مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت + هزینه ثبت شرکت در9 استان


مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

آیا قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را دارید؟ هزینه و شرایط جدید کانادا برای مهاجرت چگونه است؟ ثبت شرکت در کشور کانادا پروسه‌ای مهم و پرمخاطب است و این کشور جزو محبوب‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت به شمار می‌رود.

بنابراین روند شروع کسب‌وکار شما در کانادا بسته به جایی که قصد فعالیت دارید، متفاوت خواهد بود. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت به کانادا از طریق imp و تأسیس شرکت حمل و نقل در کانادا به دست بیاورید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا چیست؟ ثبت شرکت در کشور کانادا روشی ساده و بدون دردسر دارد که اگر به‌درستی جلو نرود، راه‌اندازی کسب‌وکار را برای کلیه سرمایه‌داران یا کارآفرینان ممکن می‌کند.

نکته مهم اینکه ثبت شرکت در کانادا و کارآفرینی دو بحث کاملاً جدا از هم هستند؛ پس سعی کنید این دو را به‌خوبی تشخیص دهید. برخی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در کشور کانادا شامل موارد زیر هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

هزینه کم

از بحث مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت که بگذریم به اولین مزایای مهم ثبت شرکت در این کشور که مربوط به کم‌بودن هزینه آن است، می‌رسیم. شرایط و هزینه ثبت شرکت در کانادا نسبت به سایر حوزه‌های قضایی مانند ایالات متحده آمریکا، استرالیا و بریتانیا خیلی پایین است.

ساده‌بودن پروسه ثبت شرکت

از مزیت‌های مهم ثبت شرکت در کشور کانادا، ساده‌بودن فرایند آن است. مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا به نسبت سایر کشورها بسیار آسان‌ بوده که تمامی این مراحل به‌صورت آنلاین انجام می‌گیرد.

چنان چه خواهان مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت دارید، می‌توانید از یک مشاور آگاه در این زمینه کمک گرفته تا کمترین چالش پروسه مهاجرتی خود را طی کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

وجود صنایع مختلف

مواردی نظیر خدمات مالی، تجارت بیمه، بخش حقوقی، خودرو و سایر موارد این‌چنینی نمونه‌هایی از هزاران صنایع بسیار فعال در کشور کانادا به‌حساب می‌آیند‌. این بخش‌ها فرصت خیلی خوبی را برای توسعه کسب‌وکارهای گوناگون فراهم می‌کند.

بودجه مالیاتی و وجود استعدادهای مختلف

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

در مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت ممکن است سؤال‌هایی که مربوط به هزینه مالیاتی و سایر موارد دیگر به ذهنتان خطور کند. بودجه مالیاتی کانادا به نسبت بقیه حوزه‌های قضایی تقریباً کمتر بوده است. به‌علاوه، سیاست‌های مهاجرتی و پشتیبانی‌های مالی افراد با توانایی‌های مختلف را به سمت کشور کانادا جذب می‌کند.

کسب اعتبار

برای موفق‌بودن در بیزینس، لازم نیست کسب‌وکار خود را به طور رسمی ثبت کنید؛ اما بعضی از مشتریان ممکن است کسب‌وکارهای ثبت شده را قانونی‌تر و مطمئن‌تر در نظر بگیرند.

معایب مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

شاید ندانید، ولی ثبت شرکت در کانادا یکی از گزینه‌های همیشگی ایرانیان برای مهاجرت بوده است. علاوه بر مزیت‌های ثبت شرکت در کشور کانادا ممکن است نقص‌هایی هم داشته باشد که به ذکر موارد زیر هستند:

کارهای اداری بیش از حد

برای حمایت یک شرکت، کارهای اداری زیادی لازم است. مثلاً شرکت شما باید سابقه‌های به‌روزی را که شامل دفترچه صورت‌جلسه، ثبت سهام، ثبت اوراق بهادار، مقالات اصلاح شده و… می‌شود، به‌خوبی مراقبت کند.

علاوه‌برآن باید صورت‌های مالی را فراهم کرده و همچنین یک حسابدار برای حسابرسی صورت‌های مالی شرکت مشخص و گزارش سالانه را در کنار سایر وظایف ثبت کنید.

افزایش هزینه‌های حسابداری

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت دارید، باید بدانید بعد از ثبت شرکت، کسب‌وکار شما به‌عنوان شخصی حقوقی و نهاد جداگانه‌ای در نظر گرفته می‌شود؛ پس باید ۲ اظهارنامه مالیاتی ارسال کنید؛ اولی برای درآمدهای شخصی خود و دیگری هم برای کسب‌وکارتان.

ریسک مسئولیت

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت باید تا جایی که امکان دارد محتاطانه عمل کنید تا با مشکلی مواجه نشوید. ثبت شرکت در کشور کانادا در هر شرایطی هم به طور کامل از شما در برابر مسئولیت‌ها حمایت نمی‌کند.

با فرض مثال اگر شرکت شما دارایی لازم برای فراهم‌کردن بدهی‌های خود نداشته باشد، مؤسسات دارنده وام اصرار می‌کنند تا صاحب کسب‌وکار، بازپرداخت وام را تضمین کند. اگر کسب‌وکار شما نتواند به تعهدات بازپرداخت خود عمل کند، شما و دارایی‌های شخصی‌تان درگیر هستید و مسئولیت محدود شرکتتان را بی‌معنی می‌کند.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا

ثبت نمایندگی شرکت در کانادا برای افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا از طریق ثبت شرکت چند نوع برنامه مهاجرتی وجود دارد‌. شاید از خود بپرسید که چگونه در کانادا شرکت ثبت کنیم؟

 شرایط ثبت شرکت در این کشور باتوجه‌به اینکه از کدام برنامه استفاده کنید، متفاوت است؛ اما در کل اگر خواهان مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت هستید، برای ثبت شرکت در کشور باید دو شروط سرمایه کافی و تجربه کاری را داشته باشید.

انواع شرکت تجاری در کانادا

آیا می‌دانید که برنامه ثبت شرکت برای اشخاصی طراحی شده که تمایل دارند کسب‌وکاری در این کشور راه‌اندازی کنند؟ اگر تمایل به اخذ اقامت در کانادا از طریق سرمایه‌گذاری دارید یا می‌خواهید در آنجا کسب‌وکار جداگانه‌ای برای خود شروع کنید، باید با انواع شرکت در کانادا، مراحل و شرایط ثبت شرکت در این کشور آشنا باشید.

شرکت مشارکتی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت مشارکتی به چه صورت است؟ در این شرکت همه اعضا به یک اندازه مسئولیت داشته و هر فرد مدیریت بخشی را بر عهده دارد. در شرکت مشارکتی کلیه اعضا در مشکلات، سودهای شرکت و سایر مسائل شریک هستند. از مزایا و معایب این شرکت عبارت‌اند از:

 • مزایا: تقسیم‌بندی ریسک شرکت بین اعضا، تقسیم مدیریت، گزارش مالیاتی آسان
 • معایب: آزادی کمتر در اقدامات و تصمیم‌های شرکت، مراقبت از نام شرکت، مسئول بودن تمام شریک‌ها در برابر ضررهای شرکت

شرکت با مالکیت شخصی

یکی از ارزان‌ترین و ساده‌ترین تکنیک‌ها برای راه‌اندازی و ثبت شرکتی که بعدها بتوان اقامت کشور کانادا را گرفت، روش شرکت با مالکیت شخصی یا انفرادی است. در مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت با مالکیت شخصی، فرد تأسیس‌کننده شرکت مسئولیت کاملی در برابر کل شرکت و مابقی مشکلات دیگر آن را برعهده دارد. مزایا و معایب این شرکت خصوصی شامل:

 • مزایا: آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین شرکت در کشور کانادا، مدیریت بیزینس به دست مالک تجارت و گزارش مالیاتی آسان
 • معایب: هر ۵ سال یک‌بار باید ثبت شرکت تمدید شده که کلیه این ضررها و بدهی‌های شرکت برعهده مالک است. همچنین از نام کسب‌وکارتان مراقبت نمی‌شود و درآمد شما مشمول مالیات است.

شرکت‌تعاونی

شرایط ثبت شرکت در کانادا

آیا درباره مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت تعاونی اطلاعاتی دارید؟ از دیگر شرکت‌های کانادا، شرکت‌تعاونی بوده که به همه اعضا تعلق دارد و درصورتی‌که اختلاف‌هایی در میان اعضا به وجود بیاید، باعث کندشدن روند تصمیم‌گیری‌ها می‌شود.

 از مزایای این شرکت می‌توان به مسئولیت کم، اداره توسط خود افراد و از معایب آن هم به ایجاد تعارض میان اعضا و طولانی‌شدن تصمیم‌گیری‌ها اشاره کرد.

شرکت با مسئولیت محدود

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود به این صورت است که هرکدام از شریک‌ها به‌اندازه سهم خود در شرکت مسئولیت‌هایی را برعهده دارند.

 اگر این شرکت منجر به بدهی یا ضررهایی شود، هیچ‌کدام از شرکا موظف به پرداخت این بدهی‌ها نخواهند بود. در این شرکت جذب‌کردن سرمایه خیلی راحت است. رایج‌ترین مزایا و معایب شرکت سهامی عبارت‌اند از:

 • مزایا: محافظت از نام شرکت، مسئولیت کم، درگیر نبودن مالک‌ها در مقابل بدهی‌های شرکت، مزایای مالیاتی، امکان انتقال مالکیت، راحت جذب‌کردن سرمایه‌گذار و موسسه‌های مالی، عضو شدن رکن‌های دولتی در صورت کار با آن‌ها، کسب درآمد به‌صورت حقوق یا سهام.
 • معایب: هزینه‌ راه‌اندازی این نوع شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها بیشتر است، ملزم به ارائه پرونده‌های سالانه و سابقه مالی شرکت هستید، امکان دارد از شما درخواست شود که مدارک مربوط به اقامت یا شهروندی ارائه دهید‌.

بهترین شهرهای کانادا برای ثبت شرکت

بهترین شهرهای کانادا برای ثبت شرکت

زمانی که به کشوری با رشد شغلی، فرصت‌های کاری ایدئال و تعامل خوب میان کار و زندگی فکر می‌کنید به‌احتمال زیاد کانادا جزو اولین گزینه‌ها در ذهنتان تجسم می‌شود. براین‌اساس انتخاب بهترین شهر کانادا برای ثبت شرکت ممکن است اندکی دشوار به نظر برسد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، پیشنهاد می‌کنیم که این شهرها را در برنامه سفر خود قرار دهید. در این مطلب می‌خواهیم با بررسی بهترین شهرهای کانادا برای ثبت شرکت به شما جهت بالابردن شانس به‌دست‌آوردن یک جایگاه عالی کمک کنیم.

شهر تورنتو

این شهر پر جنب‌وجوش نشان‌دهنده فرهنگ‌ها، مذهب‌های متنوع جهان، مرکز صنایع مالی، فناوری، تجاری و صنعتی کانادا محسوب می‌شود.

به‌علاوه تورنتو محلی برای استقرار بورس اوراق بهادار، 5 بانک بزرگ ملی را هم به خود اختصاص داده است. برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، تورنتو گزینه مناسبی برای این کار محسوب می‌شود.

شهر ونکوور

آیا شهر ونکوور یکی از گسترده‌ترین و معروف‌ترین مراکز برای استارت‌آپ‌ها به شمار می‌رود. همچنین یکی از 20 مراکز مالی برتر دنیا هم در این شهر واقع شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در شهر معروف ونکوور می‌تواند مقصدی عالی برای راه‌اندازی شرکت در زمینه‌های مختلف باشد؛ البته ثبت شرکت در ونکوور نیازمند سپری‌کردن فرایندها و رعایت الزاماتی مثل دریافت مجوزات لازم است.

شهر مونترال

شهر معروف دیگر در کشور کانادا، مونترال است. هزینه‌های عملیاتی در مونترال نسبت به بقیه شهرهای بزرگ کانادا ارزان‌تر است. موارد دیگری همچون ثبات سیاسی، امکان تولید انبوه و فضای رقابتی از مزایای ثبت شرکت در مونترال محسوب می‌شوند.

لازم به ذکر است که برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در مونترال باید 356 دلار کانادا و برای تصویب نام شرکت 50 دلار پرداخت کنید.

شهر کلگری

اقتصاد شهر کلگری از گذشته وابسته بر بخش انرژی بوده است. این شهر در کشور کانادا به‌عنوان مرکز تجارت و کارآفرینی مرتبط با بخش انرژی شناخته شده؛ پس اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را دارید، یقیناً این شهر بهترین مقصد برای شرکت شما است.

اگرچه اقتصاد شهر کلگری با بخش انرژی آمیخته شده؛ ولی صنایع مربوط به نوآوری، هوافضا، کشاورزی، محیط‌زیست، خدمات مالی، رسانه‌های دیجیتالی و سایر موارد دیگر در این شهر پیشرفت چشمگیری دارند.

شهر اتاوا

بهترین شهرهای کانادا برای ثبت شرکت

اقتصاد این شهر بر اساس صنایع مخابرات، دفاعی، گردشگری، فناوری و مراقبت‌های بهداشتی است؛ بنابراین با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت خود در اتاوا می‌توانید به آینده کاری خود امید فراوانی داشته باشید.

علاوه بر این‌ها موقعیت اتاوا دسترسی به مرزهای ایالات متحده، شبکه اصلی حمل‌ونقل کشور کانادا و همچنین بازارهای ملی و جهانی را مقدور کرده است. پس از ثبت شرکت در این شهر می‌توانید برای شرکت خود حساب باز کنید.

شهر ادمونتون

یکی دیگر از شهرهای کانادا برای ثبت شرکت که در استان آلبرتا قرار دارد، می‌توان به شهر ادمونتون اشاره کرد. این شهر دارای محیطی تجاری و بسیار مقرون‌به‌صرفه با بودجه مالیاتی مناسب است. مؤسسات آموزشی بزرگ این شهر مانند دانشگاه آلبرتا، نیروی کار حرفه‌ای و متخصصی را راهی بازار کار می‌کنند.

با ثبت شرکت در این شهر خیالتان بابت نیروی کار راحت است. در میان مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در ادمونتون می‌توان از تخفیفات مالیاتی گوناگون، تخفیف‌های ویژه برای شرکت‌های با حقوق کمتر از 500 هزار دلار و مسئولیت محدود سهام‌داران اسم ببریم.

شهر کبک

راه‌های بی‌شماری برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت طراحی شده و یکی از همین تکنیک‌های محبوب ثبت شرکت در کبک بوده که در سرعت مهاجرت و روند اخذ اقامت شما را بسیار تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

در کل برای ثبت شرکت در استان کبک کشور کانادا شما باید به متغیرهای مهمی نظیر ساختار کسب‌وکار و چگونگی آن توجه زیادی داشته باشید.

سؤالات متداول

 1. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت چقدر زمان می‌برد؟

مدت‌زمان ثبت شرکت باتوجه‌به استان یا منطقه ثبت کسب‌وکار متفاوت است.

 1. آیا با تأسیس شرکت در کانادا می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

بله زمانی که کسب‌وکار شما در کانادا فعال شد، می‌توانید برای اقامت دائم از طریق برنامه‌های تجاری اقدام کنید.

 1. چه شرکت‌هایی در کانادا می‌توانند به ثبت برسند؟

شرکت‌های سهامی، مشارکتی، تعاونی و شرکت‌های با مالکیت انحصاری

روشهای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

حالا که انواع شرکت‌های موجود در کانادا را شناختید؛ پس از انتخاب نوع شرکت موردنظر خود نوبت به ثبت آن است. پیش از ثبت یا انتقال شرکت به کانادا باید نوع و مدل شرکت شما تعیین شده باشد. اگر خواستار ثبت شرکت در کانادا هستید، می‌توانید شرکت خود را به ۲ روش  به ثبت برسانید که هم‌اکنون به بررسی هریک خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت سهامی به‌صورت استانی

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت به روش استانی این است که هزینه خیلی کمی دارد و می‌توانید در استانی که شرکت موردنظرتان را ثبت کرده‌اید، فعالیت کنید که در این صورت باید کلیه قوانین مربوط به استان را رعایت کنید.

مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت استانی شامل دو مورد مهم زیر هستند:

 • رقابت خیلی کمی برای انتخاب نام کسب‌وکار وجود دارد.
 • هزینه‌های شرکت و بودجه‌های مالیاتی می‌تواند کمتر باشد.

ثبت شرکت سهامی به‌صورت فدرال

در مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت به روش فدرال می‌توانید در تمام استان‌ها و ناحیه‌های مختلف کانادا فعالیت داشته باشید. یک شرکت فدرال باید هر ساله تمدید شود.

هزینه تمدید ۴۰ دلار کانادا بوده و چنانچه برای ۲ سال مداوم تمدید نشود، شرکت منحل می‌شود. از مزیت‌های مهم ثبت شرکت به‌صورت فدرال عبارت‌اند از:

 • از نام شرکت محافظت کنند.
 • حق ادامه تجارت در هر نقطه از کانادا را دارند.
 • شرکت را به رسمیت می‌شناسند.
 • خدمات آنلاین دارند.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

راهنمای ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟ حتماً می‌دانید که مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت شرایط و قوانین مختص به خودش را دارد. برای راه‌اندازی یک بیزینس و اطلاع از نحوه ثبت شرکت در کشور کانادا ضروری است با یک‌سری مرحله‌های گوناگون آن آشنا شوید سپس اقدامات لازم را انجام دهید‌.

برنامه‌ریزی برای کسب‌وکار

اولین مرحله ثبت شرکت در مورد برنامه‌ریزی‌های لازم برای کسب‌وکار بوده که باید بررسی‌‌های لازم درباره بازار کسب‌وکار موردنظر خود در کانادا را انجام دهید. در این مرحله باید به موارد زیر توجه خاصی داشته باشید:

 • یک طرح تجاری برای آن آماده کنید.
 • نوع و ساختار شرکت همچون سهامی، مشارکتی یا مالکیت انحصاری را انتخاب کنید.
 • مکان شرکت را تعیین کنید.

انتخاب نام تجاری برای شرکت

انتخاب اسم تجاری برای شرکت موردنظر خیلی مهم و اساسی برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت است و باید به این موضوع اهمیت فراوانی بدهید. اسمی که برای شرکت یا کسب‌وکارتان انتخاب می‌کنید، باید طبق شرایط زیر باشد:

 • منعکس‌کننده نوع خدمات یا محصولاتی که قرار است ارائه دهید، باشد.
 • تلفظ‌کردن و به‌خاطر سپردن آن راحت باشد.
 • بسیار طولانی نباشد.
 • نام شرکت جدا از شرکت‌های مشابه آن باشد.

اقدام برای دریافت مجوزها و گواهیهای تجاری

در این مرحله باتوجه‌به مکان جغرافیایی شرکت و همچنین نوع فعالیت آن مجوزها و گواهی‌های بخصوصی نیاز است. مثلاً اگر می‌خواهید در شهر ونکوور شرکت تولید غذاهای منحصربه‌فردی مانند چاشنی‌ها، اسنک‌ها یا شیره‌های خوراکی تأسیس کنید، باید گواهی کسب معتبر شهر ونکوور را داشته باشید.

دریافت پشتیبانی و تأمین مالی برای شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت برای مهاجران زیادی جذاب و مهم است. کارآفرینان مهاجر و بومی که شرکت خود را در کشور کانادا ثبت و راه‌اندازی کرده‌اند، امکان اخذ انواع حمایت‌ها را در سطح ملی و منطقه‌ای دارند.

این حمایت‌ها به‌صورت برنامه‌ها، خدمات، پشتیبانی مالی و آموزش در زمینه کسب‌وکار موردنظر ارائه شده که باهدف گسترش کسب‌وکار کارآفرینان و توسعه اقتصاد کانادا انجام می‌شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، داشتن مدارک لازم برای ثبت شرکت فوق بسیار مهم و ضروری است و درخواست‌کنندگان برای ثبت شرکت خود در کشور کانادا باید مدارک زیر را سرلوحه پرونده‌شان قرار دهند:

 • گواهی ثبت و اساسنامه شرکت
 • فرم اساسنامه برای یک شرکت فدرال یا به‌اصطلاح یک منطقه استانی در کانادا
 • فرم ثبت کسب‌وکار و اطلاعات نخستین هیئت‌مدیره
 • گزارش جستجوی نام
 • تأیید نام و ارائه نامه تأییدیه
 • آدرس ثبت شده دفتر کسب‌وکار
 • مدارک آدرس برای سهام‌داران خارجی
 • کپی پاسپورت
 • اطلاعات مربوط به پرداخت سرمایه لازم برای شرکت
 • هزینه ثبت درخواست

ثبت شرکت کانادا برای افراد غیر کانادایی‌

در کشور کانادا هم مدیران غیر کانادایی که در شهر خود شرکت دارند و به دنبال ثبت شرکت در کشور کانادا هستند و هم غیر کانادایی‌هایی که قصد دارند در کانادا برای اولین‌بار شرکت جدیدی تأسیس کنند، اجازه این کار را دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت دارای فرایند خاصی است که گاهی پیچیده و دشوار می‌شود. درخواست‌کنندگان برای سفر به کانادا از طریق ثبت شرکت، باید از برنامه‌های مهاجرت تجاری برای این کار اقدام کند؛ روش‌های همچون اخذ ویزای استارتاپ کانادا و خود پشتیبانی این کشور‌.

ثبت یک شعبه از شرکت در کانادا

شرکت‌هایی که خواهان گسترش کسب‌وکار خود در کشور کانادا را دارند، همچنین می‌توانند در این کشور یک شعبه راه‌اندازی کنند. اگر متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت قصد کار در تمام استان‌های کانادا را داشته باشند، ضروری است که شرکت در تمامی استان‌ها ثبت شود.

درخواست‌کنندگان برای ثبت شعبه دیگر شرکت خود در کانادا باید شرایطی که در بخش زیر ارائه شده است را فراهم کنند:

 • برای ثبت شعبه شرکت در کانادا باید حوزه فعالیت شعبه مرتبط با شرکت اصلی باشد.
 • شرکت خارجی اصلی می‌بایست شعبه‌ای که در کانادا تأسیس می‌کند را به‌عنوان شرکتی فرااستانی یا خارجی ثبت کند.
 • برای ثبت شعبه باید به قانون رقابت در کانادا توجه زیادی کرد‌؛ طبق این قانون در یک حوزه تجارتی رقابت میان رقبا و تعادل بین عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود.
 • باید توجه ویژه‌ای به قوانینی که در زمینه تولید محصول یا ارائه خدمات در کشور کانادا وجود دارد، کرد‌.
 • درخواست‌کنندگان ثبت شعبه شرکت در کانادا باید برای انجام مصاحبه با مأموران دولت این کشور تقاضا بدهند.
 • افراد باید قوانینی که با اقامت مدیران شرکت در کانادا مرتبط است را مدنظر داشته باشند.

اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در کشور کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت افرادی است که ایده‌ای مناسب و قابل‌پیاده‌سازی دارند. ثبت شرکت در کانادا خودبه‌خود منجر به اقامت دائم نمی‌شود؛ اما می‌توانید با گذراندن فرایندی در صورت داشتن شرایط، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

بعد از راه‌اندازی یا خرید شرکتی در کانادا، می‌توانید به‌عنوان یک مهاجر تجاری برای مجوز کار دست‌به‌کار شوید. ویژگی‌های اصلی اقامت دائم با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت موارد زیر هستند:

 • تحصیل برای فرزندان رایگان است.
 • امکان کار برای فرزندان وجود دارد.
 • همسر و فرزندان می‌توانند از خدمات رفاهی استفاده کنند.
 • امکان کار و تحصیل برای همسر وجود دارد.
 • همسر و فرزندان می‌توانند از امکانات بهداشتی و درمانی بهره ببرند.
 • از امکانات اجتماعی و زیرساخت‌های مناسب کانادا استفاده کنند.

حال که با اقامت دائم ثبت شرکت در کشور کانادا آشنا شدید، بد نیست که مهم‌ترین شرایط تأسیس صرافی در این کشور را بدانید. کانادا انتخابی عالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار بوده و طبق گزارش بانک جهانی، این کشور از نظر شاخص سهولت کسب‌وکار در رتبه 23 قرار گرفته است.

از مهم‌ترین شرایط تأسیس صرافی در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایده‌ای تجاری بسیار خوب ارائه دهید.
 • یک طرح تجاری بنویسید.
 • نامی برنده برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید.
 • نوع مالکیت تجاری را برگزینید.
 • تأمین مالی را دنبال کنید.
 • مجوز کسب‌وکار دریافت کنید.
 • برای GST و HST ثبت‌نام کنید.
 • در مالیات فروش بر استانی شرکت کنید.

خرید شرکت در کانادا

اگر می‌خواهید به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی یا کارآفرین به کشور کانادا سفر کنید، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یا حتی خرید آن می‌تواند به شما کمک کند تا از روند ثبت شرکت در این کشور عبور کرده و به فردی دارای واجد شرایط برای برنامه کارآفرینی و مجوز قانونی کار در این کشور تبدیل شوید.

درصورتی‌که خواهان خرید شرکتی فعال به‌جای ثبت کمپانی در کشور کانادا باشید، باید این مسئله را ثابت کنید که فعالیت‌های تجاری شما ویژگی‌های ملاحظه شده و مثبت اقتصادی برای این کشور به همراه خواهد داشت؛ بنابراین می‌توانید یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 • خرید یک تجارت و شرکت‌کردن در صنایع و بخش‌های کلیدی اقتصاد کانادا در زمینه انرژی، کشاورزی، صادرات، امور مالی و…
 • خرید کسب‌وکاری که در فعالیت‌‌های (سود قابل‌توجه) مانند گسترش محصولات، خدمات جدید و تجارت‌های دارای ارزش‌افزوده قرار گرفته است.
 • سرمایه‌گذاری مقدار قابل‌توجهی پول در تجارتی که موقعیت‌های شغلی برای کانادایی‌ها ایجاد می‌کند.

هزینه‌های ثبت شرکت در کانادا

هزینه‌های ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا چقدر هزینه دارد؟ هزینه ثبت و راه‌اندازی به نوع و استان یا منطقه‌ای که شرکت را در آن ثبت می‌کنید، متفاوت بوده و نمی‌توان هزینه‌ای را به طور دقیق مشخص کرد.

اگر شما هم می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت اقدام کنید، یکی از مسائل مهم در بحث مهاجرت باید مدنظر بگیرید، درنظرگرفتن هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت است. در جدول زیر هزینه یا کارمزد ثبت شرکت در استان‌های مختلف کانادا را ارائه داده‌ایم.

نام استان هزینه دولتی ثبت شرکت به دلار کانادا هزینه اضافی جستجوی نام به دلار کانادا
آلبرتا 450 30
بریتیش کلمبیا 350 30
مانیتوبا 300 49
نیوبرانزویک 260 30
نوا اسکوشیا 200 70
نیوفاندلند 300 300
انتاریو 300 60
کبک 356 50
ساسکاچوان 265 60

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مهاجرتی مطمئن با افدل گروپ

مهاجرت به کانادا از طریق راه‌های قانونی تأثیرات زیادی در سفر شما داشته و خیالتان را بابت مطمئن بودن سفر آسوده‌خاطر می‌کند. اینجاست که افدل گروپ یکی از بهترین مؤسسه‌های مهاجرتی از اولین مشاوره تخصصی تا دریافت اقامت کشور مقصد در کنار شما است.

تیم حرفه‌ای افدل تمام سؤالات شما را در زمینه ویزای کاری کانادا، ویزای خانواده کانادا، ویزای کاری موقت کانادا و… رفع کرده و جای هیچ شک و شبهه‌ای را برایتان باقی نمی‌گذارد.

همچنین اگر قصد ثبت شرکت در کانادا و سرمایه گذاری در کانادا را داشته و همچنین تمایل به دریافت انواع ویزای کانادا را دارید، باز هم می‌توانید روی توانایی‌های تیم افدل گروپ حساب کنید.

متخصصان باتجربه این مؤسسه با اطلاعات به‌روز و کامل خود در حوزه مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت کاری استان‌های کانادا و غیره بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید تصمیم درستی برای سفر به کانادا داشته باشید.

کلام پایانی

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ثبت شرکت بوده که دارای اقتصادی قوی، قوانین تجاری کارآمد و نیروی کار حرفه‌ای است. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت برای مهاجران ایرانی به روشی محبوب و معقولانه تبدیل شده است؛ اما باید شرایط لازم را برای مهاجرت به این روش داشته باشید.

سؤالات متداول

 1. حداقل تحصیلات برای ثبت شرکت در کشور کانادا چقدر است؟

مدرک دیپلم

 1. هزینه ثبت شرکت در کدام استان‌های کانادا کمتر است؟

نوا اسکوشیا و ساسکاچوان

 1. هزینه ثبت شرکت در کشور کانادا چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در کشور کانادا بسته به نوع شرکت، استان یا قلمرو متفاوت است.

سایر مقالات:

شرایط مهاجرت با ویزای کارآفرینی کانادا + هزینه‌های 24-2023
جدیدترین شرایط دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا + لیست مشاغل 2024
شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج +11 مزیت این مهاجرت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *