دریافت ویزای پرتغال – شرایط، مدارک و هزینه‌‌ها در سال 2024

ویزای پرتغال

 هر آنچه لازم است درمورد ویزای پرتغال بدانید!

آیا چیزی درمورد هزینه‌ها، شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای پرتغال می‌دانید؟ پرتغال یکی از کشور‌های اروپایی توسعه یافته با اقتصاد پیشرفته و استاندارد‌های بالای زندگی است که در کنار فرهنگ غنی و جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر به یکی از محبوب‌‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

دولت پرتغال برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند شرایط ایده‌آلی را فراهم کرده که لازم است پیش از اقدام در این زمینه به خوبی از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

اگر شما هم قصد دارید به منظور تحصیل، کار یا زندگی به کشور زیبای پرتغال مهاجرت کنید، در ادامه مطلب همراه ما بمانید تا با یکدیگر نگاهی به انواع ویزای پرتغال، هزینه و شرایط اخذ ویزای پرتغال و دیگر موارد مهم در این زمینه بیندازیم.

چرا پرتغال را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

اخذ ویزای پرتغال

پیش از اینکه به ارائه راهنمای کامل اخذ ویزای پرتغال بپردازیم، قصد داریم شما را با مزایایی آشنا کنیم که سبب شده‌اند در چند سال اخیر تقاضا برای اخذ ویزا و اقامت در پرتغال روند صعودی چشمگیری داشته باشد. این کشور کیفیت زندگی مطلوبی را به مهاجران خارجی ارائه می‌دهد و مهم‌ترین مزایای زندگی در پرتغال شامل موارد زیر هستند:

v   فرهنگ مردم پرتغال به گونه‌ای است که استرس و فشار‌های زندگی روزمره در آنجا جایی نداشته و خبری از عجله و تنش نیست.

v   پرتغال سومین کشور امن جهان است و جنایات سنگین به‌ندرت در آن رخ می‌دهند و جرایم کوچک نیز بسیار محدود هستند.

v   میزان ترافیک در پرتغال نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی بسیار کمتر بوده و دلیل آن نیز وجود شبکه گسترده جاده‌ای است.

v   تحصیل در کشور پرتغال هزینه ارزانی دارد و به طور مثال متوسط شهریه سالیانه یک دانشجو در پرتغال تقریباً ۱۵۰۰ یورو است که در مقابل دیگر کشور‌های اروپایی این هزینه بسیار ناچیز است. همچنین دانشگاه‌های پرتغال در رنکینگ‌های جهانی از رتبه‌های خوبی برخوردار هستند.

v   هزینه زندگی در پرتغال مقرون به صرفه و مناسب است. بازار املاک پرتغال نیز یکی از ارزان‌ترین بازار‌های اروپا است.

v   پرتغال کشور کوچکی با آب و هوای نسبتاً متنوع است. شما در این کشور تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدلی را تجربه خواهید کرد؛ اما به طور کلی گرما در این کشور غالب است.

v   پرتغال از لحاظ فرهنگی کشور بسیار غنی و ثروتمندی است و همه چیز برای داشتن یک زندگی ایده‌آل در آنجا فراهم است.

v   پرتغال از پارک‌های ملی، دشت‌های سرسبز و جاذبه‌های طبیعی بسیاری برای گشت و گذار و پیاده روی برخوردار است.

انواع ویزای پرتغال

انواع ویزای پرتغال

ویزای پرتغال یکی از بهترین انواع ویزا‌های موجود در بین کشور‌های اروپایی است که به کمک آن می‌توان به تمامی‌ کشور‌های عضو اتحادیه شنگن سفر کرد. ویزاهای این کشور بر اساس مدت زمانی که اجازه دارید در پرتغال اقامت کنید به ۳ دسته زیر تقسیم می‌شوند:

v   ویزای کوتاه مدت: به طور معمول این مدل ویزای پرتغال را ویزای شنگن می‌نامند که مدت زمان آن حداکثر تا ۹۰ روز در طی یک سال است.

v   ویزای ملی کوتاه مدت: این نوع ویزای کشور پرتغال معمولاً به مدت ۱ سال اعتبار دارد.

v   ویزای ملی بلند مدت: این ویزا مختص افرادی است که می‌خواهند بیشتر از ۱ سال در پرتغال اقامت داشته باشند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

دقت داشته باشید که شما باید قبل از ورود به پرتغال ویزای خود را دریافت کرده باشید و امکان دریافت ویزای فرودگاهی را ندارید.

 

ویزای کشور پرتغال دارای انواع مختلفی از جمله سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری، توریستی، ازدواج و غیره است که در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می‌شود. در ادامه به معرفی و بررسی انواع ویزای پرتغال برای مهاجرت خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی پرتغال

پرتغال کشوری با کوه‌های چشمگیر، دشت‌های گسترده و بهترین سواحل اروپا در بخش جنوبی است. سفر به این کشور بازدید از یک مقصد گردشگری بسیار متفاوت در اروپا است که می‌توانند تجربه‌های خاص و تکرارنشدنی را برای شما رقم بزند.

اگر شما هم دلتان می‌خواهد از صومعه جرونیوس لیسبون یا کاخ ملی سینترا و هزاران جاذبه گردشگری جذاب پرتغال دیدن کنید، لازم است در ابتدا برای اخذ ویزای توریستی پرتغال اقدام نمایید. ویزای توریستی کشور پرتغال نوعی ویزا برای علاقه‌مندان به گردشگری در این کشور یا دید و بازدید خانوادگی است.

شما می‌توانید با اخذ این ویزای ۹۰ روزه به طور موقت به پرتغال سفر کرده و لحظات لذت بخش و خاطره‌انگیزی را در آن سپری کنید.

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال

پرتغال یکی از کشور‌هایی است که از سیستم آموزشی استاندارد، کارآمد و متنوعی برخوردار است و شما می‌توانید به عنوان یک دانش آموز یا دانشجوی خارجی در هر مقطعی که بخواهید تحصیل خود را در این کشور آغاز کنید.

هزینه‌های تحصیل در پرتغال بسیار معقول بوده و سبب می‌شود افراد بسیاری خواستار زندگی و تحصیل در این کشور خوش‌آب‌وهوای اروپایی باشند. ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزای پرتغال است که برای افرادی صادر می‌شود که از سوی یکی از دانشگاه‌ های پرتغال پذیرش دریافت کرده باشند.

 متقاضیان باید برای دریافت ویزای تحصیلی نامه تأییدیه دانشگاه موردنظر را به سفارت پرتغال ارائه دهند. ویزا‌های تحصیلی کشور پرتغال به صورت موقت و به منظور اقامت در طول دوره تحصیل صادر می‌شوند و فرد می‌تواند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر داده تا امکان اخذ اقامت دائم پرتغال را داشته باشد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

ویزای سرمایه گذاری پرتغال

سرمایه گذاری در کشور پرتغال یکی از روش‌های پرطرف‌دار به منظور اخذ ویزا و اقامت دائم پرتغال است. در صورتی که به پرتغال به عنوان یک قطب اقتصادی در حوزه کاری خود نگاه می‌کنید، می‌توانید به منظور سرمایه گذاری و فعالیت‌های تجاری برای دریافت ویزای سرمایه گذاری این کشور اقدام کنید.

یکی از مزایای اصلی ویزای سرمایه گذاری پرتغال این است که شما می‌توانید بعد از مدت زمان معینی ویزای طلایی پرتغال را دریافت کرده و از این طریق سریع‌تر و راحت‌تر به اقامت دائم برسید. لازم به ذکر است بعد از تمدید ویزا به مدت ۵ سال و همچنین کار در کشور پرتغال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

ویزای کاری پرتغال

شما می‌توانید جهت کار در کشور پرتغال برای اخذ ویزای کاری و شغلی این کشور درخواست دهید. شما به کمک این نوع ویزای پرتغال می‌توانید به مدت ۳ ماه یا بیشتر در پرتغال مشغول به کار شوید.

 

همرا‌هان عزیز توجه داشته باشید این نوع ویزا قابلیت تمدید دارد و می‌توانید بعد از ۵ سال تمدید و کار در این کشور برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

 

ویزای کاری پرتغال در دو نوع ویزای جاب سیکر و جاب آفر ارائه می‌شود. به منظور دریافت ویزای کاری پرتغال لازم است به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:

v   پیشنهاد کاری یا جاب آفر: به عنوان فردی که قصد اخذ ویزای کاری را دارد، باید از سوی یک کارفرمایی اهل پرتغال درخواست کار دریافت کنید.

v   مجوز کار: کارفرما باید به منظور فعالیت قانونی شما در پرتغال درخواست مجوز کار بدهد.

ویزای جاب سیکر پرتغال

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار در پرتغال یکی از انواع ویزا‌های کاری این کشور است که برای افراد متقاضی کار در پرتغال صادر می‌شود. این افراد باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

v   دقت داشته باشید که ویزای شما در صورتی تأیید می‌شود که محدودیتی برای مهاجرت نداشته باشید.

v   برای این نوع ویزا متقاضی باید خارج از اروپا باشد.

v   بعد از اتمام مدت اعتبار ویزا و گذشت ۱ سال فرد می‌تواند مجدداً برای تمدید ویزا درخواست دهد.

v   با برخورداری از ویزای جاب سیکر پرتغال امکان همراهی خانواده وجود ندارد و تنها در صورت دریافت اقامت پرتغال می‌توانید خانواده‌تان را نیز به همراه خود ببرید.

v   ویزای جستجوی کار پرتغال به دارندگان آن این اجازه را نمی‌دهد که به سایر کشور‌های اروپایی سفر کنند و تنها یک بار اجازه ورود به پرتغال را خواهند داشت.

v   فرد باید تمکن مالی کافی به مدت زمان ۱۲۰ روز اقامت در این کشور را داشته باشد.

v   در صورت عدم یافتن شغل موردنظر تا ۱۲۰ روز، فرد می‌تواند ویزای خود را برای ۱۲۰ روز دیگر تمدید کند.

v   لازم است متقاضی برنامه خود را برای کاریابی در این کشور ارائه دهد.

ویزای ازدواج پرتغال

ویزای ازدواج پرتغال

اگر همسر شما اقامت کشور پرتغال را دارا است یا اینکه قصد دارید با شخصی ازدواج کنید که از شهروندان پرتغال است، می‌توانید مدارک لازم به منظور اثبات ازدواج خود را به سفارت تحویل داده و از این طریق در کم‌ترین زمان ممکن ویزای پرتغال را برای ملحق شدن به همسر خود دریافت کنید.

البته این ویزا شرایط خاص خود را دارد و افراد با دریافت این ویزا می‌توانند بعد از گذشت ۳ سال برای دریافت شهروندی پرتغال اقدام کنند.

ویزای پرتغال از طریق تولد فرزند

اگر پدر و مادری یک سال پیش از متولد شدن فرزند خود در پرتغال اقامت داشته باشند، فرزندشان می‌تواند به منظور دریافت شهروندی این کشور اقدام کند. همچنین افرادی که ویزای طلایی پرتغال را از مسیر سرمایه گذاری دریافت کرده و یک سال در این کشور اقامت داشته باشند، فرزند آن‌ها در بدو تولد شهروند پرتغال محسوب می‌شود.

ویزای خانوادگی پرتغال

اگر قصد دارید از طریق بستگان و اقوام درجه یک خود در پرتغال به این کشور مهاجرت کرده و اقامت پرتغال را دریافت کنید، لازم است بدانید فرد دعوت کننده باید تمکن مالی لازم برای ارسال دعوت‌نامه و مدت زمان اقامت شما در این کشور را داشته باشد.

همچنین محل اقامت افراد نیز باید توسط شخص اسپانسر معین شده باشد. مدت اقامت همرا‌هان در کشور پرتغال بنا به مدت اقامت شخص اسپانسر متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر شخص مقیم پرتغال اقامت موقت یک‌ساله داشته باشد، همرا‌هان نیز برای مدت زمان یک سال اجازه اقامت در پرتغال را دارند.

از سوی دیگر اگر اسپانسر اقامت دائم پرتغال را داشته باشد، همرا‌هان وی می‌توانند ابتدا ویزای ۲ ساله پرتغال را دریافت کرده و بعد از آن با داشتن شرایط لازم ویزای خود را تمدید کنند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

ویزای پرتغال با دعوت‌نامه

دریافت ویزای کشور پرتغال از طریق دعوت‌نامه برای کلیه ویزا‌های این کشور امکان پذیر است. دعوت‌نامه از سوی شخص مقیم در پرتغال به سریع شدن روند دریافت ویزا و راحت‌تر شدن پروسه کار منجر می‌شود. در فرم دعوت‌نامه باید تمامی‌ اطلاعات موردنیاز از جمله محل اقامت، تاریخ رفت و برگشت، تاریخ پاسپورت، سابقه سفر و غیره قید شوند.

ویزای شنگن پرتغال

ویزای شنگن پرتغال

کشور پرتغال در حوزه شنگن قرار داشته و کسانی که علاقه‌مند به بازدید از زیبایی‌های این کشور هستند، باید به منظور اخذ ویزای شنگن پرتغال اقدام کنند. این ویزا بر اساس هدف و ماهیت ورود شما به این کشور صادر می‌شود و مدت اعتبار این ویزا نیز به همین موارد وابسته است.

ویزای طلایی پرتغال

اقامت دائم در کشور پرتغال رؤیای بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت را در سر می‌پرورانند. کشور پرتغال با در نظر گرفتن شرایط خاصی تحقق این آرزو را برای متقاضیان تسهیل کرده است.

 

خبر خوب این است که شما می‌توانید با اخذ ویزای طلایی یا گلدن ویزای پرتغال در طی پروسه‌ای ۵ ساله به اقامت دائم پرتغال دست پیدا کنید.

 

اخذ ویزای طلایی پرتغال نیازمند ارائه مدارکی همچون سوابق تحصیلی یا شغلی نیست و تمامی‌ افراد بدون محدودیت سنی و صرفاً از طریق سرمایه گذاری در این کشور می‌توانند ویزای طلایی و اقامت پرتغال را دریافت کنند. دریافت ویزای طلایی پرتغال فرصت فوق‌العاده‌ای است که مزایای بسیاری از جمله موارد زیر را به همراه دارد:

v   اخذ شهروندی و پاسپورت کشور پرتغال بعد از گذشت ۵ سال

v   امکان زندگی و اجازه کار در پرتغال در طول دوران اقامت موقت

v   زندگی در چهارمین کشور امن جهان

v   اجازه اقامت برای افراد خانواده از جمله همسر، فرزند خوانده و فرزندان زیر ۱۸ سال، والدین متقاضی، والدین همسر متقاضی (بالای ۶۵ سال)، فرزندان تحت تکفل زیر ۲۶ سال (مشروط به عدم تأهل و دانشجوی تمام وقت بودن)

v   امکان خارج کردن سرمایه و انتقال به دیگر کشور‌های اروپایی

v   امکان تحصیل رایگان فرزندان

v   استفاده از خدمات درمانی پرتغال

v   دسترسی بدون ویزا به کلیه کشور‌های حوزه شنگن

درمورد پروسه دریافت ویزای طلایی پرتغال باید بگوییم دریافت اولین مجوز اقامت ۶ الی ۸ ماه طول می‌کشد و اعتبار مجوز صادره بعد از اتمام آن قابل تمدید است. درواقع شما می‌توانید بعد از پایان دوره یک‌ساله درخواست تمدید ویزای خود را ثبت کرده و مجوز خود را برای اقامت ۲ ساله دریافت کنید.

بعد از گذشت ۵ سال از اقامت شما در پرتغال یک آزمون زبان برای متقاضی برگزار می‌شود که نشان می‌دهد شما می‌توانید به زبان پرتغالی صحبت کنید و دانش کلی از جامعه و قوانین این کشور را دارید. در صورت پذیرفته شدن در آن شما موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور خواهید شد که رتبه سوم قدرتمند‌ترین پاسپورت جهان را به خود اختصاص داده است. 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

شما با این پاسپورت می‌توانید به بیش از ۱۸۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کرده و از دیگر مزایای شهروندی این کشور بهره‌مند شوید.

 

دولت پرتغال روش‌های مختلفی را جهت سرمایه گذاری در پرتغال برای اخذ ویزای طلایی تعیین کرده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری به ارزش یک میلیون یورو

گلدن ویزای پرتغال

در این روش شما باید به عنوان سرمایه گذار باید در یکی از بانک‌های پرتغال سپرده‌ای به ارزش یک میلیون یورو باز کنید؛ البته امکان خرید اوراق بهادار یا سرمایه گذاری در شرکت‌های خصوصی و دولتی نیز از طریق خرید سهام برای شما فراهم است.

ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت در کشور پرتغال

متقاضیانی که این روش را برای دریافت گلدن ویزای پرتغال انتخاب می‌کنند باید قادر به راه اندازی ۱۰ شغل یا بیشتر در کشور پرتغال باشند. در این شیوه میزان سرمایه و آورده نقدی متقاضیان مشخص نشده و آنچه که اهمیت دارد صرفاً خلق موقعیت‌های شغلی حائز اهمیت است.

واگذاری سرمایه به ارزش ۵۰۰ هزار یورو

اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید، می‌توانید این روش را برای اخذ ویزای پرتغال از نوع طلایی انتخاب کنید. شما در این روش باید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری کرده و از این طریق سرمایه خود را به این کشور منتقل کنید.

توجه داشته باشید شما بعد از خرید ملک امکان اجاره آن را خواهید داشت؛ اما نباید قبل از اتمام ۵ سال ملک را به فروش برسانید.

واگذاری سرمایه به ارزش ۳۵۰ هزار یورو

در این روش نیز سرمایه شما صرفاً به خرید ملک اختصاص دارد و شما باید در مناطق بازسازی شهر که طول عمر آن‌ها بیشتر از ۳۰ سال است ملک موردنظرتان را خریداری کنید. بعد از انجام بازسازی استفاده شخصی از ملک یا اجاره دادن آن بلامانع خواهد بود.

واگذاری سرمایه به ارزش ۳۵۰ هزار یورو به منظور امور تحقیقاتی

در این روش سرمایه متقاضیان صرف پرداخت هزینه‌های مؤسسات برخوردار از زیر ساخت‌های فناوری و علمی‌ می‌شود. اگر پروژه و شرکت موردنظر منحل شود، این روش برای اخذ ویزای پرتغال با شکست مواجه خواهد شد.

واگذاری سرمایه به ارزش ۲۸۰ هزار یورو

اگر از سرمایه و آورده نقدی کمتری برخوردار هستید، می‌توانید با انتخاب این روش سرمایه خود را صرف بازسازی بنا‌های قدیمی‌ پرتغال کنید. بعد از پایان دوره ۵ ساله مبلغ پرداخت شده در این مرحله در کنار اضافه سودی در حدود ۲ الی ۴ درصد به شما عودت داده می‌شود.

واگذاری سرمایه به ارزش ۳۵۰ هزار یورو به منظور خرید اوراق

شما می‌توانید برای سرمایه گذاری و دریافت گلدن ویزای پرتغال از طریق خرید اوراق صندوق سرمایه گذاری، خود را از پرداخت مالیات معاف کنید. سرمایه گذاری تنها در شرکت‌هایی پذیرفته می‌شود که در زمان سرمایه گذاری بیشتر از ۵ سال فعالیت داشت باشند.

واگذاری سرمایه به ارزش ۲۸۰ هزار یورو در مناطق کم‌جمعیت

سرمایه گذاران می‌توانند برای اخذ ویزای طلایی پرتغال در مناطقی سرمایه گذاری کنند که جمعیت آن‌ها کمتر از ۱۰۰ نفر در هر مترمربع است.

شرط حضور در ویزای طلایی پرتغال

شرط حضور در گلدن ویزای پرتغال در سال اول تنها ۷ روز در سال است. همچنین شرط حضور در سال‌های بعدی و در هر دوره دوساله متفاوت بوده و به صورت ۱۴ روز است. شرط حضور ویزای طلایی پرتغال در سال آخر منتهی به اخذ پاسپورت، ۶ ماه در همان سال است که باید به این موضوع توجه داشته باشید تا شهروندی این کشور را دریافت کنید.

هزینه ویزای طلایی پرتغال

هزینه ویزای طلایی پرتغال

آیا می‌دانید هزینه دریافت گلدن ویزای پرتغال چقدر است؟ درمورد هزینه‌های اخذ ویزای طلایی باید بگوییم علاوه بر سرمایه گذاری اصلی شما باید هزینه‌های زیر را نیز بپردازید.

هزینه پردازش ویزا

۵۳۳ یورو برای هر عضو از خانواده

هزینه صدور ویزای طلایی

۵۳۲۵ یورو برای هر عضو از خانواده

هزینه تمدید اجازه اقامت در پرتغال

۲۶۶۳ یورو برای هر عضو از خانواده (در هر بار تمدید)

مالیات

میزان تقریبی ۱۰ درصد از ارزش ملک

 

شرایط دریافت ویزای پرتغال

آیا از شرایط جدید ویزای پرتغال برای ایرانی‌‌ها خبر دارید؟ اخذ ویزای کشور پرتغال از شرایطی برخوردار است که متقاضیان باید آگاهی لازم از آن را به دست بیاورند تا در هنگام اخذ ویزا دچار مشکل نشوند. به طور کلی طبق توصیه مشاوران بهترین مؤسسه ویزای پرتغال شرایط عمومی‌ دریافت ویزای کشور پرتغال به صورت زیر است:

v   تمکن مالی: یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزا‌های پرتغال داشتن تمکن ملی است. معمولاً تمکن مالی موردنظر برای هر متقاضی حدود ۲۰۰ میلیون تومان است.

v   گردش حساب: فرد متقاضی برای دریافت ویزای پرتغال باید از گردش حساب بالایی برخوردار باشد. معمولاً گردش حساب به میزان تراکنش‌های حساب هر فرد در ماه‌های اخیر بستگی دارد و با مبلغ گردش ارتباطی ندارد.

v   دعوت‌نامه: افراد با داشتن دعوت‌نامه از سوی وابستگان خود در پرتغال می‌توانند راحت‌تر برای اخذ ویزا اقدام کرده و ویزای خود را در کم‌ترین زمان دریافت کنند.

سؤالات متداول

۱. آیا دریافت تابعیت پرتغال از طریق ویزای طلایی امکان پذیر است؟

بله شما می‌توانید با اخذ ویزای طلایی بعد از ۵ سال به اقامت دائم پرتغال برسید.

۲. مدت زمان اقامت در پرتغال با ویزای توریستی چند روز است؟

حداکثر ۹۰ روز

۳. مدت اعتبار ویزای طلایی پرتغال چقدر است؟

این ویزا در ابتدا برای مدت ۱ سال صادر شده و سپس برای دوره‌های ۲ ساله دیگر قابل تمدید است.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پرتغال

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پرتغال

به منظور اخذ ویزای پرتغال برای ایرانیان لازم است شما مدارک شناسایی خود را به سفارت ارائه دهید. علاوه بر این یک سری مدارک دیگر نیز برای اخذ ویزای کشور پرتغال لازم است که شامل موارد زیر هستند:

v   گذرنامه با حداقل ۳ ماه اعتبار

v   فرم درخواست ویزای پرتغال

v   عکس پرسنلی بر اساس الزامات شنگن

v   رسید پرداخت هزینه صدور ویزا و هزینه بیمه درمانی

v   بلیت سفر دارای تاریخ رفت و برگشت

v   آدرس محل اقامت یا مدارک مبتنی بر رزرو هتل

v   گواهی اشتغال به کار

v   گواهی ثبت‌نام در دانشگاه برای دانشجویان

v   شناسنامه و کپی گذرنامه والدین یا قیم قانونی به همراه رضایت نامه امضا شده برای افراد زیر سن قانونی

v   دعوت‌نامه از سوی بستگان در پرتغال

توجه داشته باشید کلیه مدارک موردنظر را باید در یک دارالترجمه رسمی‌ به زبان انگلیسی یا پرتغالی ترجمه کرده و سپس برای سفارت ارسال کنید. همچنین مواردی همچون مدارک ناقص، پاسپورت نامعتبر، برنامه سفر ناقص، دلیل ناکافی برای سفر، نداشتن محل اقامت و بودجه ناکافی سبب ریجکت شدن ویزای شما می‌شوند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مراحل اخذ ویزای پرتغال

به منظور اخذ ویزا‌های پرتغال لازم است مراحلی را پشت سر بگذارید تا با موفقیت درخواست خود را ارسال کرده و از ریجکت شدن آن جلوگیری کنید. مراحل اخذ ویزای کشور پرتغال به شرح زیر هستند:

v   در اولین قدم باید به سایت ویزای پرتغال یعنی سایت سفارت این کشور مراجعه کرده و علاوه بر رزرو وقت، فرم درخواست ویزا را دانلود کرده و آن را تکمیل کنید. همچنین می‌توانید این فرم را به صورت حضوری از خود سفارت نیز دریافت کنید.

v   بعد از تکمیل فرم باید مدارک موردنیاز را فراهم کرده و سپس مدارک خود را برای سفارت ارسال کنید.

v   با توجه به اینکه در کدام کشور زندگی می‌کنید، ممکن است به مصاحبه حضوری نیز نیاز باشد. تا حدود ۲ هفته بعد از مصاحبه به درخواست شما پاسخ داده می‌شود.

v   هنگام حضور در سفارت باید هزینه ویزا را پرداخت کنید.

v   درنهایت بعد از پاسخ به درخواست ویزا باید برای گرفتن گذرنامه خود به سفارت بروید.

هزینه ویزای پرتغال

فرقی نمی‌کند به دنبال اخذ ویزای تحصیلی پرتغال باشید یا ویزای کاری و توریستی، به‌هرحال لازم است پیش از اقدام از هزینه‌های صدور ویزا اطلاع داشته باشید. قیمت ویزای پرتغال بر اساس سن و شرایط متقاضی متفاوت خواهد بود که در جدول زیر به تفکیک به این هزینه‌ها اشاره شده است.

نوع ویزا

قیمت

بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال

۸۰ یورو

کودکان بین ۶ الی ۱۲ سال

۴۰ یورو

کودکان زیر ۶ سال

رایگان

ساکنان کشور‌های روسیه، آذربایجان و ارمنستان

۳۵ یورو

دارندگان پاسپورت‌های دیپلماتیک، رسمی‌ و خدماتی

رایگان

اعضای خانواده کسانی که تبعه اتحادیه اروپا هستند

رایگان

دانشجویان، دانش آموزان و معلمان همراه در طول اردو‌های مدرسه

رایگان

محققانی که به منظور تحقیقات علمی‌ سفر می‌کنند

رایگان

 

مدت زمان صدور ویزای پرتغال

آیا می‌دانید چقدر طول می‌کشد تا ویزاهای پرتغال را دریافت کنید؟ صدور هریک از انواع ویزای پرتغال پروسه زمانی متفاوتی دارد و برای هریک از آن‌ها حداقل مدت زمانی مشخص شده است؛ از این رو در جدول زیر می‌توانید حداقل مدت زمان صدور ویزا‌های پرتغال را مشاهده کنید.

نوع ویزای درخواستی

مدت زمان لازم برای صدور ویزا

ویزاهای توریستی

حداقل ۱۵ روز

ویزا‌های درمانی

حداقل ۱۵ روز

ویزای نوع D و C

حداقل ۹۰ روز

 

مدت زمان اعتبار ویزای پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزای پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزا‌های پرتغال به نوع ویزا بستگی دارد. حداکثر زمانی که شما می‌توانید با ویزای شنگن در پرتغال بمانید حدود ۹۰ روز است. به طور کلی ویزا‌های پرتغال بر اساس دفعات ورود به دو دسته یک بار ورود (Single) و چند بار ورود (Multiple Entry) تقسیم می‌شوند.

شما با داشتن ویزای یکبار ورود پرتغال می‌توانید در یک بازه زمانی مشخص تنها یکبار وارد پرتغال یا دیگر کشور‌های اروپایی شوید و بعد از خروج دیگر نمی‌توانید با آن ویزا به پرتغال سفر کنید؛ حتی اگر ویزای شما هنوز دارای اعتبار باشد.

با دریافت ویزای چند بار ورود نیز می‌توانید تا زمانی که ویزایتان معتبر است، چندین بار به پرتغال یا سایر کشورهای منطقه شنگن وارد شوید. توصیه می‌کنیم اگر قصد بازدید از کشور‌های شنگن را دارید، ویزای توریستی چند بار ورود را دریافت کنید.

 مدت زمان کلی که می‌توانید در هر بار ورود در پرتغال اقامت داشته باشید همان‌طور که گفتیم ۹۰ روز است و بعد از آن باید از کشور خارج شوید.

تمدید ویزای پرتغال

اگر در دسته افراد غیرمقیم پرتغال قرار دارید و مدت زمان اعتبار ویزای شما به پایان رسیده است، لازم است در اسرع وقت برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. در نظر داشته باشید که دولت پرتغال با هر درخواست تمدید ویزای پرتغال موافقت نمی‌کند و لازم است از شرایط خاصی برخوردار باشید.

این موارد ممکن است وجود شرایط غیرطبیعی همچون جنگ در کشور مبدأ یا بیماری باشد. برای درخواست تمدید ویزا‌های پرتغال لازم است با SEF تماس حاصل کنید که اداره مهاجرت کشور پرتغال است. درخواست تمدید ویزا به صورت اینترنتی نیز انجام می‌شود.

 

یک نکته مهم را فراموش نکنید! اگر در حال حاضر با ویزای کاری یا تحصیلی در پرتغال اقامت دارید و باید برای تمدید مجوز اقامت خود اقدام کنید، نیازی به تمدید ویزا نخواهید داشت.

 

 همچنین باید بدانید اگر از تاریخ انقضای ویزای شما ۳۰ روز گذشته باشد، به درخواست تمدید ویزا پاسخی داده نمی‌شود؛ مگر اینکه شرایط خاصی وجود داشته باشد.

ویزای پرتغال برای افغان‌ها

افغان‌ها نیز مانند سایر ملیت‌ها می‌توانند به منظور دریافت ویزا‌های کشور پرتغال اقدام کنند. ویزای این کشور برای افغان‌‌ها شامل ویزای سرمایه گذاری، تحصیلی، پناهندگی، توریستی، دعوت‌نامه، کاری و غیره است و به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود.

لازم به ذکر است به منظور مهاجرت افغان‌ها به کشور پرتغال، این متقاضیان نباید منعی برای ورود به این کشور داشته باشند.

اخذ ویزای پرتغال در کم‌ترین زمان با افدل گروپ

فرقی نمی‌کند به دنبال اخذ اقامت پرتغال باشید یا سرمایه گذاری در پرتغال و ثبت شرکت در پرتغال، به‌هرحال می‌توانید در کلیه مراحل روی کمک مشاوران مجرب تیم افدل گروپ حساب کرده و از طریق مشورت با افراد باتجربه در این حوزه بهترین مسیر‌های مهاجرتی را انتخاب کنید.

تیم تخصصی افدل گروپ با برخورداری از سال‌ها تجربه و کار روی کیس‌‌های مختلف می‌تواند در کلیه زمینه‌های اخذ اقامت دائم پرتغال، خرید ملک در پرتغال، گلدن ویزای پرتغال و غیره بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

علاوه بر این می‌توانید به منظور اخذ تابعیت و شهروندی پرتغال، زندگی در پرتغال و ویزای توریستی پرتغال نیز با متخصصان تیم ما مشورت کنید. با وجود دانش و تجربه افدل گروپ به عنوان بهترین آژانس برای ویزای پرتغال لازم نیست نگرانی از بابت دریافت ویزای پرتغال داشته باشید و می‌توانید در کم‌ترین زمان مهاجرت کنید.

سخن پایانی

اگر قصد سفر تفریحی به پرتغال را دارید یا می‌خواهید برای تحصیل، کار یا زندگی به همراه خانواده‌تان اقدام کنید، لازم است در اولین قدم با توجه به هدف خود ویزای کشور پرتغال را دریافت کنید. ویزای پرتغال در انواع مختلفی صادر شده و از شرایط و مدارک خاصی برخوردار است.

هزینه پایین زندگی، اقتصاد قدرتمند و سبک زندگی آرام سبب شده‌اند در چند سال اخیر توجه ایرانیان به مهاجرت به پرتغال افزایش قابل توجهی داشته و بسیاری افراد برای سرمایه گذاری، تحصیل، خرید ملک و غیره پرتغال را انتخاب کنند؛ از این رو ما در این مطلب به هرآنچه لازم است درمورد اخذ ویزای پرتغال بدانید پرداختیم.

سؤالات متداول

۱. با ویزای پرتغال چند بار می‌توانم به این کشور وارد شوم؟

این موضوع به نوع ویزای شما و اینکه یکبار ورود باشد یا چند بار ورود بستگی دارد.

۲. آیا می‌توان ویزای پرتغال را تمدید کرد؟

در صورت وجود دلیل موجه می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید.

۳. هزینه ویزای کشور پرتغال چقدر است؟

برای بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال ۸۰ یورو، کودکان ۶ الی ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای زیر ۶ سال رایگان است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

1 دیدگاه

  • من از کشور پرتقال خوشم آمده از قوانینش ویزه کاری وتحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *