آزمون پرومتریک {شرایط، زمانبندی و هزینه 2023}- نمونه سوالات

آزمون پرومتریک

مهم‌ترین نکات آزمون پرومتریک امارات 2023

آیا شرکت در آزمون پرومتریک برای همه کادر درمان اجباری است؟ اگر می‌خواهید کار در امارات را به عنوان یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی دنبال کنید، باید آزمون DHA Prometric را که یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر است، بگذرانید.

این آزمون دارای دو بخش شفاهی و کتبی است و می‌توان آن را به دو زبان انگلیسی یا عربی انجام داد. در این مقاله شما را با نحوه آمادگی آزمون پرومتریک، رشته‌های مورد نیاز، مراحل انجام و شرایط دیگر آن آشنا خواهیم کرد؛ پس این مقاله را از دست ندهید.

مهمترین نکات آزمون پرومتریک

 

آزمون پرومتریک چیست؟

آزمون Prometric یک آزمون مبتنی بر رایانه است که پزشکان و کادر درمان برای مهاجرت به امارات و کشورهای دیگر خاورمیانه به آن نیاز دارند. شما باید در این آزمون برای دریافت مجوز کار در کشورهای حاشیه خلیج فارس شرکت کرده و در آن قبول شوید.

جالب است بدانید که در سال‌های اخیر، یکی از محبوب‌ترین و اولین انتخاب پزشکان برای مهاجرت، خاورمیانه بوده است! به همین دلیل آژانس‌های متعددی در سراسر جهان برای راهنمایی جهت شرکت در این آزمون تأسیس شده‌اند.

شما می‌توانید در آزمون پرومتریک دبی به زبان انگلیسی یا عربی شرکت کنید. این آزمون برای آزمایش مهارت و دانش شما در زمینه‌های پزشکی، تشخیص بالینی و مراقبت از بیمار است.

آزمون Prometric برای مهاجرت کادر درمان به این کشورها الزامی است:

 • امارات متحده عربی
 • عربستان سعودی
 • قطر
 • عمان
 • کویت
 • بحرین
 • و…

چه کسانی باید در آزمون Prometric شرکت کنند؟

هرکسی که مایل است در سیستم بهداشت دبی (DHA) کار کند، باید آزمون‌ پرومتریک را بگذراند. پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان و سایر حرفه‌های بهداشتی وابسته در این دسته قرار می‌گیرند. هدف این آزمون، تأیید متخصصان مراقبت‌های بهداشتی واجد شرایط است تا قادر به ارائه خدمات با کیفیت بالا به بیماران باشند.

نکته قابل توجه در رابطه با آزمون‌های پرومتریک این است که پزشکان و پرستارانی که قصد مهاجرت به دبی یا شهرهای دیگر امارات را دارند، در 16 دسته بندی مختلف در این آزمون مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در جدول زیر می‌توانید رشته‌های مورد ارزیابی این امتحان معتبر با حداقل نمره قبولی را مشاهده کنید.

رشته‌های مورد ارزیابینمره قبولی
پزشکی عمومی، داروسازی، دندانپزشکی عمومی60%
مامایی، پرستاری، فیزیوتراپی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، پیراپزشکی، متخصص تغذیه، دندانپزشکی تخصصی50%

چگونه باید برای آزمون پرومتریک آماده شویم؟

قبولی در آزمون Prometric برای صدور مجوز کار در دبی و شهرهای دیگر امارات متحده عربی ضروری است. برای آمادگی در این آزمون می‌توانید چند کار انجام دهید؛ ابتدا باید منابع آزمون پرومتریک را بشناسید. سؤالات چند گزینه‌ای در آزمون وجود دارد و شما 3 ساعت برای انجام آن فرصت دارید.

با توجه به اینکه آشنایی با مباحث مطرح شده در آزمون بسیار مهم است، DHA لیستی از موضوعاتی را که در آزمون پوشش داده می‌شوند، در اختیار شما قرار می‌دهد. این موضوع جهت آمادگی شما برای آزمون بسیار کمک کننده است.

همچنین کتاب آزمون پرومتریک را می‌توانید پیدا کنید؛ این کتاب به راحتی به صورت آنلاین و رایگان در دسترس است. علاوه بر این، می‌توانید از منابع زیادی جهت آماده شدن برای امتحان Prometric استفاده کنید. منابع مطالعه و آزمون‌های عملی موجود هستند؛ بنابراین با استفاده از این منابع می‌توانید موضوع را بهتر یاد بگیرید و برای آزمون آماده شوید.

مدت زمان برگزاری این آزمون را برای رشته‌های مختلف در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

رشته مورد نظرتعداد سؤالاتمدت آزمون
پزشکی عمومی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
داروسازی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
دندانپزشکی عمومی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
ماما150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
پرستاری150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
علوم آزمایشگاهی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
رادیولوژی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
فیزیوتراپی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
پیراپزشکی150 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت
متخصص تغذیه160 سؤال چند گزینه‌ای3 ساعت

اگرچه شرکت در این آزمون ممکن است دلهره‌آور باشد؛ اما چند کار وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از آمادگی خود انجام دهید. قبل از امتحان، مطمئن شوید که خواب شبانه خوبی دارید. همچنین یک بررسی نهایی از مطالبی که بر اساس آن ارزیابی خواهید شد، انجام دهید.

روز امتحان را با یک صبحانه مقوی شروع کرده و سعی کنید تا زودتر به محل آزمون برسید و به خود فرصت دهید تا استراحت کنید و از نظر ذهنی برای امتحان آماده شوید. یک نفس عمیق بکشید و در طول امتحان سرحال بمانید. با آمادگی مناسب می‌توانید به راحتی امتحان پرومتریک را پشت سر بگذارید و اقامت امارات را دریافت کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که مدت اعتبار آزمون پرومتریک در صورت عدم کاریابی، به مدت یک سال است.

قبل از شرکت در آزمون به خود زمان کافی برای مطالعه اختصاص دهید. شما نمی‌توانید برای این امتحان عجله کنید یا به خودتان فشار بیاورید؛ بنابراین حتماً زود مطالعه را شروع کنید و به خودتان زمان زیادی بدهید.

به طور خلاصه جهت آمادگی آزمون پرومتریک باید به نکات زیر توجه کنید:

 • منابع درسی و مدت زمان آزمون را بشناسید.
 • در آزمون آزمایشی DHA شرکت کنید.
 • سؤالات سال‌های قبل را بررسی کنید.
 • به نمره آزمون توجه داشته باشید.
 • مدارک لازم را جهت شرکت در آزمون آماده کنید.
 • در بررسی برنامه درسی آزمون به روز باشید.

چه کسانی باید در آزمون پرومتریک شرکت کنند؟

 

مراحل ثبت نام آزمون پرومتریک امارات

برای دریافت اقامت دبی یا شهرهای دیگر امارات باید مراحل ثبت نام و انجام آزمون Prometric را به درستی به اتمام برسانید. در این بخش از مقاله به بررسی مراحل مختلف ثبت نام در این آزمون و نکات مهم در این زمینه می‌پردازیم.

ثبت نام در اداره بهداشت دبی

در این مرحله، درخواست شما به عنوان یک پزشک عمومی یا هر عضو از کادر درمان به اداره بهداشت دبی ارائه می‌شود. درخواست باید توسط مقامات در 3 روز تجدید نظر شود. سپس شما می‌توانید برای انجام معاینه پرومتریک و بررسی اطلاعات تکمیلی به سازمان مراجعه کنید.

ارائه مدارک

در این مرحله، مسئولین مدارک شما را تأیید می‌کنند و از همه چیز در مورد شما مطمئن می‌شوند. به شما توصیه می‌کنیم که در زمان ثبت نام آزمون پرومتریک، اطلاعات خود را به طور دقیق ارائه دهید.

شرکت در امتحان

در این مرحله از اداره بهداشت دبی با شما تماس گرفته می‌شود تا زمان آزمون را اطلاع دهند. حدود 2 هفته بعد از امتحان نیز می‌توانید نتیجه خود را دریافت کرده و در صورت موفقیت در هر زمانی که بخواهید می‌توانید برای کار و سرمایه گذاری در دبی و امارات به این کشور سفر کنید.

شرکت در امتحان پرومتریک

مرحله بازنگری

در این مرحله مدیریت، گزارش شما را با اداره بهداشت دبی به اشتراک می‌گذارد؛ سپس شرکت پرومتریک، نتایج آزمون را به این اداره ارسال می‌کند. پس از آن می‌توانید مجوز خود را برای کار به عنوان پزشک برای کار یا سرمایه گذاری در امارات دریافت کنید.

مدارک آزمون پرومتریک در زمان ثبت نام عبارت‌اند از:

 • مدرک لیسانس
 • ریز نمرات مدرک لیسانس
 • آخرین گواهی صلاحیت
 • مجوز فعالیت حرفه‌ای
 • گواهی حسن انجام کار از سندیکا
 • گذرنامه

مراحل ثبت نام آزمون پرومتریک امارات

 

سؤالات متداول

 1. زمان آزمون پرومتریک چقدر است؟

3 ساعت

 1. شرکت در امتحان پرومتریک به چه زبان‌هایی امکان پذیر است؟

انگلیسی و عربی

 1. حداقل نمره قبولی آزمون پرومتریک چقدر است؟

بسته به رشته شما متغیر و بین 50 تا 60 درصد است.

سؤالات آزمون پرومتریک prometric

سؤالات امتحان پرومتریک در قالب سؤالات چندگزینه‌ای طراحی می‌شوند. بیشتر سؤالات مبنی بر موضوعات بالینی هستند؛ همچنین درک مفاهیم پایه دندانپزشکی و بالینی برای پاسخ به سؤالات امتحان به مهم است.

برای آمادگی در این آزمون می‌شود که نمونه سؤالات آزمون پرومتریک امارات در سال‌های گذشته را مرور کنید؛ زیرا احتمال تکرار سؤالات مشابه در آزمون زیاد است. برخی از سؤالات آزمایشی رایگان گذشته را هم برای آمادگی بیشتر می‌توانید پیدا کنید.

کمپانی پرومتریک جهت آمادگی داوطلبان صرفاً برای هر رشته، منابع خاصی را مشخص کرده است و به دلیل امنیت بالای این کمپانی، سؤالات واقعی به هیچ عنوان لو نمی‌روند.

سوالات آزمون پرومتریک

 

انواع آزمون‌های پرومتریک Prometric

به طور کلی، آزمون‌های شفاهی و اینترنتی برای این آزمون در نظر گرفته شده‌اند تا به وسیله آن‌ها، میزان دانش متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را ارزیابی کنند. ارزیابی بسته به تخصص حرفه‌ای به دو صورت آزمون شفاهی یا آنلاین انجام می‌شود.

بنابراین باید از نوع آزمونی که در آن شرکت خواهید کرد، اطلاع داشته باشید. همچنین باید مطمئن شوید که در آزمونی که انتخاب می‌کنید، راحت هستید. بسته به گروه بندی متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، ارزیابی می‌تواند مبتنی بر کامپیوتر یا شفاهی باشد.

نحوه محاسبه نمره آزمون پرومتریک

آیا از مجموع نمره لازم برای قبولی در امتحان خود اطلاع دارید؟ آزمون‌های پرومتریک در مقیاس 0 تا 100 امتیازدهی می‌شوند. برای قبولی در این امتحان باید حداقل 50 یا 60 امتیاز کسب کنید. این الگوی امتیاز دهی برای تمام امتحانات DHA اعمال می‌شود.

توجه داشته باشید که حداکثر می‌توانید 3 بار در سال در این آزمون شرکت کنید و زمان‌های برگزاری به محل برگزاری آزمون بستگی دارد و معمولاً به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

اگر در آزمون مردود شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر در آزمون مردود شوید، باید دوباره برای شرکت مجدد در آزمون درخواست دهید؛ اما محدودیت زمانی برای شرکت مجدد در امتحانات وجود ندارد. لازم به ذکر است که در این آزمون هیچ گونه نمره منفی اعمال نخواهد شد؛ این نکته یک مزیت مهم برای داوطلبان به شمار می‌رود.

هزینه آزمون پرومتریک دبی

اگر علاقه‌مند به شرکت در آزمون پرومتریک prometric  هستید، به وب سایت Prometric مراجعه کرده و فرم درخواست خود را برای کار و زندگی در امارات پر کنید. یکی از نکات مهمی که در زمان ثبت نام باید در نظر داشته باشید، هزینه آن است.

هزینه ثبت نام در چنین آزمونی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه دقیق شرکت در این آزمون باید از سازمان مربوطه در کشور خود کسب اطلاع کنید.

هزینه آزمون پرومتریک

 

آزمون پرومتریک در کشورهای مختلف

در بخش‌های قبلی این مقاله به بررسی امتحان پرومتریک امارات متحده عربی پرداختیم. در این قسمت می‌خواهیم درباره برگزاری این آزمون در کشورهای دیگر حوزه خلیج فارس توضیح بدهیم. کشورهای عربستان سعودی، بحرین، قطر، عمان و کویت از این گروه کشورها هستند.

آزمون پرومتریک عربستان سعودی

همان طور که در بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس معمول است، عربستان سعودی نیز امتحان پرومتریک (امتحان مجوز پزشکی SMLE عربستان) را برگزار می‌کند. در این آزمون، همه متخصصان پزشکی باید در صورت تمایل به کار در کشور عربستان، در آن شرکت کنند.

آزمون‌های مختلفی برای دسته‌های مختلف کادر درمان مانند: پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، داروسازان و غیره وجود دارند. با شکاف بزرگ تقاضا و عرضه، رقابت سختی وجود در این زمینه دارد و تنها بهترین‌ها از آن عبور می‌کنند.

آزمون پرومتریک بحرین

این آزمون برای تأیید اعتبار شخصی یا حرفه‌ای داوطلب برای کار در بحرین استفاده می‌شود. الزامات و شرایط شرکت در این آزمون با توجه به حرفه داوطلب متفاوت است؛ بنابراین مطمئن شوید که اطلاعاتی که در برنامه خود ارائه می‌دهید، صحیح هستند.

سازمان تنظیم مقررات ملی سلامت بحرین (NHRA)، نظارت بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی را در این کشور برعهده دارد. NHRA کلیه حرفه‌های مراقبت‌های بهداشتی در بحرین را با توجه به اخذ مجوزهای حرفه‌ای آنها اداره می‌کند و برای پیگیری مراحل انجام این آزمون باید از طریق این سازمان اقدام کنید.

آزمون پرومتریک قطر

برای اطمینان از کارایی پزشکان و کادر درمان در قطر، آزمون پرومتریک پرستاری و پزشکی برگزار می‌شود. این آزمون برای پزشکان، داروسازان، پرستاران و تکنسین‌ها در نظر گرفته شده و به صورت الکترونیکی و شفاهی انجام می‌شود. توجه داشته باشید که گرفتن مجوز طبابت در قطر به قبولی در این آزمون وابسته است.

آزمون پرومتریک قطر

 

آزمون پرومتریک عمان

تعیین استانداردهای بالا در کشور عمان برای تحصیلات تکمیلی پزشکی و همچنین جهت بررسی صلاحیت متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که به طور مداوم با بیماران مختلف سروکار داشته و کیفیت مراقبت‌های درمانی را بهبود می‌بخشند، از طریق آزمون پرومتریک پزشکی امکان پذیر شده است.

وظیفه هیئت تخصصی پزشکی عمان (OMSB) تدوین معیارها و استانداردهای لازم جهت توسعه حرفه‌های بهداشتی است. هدف این هیئت، ارتقای عملکرد حرفه‌ای و توسعه مهارت‌هایی است که سطح علمی کشور را غنی می‌کند و دانش را به درستی در زمینه‌های مختلف تخصص‌های بهداشتی به کار می‌گیرد.

برخی از قوانین اصلی OMSB شامل موارد زیر می‌شوند:

 • راه اندازی و نظارت بر برنامه‌های تخصصی پزشکی تحصیلات تکمیلی و برنامه‌های توسعه حرفه‌ای مستمر در تخصص‌های بهداشتی و در چارچوب سیاست کلی آموزش و پرورش کشور
 • هماهنگی با سایر هیئت‌ها، سازمان‌ها، انجمن‌ها و کالج‌های حرفه‌ای سلامت در داخل و خارج از کشور
 • صدور مدارک تخصصی مانند: دیپلم، بورسیه و عضویت
 • ارزیابی و معادل سازی مدارک تخصصی

آزمون پرومتریک کویت

امتحان prometric   هر سال در کشور کویت و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت در این آزمون برای اعضای کادر درمان مانند: پزشکان، پرستاران، تکنسین‌ها و… ضروری است. به متقاضیان واجد شرایط توصیه می شود تا برای کسب اطلاعات دقیق درباره شرایط این آزمون به سایت آزمون پرومتریک مراجعه کنند.

گواهی‌های لازم برای مهاجرت کادر درمان به امارات

در کنار شرکت در آزمون پرومتریک پزشکی، دریافت مجوزهای حرفه‌ای برای کار در بخش مراقبت‌های بهداشتی و زندگی در دبی و امارات اجباری است. واجد شرایط بودن برای کار به عنوان یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی برای سطوح شغلی مختلف، متفاوت است؛ البته این شرایط برای پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران، ماماها و… اعمال می‌شود.

همه نهادهای نظارتی مراقبت‌های بهداشتی در سراسر امارات متحده عربی از جمله: DoH، DHA و MoH  از شرایط یکسانی برای صلاحیت حرفه‌ای مراقبت‌های بهداشتی پیروی می‌کنند؛ اما مجوزهای متفاوتی را برای هر حوزه تخصصی صادر می‌کنند.

با این حال، برخی از شرایط و ضوابط ممکن است در مورد بررسی و فعال سازی مجوز متفاوت باشند؛ بنابراین توصیه می‌شود تا از قبل برنامه ریزی کنید که در کدام منطقه از امارت می‌خواهید کار کنید و برای آن درخواست مجوز بدهید.

علاوه بر قبولی در آزمون پرومتریک، مهم‌ترین گواهی‌های ضروری برای مهاجرت کادر درمان به امارات عبارت‌اند از:

 • دیتا فلو
 • گود استندینگ

گواهی های لازم برای مهاجرت کادر درمان به امارات

دیتا فلو

دیتا فلو با وزارت آموزش امارات متحده عربی شریک شده است تا بالاترین استانداردهای خدمات تأیید را برای احراز هویت صلاحیت افراد متقاضی معادل گواهی‌های خود ارائه دهد. مشارکت جدید با سرعت بخشیدن به روند تأیید مدارک دانشگاهی صادر شده از خارج از امارات متحده عربی و اعتبار بخشیدن به منبع، ارزش قابل توجهی به روند معادل سازی می‌افزاید و در نتیجه تجربه متقاضی بهبود می‌یابد.

هدف از صدور این مجوز، تأیید صلاحیت پزشکان، پرستاران و کادر درمان است تا خدمات ارائه شده در مراکز درمانی امارات متحده عربی از بالاترین استانداردهای ممکن برخوردار باشد. پس اگر پزشک یا جزو کادر درمان هستید، باید این مجوز را برای اقامت در امارت دریافت کنید.

گود استندینگ

گواهی گود استندینگ تأیید می‌کند که یک پزشک دارای دانش و تخصص لازم برای کار در مراکز درمانی امارات است. ارائه این مدرک در کنار گواهی دیتا فلو و قبولی در آزمون پرومتریکprometric   جهت دریافت اقامت امارات متحده عربی ضروری است.

این گواهی باید از سازمان نظام پزشکی یا نظام پرستاری صادر شده و تأیید کند که فرد متقاضی برای کار در امارات از صلاحیت لازم برخوردار است. به همین دلیل در زمان ارائه مدارک خود به این گواهی‌ها هم توجه داشته باشید و نسبت به دریافت آن‌ها به موقع اقدام کنید.

بهترین ویزای امارات برای کادر درمان

ویزاهای مختلفی برای اقامت امارات وجود دارند که هر کدام برای گروهی از مهاجران و برای شرایط مختلفی صادر می‌شود. بهترین نوع ویزا در این کشور، ویزای طلایی یا گلدن ویزا است که مزایای انحصاری آن شامل فرد متقاضی و خانواده او می‌شود. اگر موفق به قبولی در آزمون پرومتریک امارات شدید، می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید.

ویزای طلایی امارات یکی از پرطرفدارترین ویزاهایی است که کشور امارات صادر می‌کند و یک ویزای اقامت بلند مدت است. این ویزا به استعدادهای خارجی (مهاجران) اجازه می‌دهد تا در امارات زندگی و کار یا به تحصیل بپردازند و در عین حال از مزایای انحصاری برخوردار آن شوند؛ این مزایا عبارت‌اند از:

 • ویزای ورود به مدت 6 ماه با چندین بار ورود برای ادامه صدور اقامت
 • ویزای اقامت طولانی مدت و قابل تمدید با اعتبار 5 یا 10 سال
 • امتیاز عدم نیاز به اسپانسر
 • امکان ماندن در خارج از امارات متحده عربی برای بیش از دوره معمول 6 ماهه به منظور معتبر نگه داشتن ویزای اقامت خود
 • توانایی حمایت از اعضای خانواده خود؛ از جمله همسر و فرزندان بدون در نظر گرفتن سن آنها
 • توانایی حمایت از تعداد نامحدودی از کمک‌های خانگی
 • اجازه اقامت اعضای خانواده در امارات متحده عربی تا پایان مدت مجوز؛ در صورت فوت دارنده اصلی ویزای طلایی

پزشکان و دیگر اعضای کادر درمان که شرایط دریافت گلدن ویزای امارات را داشته باشند، می‌توانند نسبت به اخذ این ویزا اقدام کنند. لازم به ذکر است که ارائه نامه تأییدیه از سوی وزارت بهداشت و پیشگیری در کشور امارات متحده عربی  برای کار در حرفه پزشکی الزامی است.

انتخاب برتر، انتخاب افدل

باعث افتخار ماست که پزشکان کشورمان در حال کسب شهرت بین‌المللی هستند. احتمالاً شما هم متوجه شده‌اید که یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت ایرانیان و آغاز کار پزشکان، خاورمیانه است. کشور امارات هم با دستاوردهای زیادی که در سال‌های اخیر داشته، بهترین انتخاب برای ایرانیان محسوب می‌شود.

آزمون prometric   یکی از الزامات مهم برای مهاجرت به امارات و دریافت اقامت شماست؛ پس باید اطلاعات دقیقی از نحوه برگزاری و منابع آزمون پرومتریک دبی داشته باشید تا بتوانید آزمون prometric   را با موفقیت پشت سر بگذارید.

کارشناسان ما در افدل گروپ با سابقه درخشانی که در زمینه مهاجرت به امارات دارند، می‌توانند جدیدترین شرایط مهاجرت کاری به دبی و امارات را در جلسات مشاوره تخصصی به شما ارائه داده و کار را برای شما راحت کنند.

همچنین اگر در زمینه‌های دیگر مهاجرتی مانند: خرید ملک در دبی، ثبت شرکت در امارات، کاریابی در امارات برآورد هزینه زندگی در امارات به مشاوره تخصصی نیاز داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

افدل مشاور ثبت شرکت

 

کلام آخر

آیا به دنبال منابع آزمون پرومتریک پرستاری یا نمونه سؤالات آزمون پرومتریک پزشکی امارات هستید؟ قبل از هر چیز بهتر است تا با شرایط ثبت نام و شرکت در این آزمون آشنا شده و بعد به سراغ آمادگی برای آن باشید. در این مقاله سعی کردیم تا مهم‌ترین نکات درباره شرایط امتحان پرومتریک را برای شما توضیح بدهیم.

در صورتی که تصمیم به مهاجرت دارید و می‌خواهید در رابطه به این آزمون بیشتر بدانید، افدل گروپ در کنار شماست تا در این راه به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کادر درمان به امارات یا روش‌های دیگر مهاجرتی به اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

سؤالات متداول

 1. نحوه برگزاری امتحان پرومتریک چگونه است؟

آنلاین یا شفاهی

 1. شرکت در آزمون پرومتریک برای مهاجرت به چه کشورهایی ضروری است؟

کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند: عربستان سعودی، قطر، بحرین، امارات، کویت و عمان

 1. مدارک لازم برای شرکت در امتحان پرومتریک کدام‌اند؟

مدرک لیسانس، ریز نمرات مدرک لیسانس، آخرین گواهی صلاحیت، مجوز فعالیت حرفه‌ای، گواهی حسن انجام کار از سندیکا و گذرنامه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *