فناوری و ریاضیات 7500 درهم
آموزش 10500 تا 15000 درهم
پرستاری 6000 تا 10000 درهم

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مهاجرت کاری با افدل گروپ

اکنون که با شغل‌های پردرآمد در دبی و امارات آشنا شدید، وقت آن رسیده تا اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید، چمدان‌های خود را ببندید. البته قبل از هر چیز باید اطلاعات کافی درباره استخدامی در دبی و امارات داشته باشد؛ بهترین راهکار، مشورت با یک شرکت معتبر مهاجرتی است.

افدل گروپ یک نام آشنا در زمینه مهاجرت به دبی و دیگر شهرهای شیخ نشین امارات متحده عربی است و مشاوره‌های تخصصی را در زمینه مهاجرت کاری به دبی و کاریابی در امارات به شما ارائه می‌دهد تا راه مهاجرت شما را هموار کند.

حتی اگر کارآفرین هستید و می‌خواهید کسب و کار خود را در کشور امارات متحده راه‌ اندازی کنید، مشاوره‌های تیم افدل در زمینه ثبت شرکت در دبی کارساز خواهند بود.

همچنین اگر ویزای طلایی امارات را می‌خواهید یا به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت دومینیکا هستید، باز هم می‌توانید روی مشاوره‌های تخصصی تیم افدل حساب کنید. مشاوران ما در زمینه ثبت شرکت، دریافت پاسپورت دوم و خرید خانه در دبی به شما مشاوره تخصصی خواهند داد.

 

در آخر

شغل مردم امارات چیست و پرتقاضاترین مشاغل امارات کدام‌اند؟ در این مقاله سعی کردیم تا به سؤالات شما درباره مشاغل مورد نیاز دبی و امارات پاسخ بدهیم. همچنین درآمد تعدادی از این مشاغل را لیست کردیم تا دید بهتری نسبت به شغل‌های پرتقاضا در امارات متحده برای مهاجرت به دبی داشته باشید و شغل مورد انتظار خود را پیدا کنید.

 

سؤالات متداول

  1. آیا فناوری اطلاعات جزو مشاغل مورد نیاز در امارات است؟

بله زیرا فناوری اطلاعات سومین اقتصاد پردرآمد برای امارات محسوب می‌شود.

  1. پردرآمدترین مشاغل حوزه بهداشت در امارات کدام‌اند؟

پزشکی و پرستاری

  1. درآمد معلمان در امارات چقدر است؟

حدود 10500 تا 15000 درهم در ماه

سایر مقالات:

چگونه در دبی تبلیغات کنیم؟7ایده تبلیغات برای ایرانیان در دبی
5تفاوت خرید ملک در دبی با بحرین از نظر قوانین+بررسی هزینه‌ها
10 تفاوت خرید ملک در دبی با عمان 2024+مشاوره رایگان خرید ملک

21 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *