سرمایه گذاری در پرتغال- 4 نوع سرمایه گذاری مرسوم در پرتغال

راهنمای سرمایه گذاری در پرتغال

آیا با فرصت‌ های سرمایه گذاری در پرتغال آشنایی دارید؟ اگر شما هم به دلیل اقتصاد پیشرفته و روبه‌رشد پرتغال و کیفیت بالای زندگی، این کشور را گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت می‌دانید، لازم است با شناخت کامل در این حوزه اقدام کرده و از روش‌های امن و مطمئن برای سرمایه گذاری در پرتغال استفاده کنید.

امروزه سرمایه گذاری در این کشور به یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به پرتغال تبدیل شده است و خوشبختانه دولت پرتغال شرایط ایده‌آلی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا از این طریق به اقامت دائم و شهروندی این کشور دست پیدا کنند.

در ادامه مطلب همراه ما باشید تا به طور کامل شرایط سرمایه گذاری در پرتغال را مورد بررسی قرار دهیم.

سرمایه گذاری در پرتغال چه مزایا و معایبی دارد؟

آیا با مزایا و معایب سرمایه گذاری در پرتغال آشنایی دارید؟ اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید لازم است بدانید انتقال سرمایه به این کشور می‌تواند چه مزایا و معایبی برای شما به همراه داشته باشد؛ البته مزایای سرمایه گذاری در کشور پرتغال آن‌قدر جذاب و وسوسه کننده هستند که معایب آن چندان به چشم نمی‌آیند.

سرمایه گذاری در کشور پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

 • امکان فروش ملک بعد از ۵ سال
 • عدم نیاز به حضور در پرتغال برای حفظ مجوز اقامت
 • رشد قیمت ملک از ۵ الی ۱۵ درصد
 • امکان زندگی و کار در پرتغال در دوران اقامت موقت
 • بهره‌گیری از خدمات درمانی پرتغال
 • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده (همسر متقاضی، فرزند خوانده و فرزندان زیر ۱۸ سال، والدین شخص متقاضی، والدین همسر متقاضی (بالای ۶۵ سال)، فرزندان تحت تکفل زیر ۲۶ سال مشروط به مجرد بودن و دانشجوی تمام وقت بودن)
 • دریافت شهروندی و پاسپورت کشور پرتغال بعد از ۵ سال
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در پرتغال
 • دسترسی بدون ویزا به کشور‌های حوزه شنگن
 • امکان سرمایه گذاری بدون نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی
 • بدون محدودیت سنی
 • بدون نیاز به سابقه کار
 • نرخ تورم پایین در پرتغال
 • عدم تبعیض در سیستم حقوقی پرتغال
 • اقتصاد در حال توسعه پرتغال
 • دستیابی به سود و بهره بالا

درمورد معایب سرمایه گذاری در این کشور نیز باید بگوییم در کنار تمام مزایای که دارد این کشور با کمبود نیروی متخصص، وجود نرخ بالای بیکاری و جمعیت کم در کنار شرایط اقتصادی پایین‌تر نسبت به کشور‌هایی همچون آلمان روبرو است.

اخذ ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری

احتمالاً تابه‌حال نام ویزای طلایی پرتغال به گوشتان رسیده است. این ویزا از سال ۲۰۱۲ در کشور پرتغال اجرایی شد و تا به امروز توانسته است طرف‌داران بسیاری را به خود جذب کند. ویزای طلایی بسیار منعطف بوده و به سرمایه گذران خارجی کمک می‌کند با مبلغ ۲۸۰ هزار یورو تا بیشتر از ۵۰۰ هزار یورو به اقامت دائم پرتغال دست پیدا کنند.

شما با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق روش‌هایی در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت می‌توانید موفق به دریافت ویزای طلایی شده و در ابتدا اقامت ۱ ساله با قابلیت تمدید دریافت کنید.

بعد از پایان دوره یک ساله می‌توانید مجوز جدیدی برای اقامت ۲ ساله دریافت کنید. بعد از گذشت ۵ سال این امکان را دارید تا برای دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال درخواست دهید.

توجه داشته باشید پاسپورت پرتغال سومین پاسپورت قدرتمند در جهان است و شما با این پاسپورت می‌‌توانید به بیش از ۱۸۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

بعد از اتمام دوره ۵ ساله لازم است در آزمون زبانی که برای متقاضیان شهروندی پرتغال برگزار می‌شود شرکت کنید. در صورت پذیرفته شدن در این آزمون اگر در بافت جامعه نیز مورد پذیرش قرار گرفته باشید. تابعیت و پاسپورت پرتغال برای شما صادر می‌شود.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال

آیا از روش‌های سرمایه گذاری و حداقل هزینه سرمایه گذاری در پرتغال خبر دارید؟ برای کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ ویزای طلایی راه‌های مختلفی وجود دارند. اگر متقاضی واجد شرایط سرمایه گذاری در این کشور باشد، می‌تواند با انتخاب یکی از راه‌های سرمایه گذاری در این زمینه اقدام کند.

در ادامه به بررسی و معرفی روش‌های اصلی سرمایه گذاری در پرتغال یا ایجاد کسب و کار در این کشور خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در پرتغال با خرید ملک

یکی از روش‌های جذاب اخذ اقامت در پرتغال، خرید ملک است. رشد ارزش ملک در پرتغال سالیانه بین ۵ الی ۱۵ درصد است و با اجاره ملک ۳ الی ۴ درصد ارزش آن ملک در سال برگشت داده خواهد شد. مزیت خرید ملک در پرتغال این است که علاوه بر کسب سود و افزایش سرمایه شخص می‌تواند اقامت یک کشور اروپایی عضو شنگن را نیز به دست بیاورد.

علاوه بر این به فرزندان بالای ۱۸ سال که وابستگی به خانواده دارند و والدین متقاضی نیز اقامت تعلق می‌گیرد. همچنین می‌توانید در مناطق توریستی پرتغال ملک خریداری کرده و با اجاره آن سودآوری بالایی از ۱۵ الی ۲۰ درصد را تجربه کنید.

اگر به دنبال اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک هستید، باید بدانید سرمایه گذاری در پرتغال از این طریق به ۳ دسته زیر تقسیم می‌شود که همگی زیرمجموعه ویزای طلایی بوده و منجر به اخذ اقامت پرتغال می‌شوند:

 • خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو: این املاک می‌توانند نوساز بوده و در شهر‌های پورتو و لیسبون خریداری شوند. در صورتی که ملک در مناطق کم جمعیت باشد، ارزش آن می‌تواند ۲۰ درصد کمتر باشد. یعنی ارزش ملک در مناطق کم تراکم می‌تواند ۴۰۰ هزار یورو باشد. البته در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه وجود ندارد.
 • مشارکت در نوسازی املاک پرتغال به ارزش ۳۵۰ هزار یورو: شما می‌توانید با خرید املاکی به قیمت ۳۵۰ هزار یورو که عمر آن‌ها بیش از ۳۰ سال است و بازسازی آن‌ها، ویزای طلایی پرتغال را کسب کنید. این مبلغ شامل قیمت اولیه ملک به اضافه هزینه بازسازی است. امکان خرید پروژه‌های نیمه ساخت نیز وجود دارد.
 • مشارکت در نوسازی املاک پرتغال به ارزش ۲۸۰ هزار یورو: روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک این است که می‌توانید املاک قدیمی‌ یا در حال ساخت را خریداری کنید. مبلغ گفته شده شامل قیمت ملک به اضافه هزینه بازسازی یا تکمیل ملک است.

سرمایه گذاری در پرتغال با راه‌اندازی استارتاپ

یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در کشور پرتغال راه اندازی استارتاپ است. متقاضیان نوآفرینی باید یک بیزینس پلن یا طرح کسب و کار ارائه دهند. اگر بیزینس پلن ندارید، لازم نیست نگران باشید مؤسسه MIE با مشورت و بهره‌گیری از اطلاعات گروهی متخصصان اروپایی و کانادایی می‌تواند بیزینس پلنی متناسب با رشته و مهارت شما طراحی کند.

پروسه نوآفرینی پرتغال کوتاه مدت بوده و از زمانی که متقاضی اسناد موردنیاز را ارائه می‌کند تا اخذ ویزای نوآفرینی پرتغال ممکن است کمتر از ۱ سال طول بکشد؛ اما این شرایط بنا به مبدأ شخص در هر کشوری متفاوت است و امکان دارد به ۲ سال نیز برسد.

شما می‌توانید بعد از اخذ ویزای استارتاپ پرتغال در هر شهری مشغول به کار و زندگی شوید. از مزایای این روش باید به هزینه پایین آن نسبت به بقیه روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال اشاره کنیم.

 

متقاضی برای اخذ این ویزا تنها کافی است حدود ۱۷۵ هزار یورو هزینه کند که بیشتر این مبلغ در شرکتی که تأسیس می‌کند هزینه می‌شود.

از دیگر مزایای استارتاپ پرتغال باید به این موضوع بپردازیم که شما ملزم به رعایت شرط حضور در پرتغال نبوده و می‌توانید از اجازه کار و امکان تحصیل فرزندانتان نیز بهره‌مند شوید. متقاضیان در این روش ابتدا اقامت ۲ ساله و سپس ۳ ساله دریافت می‌کنند.

بعد از گذشت ۵ سال در صورتی که به زبان پرتغالی تسلط  داشته باشند و واجد شرایط لازم باشند، می‌تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال اقدام کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال با ثبت شرکت

ثبت شرکت در پرتغال یا شراکت در شرکت‌های پرتغالی می‌تواند منجر به اخذ اقامت پرتغال شود. این طرح نیز جزو برنامه ویزای طلایی پرتغال است و شما با داشتن شرایط لازم می‌توانید از این طریق اقدام کنید. شما به واسطه ثبت شرکت و کارآفرینی در پرتغال می‌توانید به دو طریق زیر ویزای طلایی پرتغال را دریافت کنید:

 • ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت: شما می‌توانید در پرتغال شرکت ثبت کرده و با استخدام ۱۰ نفر از تبعه یا مقیمان پرتغال اقامت این کشور را کسب کنید. مشاغل ایجاد شده باید تمام وقت بوده و شرکت به طور کامل به نام متقاضی باشد. اگر شرکت را در مناطق کم جمعیت ثبت کنید، به استخدام ۸ نفر نیروی کار نیاز خواهید داشت.
 • شراکت در شرکت‌های پرتغالی به ارزش ۳۵۰ هزار یورو: اگر در یک شرکت پرتغالی به مبلغ حداقل ۳۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری کنید، ویزای طلایی پرتغال به شما تعلق خواهد گرفت. مشارکت شما باید به ایجاد ۵ شغل تمام وقت جدید به مدت حداقل ۳ سال منجر شود.

توجه داشته باشید شما با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت می‌توانید به مزایای مهمی‌ از جمله موارد زیر دست پیدا کنید:

 • امکان سفر به کشور‌های حوزه شنگن
 • امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی
 • امکان مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت بدون نیاز به شریک پرتغالی
 • ارائه درخواست اقامت دائم بعد از ۳ سال
 • امکان دریافت ویزای سایر کشور‌ها به راحتی
 • تجارت بر اساس قوانین تجارتی و گمرکی اتحادیه اروپا
 • تجارت با کلیه کشور‌های اروپایی و طرف معامله با پرتغال
 • امکان دریافت پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق صندوق سهام

پرتغال کشوری است که به نرخ پایین بهره شهرت دارد و از این رو افراد زیادی به دنبال اخذ وام در این کشور هستند. شما می‌توانید پول خود را در صندوق‌های سهام بانک‌های پرتغال قرار داده تا سود دریافت کنید.

لازم است بدانید سرمایه گذاری در بانک پرتغال بازدهی متوسط ۲.۸ درصدی در سال را به شما ارائه می‌دهد.

البته بعضی صندوق‌ها سود بیشتری دارند همچون صندوقی به نام IMOPOUPANCA که در حوزه املاک و مستغلات پرتغال فعالیت دارد. میانگین بازدهی این صندوق ۷.۲ درصد در سال است.

سرمایه گذاری در پرتغال با تمکن مالی

یکی از روش‌های اخذ اقامت پرتغال روش خود حمایتی است که به اشخاصی که از تمکن مالی مناسب و سرمایه نسبتاً خوبی برخوردار هستند پیشنهاد می‌شود. در این روش شما می‌توانید با اثبات وجود ۹۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود از این طریق اقامت پرتغال را دریافت کنید.

در صورتی که متقاضی همراه نیز داشته باشد باید به ازای همسر خود ۴۵۰۰ یورو و هریک از فرزندان زیر ۱۸ سال مبلغ ۲۷۰۰ یورو دیگر نیز تمکن مالی داشته باشد.

 

از طریق تمکن مالی ابتدا اقامت ۲ ساله به افراد واجد شرایط و همرا‌هان اعطا می‌شود و بعد از آن در صورت حفظ شرایط، فرد می‌تواند اقامت خود را تمدید کند.

درنهایت بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهید. دقت داشته باشید که در این روش متقاضی اجازه کار فعال نخواهد داشت؛ البته بنا به ملیت افراد تصمیم گیری‌های مختلفی در روند بررسی پرونده انجام می‌شود و امکان دارد بازه بررسی و اخذ ویزا از این طریق تا ۲ سال نیز طول بکشد.

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

حال که با روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال آشنایی پیدا کرده‌اید باید بدانید برای اقدام در این زمینه لازم است از چه شرایطی برخوردار باشید. به طور کلی مهم‌ترین شرایط سرمایه گذاری در کشور پرتغال به شرح زیر است:

 • سرمایه گذار باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • لازم است حداقل ۲۵۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید.
 • لازم است قانونی بودن منبع سرمایه موردنظر را به اثبات برسانید.
 • باید گواهی عدم سوءپیشینه خود را ارائه دهید.
 • پول سرمایه گذاری شده باید خارج از پرتغال به دست آمده باشد.
 • باید از بیمه درمانی برخوردار باشید.
 • باید سرمایه خود را حداقل به مدت ۵ سال در پرتغال حفظ کنید.

سؤالات متداول

۱. آیا با خرید ملک در پرتغال می‌توان اقامت گرفت؟

بله با خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در املاک پرتغال

۲. حداقل میزان سرمایه گذاری در پرتغال چقدر است؟

شما می‌توانید باید حداقل ۲۵۰ هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کنید.

۳. آیا با سرمایه گذاری در پرتغال امکان همراهی خانواده وجود دارد؟

بله

مدارک موردنیاز برای سرمایه گذاری در پرتغال

برای سرمایه گذاری در پرتغال لازم است چندین مدرک ضروری که بسته به نوع سرمایه گذاری و شرایط آن متفاوت هستند را فراهم کنید. مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال به شرح زیر است:

 • پاسپورت یا شناسنامه: به منظور تأیید هویت خود به ارائه کپی پاسپورت یا دیگر اسناد شناسایی همچون شناسنامه نیاز دارید.
 • اثبات منابع مالی: شما باید مدارکی از منابع مالی که قصد سرمایه گذاری در آن‌ها را دارید ارائه دهید. این مدارک ممکن است شامل صورت حساب بانکی، نمونه‌های سرمایه گذاری یا اسناد مالی دیگر باشد.
 • ویزای سرمایه گذاری: اگر برای هدف سرمایه گذاری به صور خاص درخواست ویزا می‌دهید، لازم است فرم‌های درخواست مربوط به آن ویزا را تکمیل کرده و مدارک پشتیبان موردنیاز را طبق الزامات اداره مهاجرت پرتغال ارائه دهید.
 • طرح کسب و کار (بیزینس پلن): اگر قصد شما از سرمایه گذاری در پرتغال انتقال سرمایه به یک کسب و کار یا پروژه کارآفرینی است، لازم است یک طرح کسب و کار دقیق که استراتژی سرمایه گذاری، پروژه‌های مالی پیش‌بینی شده و اهداف کسب و کار را نشان می‌دهد ارائه دهید.
 • اسناد ملک: اگر در املاک و مستغلات پرتغال سرمایه گذاری کرده‌اید، باید اسناد مربوط به خرید یا سرمایه گذاری در املاک را ارائه کنید که شامل سند مالکیت و قرارداد خرید یا قرارداد اجاره هستند.
 • اسناد مالی و مالیاتی: از دیگر مدارک موردنیاز برای سرمایه گذاری در پرتغال باید به این موضوع اشاره کنیم که ممکن است بنا به نوع سرمایه گذاری به اظهارنامه مالیاتی، صورت‌های مالی یا اسناد مالی دیگر نیاز داشته باشید.
 • نمایندگی حقوقی: در برخی موارد بهتر است که نماینده حقوقی را برای کمک به فرایند سرمایه گذاری و رعایت قوانین و مقررات کشور پرتغال استخدام کنید.

بهترین شهر‌های پرتغال برای سرمایه گذاری

طبق نظر متخصصان مؤسسه سرمایه گذاری در پرتغال برخی از شهر‌های کشور پرتغال موقعیت مناسب‌تری به منظور سرمایه گذاری نسبت به دیگر شهر‌ها داشته و از این رو مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار دارند. در ادامه به معرفی بهترین شهر‌های پرتغال برای سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی پرتغال خواهیم پرداخت.

شهر لیسبون؛ قلب تپنده پرتغال

لیسبون پایتخت پرتغال، یک شهر تاریخی با معماری خاص و منحصربه‌فرد است. این شهر از تمامی‌ جهات به خصوص ارزش سرمایه گذاری در املاک همواره در حال رشد و توسعه است. این شهر جمعیتی حدود ۵۵۰ هزار نفر دارد که نسبت به مساحت آن جمعیتی نسبتاً کمی‌ است.

قیمت ملک در شهر لیسبون به صورت میانگین هر مترمربع حدود ۴۰۰۰ یورو است. اگر قصد سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک را دارید لیسبون بهترین گزینه برای شما خواهد بود؛ البته توجه داشته باشید طبق جدیدترین قوانین پرتغال خرید ملک در شهر‌های پرجمعیتی همچون لیسبون منجر به اخذ اقامت پرتغال نمی‌شود.

جزایر مادریا؛ از ارزشمندترین شهر‌های پرتغال

قیمت ملک در جزایر مادریا از سایر شهر‌ها بیشتر است؛ اما این شهر از لحاظ موقعیت فرهنگی و جغرافیایی در مقایسه با بقیه شهر‌های پرتغال شرایط بسیار بهتری دارد. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در این منطقه ۵۰۰ هزار یورو است. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به منظور اخذ هرچه سریع‌تر ویزای طلایی پرتغال این شهر را انتخاب می‌کنند.

شهر براگا؛ یک شهر زیبا و اید‌ه‌آل

براگا یکی دیگر از شهر‌های زیبای کشور پرتغال است که در بسیاری از مناطق بالا شهر آن می‌توانید املاک آینده‌دار و مناسب را با کمترین قیمت خریداری کنید. مزایای خرید ملک در براگا تنها به همین موارد ختم نمی‌شوند؛ بلکه شما با سرمایه گذاری در این شهر می‌توانید به راحتی به ویزای طلایی دست پیدا کنید.

آلگاروه؛ یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری

آلگاروه یکی از مناطق مهم در زمینه سرمایه گذاری در پرتغال محسوب می‌شود. بخش‌های زیادی از این شهر همچنان کم تراکم بوده و جزو مناطق داخلی پرتغال به شمار می‌آیند؛ از این رو برای سرمایه گذاری بهترین گزینه‌اند. قیمت ملک در آلگاروه به ازای هر متر مربع ۲۵۰۰ یورو است.

جزایر آزور؛ ‌هاوایی پرتغال

جزایر آزور که با نام مستعار ‌هاوایی پرتغال نیز شناخته می‌شوند منطقه‌ای شگفت انگیز با چشمه‌های آب گرم سواحل پر صخره و غار‌های مختلف است. این منطقه یکی از ارزان‌قیمت‌ترین مناطق برای خرید ملک در پرتغال است و قیمت ملک در آن به ازای هر متر مربع حدود ۱۲۰۰ یورو است.

البته توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای طلایی پرتغال لازم است حداقل ۳۵۰ الی ۵۰۰ هزار یورو در املاک و مستغلات این کشور سرمایه گذاری کنید.

مالیات بر سرمایه گذاری در پرتغال

در کشور پرتغال نیز مانند بسیاری از کشور‌های دنیا باید مالیات بر سرمایه گذاری بپردازید. از این رو در جدول زیر به مالیات بر هر نوع سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد‌ه‌ایم.

نوع سرمایه گذاری میزان مالیات
خرید خانه تا مبلغ ۹۲.۴۰۷ یورو معاف از مالیات
خرید خانه از ۹۲.۴۰۷ الی ۱۲۶.۴۰۳ یورو ۲ درصد
خرید خانه از ۱۲۶.۴۰۳ الی ۱۷۳.۳۴۸ یورو ۵ درصد
خرید خانه از ۱۷۲.۳۴۸ الی ۲۸۷.۲۱۳ یورو ۷ درصد
خرید خانه از ۲۸۷.۲۱۳ الی ۵۷۴.۳۲۳ یورو ۸ درصد
خرید خانه بیش از ۵۷۴.۳۲۳ یورو ۶ درصد
هزینه تمبر ۰.۴ الی ۰.۸ درصد
هزینه نقل و انتقال سند ۳۷۵ یورو
مالیات سالیانه شهرداری ۰.۳ الی ۰.۵ درصد
مالیات بر سود سهام ۲۸ درصد
مالیات بر سود شرکت یا تجارت ۲۵ درصد

با افدل گروپ رویاهای خود را محقق سازید!

اگر به دنبال سودمندترین و بهترین سرمایه گذاری در پرتغال هستید و دلتان می‌خواهد با انتقال سرمایه خود به کشوری با اقتصاد مطلوب و توسعه یافته، کسب و کار خود را گسترش داده و به اقامت پرتغال برسید، می‌توانید روی کمک مشاوران و وکلای مجرب افدل گروپ حساب باز کنید.

متخصصان تیم افدل با ارائه مشاوره سرمایه گذاری در پرتغال، به منظور اخذ ویزای پرتغال، اقامت دائم پرتغال و ثبت شرکت در پرتغال همراه شما خواهند بود. فرقی نمی‌کند به دنبال اخذ ویزای تحصیلی پرتغال باشید یا گلدن ویزای پرتغال و سایر موارد به‌هرحال مشاورین تیم ما آماده هستند در هر حوزه‌ای به شما کمک کنند.

همچنین می‌توانید کلیه سؤالات و ابهامات خود را درمورد زندگی در پرتغال، مهاجرت کاری به پرتغال و تابعیت و شهروندی پرتغال را با متخصصان حرفه‌ای افدل گروپ در میان گذشته و بهترین راهنمایی‌ها را دریافت کنید.

سخن پایانی

امروزه کشور پرتغال شرایط و روش‌های مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با انتقال سرمایه خود به این کشور همچون خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و غیره در کنار کمک به توسعه اقتصاد این کشور به اقامت دائم پرتغال دست پیدا کنند.

اگر شما هم اندیشه سرمایه گذاری پرتغال را در سر می‌پرورانید و دلتان می‌خواهد کسب و کار خود را در این کشور توسعه داده و اهداف خود را به حقیقت تبدیل کنید، ما در این مطلب به تمامی‌ موضوعات مهم در زمینه سرمایه گذاری در پرتغال پرداختیم.

سؤالات متداول

۱. بهترین راه سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟

خرید ملک در پرتغال از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال محسوب می‌شود.

۲. آیا از طریق سرمایه گذاری می‌توان پاسپورت پرتغال دریافت کرد؟

به طور مستقیم نمی‌توان از این طریق پاسپورت گرفت؛ اما بعد از ۵ سال زندگی در این کشور می‌توان برای اخذ پاسپورت درخواست کرد.

۳. بهترین شهرهای پرتغال برای خرید ملک کدام‌اند؟

لیسبون، آلگاروه، براگا، جزایر مادریا و غیره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *