راهنمای مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات چگونه است؟ این همان سؤالی است که شما را به این صفحه هدایت کرده و ما می‌خواهیم به سؤالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم. حتماً می‌دانید که مهاجرت به کشور امارات در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته و بسیاری از ایرانیان به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

امنیت اجتماعی بالا و اقتصاد پایدار از مهم‌ترین دلایل علاقه مهاجران برای کار و زندگی در امارات به شمار می‌روند. اگر شما هم قصد مهاجرت به امارات را دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید، با ما همراه باشید.

راهنمای مهاجرت به امارات

فهرست مطالب

ویدیو : راهنمای مهاجرت به امارات

دلایل محبوبیت امارات برای مهاجرت

امارات متحده عربی از کشورهای قدرتمند منطقه در حوزه‌های صنعت و تجارت است و فرصت‌های متعددی را در اختیار افراد جویای کار از سراسر جهان قرار می‌دهد. از طرف دیگر، نرخ سرمایه گذاری در امارات روزبه‌روز در حال افزایش است و یکی از روش‌های مهاجرت به امارات به شمار می‌رود.

دولت امارات برای سیستم سرمایه گذاری در این کشور، برنامه‌ریزی دقیقی دارد و ساختار مشخصی را برای این موضوع طراحی کرده است. به همین دلیل آمار مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری رشد 22 درصدی داشته و بسیاری از ایرانیان را نیز به سرمایه گذاری در امارات ترغیب کرده است.

علاوه بر این، میزان دستمزد در امارات بالا است و افرادی که کار در دبی و امارات را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، رضایت بالایی از میزان درآمد خود دارند. شما می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت بگیرید و مهاجرت خانوادگی داشته باشید.

حداقل میزان دستمزد در امارات متحده عربی 4810 درهم است؛ این میزان درآمد در مقایسه با میزان درآمد افراد در ایران، مبلغ قابل توجهی محسوب می‌شود.

برای سرمایه گذاری در کشور امارات می‌توانید از یکی از روش‌های ثبت شرکت، خرید اوراق و خرید ملک اقدام کنید. توجه داشته باشید که میزان گردش مالی شما و سود سالانه‌ای که به دست می‌آورید، در روش سرمایه گذاری برای مهاجرت امارات از اهمیت زیادی برخوردار است.

دلیل محبوبیت امارات

راه‌های مهاجرت به امارات

روش‌های مختلفی برای مهاجرت امارات وجود دارند؛ اما برای پیدا کردن بهترین راه مهاجرت به امارات باید بر اساس شرایط شما و قوانین جدید این کشور تعیین شود. شرايط مهاجرت به امارات باید طبق هدف، تخصص، میزان سرمایه و موارد دیگر بررسی شوند تا گزینه مناسبی را برای مهاجرت انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان به امارات مهاجرت کرد، گزینه‌های زیر پیش روی شما قرار دارند:

راه های مهاجرت به امارات
راه های مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

شاخص‌ها و استانداردهای مختلفی برای سرمایه گذاری در دبی و امارات تعریف شده‌اند که شامل تمامی روش‌های سرمایه گذاری در این کشور می‌شوند. نرخ مصادره اموال (Expropriation risk) یکی از مهم‌ترین استانداردهای سرمایه گذاری در امارات است.

این استاندارد نشان می‌دهد که مالکیت افراد نسبت به سرمایه‌شان در شرایط خاص مانند تغییر حکومت تا چه اندازه در خطر می‌افتد. عدد ریسک سلب مالیکت بین 1 تا 7 است؛ به این معنی که هر چه این عدد به 7 نزدیک‌تر باشد، خطر بیشتری متوجه سرمایه شما می‌شود.

شاخص بعدی که برای سرمایه گذاری در کشور امارات مطرح می‌شود، کنترل فساد است. این شاخص بین 2.5- تا 2.5+ تعیین می‌شود؛ به این صورت که هر چه به عدد 2.5- نزدیک‌تر باشد، کنترل ضعیف‌تری وجود دارد. منظور از کنترل، نظارت ارگان‌های دولتی روی مسائل است.

روش‌های مختلف سرمایه گذاری در دبی و امارات که شامل ثبت شرکت در امارات، خرید ملک و خرید اوراق قرضه می‌شوند، دارای مزایای زیادی هستند. مزایای مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری را به تفکیک روش‌ها در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در دبی و امارات به عنوان آسان‌ترین راه مهاجرت به امارات برای ایرانیان شناخته می‌شود؛ زیرا روند کار سریع و راحت‌تر از روش‌های دیگر بوده و بسیاری از افراد شرایط ثبت شرکت را دارند.

نوع سرمایه گذاری

مزایا

ثبت شرکت

اقتصاد روبه‌رشد

داشتن مالیات حداقلی

دارای زیرساخت‌های قوی

امکان جذب نیروی کار خارجی

امکان در 10 حوزه کاری مرتبط

راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای مهاجرت امارات

خرید ملک

عدم وجود مالیات بر درآمد

ثبات نسبی نرخ ارز در امارات

نرخ تورم پایین کشور امارات

امنیت بالای اجتماعی و اقتصادی

سیاست‌های تجاری مناسب

خرید اوراق قرضه

اقتصاد قوی و باثبات امارات

ثبات نسبی نرخ ارز در امارات

کسب سود مناسب

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

ویدیو : مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

مهاجرت تحصیلی به امارات

از سال 2018 تاکنون، برنامه‌ریزی‌هایی جهت تحصیل افراد علاقه‌مند به تحصیل در امارات و در مقاطع مختلف انجام شده است. در صورتی که می‌خواهید برای تحصیل به کشور امارات مهاجرت کنید، باید از شرایط مهاجرت به امارات از طریق تحصیل اطلاع داشته و ویزای مربوطه را دریافت کنید.

البته بهتر است بدانید که ویزای تحصیلی برای افراد بالای 21 سال صادر می‌شود؛ همچنین اگر جزو دانشجویان برتر و شاخص باشید، شانس شما برای اخذ این نوع ویزا بیشتر می‌شود. نکته قابل توجه در این رابطه این است که ویزای تحصیلی برای این دانشجویان ۵ساله است.

به صورت کلی یک از روش های سخت مهاجرت از طریق تحصیل است.

مهاجرت تحصیلی به امارات

مهاجرت کاری به امارات

درآمد بالا و نرخ بیکاری بسیار پایین، هر کسی را به مهاجرت کاری به امارات ترغیب می‌کند. حقوق هر کارگر در امارات نسبت به میزان درآمد هر ایرانی بسیار بیشتر است و همین دلیل منجر به افزایش مهاجرت به امارات از طریق کار شده است.

از طرف دیگر، کشور امارات متحده عربی به دلیل داشتن اقتصاد پایدار، با مشکلات مربوط به نوسانات ارزی که در ایران وجود دارد، دست و پنجه نرم نمی‌کند. اگر قصد مهاجرت کاری به کشور امارات را دارید، برای پیدا کردن کار می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی اقدام کنید.

ویدیو : مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

ازدواج افراد خارجی با اماراتی‌ها یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به امارات است که شرایط اقامت را فراهم می‌کند. البته برای دریافت اقامت کشور امارات از این طریق، شرایطی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید تا بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید.

برای مثال، اگر یک مرد خارجی بخواهد با یک زن اماراتی ازدواج کند، باید استطاعت مالی کافی داشته باشد؛ البته از ازدواج شما باید حداقل 3 سال گذشته باشد.  

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

پناهندگی همواره بدترین نوع مهاجرت به هر کشوری، بخصوص کشور امارات است؛ زیرا قوانین مهاجرت به امارات به گونه‌ای تنظیم شده که امکان مهاجرت از این طریق ممکن نیست و مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می‌آورد.

دلیل این امر این است که دولت امارات از پناهندگان خارجی حمایت نمی‌کند. پس در صورتی که افراد سودجو به شما توصیه کردند که از روش پناهندگی برای مهاجرت امارات استفاده کنید، بهتر است بدانید که این راه عواقب خوبی به دنبال نداشته و هدف این افراد صرفاً سوءاستفاده از شما است.

سوالات مربوط به مهاجرت به امارات

سوالات متداول

_
1
راحت‌ترین روش برای مهاجرت به امارات کدام است؟

ثبت شرکت

2
شرایط مهاجرت تحصیلی به امارات شامل چه کسانی می‌شود؟

افراد بالای 21 سال و دانش آموزان ممتاز

3
روش‌های سرمایه گذاری در امارات کدام‌اند؟

خرید ملک، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه

4
شرایط دریافت اقامت امارات از طریق ازدواج چیست؟

استطاعت مالی مرد خارجی و گذشت حداقل 3 سال از ازدواج

5
مدت زمان ویزای تحصیلی دانشجویان معمولاً چند ساله است؟

5 ساله

ویزای طلایی امارات

گلدن ویزای امارات که به ویزای 10ساله هم معروف است، به عنوان بهترین روش مهاجرت به امارات شناخته می‌شود. مدت زمان این نوع ویزا به شرایط شما بستگی دارد و معمولاً به صورت 5ساله یا 10ساله صادر می‌شود. این نوع ویزا به گروه خاصی از مهاجران دبی و امارات داده می‌شود و شرایط ویژه‌ای دارد.

اگر می‌خواهید بدون اسپانسر به فعالیت‌های تحصیلی و کار در امارات بپردازید، ویزای طلایی را انتخاب کنید. البته دریافت ویزای طلایی امارات دشوار است و هر کسی شرایط اخذ این نوع ویزا را ندارد. دریافت این نوع ویزا در امارات از سال 2019 امکان پذیر شده است.

یکی دیگر از مزایای اخذ گلدن ویزای امارات، سرمایه گذاری با مالکیت 100% در مشاغل مختلف است. جالب است بدانید که ویزای طلایی در بسیاری از موارد به صورت خودکار تمدید شده و شما نیازی به هیچ اقدامی برای تمدید آن نخواهید داشت.

اما سؤال اینجاست که چه کسانی می‌توانند گلدن ویزای امارات را بگیرند؟ این نوع ویزا به افراد متخصص، نخبه و هنرمند با شرایط ویژه تعلق می‌گیرد. مهاجرت به دبی و امارات از طریق ویزای طلایی برای این افراد امکان‌پذیر است:

البته توجه داشته باشید که امکان دریافت گلدن ویزا برای همه این افراد امکان پذیر نیست. هر کدام از گروه‌های ذکر شده باید در حوزه تخصصی خود، دستاوردها و شرایط خاصی را داشته باشند تا بتوانند ویزای طلایی امارات را بگیرند.

ویزای طلایی امارات

ویزای توریستی امارات

اخذ ویزای توریستی یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به امارات و دریافت اقامت کوتاه مدت این کشور است. اخذ ویزای توریستی امارات برای خانم‌های زیر 18 سال ممکن نیست و آن‌ها باید به همراه والدین خود به امارات سفر کنند.

این نوع ویزا برای زمانی کاربرد دارد که متقاضی، شرایط اخذ اقامت دبی یا  اقامت امارات را ندارد یا برای زمانی است که فرد تنها برای مسافرت چند روزه به ویزا نیاز دارد. شما می‌توانید بدون خارج شدن از کشور امارات نسبت به تمدید این نوع ویزا برای 30 روز دیگر اقدام کنید.

ویزای توریستی

مهاجرت به شهرهای مختلف امارات

آیا می‌دانستید که بیش از 70% از جمعیت کشور امارات را مهاجران تشکیل می‌دهد؟ این آمار نشان دهنده محبوبیت امارات برای مهاجران خارجی است. از بین شهرهای کشور امارات، تعدادی از آن‌ها توسعه یافته هستند و میزان مهاجرت به این شهرها روزبه‌روز در حال افزایش است.

در ادامه شما را با شهرهای مهم و توسعه یافته امارات متحده عربی که در میان مهاجران از محبوبیت زیادی برخوردار هستند، آشنا می‌کنیم. این شهرها به شهرهای امیرنشین هفت‌گانه امارات شهرت پیدا کرده‌اند.

مهاجرت به ابوظبی

شهر ابوظبی که با عنوان پایتخت شیخ نشین امارات شناخته می‌شود، پیشرفت چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است؛ بنابراین آمار مهاجرت به امارات و ابوظبی بسیار بالا رفته است. جالب است بدانید که ابوظبی در لیست گران‌ترین شهرهای دنیا و قبل از نیویورک و پاریس قرار دارد.

مهاجرت به ابوظبی

مهاجرت به دبی

دبی یکی از قطب‌های مهم و اصلی در تجارت خاورمیانه به شمار می‌رود که فرصت‌های زیادی را برای سرمایه گذاری در امارات و مهاجرت به این کشور در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. جمعیت شهر دبی به طور حدودی 3 میلیون نفر است؛ این شهر در سال‌های گذشته، رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است.

همین مزایایی که شهر دبی برای زندگی و کار دارد سبب شده‌اند تا بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در این شهر سرمایه گذاری کنند. روش‌های متعددی برای مهاجرت امارات به دبی وجود دارند که شما می‌توانید بهترین روش را بر اساس شرایط خود جهت مهاجرت به این شهر و زندگی در دبی انتخاب کنید.

مهاجرت به شارجه

یکی از شهرهای توسعه یافته امارات که در سال‌های اخیر توانسته به پیشرفت و رشد خوبی دست پیدا کند، شهر زیبای شارجه است. از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به شارجه می‌توان به مهیا بودن روش‌های مختلف مهاجرت از جمله: مهاجرت تحصیلی و ثبت شرکت در این شهر اشاره کرد.

مهاجرت به شارجه

مهاجرت به رأس‌الخیمه

شاید نام رأس‌الخیمه را در میان شهرهای مهم و توسعه یافته امارات متحده عربی شنیده باشید. این شهر تنها 1 ساعت و نیم با دبی فاصله دارد و به یکی از گزینه‌های مهاجرت به امارات تبدیل شده است؛ زیرا هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به شهرهای ابوظبی و دبی کمتر است.

مهاجرت به عجمان

عجمان یکی از 7 شهر شیخ نشین امارات متحده عربی است. این شهر اماکن تاریخی و تفریحی زیادی دارد؛ اما اهمیت گردشگری این شهر، به عنوان یکی از شهرهای مقصد مهاجران نیز شناخته می‌شود. البته شهر عجمان به دلیل کوچک بودن، محبوبیت کمتری نسبت به سایر شهرهای توسعه یافته امارات دارد.

مهاجرت به فجیره

فجیره یکی دیگر از شهرهای صنعتی کشور امارات محسوب می‌شود که در بحث مهاجرت به امارات اهمیت دارد. آثار فرهنگی غنی و چشم‌اندازهای زیبای شهر فجیره، همواره مورد توجه گردشگران و مهاجران قرار گرفته است. این شهر برای کسانی که می‌خواهند از شهرهای پرازدحام دور باشند، بسیار مناسب است.

مهاجرت به فجیره

مهاجرت به ام ‌القوین

شهر ام القوین با واقع شدن در ساحل خلیج فارس، دارای چشم‌اندازهای زیبایی است که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. شاید این شهر به اندازه شهرهای ابوظبی و دبی محبوب نباشد، اما گزینه مناسبی برای افرادی است که مهاجرت به امارات را به دور از هیاهوی شهرهای بزرگ می‌خواهند.

بهترین شرکت مهاجرت به امارات

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور امارات را دارید و به دنبال بهترین وکیل مهاجرت به امارات می‌گردید، کارشناسان ما در افدل گروپ می‌توانند شما را راهنمایی کنند. کارشناسان ما به دلیل آشنایی با قوانین مهاجرت به امارات متحده عربی، بهترین راهنما برای شما خواهند بود.

زمانی که برای دریافت مشاوره با افدل گروپ تماس بگیرید، تمامی روش‌های مهاجرت امارات برای شما شرح داده می‌شوند و بهترین روش مطابق با شرایط شما پیشنهاد می‌شود. در این مشاوره روش مهاجرت، نوع ویزا، مدارک لازم، هزینه و موارد مهم دیگر بررسی شده و کارشناسان بر اساس آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

چه مهاجرت تحصیلی به امارات را در نظر داشته باشید و چه مهاجرت کاری را ترجیح بدهید، ما از ابتدا تا انتهای این پروسه در کنار شما هستیم تا بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

شاید بخواهید درباره شرایط مهاجرت دائم به امارات بدانید یا بخواهید بهترین شغل برای مهاجرت به امارات را داشته باشید؛ در هر صورت می‌توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی ما بهره‌مند شوید.

با دریافت مشاوره تخصصی از ما می‌توانید به پاسخ این سؤالات دست پیدا کنید:

ما به شما کمک می‌کنیم تا اگر شرایط دریافت گلدن ویزای امارات را دارید، هر چه سریع‌تر بتوانید این نوع ویزا را با کمترین دردسر دریافت کنید. کارشناسان ما در افدل گروپ به سؤالات شما در زمینه‌های زیر پاسخ خواهند داد:

افدل گروپ
سوالات متداول مهاجرت به امارات

سوالات متداول

_
1
پرطرفدارترین شهر برای مهاجرت امارات کدام است؟

شهر دبی

2
ویزای توریستی امارات برای چه مدت صادر می‌شود؟

14 روز تا 2 ماه

3
گران‌ترین شهر امارات برای مهاجرت کدام است؟

شهر ابوظبی

4
آیا هزینه مهاجرت امارات در مشاوره افدل گروپ مشخص می‌شود؟

بله، کارشناسان افدل گروپ با بررسی شرایط شما، برآوردی از تمامی هزینه‌ها را در اختیار شما قرار خواهند داد.

5
آیا هر کسی می‌تواند نسبت به دریافت ویزای توریستی اقدام کند؟

خیر، دختران زیر 18 سال امکان دریافت ویزای توریستی را به طور مستقل ندارند.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با نحوه مهاجرت به امارات آشنا کنیم. توسعه امارات متحده عربی در زمینه‌های مختلف سبب شده تا بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت دارند، امارات را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. امنیت اجتماعی و اقتصاد پایدار از دلایل دیگر علاقه مهاجرت به کشور امارات محسوب می‌شوند.

در صورتی که شما هم یکی از افرادی هستید که به مهاجرت امارات فکر می‌کنید و از شرایط آن بی‌اطلاع هستید، با کارشناسان افدل گروپ تماس بگیرید. این کارشناسان با بررسی تمامی شرایط شما از جمله: تخصص، رشته تحصیلی، میزان بودجه و… شما را در انتخاب بهترین روش برای مهاجرت امارات راهنمایی می‌کنند.