7نکته مهم برای اجاره مغازه در دبی+هزینه اجاره مغازه دبی 2024

7نکته مهم برای اجاره مغازه در دبی+هزینه اجاره مغازه دبی 2023

شرایط و هزینه اجاره مغازه در دبی 

خرید یا اجاره مغازه در دبی؟ کدام‌ یک به‌صرفه‌تر است و گزینه مناسب‌تری برای شما محسوب می‌شود؟ هم‌زمان با شکسته شدن رکود املاک و مستغلات در امارات، هزینه خرید ملک در دبی افزایش یافت و این موضوع بر هزینه‌های اجاره مغازه در این شهر نیز تأثیر زیادی برجای گذاشت.

تحلیلگران حوزه املاک و مستغلات بر این باورند که قبل از اجاره مغازه در دبی باید بررسی‌های لازم انجام شده و شما باید با متخصصان این حوزه مشورت کنید. پس راهنمای ما را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات مهم اجاره مغازه در شهر دبی مطالعه کنید و این مقاله را از دست ندهید.

شرایط و هزینه اجاره مغازه در دبی در سال 2023

 

اجاره مغازه در دبی بهتر است یا خرید؟

با توجه به اینکه اجاره و معاملات مسکونی دبی در سال 2022 به رکورد بالایی رسید، مهاجرت بسیاری از افراد به محله‌هایی که قرار بود تا چند سال دیگر رونق پیدا کنند، افزایش یافت. از این رو تمایل به سرمایه گذاری و کار در دبی روز به روز افزایش پیدا کرد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

میانگین اجاره مغازه در دبی 27 درصد افزایش یافته است و همین موضوع باعث شده تا خیلی‌ها زودتر از آنچه که تصور می‌کردند به سودآوری در بازار ملک برسند.

سؤالی که اکنون ممکن است به ذهن خیلی‌ها برسد این است که چگونه می‌توان فهمید که اجاره مغازه بهتر است یا خرید آن؟ برای پاسخ به این سؤال مهم باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید و بر اساس آن‌ها پیش بروید.

 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

ویدیو : اجاره مغازه در دبی

 

پادکست : اجاره مغازه در دبی

 

مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر انتخاب میان خرید یا اجاره مغازه در دبی عبارت‌اند از:

 • شناخت بازار ملک
 • شرایط مالی
 • مدت زمان اقامت
 • ترجیحات سبک زندگی

شناخت بازار ملک

درک روند بازار و هزینه‌های تأثیرگذار بر بخش املاک و مستغلات بسیار مهم است؛ زیرا تقاضا برای واحدهای اجاره‌ای به دلیل سیاست‌های جدید اقامت و ویزای دبی افزایش یافته است. علاوه بر این، قیمت ملک و اجاره مغازه در دبی بر اساس موقعیت مکانی و نزدیکی به مراکز مهم شهر در نوسان است.

عواملی مانند هزینه‌های اولیه، موقعیت مکانی و مدت زمان قرارداد نقشی حیاتی در فرایند تصمیم‌گیری افراد درگیر در خرید یا اجاره مغازه ایفا می‌کنند.

زمانی که اجاره مغازه در دبی را انتخاب می‌کنید، باید موارد اضافه‌ای را برای افزایش ارزش یا استهلاک لحاظ کنید؛ زیرا احتمال افزایش اجاره‌بها نیز وجود دارد و صاحبان املاک می‌توانند در بازار روبه‌رشد، اجاره سالانه را بین 5 تا 20 درصد افزایش دهند.

شناخت بازار ملک دبی

 

شرایط مالی متقاضی

اجاره یا خرید مغازه در دبی مستلزم تعهد بلندمدت است و کاملاً به پشتوانه و شرایط مالی افراد بستگی دارد. مالکیت شما مستلزم حداقل پیش پرداخت قیمت اصلی یک ملک است.

در شرایط فعلی، با افزایش سرمایه‌گذاران بین‌المللی و با توجه به اینکه قیمت‌های اجاره در بالاترین حد خود قرار دارند، کارشناسان توصیه می‌کنند که با خرید ملک برای بازگشت سرمایه خود سرمایه‌گذاری کنند؛ البته این خرید مغازه برای کسانی توصیه می‌شود که قصد سرمایه گذاری در امارات را داشته و بودجه مناسبی دارند.

مدت زمان اقامت

یک سؤال بسیار ضروری که مستأجر باید از خود بپرسد این است که برای چه مدت زمانی می‌خواهد در امارات زندگی کند. از نظر مالی، به مستأجرینی که به مدت 2 سال یا کمتر در امارات اقامت دارند، توصیه می‌شود به جای خرید، اجاره مغازه در دبی را انتخاب کنند.

زیرا اجاره به آنها این امکان را می‌دهد تا انعطاف بیشتری برای تصمیم‌گیری در آینده را پیش روی خود داشته باشند و آزادی عمل آن‌ها از لحاظ مالی بیشتر می‌شود.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

ترجیحات سبک زندگی

موقعیت مکانی مغازه بسیار مهم است و شما باید هنگام خرید یا اجاره مغازه در دبی موارد زیادی را در نظر بگیرید. دسترسی آسان به مراکز مهم شهر و ایستگاه‌های حمل و نقل نیز باید در فرایند تصمیم‌گیری لحاظ شوند.

برای مثال، مغازه‌های نزدیک به ایستگاه‌های مترو یا در مجاورت مراکز خرید مانند مرکز خرید امارات، در مقایسه با املاک دیگر گران‌تر هستند؛ در حالی که با اجاره مغازه در این مناطق می‌توانید به درآمد بیشتر دست پیدا کنید.

مغازه‌های نزدیک به ایستگاه‌های مترو در دبی

 

خلاصه‌ای از عوامل مؤثر در انتخاب میان اجاره یا خرید مغازه در دبی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

فاکتور مورد نظر نکات مهم
شناخت بازار ملک نوسانات قیمت اجاره ملک

هزینه‌های اولیه

موقعیت مکانی

شرایط مالی متقاضی مدت زمان قرارداد

بررسی امکان بازگشت سرمایه

مدت زمان اقامت پیشنهاد اجاره برای اقامت کوتاه مدت
ترجیحات سبک زندگی دسترسی آسان به مراکز مهم شهر و ایستگاه‌های حمل و نقل

اجاره مغازه در مراکز پررونق شهر

بهترین مراکز برای اجاره مغازه در دبی

دبی یک مرکز تجاری پر رونق است که کسب و کارها را از سراسر جهان جذب می‌کند. اگر به دنبال گسترش یا راه اندازی کسب و کار در دبی هستید، مراکز زیادی برای اجاره وجود دارند. در این بخش از مقاله، نگاهی به برخی از بهترین مراکز برای اجاره مغازه در دبی را بررسی خواهیم کرد.

بهترین مراکز برای اجاره مغازه در دبی

 

دبی مال

دبی مال یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان است که بیش از 1300 مغازه در آن فعالیت می‌کنند. این مرکز تجاری در قلب مرکز شهر دبی واقع شده و مکانی عالی برای مشاغلی است که به دنبال جذب افراد محلی و گردشگران هستند.

دبی مال دارای طیف وسیعی از مغازه‌ها برای اجاره است؛ از جمله: کیوسک‌های کوچک، فروشگاه‌های متوسط و فروشگاه‌های بزرگ. به همین دلیل می‌توانید برای اجاره مغازه در دبی روی مرکز تجاری دبی مال حساب باز کنید.

به طور کلی، هزینه اجاره مغازه در دبی مال می‌تواند بسیار بالا باشد؛ به خصوص برای مشاغلی که به دنبال حضور و کسب درآمد در یک مکان عالی هستند. با این حال، بسیاری از کسب‌وکارها، با توجه به قدمت بالا و شهرت آن به عنوان یک مقصد خرید برتر، سرمایه‌گذاری را از نظر قرار گرفتن در معرض و درآمد بالقوه ارزشمند می‌دانند.

این نکته را در نظر بگیرید که قبل از تصمیم‌گیری در مورد اجاره مغازه در دبی مال، تحقیق و بودجه‌بندی کاملی انجام دهید تا مطمئن شوید که این یک گزینه اقتصادی مناسب برای تجارت شما است.

مرکز خرید امارات

رونق بازار مسکن در دبی سبب شده تا مراکز خرید هم رونق فوق العاده ای بگیرند. مرکز خرید امارات یکی دیگر از مراکز خرید محبوب دبی است که دارای بیش از 700 مغازه برای فروش یا اجاره است. این مرکز خرید در محله البرشا قرار دارد و با ماشین، تاکسی یا وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی قابل دسترس است.

این مرکز خرید طیف وسیعی از فضاهای خرده فروشی را برای اجاره ارائه می‌دهد؛ از جمله: مغازه‌های کوچک، کیوسک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ.

سیتی واک دبی

سیتی واک یک مرکز خرید با کاربری ترکیبی است که در محله جمیرا دبی واقع شده است. سیتی واک دبی دارای مجموعه‌ای از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و مراکز سرگرمی است که آن را به یک مقصد محبوب برای مردم محلی و گردشگران تبدیل می‌کند و به عنوان یکی از گزینه‌های موجود برای پیدا کردن بهترین مرکز برای اجاره مغازه در دبی محسوب می‌شود.

سیتی واک دبی

 

فستیوال سیتی مال دبی

فستیوال سیتی مال دبی یک مرکز خرید محبوب است که در ساحل نهر دبی واقع شده است. این مرکز خرید جذاب دارای بیش از 500 فروشگاه و همچنین طیف وسیعی از گزینه‌های غذاخوری و سرگرمی است.

این مرکز خرید طیف وسیعی از فضاهای مناسب برای اجاره مغازه در دبی را ارائه می‌دهد؛ از جمله کیوسک‌های کوچک، بوتیک‌ها و فروشگاه‌های متوسط و بزرگ.

ساحل JBR دبی

ساحل JBR یک گزینه ایده‌آل برای اجاره مغازه در دبی و غذاخوری در فضای باز است که در محله جمیرا بیچ رزیدنس واقع شده است. این مجموعه دارای مجموعه‌ای از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و گزینه‌های سرگرمی است که آن را به یک مقصد محبوب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران تبدیل می‌کند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

هزینه اجاره مغازه در دبی

هزینه اجاره مغازه در دبی بسته به عوامل مختلفی از جمله مکان فروشگاه، اندازه مغازه و نوع کسب و کار می‌تواند متفاوت باشد. از سال 2023، نرخ اجاره مغازه‌ها در دبی بسته به موقعیت مکانی مغازه در مرکز خرید می‌تواند از 1000 تا 5000 درهم در هر فوت مربع متغیر باشد.

فروشگاه‌هایی که در طبقه همکف یا نزدیک جاذبه‌های محبوب مانند آکواریوم دبی و باغ‌وحش زیر آب قرار دارند، نسبت به مغازه‌هایی که در طبقات بالایی یا در مناطق کمتر تردد قرار دارند، گران‌تر هستند. این موضوع به طور کلی بر هزینه زندگی در دبی نیز تأثیر می گذارد.

علاوه بر موقعیت مکانی، اندازه مغازه نیز می‌تواند بر نرخ اجاره تأثیر بگذارد. مغازه‌های بزرگ‌تر مانند فروشگاه‌های لنگر در مقایسه با کیوسک‌ها یا بوتیک‌‌های کوچک‌تر، نرخ اجاره بالاتری دارند. نوع کسب‌وکار می‌تواند در نرخ اجاره نیز نقش داشته باشد؛ زیرا برندهای لوکس معمولاً در مقایسه با برندهای رایج، نرخ‌های اجاره بالاتری دارند.

هزینه اجاره مغازه در دبی در سال 2023- افدل گروپ

 

نکات مهم در زمان اجاره مغازه در دبی

هر کسب‌وکاری که دارید، از یک لباس‌فروشی کوچک گرفته تا یک رستوران بزرگ و لاکچری، باید قبل از اجاره مغازه به نکاتی در این زمینه توجه داشته باشید تا بعد از آن تنها به کسب درآمد و سودآوری فکر کنید. در این بخش به تعدادی از مهم‌ترین نکات در رابطه با اجاره فروشگاه در دبی می‌پردازیم.

توجه داشته باشید که نکات زیر می‌توانند به مرور زمان تغییر کرده و بسته به شرایط شما فرق داشته باشند؛ پس قبل از اجاره فروشگاه در دبی لازم است تا با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

ارائه نکات مهم در زمان اجاره مغازه در دبی توسط افدل گروپ

 

اجاره تنها هزینه شما نیست

در زمان جستجو برای پیدا کردن مکان مناسب برای اجاره مغازه در دبی، اجاره‌بها تنها هزینه‌ای نیست که باید در نظر بگیرید. مطمئناً اجاره‌بها یک عدد مهم در محاسبه هزینه‌های شما است؛ اما چند مورد دیگر نیز وجود دارد که باید در بودجه خود لحاظ کرده تا از موفقیت بلندمدت کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید.

نکته اول در جستجوی شما، شناخت نوع فضایی است که بودجه شما اجازه می‌دهد تا آن را اجاره کنید؛ بنابراین قبل از اجاره به اندازه و نوع ملکی که اجاره می‌کنید، توجه داشته باشید. در درجه دوم هم باید به هزینه‌های جانبی مانند: هزینه آژانس املاک، وسایل مورد نیاز، مجوز کسب و کار و… نیز توجه کنید.

دیپازیت

مالکان ملک‌های مسکونی و تجاری در دبی معمولاً از مستأجر درخواست می‌کنند که 5% اجاره سالانه را برای املاک غیر مبله و 10% را برای املاک مبله پرداخت کنند. ودیعه در ابتدای اجاره پرداخت می‌شود و باید با تخلیه محل به طور کامل یا جزئی به مستأجر عودت داده شود.

این قانون به این دلیل تصویب شده که اگر مستأجر، خسارتی به ملک وارد کرد، هزینه آن از مبلغ دیپازیت یا به اصطلاح ودیعه کسر شود. در صورتی که هیچ خسارتی به ملک وارد نشده باشد، مبلغ دیپازیت در پایان قرارداد به طور کامل به مستأجر بازگردانده می‌شود.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

بیمه ساختمان

معمولاً صاحبخانه‌ها کنترل کمی بر نرخ‌های بیمه املاک دارند و به نوبه خود هزینه را به مستأجران واگذار می‌کنند. بسیاری از انواع کسب‌وکارهای خرده‌فروشی نیز در وهله اول ملزم به ارائه مدرکی دال بر بیمه‌نامه‌های قابل توجه برای تضمین اجاره هستند.

در حالی که هر کسب و کاری ملزم به پوشش بیمه مسئولیت و بیمه غرامت کارگر است. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که منطقه‌ای که برای اجاره مغازه در دبی انتخاب می‌کنید، می‌تواند بر بسیاری از موارد مهم در این زمینه تأثیر بگذارد.

تعمیر و نگهداری فضاهای مشترک

تعمیر و نگهداری منطقه مشترک یا CAM اصطلاحی است که نگهداری از تمام فضاهای مشترک مرتبط با فروشگاه شما را پوشش می‌دهد؛ این مناطق می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • لابی‌ها
 • سرویس‌های بهداشتی مشترک
 • پارکینگ‌ها
 • آسانسور
 • راهروها
 • محوطه
 • و…

همه فضاهای مشترک نیاز به نگهداری مداوم دارند. برای اطمینان از حفظ و نگهداری این فضاها، مالک هزینه‌ای را به مستأجر واریز می‌کند تا هزینه نگهداری را پوشش دهد. در صورت وجود چند مستأجر، هر مستأجر به نسبت سهم خود را از این هزینه پرداخت خواهد کرد.

تعمیر و نگهداری فضاهای مشترک در اجاره مغازه لحاظ گردد

 

خدمات رفاهی

امکانات رفاهی امارات در سال های اخیر بسیار پیشرفت عالی داشته و هزینه ها را برای شهروندان هم افزایش داده است. بنابراین هزینه دیگری که در نگاه اول برای محاسبه نرخ اجاره مغازه در دبی به چشم نمی‌آید، هزینه‌های آب و برق و است؛ این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نورپردازی
 • سیستم‌های گرمایشی و تهویه
 • آب
 • و…

این هزینه‌های اضافی می‌توانند از روشنایی نمایشگر اضافی برای یک بوتیک گرفته تا امکانات آشپزخانه برای یک رستوران شلوغ متفاوت باشند. بهتر است به جای تکیه بر اطلاعات عمومی در زمینه اجاره فروشگاه در دبی، نیازهای خاص خود را در نظر بگیرید.

حتی اگر مستأجر قبلی بتواند هزینه قبض آب و برق خود را به اشتراک بگذارد، ممکن است استفاده از آنها با برنامه‌ریزی شما مطابقت نداشته باشد و در نتیجه برآوردی نادرست از هزینه آب و برق شما به شما ارائه دهد.

هنگام اجاره مغازه در دبی، مشاوره حرفه‌ای دریافت کنید

اگر می‌خواهید در دبی مغازه اجاره کنید، مهم است که با یک مشاور املاک مشورت کنید. هنگام اجاره املاک تجاری در دبی باید معیارهای خاصی رعایت شوند. حتی اگر کسب و کار شما حساسیت کمی دارد، باز هم توصیه می‌شود که با یک مشاور املاک صحبت کنید؛ زیرا:

 • آنها می‌توانند هنگام انتخاب اجاره ملک تجاری در دبی به شما مشاوره درستی بدهند.
 • دانش آنها از میانگین قیمت درخواستی، روند بازار و سایر اطلاعات ارزشمند، شما را در موقعیت بهتری برای مذاکره و بستن بهترین قرارداد قرار می‌دهد.

تمام مدارک مورد نیاز را آماده کنید

قوانین معینی در مورد هدف از اجاره مغازه در دبی تصویب شده‌اند. برای مثال، مغازه شما نمی‌تواند به عنوان انبار استفاده شود؛ بنابراین باید تمام مدارک لازم را به طور دقیق و کامل ارائه بدهید. بهترین شهرهای امارات برای کار، قوانین دقیقی دارند که باید مدارک خود را طبق این قوانین ارائه دهید.

کلیه معاملات املاک و مستغلات در دبی از جمله اجاره واحدهای تجاری توسط مراکز مربوطه تنظیم می‌شوند؛ بنابراین بهتر است تا مطمئن شوید که تمام شرایط و ضوابط به درستی در قرارداد ذکر شده‌اند تا بعداً از هرگونه اختلاف جلوگیری شود.

اگر ملک مورد نظر شما برای اجاره در دبی نیاز به تغییرات دارد، مطمئن شوید که در قرارداد ذکر شده است و اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات کسب و کار شما به درستی ثبت شده باشند.

تمام مدارک مورد نیاز و قوانین معین در مورد اجاره مغازه در دبی

 

اقدامات لازم را بعد از اجاره مغازه در دبی انجام دهید

هنگامی که ملک مناسبی را برای اجاره در دبی پیدا کردید و اجاره‌نامه را امضا کردید، این اقدامات را باید انجام دهید:

 • اتصالات برق و آب را از DEWA دریافت کنید.
 • برای جلوگیری از خسارت به اموال خود، بیمه دریافت کنید.
 • دکوراسیون داخلی فروشگاه را به سلیقه خود طراحی کنید.

به یاد داشته باشید که در زمان اجاره یک فضای تجاری در دبی، نمی‌توانید بدون اجازه تغییراتی در ملک ایجاد کنید و باید از طرف مالک آن مجوز داشته باشید.

اجاره فرعی مغازه در دبی

آیا اجاره دادن ملک تجاری در دبی به صورت فرعی مجاز است؟ پاسخ بله است. شما می‌توانید فضای اداری خود را در دبی با تأیید کتبی صاحبخانه اجاره دهید. برای جلوگیری از سردرگمی و اختلاف، بهتر است قبل از نهایی کردن اجاره، بند اجاره فرعی را به قرارداد اجاره مغازه در دبی اضافه کنید.

اجاره فرعی مغازه در دبی

 

فسخ زودهنگام اجاره‌نامه در دبی

مدت استاندارد اجاره ملک تجاری در دبی یک سال است. مستأجر و موجر می‌توانند متقابلاً توافق کنند که قرارداد را در پایان یک سال خاتمه دهند. با این حال، اگر آنها تصمیم به پایان دادن به آن یا ایجاد تغییرات در آن نکنند، قرارداد به طور خودکار برای یک سال دیگر تمدید می‌شود.

اگر فسخ زودهنگام قرارداد را برای اجاره مغازه در دبی انتخاب کنید، ممکن است جریمه شوید. در این صورت موجر حق مطالبه جبران خسارات وارده در عدم تکمیل مدت قرارداد را دارد. این کار می‌تواند به شکل اجاره دو‌ماهه باشد.

در صورت وجود هر گونه اختلاف، هر دو طرف می‌توانند پرونده خود را به مرکز حل و فصل اختلافات اجاره دبی ببرند و مشکل خود را به طور قانونی حل و فصل کنند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مشاوره تخصصی اجاره مغازه در دبی با افدل گروپ

کار در دبی به یکی از مهم‌ترین دلایل افراد برای مهاجرت به امارات از سراسر جهان تبدیل شده است. اگر شما هم برای شروع کسب و کار خود به یک مغازه یا فروشگاه مناسب نیاز دارید، باید نکات مهمی را در زمینه اجاره آن در نظر بگیرید تا ضرر نکنید.

مشاوران ما در افدل گروپ با تجربه چند ساله‌ای که در این زمینه دارند و تسلط کامل بر جدیدترین شرایط اجاره و خرید مغازه در دبی، می‌توانند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشند؛ بنابراین قبل از اجاره یا خرید ملک مورد نظر خود در دبی با ما در تماس باشید.

اینستاگرام افدل گروپ نیز جدیدترین اطلاعات و اخبار را در زمینه‌های ویزای امارات، ثبت شرکت در دبی و کاریابی در امارات در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا یا ویزای طلایی امارات باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. باز هم در این زمینه می‌توانید روی مشاوره‌های تخصصی تیم افدل حساب کنید؛ پس فرصت را از دست ندهید و با کارشناسان افدل تماس بگیرید.

جمع بندی

هزینه اجاره مغازه در دبی چقدر است و شرایط آن چیست؟ آیا اجاره فروشگاه به‌صرفه‌تر است یا خرید آن؟ در این مقاله به تمامی این سؤالات پاسخ دادیم و تعدادی از بهترین مناطق دبی را برای اجاره مغازه به شما معرفی کردیم. با این راهنما می‌توانید ابهامات خود را برای اجاره فروشگاه در دبی برطرف کنید.

همچنین اگر به مشاوره تخصصی در خصوص اجاره یا خرید ملک در دبی نیاز پیدا کردید، تیم افدل در خدمت شماست تا شما را در این زمینه راهنمایی کند و گامی مؤثر در رسیدن شما به موفقیت و کسب درآمد ایده‌آلتان بردارد.

 

سؤالات متداول

 1. اجاره مغازه در دبی بهتر است یا خرید؟

برای اقامت کوتاه مدت و بودجه متوسط، اجاره مغازه بهتر است.

 1. بهترین مرکز خرید دبی برای اجاره مغازه کدام است؟

دبی مال، مرکز خرید امارات، سیتی واک، فستیوال سیتی مال و ساحل JBR

 1. دیپازیت چیست؟

همان ودیعه است که در ابتدای اجاره ملک در دبی برای خسارت‌های احتمالی به ملک دریافت می‌شود.

 1. هزینه اجاره مغازه در دبی چقدر است؟

بین 1000 تا 5000 درهم متغیر است.

 1. هزینه دیپازیت چگونه محاسبه می‌شود؟

5% اجاره سالانه برای املاک غیر مبله و 10% برای املاک مبله

 

سایر مقالات:

اجاره آپارتمان در دبی- معرفی روزانه 100 آپارتمان {عکس+ آدرس + تماس}
10نکته برای اجاره دفتر کار در دبی+قوانین اجاره در دبی در2024
شرایط اجاره رستوران در دبی+ 10مزیت راه اندازی رستوران در دبی

 

15 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *