10نکته برای اجاره دفتر کار در دبی+قوانین اجاره در دبی در2024

10نکته برای اجاره دفتر کار در دبی+قوانین اجاره در دبی در2023

جدیدترین شرایط اجاره دفتر کار در دبی 

اجاره دفتر کار در دبی برای کسب و کار شما یک تصمیم بزرگ است و باید مکانی که انتخاب می‌کنید، برای کارمندان و مشتریان شما ایده‌آل و برای شما مقرون به صرفه باشد؛ زیرا داشتن یک دفتر کار مناسب از شرایط اولیه راه اندازی کسب و کار در دبی محسوب می‌شود.

اگر قصد اجاره دفتر کار در دبی را دارید، در این مقاله با ما همراه شوید تا مهم‌ترین نکات درباره شرایط، هزینه و ویزای کار در دبی را بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا دفتر کار مورد نظر خود را اجاره کنید.

جدیدترین شرایط اجاره دفتر کار در دبی در 2023

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

پادکست : اجاره دفترکار در دبی

 

مراحل قبل از اجاره دفتر کار در دبی

برای اجاره ملک تجاری در دبی، ممکن است با چالش‌های مختلفی روبرو شوید. برای اینکه در این مسیر با کمترین چالش و مشکل مواجه شوید، لازم است تا نکات زیر را بررسی کنید و موارد مهم در زمینه اجاره دفتر کار در دبی را در نظر داشته باشید.

مراحل قبل از اجاره دفتر کار در دبی

 

با مشاوران متخصص مشورت کنید

اگر می‌خواهید دفتری در دبی اجاره کنید، صحبت با یک متخصص املاک ضروری است. مشاوران املاک تجاری، دانش و درک بهتری از روندهای موجود در بازار املاک را دارند که برای شما مفید خواهد بود؛ بنابراین اطلاع از شرایط و قوانین اجاره ملک در دبی در اولویت اول شما قرار دارد.

در زمان اجاره دفتر کار در دبی، الزامات خاصی باید رعایت شوند. هنگام تصمیم‌گیری برای اجاره ملک تجاری در دبی، مشاوران می‌توانند راهنمایی‌های مناسب را به شما ارائه دهند و بهترین معامله را برای شما انجام دهند؛ زیرا از قیمت‌ها، روند بازار و سایر موارد مهم اطلاعات بیشتری دارند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

در حالی که داشتن یک مشاور املاک در کنار شما سودمند است، مطمئن شوید که در منطقه تحقیق کرده‌اید. قبل از ملاقات با نماینده، فهرستی از سؤالاتی که می‌خواهید در مورد محل کار خود برای اجاره بپرسید، تهیه کنید.

 

ویدیو : اجاره دفترکار دردبی

 

 

مکان مورد نظر خود را برای اجاره ملک تجاری انتخاب کنید

مکانی که برای اجاره دفتر کار در دبی انتخاب می‌کنید، بسیار مهم است؛ زیرا بر مالکیت و هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. اشتراک مالکیت دفتر کار شما با شهروند اماراتی در برخی مناطق ضروری است. از طرف دیگر، مهاجرانی که در منطقه آزاد کار می‌کنند، مالکیت صد در صد خود را حفظ می‌کنند.

هنگام اجاره یک فضای تجاری در دبی، یک ‌سری الزامات و نکات باید رعایت شوند. بعد از دریافت مشاوره از کارشناسان، شما باید مکان ایده‌آلی را برای اجاره املاک تجاری در دبی بر اساس مجوز خود انتخاب کنید.

 

مدارک لازم را آماده کنید

هنگام اجاره دفتر کار در دبی، تأیید اولیه از مقامات صدور مجوز که به کسب و کار شما مربوط می‌شود، ضروری است. علاوه بر این، این مسئله بسیار مهم است که ثابت کنید ملک را شما اجاره کرده‌اید.

دبی قوانین مشخصی دارد؛ شما نمی‌توانید از محل کار خود به عنوان انبار استفاده کنید؛ به همین دلیل شما باید تمام مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید. یک سری از قوانین اجاره مغازه در دبی با دفتر کار یکی هستند و باید این نکات را برای هر دو مورد در نظر داشته باشید.

Ejari مرجع املاک در دبی است و کلیه معاملات املاک و مستغلات از جمله اجاره‌های تجاری را تنظیم می‌کند؛ بنابراین برای جلوگیری از سوءتفاهم‌های بعدی، لازم است تا تمامی شرایط و ضوابط قراردادی به وضوح در قرارداد ذکر شده باشند.

مطمئن شوید که در قرارداد مشخص شده که آیا ملک تجاری که انتخاب کرده‌اید نیاز به تغییرات دارد یا خیر. اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات شرکت شما به طور دقیق ثبت شده‌اند تا از سوءتفاهم جلوگیری شود.

مرتب‌سازی تمام اسناد به شما کمک می‌کند تا برای مرحله بعدی آماده شوید و اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط اجاره ملک تجاری در دبی هستید.

به بودجه خود توجه کنید

بودجه شما فاکتور بسیار مهمی است که باید هنگام اجاره دفتر کار در دبی در نظر بگیرید. علاوه بر اجاره سالانه، باید مجموع سپرده تضمینی و سایر هزینه‌های مرتبط را قبل از تصمیم‌گیری آگاهانه خود در نظر داشته باشید.

همچنین می‌توانید با محاسبه افزایش اجاره بها، درباره افزایش احتمالی اجاره تحقیق کنید تا در حین تمدید قرارداد، اجاره فضای اداری خود در دبی از بروز هرگونه اتفاق غیرمنتظره و ناگوار جلوگیری کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

شرایط اجاره دفتر کار در دبی

قبل از راه‌اندازی کسب و کار خود باید مشخص کنید که آیا واجد شرایط اجاره واحد تجاری در دبی هستید یا خیر. توجه داشته باشید که تنها در صورت داشتن مجوز تجاری مربوطه، واجد شرایط اجاره دفتر کار در دبی هستید.

اخذ مجوز تجاری در دبی شما را قادر می‌سازد تا بر مناطقی در دبی تمرکز کنید که امکان اجاره ملک تجاری را برای شما فراهم می‌کنند. با توجه به جایی که قصد دارید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، این مجوز ممکن است توسط ارگان خاصی صادر شود. سازمان اقتصاد دبی مسئول صدور کلیه مجوزها برای مشاغل داخلی است.

فرض کنید می‌خواهید شرکت خود را در یک منطقه آزاد تأسیس کنید؛ در این حالت، مقامات مربوط به مناطق آزاد مانند: (DMCC)، (DSO) و… مجوز را صادر می‌کنند. پیش نیازهای عمومی برای راه‌اندازی کسب و کار در منطقه آزاد در زیر آمده است.

شرایط اجاره دفتر کار در دبی در سال جدید

 

دریافت ویزای کاری بر اساس نوع کسب و کار

مشاغل مجاز به ارائه ویزای امارات بر اساس سطح مهارت و نوع کسب و کارشان تعیین می‌شوند؛ اما این مزیت به دلیل نوع محل کار و منطقه موجود محدود می‌شود. به همین دلیل دریافت ویزای کاری امارات کاملاً به نوع تجارت و حوزه فعالیت شما بستگی دارد.

لطفاً موارد زیر را در زمان دریافت ویزا قبل از اجاره دفتر کار در دبی در نظر داشته باشید:

  • این ویزاها ممکن است برای مشاغلی که دفتر مشترک دارند نیز صادر شود.
  • هر کسب و کار در دبی می‌تواند حداکثر 5 ویزا دریافت کند.
  • کسب و کاری که از فضای فیزیکی استفاده می‌کند، ممکن است بسته به منطقه اختصاص داده شده به دفاتر برای ویزا درخواست دهد.

دریافت ویزای کاری دبی بر اساس نوع کسب و کار

 

نکات مهم برای اجاره دفتر کار در دبی

در این بخش از مقاله به بررسی نکاتی در رابطه با اجاره فضایی مناسب برای کسب و کارتان خواهیم پرداخت. توجه به این نکات مهم می‌تواند در کنترل هزینه‌ها و وقت شما تأثیر بسزایی داشته باشد. توجه داشته باشید که این نکات برای اجاره رستوران در دبی هم در نظر گرفته می شوند.

بررسی کنید که آیا به فضای کار نیاز دارید یا خیر

قبل از اجاره دفتر کار در دبی، تصمیم بگیرید که آیا فضای اداری لازم است یا خیر. برخی از کسب و کارها می‌توانند کار خود را از راه انجام داده و به فضای کاری و دفتر کار نیاز ندارند؛ این موضوع بدان معناست که همه کارمندان در خانه کار می‌کنند و از طریق اینترنت با هم ارتباط دارند.

اگر کسب و کار شما می‌تواند به این شکل عمل کند، می‌توانید هزینه‌های مربوط به اجاره یک فضا برای کار خود را حذف کرده و به صرفه‌جویی در هزینه‌های خود کمک شایانی کنید.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

یک چک لیست از موارد ضروری تهیه کنید

قبل از نقل مکان به فضای کاری جدید، ایده خوبی است که لیستی از موارد ضروری برای انتقال به آنجا را تهیه کنید. با شناخت اینکه فضای شما باید چه چیزهایی داشته باشد، می‌توانید تعداد مکان‌هایی را که بررسی می‌کنید، محدود و در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

یک مکان نزدیک را انتخاب کنید

زمان رفت‌وآمد را برای خود و کارمندانتان در نظر بگیرید. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که برای همه نزدیک باشد تا کسی مجبور نباشد برای رسیدن به محل کارش مسافت زیادی را طی کند. اگر در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید هستید، ممکن است فقط نیاز باشد که موقعیت مکانی خود را در نظر بگیرید.

کاهش زمان رفت‌وآمد می‌تواند رضایت فرد را از یک شغل افزایش دهد و موقعیت مکانی نزدیک را به کیفیتی مثبت در اجاره هر فضای تجاری تبدیل کند؛ بنابراین لازم است تا این نکته را در زمان اجاره دفتر کار در دبی در نظر داشته باشید.

برای اجاره دفتر کار در دبی یک مکان نزدیک را انتخاب کنید

 

محله را بررسی کنید

زمانی را صرف شناخت بیشتر در مورد فضای اطراف کنید تا مطمئن شوید که محله‌ای است که می‌خواهید زمان خود را در آن سپری کنید. برای مثال، ممکن است محله‌ای را بخواهید که رستوران‌های محلی در آن نزدیکی باشند تا بتوانید مشتریان را به آنجا ببرید یا کارمندان بتوانند بعد از کار به آنجا بروند.

شما می توانید از میان محله های دبی، هر یک را که برای کسب و کار و بودجه شما مناسب تر است، انتخاب کنید تا بتوانید موفقیت خود را بیش از پیش تضمین کنید.

مقدار فضای مورد نیاز خود را تعیین کنید

فضای کاری شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد که برای کسب و کارتان مناسب و بدون فضای اضافی بیش از حد باشد. داشتن فضای زیاد برای اجاره دفتر کار در دبی می‌تواند به اتلاف انرژی ختم شود. به این فکر کنید که چند اتاق در فضای خود می‌خواهید یا سعی کنید متراژی را که نیاز دارید، تخمین بزنید.

وقتی انتخاب می‌کنید که چقدر فضا نیاز دارید، می‌تواند ایده خوبی باشد که فضای کمی برای رشد خود بگذارید. اگر در آینده کارمندان بیشتری استخدام کنید، به راحتی می‌توانند در فضای اداری شما جای بگیرند تا دیگر نیازی به جابه‌جایی نداشته باشید.

پس لازم است تا در زمان اجاره دفتر کار در دبی به دنبال مکانی باشید که کمی بزرگ‌تر از نیاز شما باشد؛ زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت توسعه کسب و کارتان، کمبود فضا نداشته باشید.

درباره ساختمان بیشتر بدانید

زمانی را صرف شناخت ساختمانی کنید که می‌خواهید اجاره کنید. تحقیق کنید که آیا کسب و کارهای دیگری در همان ساختمان وجود دارند یا خیر، نحوه دسترسی و قدمت ساختمان را پیدا کنید. حتی اگر کل ساختمان متعلق به کسب و کار شما باشد، باز هم می‌تواند ایده خوبی باشد که جزئیات بیشتری در مورد آن بیاموزید تا به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

برای مثال، یک ساختمان جدیدتر ممکن است سیستم گرمایش و تهویه مطبوع بهتری نسبت به یک ساختمان قدیمی‌تر داشته باشد. توجه به این نکات برای اجاره دفتر کار در دبی بسیار حائز اهمیت است.

مهم است که دفتر شما در زمانی که کار نمی‌کنید ایمن بماند. توجه کنید که چه نوع ویژگی‌های امنیتی برای محافظت از فضای دفتر کار شما وجود دارند. برای مثال، ساختمان ممکن است دارای دوربین‌های امنیتی در محل یا یک سیستم هشدار برای درب‌ها باشد.

برای اجاره دفتر کار در دبی درباره ساختمان بیشتر بدانید

 

طرحی ساختمان باید با کار شما متناسب باشد

گزینه‌های مختلفی برای طراحی و چیدمان ساختمان پیش روی شما قرار دارند. به طور مثال، برخی از فضاها ممکن است چندین دفتر کوچک داشته باشند؛ در حالی که برخی دیگر دارای طبقات مجزا هستند. به سبکی که برای کسب و کار خود می‌خواهید، فکر کنید و مکانی را انتخاب کنید که با این سبک مطابقت داشته باشد.

به پارکینگ و حمل و نقل فکر کنید

پارکینگ و حمل و نقل دو عنصر مهم برای تیم و مشتریان شما هستند که در زمان اجاره دفتر کار در دبی باید در نظر بگیرید. هر کسی که با ماشین شخصی دارد، به یک مکان برای پارک خودرو نیاز دارد. همچنین گزینه‌های حمل و نقل عمومی موجود در آن منطقه را بررسی کنید.

برای مثال اگر می‌خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، می‌توانید ببینید که از نزدیک‌ترین ایستگاه مترو یا اتوبوس چقدر فاصله دارید.

برای یک بودجه دقیق برنامه‌ریزی کنید

قبل از بازدید و اجاره دفتر کار در دبی، در مورد بودجه خود تصمیم بگیرید. ایده خوبی است که بدانید حداکثر هزینه‌ای که می‌توانید برای فضای اجاره‌ای خرج کنید، چقدر است. به این ترتیب هنگامی که در حال پیدا کردن مکانی مناسب برای اجاره هستید، ملکی را انتخاب نمی‌کنید که بالاتر از بودجه شما باشد.

برای اجاره دفتر کار در دبی بودجه دقیق تعیین کنید

 

چارچوب زمانی خود را در نظر بگیرید

در مورد مدت زمانی که قصد اجاره یک مکان را دارید، تصمیم بگیرید. به این فکر کنید که آیا قصد دارید فقط برای چند ماه آنجا باشید یا برای سال‌های آینده به چنین چیزی نیاز دارید. با برآورد مدت زمانی که می‌خواهید در محل کار مورد نظرتان بمانید، می‌توانید در این رابطه با مالک به توافق برسید.

به هزینه‌های اضافی فکر کنید

اجاره تنها هزینه‌ای نیست که در هنگام اجاره دفتر کار در دبی باید در نظر بگیرید. در مورد هزینه‌های اضافی مانند: خدمات آب و برق که شامل اجاره نمی‌شود، مطلع شوید. ایده خوبی است که این هزینه‌ها را برآورد و آنها را در بودجه خود لحاظ کنید. گاهی برای تمدید لایسنس شرکت در دبی یا کارهای دیگر هم باید هزینه بپردازید و باید این نکته را در نظر بگیرید.

از افراد مطمئن پرس‌وجو کنید

در زمان جستجو تا اجاره ملک، نظر دیگران را جویا شوید. برای مثال، تعدادی از اعضای تیم خود را همراه خود ببرید و از آنها بخواهید که نظراتشان را ارائه بدهند. همچنین می‌توانید خانواده یا دوستان خود را همراه داشته باشید و از آنها راهنمایی بخواهید. آنها ممکن است نگرانی‌هایی داشته باشند که شما به آنها فکر نکرده‌اید.

برای اجاره دفتر کار در دبی تحقیق کنید

 

با مشاور املاک کار کنید

یک کار عالی که در کل این فرایند باید انجام دهید، کار با یک مشاور املاک خوب است. یک مشاور املاک خوب در مورد نیازهای ضروری با شما صحبت می‌کند و مکان‌هایی را که ممکن است متناسب با نیازهای شما برای اجاره دفتر کار در دبی باشند، با دقت انتخاب می‌کند.

همچنین مشاوران املاک در مورد محله‌هایی که برای کار کردن مناسب و صاحبخانه‌ها قابل اعتماد هستند، بیشتر می‌دانند. در نهایت، مشاوران املاک تجربه‌ای در مورد قراردادهای لیزینگ دارند و شما می‌توانید قبل از امضای هر قراردادی، آنها را بررسی کنند.

اجاره‌نامه را به دقت مطالعه کنید

چه با یک مشاور املاک کار کنید یا خیر، مهم است که قبل از امضای قرارداد، اجاره‌نامه را به دقت مطالعه کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده‌ای در اجاره‌نامه وجود ندارد که شما از آن آگاه نبوده‌اید و هر چیزی که با آن موافقت کرده‌اید، به صورت کتبی باشد. اگر مشکلی وجود داشت، به صاحبخانه مراجعه و قبل از امضا به آنها رسیدگی کنید.

قوانین تخلیه زودرس را بدانید

در برخی شرایط، ممکن است لازم باشد تا دفتر کار خود را زودتر از موعد مقرر ترک کنید. این نکته را باید بدانید که چه جریمه‌ای برای تخلیه زودهنگام ملک وجود دارد. اگر قوانین ساختمان مورد نظر زیاد هستند، می‌توانید مکانی را با مقررات و سیاست‌های تخلیه ساده‌تر در نظر بگیرید.

در هر صورت، بهتر است جریمه‌های احتمالی را از قبل بدانید تا بتوانید هنگام تصمیم‌گیری برای تخلیه زودهنگام، آن‌ها را در نظر بگیرید. همچنین آشنایی با قوانین مالیاتی در دبی به شما کمک می کند تا با مشکلات مالیاتی در زمینه اجاره یا خرید ملک نداشته باشید.

هزینه اجاره دفتر کار در دبی

هزینه اجاره ملک تجاری در دبی به عوامل مختلفی مانند: منطقه، متراژ ساختمان و نوع دفتر کار بستگی دارد. قبل از هر چیز باید تصمیم بگیرید که دفتر کار خود را به صورت شناور راه‌اندازی می‌کنید یا دفتر ثابت را ترجیح می‌دهید.

شکل ساده و معمول دفتر کار که بیشتر ما با آن آشنایی داریم، دفتر ثابت (fixed) است و هزینه‌های آن به متراژ و منطقه‌ای که ساختمان در آن قرار گرفته، بستگی دارد. اگر می‌خواهید در هزینه اجاره دفتر کار در دبی صرفه‌جویی کنید، دفتر شناور (flexi) پیشنهاد بهتری برای شماست.

هزینه اجاره دفتر کار در دبی در سال جدید

دفتر کار شناور به یک فضای اشتراکی گفته می‌شود که تنها متعلق به یک کسب و کار نیست و برای مدت زمان محدودی در اختیار چند کسب و کار قرار می‌گیرد. استارت آپ‌ها کاندیداهای خوبی برای این نوع دفاتر هستند.

به طور کلی هزینه دفتر شناور در دبی به امکانات و موقعیت مرکز اداری آن بستگی دارد و این هزینه به صورت سالانه دریافت می‌شود. هزینه اجاره دفتر کار در دبی به صورت شناور می‌توانید بین 4 تا 16 هزار درهم باشد؛ این هزینه در مقایسه به هزینه اجاره دفتر ثابت بسیار کمتر خواهد بود.

نوع دفتر هزینه اجاره (سالانه)
ثابت از 40 هزار درهم
شناور 10 تا 30 هزار درهم

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

مشاوره اجاره دفتر کار در دبی با افدل

کاریابی در امارات مهم‌ترین دغدغه افرادی است که قصد مهاجرت به دبی و شهرهای دیگر کشور امارات را دارند. به همین خاطر بسیاری از مهاجران به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار جدید افتاده و برای شروع کار خود به دفتر کار نیاز پیدا می‌کنند.

اگر شما هم یک کارآفرین هستید و قصد راه‌اندازی کسب و کاری نوین در دبی را دارید، قبل از هر چیز باید با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت کنید. افدل گروپ با بهره‌مندی از بهترین کارشناسان حقوقی می‌تواند شما را در راستای اجاره دفتر کار در دبی راهنمایی کرده و مسیر درست را به شما نشان بدهد.

مشاوره اجاره دفتر کار در دبی با افدل گروپ

به این ترتیب شما بدون دردسر می‌توانید تنها به رشد و توسعه کسب و کارتان فکر کنید. در ضمن اینستاگرام افدل گروپ نیز جدیدترین اخبار را در زمینه‌های سرمایه گذاری در امارات، خرید ملک در دبی، آزمون پرومتریک، گواهی گود استندینگ، دیتا فلو و… در اختیار شما قرار می‌دهد؛ پس همین حالا به این صفحه سر بزنید.

سخن آخر

اجاره دفتر کار در دبی مهم‌ترین دغدغه مهاجرانی است که به قصد راه‌اندازی کسب و کار در این شهر مهاجرت می‌کنند. در زمان اجاره کردن یک ملک تجاری در شهری مانند دبی باید به نکات مختلفی از جمله: دریافت مشاوره، انتخاب بهترین منطقه، ارائه مدارک لازم، هزینه اجاره، نوع دفتر کار و… توجه کنید.

بهترین کار برای کاهش خطا در زمان اجاره دفتر کار در دبی این است که از مشاوره‌های تخصصی و حقوقی در این زیمینه استفاده کنید. افدل گروپ در خدمت شماست تا با اراده بهترین راهکارها، همراهی مطمئن در این مسیر برای شما باشد.

سؤالات متداول

  1. هزینه اجاره دفتر کار شناور در دبی چقدر است؟

بین 10 تا 30 هزار درهم

  1. دفتر کار شناور برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

برای استارت آپ‌هایی که می‌خواهند با صرف هزینه کم شروع به کار کنند.

  1. چه نوع ویزایی برای اجاره دفتر کار در دبی لازم است؟

ویزای کاری دبی

سایر مقالات:

معماری برج های دبی- معرفی و نکات جالب 10 برج در دبی
سوغاتی از دبی چی بخریم – 20 سوغاتی (خوراکی + کادویی) – قیمت
اجاره آپارتمان در دبی- معرفی روزانه 100 آپارتمان {عکس+ آدرس + تماس}

 

11 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *