شرایط اجاره رستوران در دبی+ 10مزیت راه اندازی رستوران در دبی

شرایط اجاره رستوران در دبی+ 10مزیت راه اندازی رستوران در دبی

آشنایی با جدیدترین شرایط اجاره رستوران در دبی 

هزینه و شرایط اجاره رستوران در دبی چگونه است؟ دبی گزینه‌ای ایده‌آل برای راه اندازی کسب و کارها است. این شهر نه تنها مکان مورد علاقه گردشگران در سراسر جهان است؛ بلکه در حال حاضر محل اقامت بیش از 200 ملیت مختلف از سراسر جهان است!

ناگفته نماند که دبی یکی از بهترین اقتصادهای در حال رشد خاورمیانه را دارد. همین مزیت باعث می‌شود تا ایده‌آل‌ترین مکان برای راه اندازی کسب و کار در دبی باشد. راه اندازی رستوران در دبی و اجاره یک مکان مناسب برای آن، قوانین و مقررات خاص خود را دارد. با این حال، راه‌اندازی این تجارت در منطقه آزاد، یک فرایند راحت و سریع است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

علاوه بر این، قبل از دریافت مجوز رستوران در دبی، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر درباره مجوز لازم برای تأسیس رستوران، اجاره رستوران در دبی و هزینه آن و همچنین نکات مهم در این زمینه با ما همراه باشید.

آشنایی با جدیدترین شرایط اجاره رستوران در دبی 2023

 

 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

ویدیو : اجاره رستوران در دبی

 

 

پادکست : اجاره رستوران در دبی

 

مزایای تأسیس رستوران و کافه در دبی

قبل از بررسی شرایط اجاره رستوران در دبی باید بدانید که راه اندازی رستوران در دبی چه مزایایی دارد. در این بخش از مقاله به بررسی 5 دلیل مهم برای راه‌اندازی کافه و رستوران در دبی می‌پردازیم. بعد از آشنایی با این مزایای مهم متوجه خواهید شد که چرا برخی از افراد برای تأسیس رستوران خود به دبی مهاجرت می‌کنند.

از آنجایی که خرید ملک در دبی هزینه زیادی برای بسیاری از کارفرمایان و مدیران کسب و کارها دارد، اجاره گزینه بهتری برای بیشتر آن ها خواهد بود.

مزایای تأسیس رستوران و کافه در دبی

 

صنعت غذایی پررونق دبی

صنایع غذایی امارات دومین صنعت بزرگ در این کشور است و دبی خود را به مقصد اصلی صنعت غذا و نوشیدنی در خاورمیانه تبدیل کرده است. رستوران‌های دبی با بهترین بازارهای جهانی غذا و نوشیدنی مقایسه می‌شوند و همین امر منجر به افزایش تعداد متقاضیان برای اجاره رستوران در دبی شده است.

افزایش تعداد شهروندان و گردشگران دبی

زندگی در دبی که پرهیاهو و شلوغ است، باعث می‌شود تا مراجعه به رستوران‌ها بیشتر شود. این اتفاق برای رشد تجارت رستوران در دبی بسیار مفید است. چه گردشگران برای لذت بردن از میراث فرهنگی از دبی دیدن کنند و چه در بخواهند اوقات خود را در ساحل جمیرا بگذرانند، مراجعه به رستوران در برنامه آن‌ها خواهد بود.

افزایش تعداد شهروندان و گردشگران دبی از مزایا تاسیس رستوران در دبی

 

زیرساخت‌های مناسب دبی

هیچ نگرانی در مورد زیرساخت‌های لازم برای تأسیس و اجاره رستوران در دبی وجود ندارد؛ زیرا زیرساخت‌های این شهر لوکس با استانداردهای جهانی در زیرساخت‌ها، امکانات رفاهی مدرن و معماری برابری می‌کند.

برای مثال، مرکز خرید دبی و مرکز خرید سیتی واک در جمیرا به خاطر رستوران‌های مختلف ستاره‌دار میشلین و عیره شهرت پیدا کرده‌اند. مکان‌های ایده‌آل زیادی در سراسر دبی وجود دارند که برای راه‌اندازی رستوران عالی هستند.

سهولت اخذ مجوزهای غذایی و تجارت در دبی

دریافت مجوز تأسیس رستوران در دبی آسان و اخذ مجوز الکل نیز امکان‌پذیر شده است. اگرچه باید بدانید که فرایند خاصی برای دریافت مجوز الکل وجود دارد و هزینه‌های اضافی توسط مقامات دریافت می‌شوند. ارائه این مجوزها در زمان اجاره رستوران در دبی لازم است.

سهولت اخذ مجوزهای غذایی و تجارت در دبی

 

سهولت راه‌اندازی کسب‌وکار در دبی

راه‌اندازی یک کسب و کار در امارات متحده عربی بدون دردسر و سریع انجام می‌شود. اگر قوانین و مقررات مربوطه را رعایت کنید، انواع کسب و کارهای برای راه‌اندازی در شهر دبی در دسترس هستند. همچنین راه‌اندازی یک کسب و کار در حوزه رستوران در مناطق آزاد دبی به حامی محلی نیاز ندارد.

مجوزهای لازم برای تأسیس و اجاره رستوران در دبی

برای کار در دبی در هر حوزه ای باید مجوز کار، تأسیس یا ثبت شرکت داشته باشید؛ تأسیس رستوران هم از این قاعده مستثنی نیست و بدون مجوز قادر نخواهید بود تا کسب و کارتان را در این شهر قانونمند و پر از فرصت های تجاری عالی آغاز کنید.

قبل از اینکه تصمیم به اجاره رستوران در دبی بگیرید، باید تمام مجوزهای لازم برای افتتاح رستوران در دبی را دریافت کنید. بدون دریافت این مجوزها امکان راه‌اندازی کافه و رستوران در دبی وجود ندارد و در صورتی که بدون مجوز نسبت به راه‌اندازی کسب و کار خود اقدام کنید، با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد.

برای افتتاح رستوران در دبی به دو نوع مجوز نیاز دارید که عبارت‌اند از:

 • مجوز تجاری
 • مجوز غذا

مجوزهای لازم برای تأسیس و اجاره رستوران در دبی

 

مجوز تجاری

دپارتمان گردشگری و بازاریابی بازرگانی دبی مسئول ارائه مجوزهای تجاری به کسب و کارها است. شما باید نوع رستورانی که قصد راه‌اندازی آن را دارید، ذکر کنید؛ زیرا باید به طور واضح و دقیق در مجوز ذکر شود. ارائه مجوز تجاری برای افتتاح و همچنین اجاره رستوران در دبی الزامی است.

مجوز تجاری بسته به عوامل مختلفی مانند نوع رستورانی که دارید و اداره می‌کنید، ممکن است 30000 تا 40000 درهم برای شما هزینه داشته باشد.

مراحل اخذ مجوز تجار برای افتتاح و اجاره رستوران در دبی عبارت‌اند از:

 • تعیین ماهیت کسب و کار (تجاری، حرفه‌ای یا صنعتی)
 • تعیین فعالیت‌های رستوران (حداکثر 10 فعالیت برای هر مجوز)
 • مشخص کردن وضعیت قانونی رستوران
 • انتخاب و ثبت یک نام مناسب
 • ارسال درخواست برای تأیید اولیه
 • اجاره رستوران در دبی
 • آماده کردن اسناد مربوطه
 • ارسال یک درخواست دیگر برای تأیید نهایی به DED

مجوز غذا

بخش ایمنی مواد غذایی مسئول ارائه مجوز غذا در دبی است. پس از اینکه مجوز تجاری خود را دریافت کردید، برای دریافت تأییدیه طرح ساخت و ساز رستوران خود، باید مجوز غذا را هم تهیه کنید.

مدارک زیر باید به اداره ایمنی مواد غذایی دبی برای دریافت مجوز غذا ارائه شوند:

 • کپی مجوز تجاری یا تأییدیه اولیه
 • طرح محل رستوران

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

طرحی که برای راه‌اندازی رستوران خود ارائه می‌دهید، باید شامل موارد زیر باشد:

 • معابر ورود و خروج
 • فضایی برای فراوری مواد غذایی
 • محل نگهداری مواد غذایی
 • پنجره‌ها و سیستم تهویه
 • محل تجهیزات غذایی برای تهیه غذا
 • ماشین ظرفشویی و سایر تجهیزات

مدارک مورد نیاز برای افتتاح و اجاره رستوران در دبی

مدارک مورد نیاز شما برای اجاره رستوران در دبی تقریباً با مدارکی که برای اجاره مغازه در دبی نیاز دارید، یکی هستند. علاوه بر دریافت مجوزهای لازم برای راه‌اندازی رستوران یا کافه خود باید یک سری مدارک ضروری را به اداره مربوطه ارائه بدهید؛ این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کپی مجوز تجاری
 • طرح رستوران (فقط برای مناطق آزاد خاص قابل اجراست)
 • مجوزهای اضافی مانند: مجوز مشروب
 • کپی پاسپورت سرمایه‌گذار
 • کپی ویزای سرمایه‌گذار
 • دو قطعه عکس رنگی سایز پاسپورت
 • طرح کسب و کار

توجه داشته باشید که مدارک لازم برای تأسیس و اجاره رستوران در دبی به نوع رستوران و عوامل متعدد دیگری بستگی دارد و بسته به منطقه آزاد که انتخاب می‌کنید، ممکن است به اسناد اضافی نیاز پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح و اجاره رستوران در دبی

چگونه یک رستوران در دبی تأسیس کنیم؟

دبی یک قانون سخت‌گیرانه در رابطه با صنعت غذا دارد که هر غذاخوری (رستوران، کافه یا حتی نانوایی) باید از آن پیروی کند. این قانون به مسئولان مربوطه کمک می‌کند تا نظارت بیشتر و دقیق‌تری بر غذاخوری‌ها داشته باشند و اجاره رستوران در دبی نیز بر اساس این قوانین انجام می‌شود.

چندین نکته وجود دارد که می‌توانید هنگام برنامه‌ریزی برای افتتاح یک رستوران در نظر بگیرید و ما لیست جامعی از آن‌ها را آماده کرده‌ایم. این لیست به شما کمک می‌کند تا رستوران رویاهای خود را در شهر مجلل دبی راه‌اندازی کنید.

هزینه افتتاح رستوران در دبی

افتتاح یک رستوران نیاز به سرمایه زیادی دارد؛ بنابراین قبل از راه‌اندازی یک رستوران، باید این هزینه‌ها را یادداشت کنید تا از هدر دادن پول برای چیزهای غیر ضروری یا زیاده‌روی و صرف هزینه‌های بیشتر از آنچه که لازم است، جلوگیری کنید.

برای هر صاحب رستوران، داشتن یک برآورد تقریبی از هزینه‌هایی که باید برای افتتاح و اجاره رستوران در دبی صرف کند، ضروری است.

برخی از هزینه‌هایی که باید قبل از افتتاح رستوران در نظر بگیرید، عبارت‌اند از:

 • اجاره یا خرید ملک
 • مجوزها
 • آموزش کارکنان
 • بیمه
 • سرمایه در گردش
 • تجهیزات

هزینه افتتاح رستوران در دبی

تعیین مفهوم رستوران و USP

هنگام افتتاح و اجاره رستوران در دبی، باید یک مفهوم منحصر به فرد در ذهن خود داشته باشید؛ یعنی چیزی که به شما کمک می‌کند تا از رقبای خود متمایز شوید. این مفهوم به شما در صنعت رقابتی رستوران دبی، برتری می‌دهد. مفهوم رستوران شما شامل سبک خدمات رستوران، غذایی که سرو می‌کنید و محیط آن است.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، تعیین USP رستوران شما است. اگر یک سبک غیر معمول دارید یا یک منو خلاقانه معرفی می‌کنید، به جذب مشتریان بیشتر کمک می‌کند؛ بنابراین با آنچه که قبلاً اجرا نشده است، شروع کنید!

انتخاب مکان مناسب برای رستوران

دبی فضای خوبی را برای صاحبان رستوران‌ها فراهم کرده است و به آنها اجازه می‌دهد تا بسته به نوع رستورانی که اداره می‌کنند، مخاطبان مختلفی را تأمین کنند. بهتر است بهترین منطقه دبی را برای اجاره یا تأسیس رستوران خود انتخاب کنید؛ زیرا مکان رستوران ها تأثیر زیادی بر دیده شده آن دارند.

قبل از اینکه یک مکان را اجاره کنید، مطمئن شوید که در مورد آن مکان و مردم منطقه تحقیق کرده‌اید و ببینید که آیا به اندازه کافی برای رشد کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

موقعیت مکانی رستوران شما نقش بسیار مهمی در تعیین اینکه آیا رستوران شما در بین اماراتی‌ها و گردشگران مورد توجه قرار می‌گیرد، دارد؛ بنابراین در زمان اجاره رستوران در دبی به این نکته توجه داشته باشید.

عواملی که باید در زمان تصمیم‌گیری در مورد مکان اجاره رستوران در دبی در نظر بگیرید، در جدول زیر آورده شده‌اند.

عامل تأثیرگذار بر مکان اجاره توضیحات
ویو مناسب راه‌اندازی رستوران در مکانی با ویو عالی، بسیار مهم است. مطمئن شوید که مکان رستوران مناسب و تابلوی رستوران شما قابل مشاهده است.
دسترسی اگر رستوران شما در یک منطقه قابل دسترسی واقع شده باشد، تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. اگر مردم بتوانند به راحتی به رستوران شما برسند، به احتمال زیاد از رستوران شما بازدید خواهند کرد.
مشتریان هدف لازم است تا مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید؛ سپس می‌توانید در مورد مکان مناسب برای مشتریان مخصوص خود تصمیم بگیرید.
مقرون‌به‌صرفه بودن اگر اجاره بها بالا باشد، ممکن است کسب سود از برخی مواد غذایی برای شما دشوار باشد. تحقیقات خود را انجام دهید و ببینید که آیا احتمال افزایش اجاره بر اساس الگوهای قبلی وجود دارد یا خیر.
نزدیکی به تأمین‌کنندگان مواد اولیه هزینه‌های حمل و نقل گاهی می‌توانند بیشتر از هزینه مواد اولیه باشند! شما باید بدانید که تمام مواد اولیه مورد نیاز برای پخت و پز را از کجا تهیه می‌کنید و فاصله رستوران شما با تأمین کننده چقدر است.

برخی از بهترین مکان‌ها برای اجاره رستوران در دبی عبارت‌اند از:

 • جمیرا
 • امارات هیلز
 • نهر دبی
 • مرکز خرید امارات
 • القوز

شما می‌توانید بر اساس نوع رستورانی که می‌خواهید باز کنید، مکانی را انتخاب کنید. برای مثال، اگر قصد دارید یک رستوران ناهارخوری خوب باز کنید، جاده ساحلی جمیرا مکان بسیار خوبی برای شما خواهد بود؛ زیرا یک منطقه مرفه است.

انتخاب مکان مناسب برای رستوران در شهر دبی

تهیه منو رستوران

قبل از اینکه رستوران خود را افتتاح کنید، باید منو را تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که چه ویژگی‌هایی داشته باشد. همچنین باید منوی خود را به روشی درست طراحی و آیتم‌های آن را به درستی انتخاب و قیمت‌گذاری کنید تا هزینه اصلی خود را که شامل هزینه کالای فروخته شده و هزینه کار می‌شود، پوشش دهید.

در ضمن باید منوی خود را با دقت تهیه کنید تا مشتریان شما تمایل به سفارش اقلام پر سود داشته باشند. شما می‌توانید این کار را با قرار دادن اقلام پر سود در مکان‌هایی که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند و با نوشتن توضیحات منوی وسوسه‌انگیز انجام دهید.

در ابتدا، منوی شما نیازی به طراحی کامل ندارد و همچنین نیازی نیست که دستورالعمل‌های شما کامل باشند. بعد از اطلاعاتی در مورد اینکه کدام مواد غذایی فروش خوبی دارند و کدام خیر، به تدریج می‌توانید منو را به‌روز کنید؛ بنابراین تهیه منو یکی از موارد مهم در تأسیس و اجاره رستوران در دبی است.

تهیه منوی رستوران های دبی

 

"در مورد آوسبیلدونگ آلمان بیشتر بخوانید"

طراحی چیدمان رستوران

طراحی چیدمان رستوران می‌تواند کمی سخت باشد؛ اما این کار در زمان راه‌اندازی و اجاره رستوران در دبی، مرحله‌ای بسیار ضروری به شمار می‌آید. نحوه چیدمان رستوران شما تأثیر قابل‌توجهی بر فعالیت‌های روزانه آن دارد.

فراهم کردن فضای کافی برای حرکت آزادانه کمک می‌کند تا تأثیر خوبی بر مهمانان خود بر جای بگذارید؛ زیرا همه فعالیت‌ها به سرعت انجام می‌شوند.

با آگاهی از فضای موجود استفاده کنید و همه عناصر را هوشمندانه قرار دهید. تجزیه و تحلیل و قرار دادن صحیح همه چیز، از میزها گرفته تا تجهیزات آشپزخانه، ضروری است. هنگامی که چیدمان اولیه شما انجام شد، می‌توانید اتاق غذاخوری خود را طراحی کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

استفاده از فناوری مناسب

در دنیای مدرن امروزی نمی‌توانید اهمیت فناوری را نادیده بگیرید. هنگام راه‌اندازی و اجاره رستوران در دبی، سرمایه‌گذاری روی یک سیستم POS کارآمد که در درازمدت کار را برای شما آسان‌تر می‌کند، حیاتی است.

به عنوان صاحب رستوران، انتظار می‌رود که در همه جا حضور داشته و بر بخش‌های مختلف نظارت داشته باشید؛ اما این کار از نظر فیزیکی چالش‌برانگیز و تقریباً یک کار غیرممکن است. اگر می‌خواهید به عملیات روزانه نظارت داشته باشید، فناوری‌های جدید می‌توانند به کمک شما بیایند.

یک سیستم POS شما را قادر می‌سازد تا کارهای روزمره مختلفی مانند موارد ذکر شده در جدول زیر را انجام دهید.

کارهای روزانه کاربرد سیستم POS
صورت‌حساب یک سیستم POS خوب می‌تواند عملیات صورت‌حساب را به راحتی انجام دهد. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا روش پرداخت ترجیحی مشتری را تجزیه و تحلیل و پیشنهاداتی را در مورد آن ایجاد کنید.
ارسال سفارش‌ها سیستم‌های POS به شما امکان می‌دهند تا سفارش‌ها را مستقیماً به آشپزخانه برسانید و هرگونه تأخیر و سوءتفاهم را حذف می‌کند.
مدیریت سهام و موجودی شما می‌توانید بررسی کنید که چه مقدار مواد خام مورد نیاز یا چه مقدار در حال حاضر موجود است. مدیریت صحیح موجودی به شما کمک می‌کند تا سرمایه خود را عاقلانه مدیریت و از ضرر و زیان جلوگیری کنید.
دریافت گزارش‌های دقیق شما می‌توانید گزارش‌های سریع دریافت کنید و با استفاده از یک سیستم POS، آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید که نیاز به حضور در همه جا را برطرف می‌کند.
بازاریابی یک سیستم POS همچنین شما را قادر می‌سازد تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و با ارسال ایمیل، پیامک و غیره به بازاریابی رستوران خود برای آنها کمک کنید.

همه این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا فعالیت‌های روزانه را در رستوران خود به ‌طور یکپارچه مدیریت کنید که برای اثبات اعتبار برند شما در صنعت غذا و نوشیدنی دبی بسیار ضروری است.

استخدام نیروی متخصص

داشتن کارمندان خوب نشانه واضحی از یک رستوران خوب و ارائه بهترین خدمات است؛ بنابراین استخدام بهترین کارکنان ضروری است. صنعت رستوران‌داری در منطقه خلیج‌فارس، نرخ گردش مالی بالایی دارد و استخدام افرادی که به رشد تجارت رستوران شما کمک کنند، بسیار مهم است.

قبل از اجاره رستوران در دبی و شروع استخدام، باید نقش‌های مختلفی را که می‌خواهید افراد را برای آنها استخدام کنید، در نظر بگیرید؛ مانند:

 • سرآشپز
 • مدیر
 • گارسون‌ها
 • بارمن
 • نیروهای خدماتی

اینها برخی از الزامات اولیه کارکنان برای همه رستوران‌ها هستند که باید قبل از باز کردن درب رستوران خود، به آن‌ها توجه کنید. شما می‌توانید با حداقل تعداد کارمند شروع کنید و به تدریج و در صورت نیاز، تعداد بیشتری را استخدام کنید.

قبل از اجاره رستوران در دبی استخدام نیروی متخصص لازم است

افتتاح حساب بانکی

یک حساب بانکی در منطقه آزاد، سرمایه‌گذار را قادر می‌سازد تا هزینه‌های شرکت خود را ارزیابی، بدهی‌های مالیاتی را بدون زحمت محاسبه و جریان نقدی را به طور مؤثرتری تنظیم کند. توجه داشته باشید که بانکی را پیدا کنید که مناسب‌ترین راه‌حل‌ها را برای رستوران شما ارائه دهد.

توجه به این نکته به این دلیل است که شما نیازی به کمک اضافی ندارید و بانک شما می‌تواند یک راه‌حل یک‌مرحله‌ای برای تمام نیازهای مالی کسب و کار شما باشد. پس نکات مربوط به این مرحله را در زمان اجاره رستوران در دبی در نظر بگیرید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

رستوران خود را با افدل راه‌اندازی کنید!

اگر می‌خواهید مجوز تجاری خود را برای اجاره رستوران در دبی دریافت کنید، نگران نباشید! افدل گروپ به شما کمک می‌کند تا رستوران خود را افتتاح کنید و مطمئن باشید که کل فرایند به خوبی اجرا می‌شود.

افدل یکی از شرکت‌های پیشرو در امارات متحده عربی است که جدیدترین اطلاعات را درباره مهاجرت به دبی و نحوه کاریابی در امارات در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این هدف تیم افدل، کمک به کارآفرینان برای سرمایه گذاری در دبی است.

فرقی نمی‌کند که افتتاح رستوران را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید، یا می‌خواهید با ثبت شرکت در دبی و خرید ملک در دبی شروع کنید؛ مشاوران تیم افدل، جدیدترین اخبار مرتبط با مهاجرت به امارات را در اختیار شما قرار خواهند داد.

همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت دومینیکا، ویزای طلایی امارات یا نحوه اجاره دفتر کار در دبی را از طریق اینستاگرام تیم افدل دنبال کنید.

رستوران خود را در دبی با افدل راه‌اندازی کنید!

 

در آخر

اجاره رستوران در دبی یکی از الزامات راه‌اندازی کسب و کار شما در امارات متحده عربی است. در این مقاله به بررسی مهم‌ترین شرایط و نکات در رابطه با این موضوع پرداختیم و مزایا، هزینه، شرایط و مجوزهای ضروری را به شما معرفی کردیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه‌اندازی یا اجاره رستوران در دبی می‌توانید با مشاوران باتجربه تیم افدل تماس بگیرید و سؤالات خود را از آن‌ها بپرسید.

سؤالات متداول

 1. برای راه اندازی رستوران در دبی به چه مجوزهایی نیاز دارم؟

مجوز تجاری و مجوز غذا

 1. هزینه دریافت مجوز تجاری در دبی چقدر است؟

30 تا 40 هزار درهم

 1. با هر مجوز تجاری در دبی چند فعالیت می‌توان انجام داد؟

حداکثر 10 فعالیت

 

سایر مقالات:

سوغاتی از دبی چی بخریم – 20 سوغاتی (خوراکی + کادویی) – قیمت
اجاره آپارتمان در دبی- معرفی روزانه 100 آپارتمان {عکس+ آدرس + تماس}
10نکته برای اجاره دفتر کار در دبی+قوانین اجاره در دبی در2024

 

12 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *