26 مورد از جذاب‌ترین تفریحات امارات در 4 شهر محبوب آن!

26 مورد از جذاب‌ترین تفریحات امارات در 4 شهر محبوب آن!

تفریحات امارات


بهترین تفریحات امارات در محبوب‌ترین شهرهای آن

وقتی صحبت از تفریحات امارات متحده عربی به میان می‌آید، احتمالاً به شهر پرزرق‌وبرق و فوق‌العاده آن یعنی دبی فکر می‌کنید؛ اما فراتر از تفریحات دبی، جنبه دیگری از کشور امارات وجود دارد که مدت‌ها قبل از شکوفایی دبی نیز وجود داشته است.

پس اگر قصد سفر به دبی یا شهرهای دیگر امارات را دارید و می‌خواهید با تفریحات این کشور آشنا شوید، با ما همراه باشید تا انواع تفریحات امارات را به شما معرفی کنیم.

بهترین تفریحات امارات در محبوب‌ترین شهرهای آن
تفریحات امارات

 

پادکست : تفریحات امارات 

 

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

1. جزیره اسنوپی فجیره

جزیره اسنوپی درست مانند نامی که دارد، شبیه شخصیت کارتونی معروف اسنوپی ساخته شده است. این جزیره در نزدیکی ساحل الآقاه قرار دارد و به دلیل مناظر طبیعی و محیط گیرای خود، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری فجیره و تفریحات امارات محسوب می‌شود.

جزیره اسنوپی علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی را به خود جذب می‌کند؛ زیرا فعالیت‌های آبی بی‌شمار و محیط‌های طبیعی هیجان‌انگیزی را ارائه می‌دهد که ماجراجویی فوق‌العاده‌ای را برای شما رقم می‌زند. از این رو این جزیره زیبا جزو تفریحات تابستانه امارات محسوب می‌شود.

2. مسجد البدیه فجیره

مسجد البدیه فجیره یک مسجد تاریخی است که بین خور فکان و دیبه الفجیره قرار دارد و قدیمی‌ترین مسجد امارات بوده و قدمت ساخت آن به سال 1446 برمی‌گردد. این مسجد دارای سبک معماری منحصربه‌فردی با چهار گنبد است که آن را به یک مقصد گردشگری محبوب برای ساکنان و یکی از بهترین تفریحات امارات برای گردشگران تبدیل کرده است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

3. باغ‌ها و پارک‌های امارات

باغ‌ها و پارک‌های متنوع و زیادی در سراسر امارات ساخته شده‌اند که همه را راضی خواهد کرد. برای کسانی که علاقه زیادی به باغ‌های ساحلی دارند، کورنیش ابوظبی، پارک ممزار، پارک نهر دبی و اسکله المجاز در شارجه بسیار مناسب خواهند بود.

پارک‌های صحرایی شامل پارک صحرای جبل حفیت در العین و پارک مشرف در دبی می‌شوند. در حالی که پارک‌های آبی از جمله: پارک مورجان اسپلش در ابوظبی، باغ پروانه‌ها در دبی و شارجه و دبی گاردن گلو همگی تجربه‌ای به یاد ماندنی را از تفریحات امارات برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند.

باغ‌های زیست‌محیطی مانند سافاری دبی یکی از مواردی هستند که باید از آن دیدن کنید؛ زیرا حیوانات مختلفی در  این زیستگاه‌های طبیعی دیده می‌شوند. لازم به ذکر است که تفریحات سافاری امارات از محبوبیت خاصی در بین مسافران و گردشگران برخوردار هستند.

باغ‌ها و پارک‌های امارات
تفریحات امارات- باغ‌ها و پارک‌های امارات

 

4. سواحل امارات متحده عربی

سواحل امارات با شن‌های سفید نرم و مناطق وسیع خود مکانی برای استراحت بازدیدکنندگان را فراهم می‌کنند. سواحل این کشور در شهرهای مختلف آن پراکنده شده‌اند و از بهترین تفریحات امارات به حساب می‌آیند.

این سواحل شامل ساحل یاس، ساحل السعدیات، ساحل جمیرا رزیدنس، ساحل کایت در دبی، ساحل باشگاه بانوان دبی، ساحل پارک ممزار، ساحل آل خان در شارجه، ساحل الحمرا در رأس‌الخیمه، ساحل شنی در فجیره، ساحل چتر، ساحل الآقاه و ساحل دیبا می‌شوند.

این سواحل از تفریحات رایگان در دبی و شهرهای دیگر کشور امارات متحده به حساب می آیند که محبوبیت آن ها مانند مراکز خرید امارات بسیار مورد توجه است.

5. موزه تمدن اسلامی شارجه

این موزه، آثار هنری منحصربه‌فردی را به نمایش می‌گذارد و نمایشگاه‌های اسلامی مانند اسطرلاب را به همراه نسخه‌های خطی باستانی، سکه‌ها، کیسه‌های طلا دوزی شده که بر کعبه پوشانده شده و موزاییک‌های شگفت‌انگیز در دهلیز مرکزی که آسمان شب و دایره البروج را به نمایش می‌گذارد، ترکیب می‌کند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

6. مسجد جامع شیخ زاید ابوظبی

یکی از بزرگ‌ترین مساجد جهان امروز، مسجد جامع شیخ زاید ابوظبی است که در نوع خود یک شاهکار معماری به شمار می‌رود؛ زیرا سبک‌های مختلف معماری را با هم ترکیب می‌کند و در حال حاضر یکی از معروف‌ترین تفریحات امارات است.

این مسجد دارای 82 گنبد است و به دستور شیخ زاید بن سلطان آل نهیان فقید به عنوان نمادی از پیام صلح، بردباری و هم‌زیستی ساخته شده است. این موزه، آثار هنری منحصربه‌فردی را به نمایش می‌گذارد و نمایشگاه‌های اسلامی مانند اسطرلاب را به همراه نسخه‌های خطی باستانی، سکه‌ها، کیسه‌های طلا دوزی شده که بر کعبه پوشانده شده و موزاییک‌های شگفت‌انگیز در دهلیز مرکزی که آسمان شب و دایره البروج را به نمایش می‌گذارد، ترکیب می‌کند.

گردشگری امارات-مسجد جامع شیخ زاید ابوظبی
گردشگری امارات- مسجد جامع شیخ زاید ابوظبی

 

7. قصر الوطن ابوظبی

این جاذبه به دلیل معماری باشکوه و طراحی گیرای خود معروف شده است. این قصر بخشی از مجموعه کاخ ریاست جمهوری و یک نقطه عطف فرهنگی در کشور امارات متحده عربی است که بازدیدکنندگانی را که مایل به کشف میراث و سنت‌های ریشه‌دار هستند به جذب می‌کند.

قصر الوطن همچنین تاریخ غنی این کشور را به نمایش می‌گذارد و در حال حاضر یکی از تفریحات ارزان امارات محسوب می‌شود.

8. جزیره یاس ابوظبی

جزیره یاس به عنوان یک مقصد سرگرمی متمایز شناخته می‌شود و شامل پیست فرمول یک و همچنین یک پارک تفریحی با شخصیت‌های کارتونی معروف است؛ به همین دلیل یکی از تفریحات امارات برای کودکان است تا شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه خود را از نزدیک ببینند.

9. منارات السعدیات ابوظبی

منارات السعدیات مرکزی برای فعالیت‌های مختلف و رویدادهای اجتماعی است که بازدیدکنندگان را به شرکت در تجربیات منحصر به فرد، خلق آثار هنری نوآورانه، بازدید از نمایشگاه‌ها، تبادل ایده و لذت بردن از بحث‌های فلسفی دعوت می‌کند.

10. موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی اولین موزه در جهان عرب است و به عنوان یکی از تفریحات امارات برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان شناخته می‌شود. این موزه در قلب منطقه فرهنگی در جزیره السعدیات واقع شده و مطمئناً علاقه‌مندان به هنر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، زیرا دارای مجموعه گسترده‌ای از نمایشگاه‌های با اهمیت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی است.

از این رو موزه های امارات نقش مهمی را در نمایش فرهنگ و تمدن این کشور عربی به نمایش می گذارند و مسیری جذاب را برای سفر در تاریخ به شما ارائه می دهند.

گردشگری و تفریحات امارات- موزه لوور ابوظبی
گردشگری و تفریحات امارات- موزه لوور ابوظبی

 

11. قصر الحسن ابوظبی

قصر الحسن یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی ابوظبی است که در سال 2018 به موزه ملی تبدیل شد تا داستان یک میراث غنی را روایت کند. این کاخ به عنوان نمادی معتبر در نظر گرفته می‌شود که شاهدی بر تکامل شهر است.

این قصر یک روایت از سرزمینی است که زمانی توسط قبیله بانیاس در قرن هجدهم اشغال شده بود و هم اکنون به یکی از بهترین قطب‌های جهانی در دنیای مدرن تبدیل شده است.

12. جزیره سر بانیاس ابوظبی

این جزیره در سال 2014 به عنوان بهترین مقصد گردشگری پایدار جهانی معرفی شد. این جزیره یک ذخیره‌گاه طبیعی و زیستگاه انواع مختلف حیات وحش است که به طور منظم میزبان فعالیت‌ها و رویدادهای هیجان‌انگیز است.

جزیره سر بانیاس دارای هتل‌های عالی، ویلاهای لوکس و مکان‌های تاریخی است و این امکانات سبب شده‌اند تا به یکی از تفریحات امارات متحده عربی تبدیل شود.

13. جبل حفیت ابوظبی

این کوه مشرف به شهر العین است و به بازدیدکنندگان نوید چشم‌اندازهای دیدنی از شهر را می‌دهد؛ جایی که پارک‌ها و باغ‌های سرسبز به وفور به چشم می‌خورند. ارتفاع جبل حفیت به 1249 متری می‌رسد که آن را به بلندترین قله ابوظبی و دومین قله مرتفع در امارات پس از جبل جیس در رأس‌الخیمه تبدیل می‌کند.

شاید بتوان ادعا کرد که این کوه یکی از بهترین تفریحات کویر امارات است که چشم‌انداز متفاوتی از شهر ابوظبی را به نمایش می‌گذارد.

14. جزیره المریه ابوظبی

این جزیره با موقعیت استراتژیک خود در قلب شهر ابوظبی، دارای مناظر دیدنی از خلیج فارس است و تفریح شما را با یک پیاده‌روی کنار آب کامل می‌کند. بازدیدکنندگان جزیره المریه می‌توانند از هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های لوکس آن دیدن کنند.

مرکز خرید گالریا که صدها بوتیک لوکس را در خود جای داده است، در این جزیره قرار دارد. این جزیره رویدادها و فعالیت‌های متعددی را در تمام طول سال برگزار می‌کند و یکی از تفریحات امارات محسوب می‌شود.

تفریحات امارات- جزیره المریه
تفریحات امارات- جزیره المریه

 

15. کاخ امارات در ابوظبی

شاید یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی در شهر ابوظبی، کاخ و هتل 5 ستاره امارات پالاس با رستوران‌های درجه یک باشد. این کاخ همچنین با معماری منحصر به فرد، 1.3 کیلومتر سواحل خصوصی، اسکله خصوصی و مناظر خیره کننده خلیج فارس به عنوان یک نمونه جذاب معماری در نظر گرفته می‌شود.

16. برج العرب دبی

برج العرب یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری و تفریحات امارات است و با معماری منحصر به فرد و چشم اندازهای خیره کننده از خلیج فارس متمایز است. به دلیل فضای داخلی با روکش طلا، سوئیت‌های مجلل هتل و رستوران‌های خوب، به آن رتبه «هفت ستاره» داده شده و جزو تفریحات لاکچری امارات به حساب می‌آید.

17. جمیرا در دبی

در جمیرا، بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق آبراه‌های متعددی که جاذبه‌های آن را در بر می‌گیرند، مسیر خود را در شهر طی کنند. بازار جمیرا به دلیل فروشگاه‌های سنتی‌اش که عتیقه‌جات می‌فروشند و همچنین نمایشگاه‌های هنری، فروشگاه‌های مدرن و رستوران‌های مارک‌دار از جذابیت خاصی برخوردار است.

18. بازار طلای دبی

یکی از قدیمی‌ترین بازارهای تاریخی در دبی، بازار طلا است که همه بازدیدکنندگان باید از آن دیدن کنند. این بازار در دیره روبروی نهر دبی واقع شده و در یک قدمی سایر بازارهای دبی و ایستگاه‌های قایق «ابرا» قرار دارد؛ بنابراین بازار طلای دبی یکی از بهترین و جذاب‌ترین تفریحات امارات محسوب می‌شود.

گردشگری و تفریحات امارات- بازار طلای دبی
گردشگری و تفریحات امارات- بازار طلای دبی

 

19. محله تاریخی الفهیدی دبی

این محله که یکی از برجسته‌ترین مکان‌های تاریخی در امارات متحده عربی به حساب می‌آید، نشان‌دهنده سبک زندگی سنتی در این کشور است که چندین قرن پیش در دبی حاکم بود. این محله تاریخی موزه‌های دبی، نمایشگاه‌های هنری و رستوران‌ها را نیز در خود جای داده و در کنار نهر دبی واقع شده است.

20. نهر دبی

نهر دبی که به عنوان قلب واقعی این شهر و یکی از تفریحات امارات شناخته می‌شود، 15 کیلومتر امتداد دارد و دبی را به دو منطقه تقسیم می‌کند. در اینجا بازدیدکنندگان می‌توانند از قایق‌های سنتی برای عبور از کرانه‌های این نهر استفاده کنند و از تماشای مناظر و بناهای دبی از جمله: خانه‌های سنتی، آسمان‌خراش‌ها و مناره‌ها لذت ببرند.

21. باغ معجزه دبی

میراکل گاردن دبی بزرگ‌ترین باغ گل طبیعی در جهان و از بهترین تفریحات خانوادگی امارات است. این باغ مساحتی بالغ بر 72 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است و ساختاری جالب دارد؛ به طوری که با بیش از 50 میلیون گل تزیین شده است.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید که از باغ پروانه‌های دبی نیز دیدن کنید که بیش از 15 هزار پروانه را در خود جای داده است. این باغ در زمستان و بهار پذیرای بازدیدکنندگان است.

تفریحات امارات- باغ معجزه دبی
تفریحات امارات- باغ معجزه دبی

 

22. دهکده جهانی دبی

این جاذبه گردشگری، فرهنگ‌های مختلف جهان را به نمایش می‌گذارد و بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد تا محصولات سنتی، صنایع دستی و هنرهای کشورهای متعدد را کشف کنند. دهکده جهانی دبی دارای رستوران‌ها و مکان‌های سرگرم کننده در یک محیط جشنواره مانند است که به عنوان بهترین تفریحات امارات نیز به شمار می‌آید.

این دهکده به عنوان یکی از جذاب ترین و مدرن ترین تفریحات دبی، در حال حاضر به یکی از جاذبه های گردشگری مهم و مورد توجه کشور امارات متحده تبدیل شده است.

23. موزه‌های دبی

شهر دبی مرکز موزه‌های متعدد و متنوع است. برای مثال، موزه اتحاد در منطقه‌ای قرار دارد که شاهد برافراشته شدن اولین پرچم امارات و امضای تاریخی قانون اساسی امارات بود. موزه‌های شهر دبی به عنوان یکی از برترین تفریحات امارات، شیوه زندگی سنتی قبل از کشف نفت و زرق و برق روزهای مدرن را به نمایش می‌گذارند.

24. اسکله المجز شارجه

این جاذبه در قلب امارت یعنی شهر شارجه قرار دارد و دارای منظره‌ای بی‌نظیر مشرف به دریاچه خالد، مناظر سبز وسیع و باغ‌های به هم پیوسته است. این اسکله دارای رستوران‌ها، کافه‌ها و آسمان‌خراش‌های مختلفی است که با معماری اسلامی و سنتی ترکیب می‌شوند تا محیطی مسحورکننده را به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

25. رودخانه القصبه شارجه

تعدادی رستوران، کافه و مراکز تجاری در امتداد رودخانه قصبه در شهر شارجه واقع شده‌اند؛ همچنین تئاتر قصبه میزبان رویدادهای فرهنگی مختلف در طول سال است. این منطقه به ویژه در فصل جشنواره‌ها پر جنب و جوش می‌شود؛ این رودخانه با مناظر جذاب و امکانات متنوع به یکی از تفریحات امارات تبدیل شده است.

26. خور فکان شارجه

خط ساحلی هلالی شکل خور فکان 3 کیلومتر امتداد دارد و مشرف به خلیج باشکوهی است که درختان خرما در آن قرار دارند. این شهر دارای رستوران‌ها و کافه‌ها و میزبان بسیاری از فعالیت‌های تفریحی و توریستی مانند ورزش‌های آبی و قایقرانی است؛ بنابراین یکی از تفریحات ساحلی امارات نیز محسوب می‌شود.

گردشگری در امارات- خور فکان شارجه
گردشگری در امارات- خور فکان شارجه

 

در جدول زیر می‌توانید تفریحات معرفی شده در این مقاله را به تفکیک شهرها مشاهده کنید.

تفریحات دبی تفریحات ابوظبی تفریحات شارجه تفریحات فجیره
برج العرب مسجد جامع شیخ زاید اسکله المجز جزیره اسنوپی
جمیرا قصر الوطن رودخانه القصبه مسجد البدیه
بازار طلا جزیره یاس خور فکان
محله تاریخی الفهیدی منارات السعدیات
نهر دبی موزه لوور
باغ معجزه قصر الحسن
دهکده جهانی جزیره سر بانیاس
موزه‌های دبی جبل حفیت
جزیره المریه
  کاخ امارات

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

با افدل گروپ، بی دغدغه مهاجرت کنید!

شاید تفریحات لوکس در دبی و امارات را بشناسید؛ اما به غیر از تفریحات امارات، دلایل زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند. فرصت‌های شغلی مناسب، اقتصاد پایدار و استاندارد بالای زندگی از دلایل مهم مهاجرت به دبی و امارات هستند و هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را به این کشور می‌کشانند.

البته این نکته را در نظر بگیرید که مهاجرت امری حساس و مهم است و باید با برنامه‌ریزی و اطلاعات دقیق انجام شود؛ پس دریافت مشاوره تخصصی را فراموش نکنید! افدل گروپ یک تیم حرفه‌ای از کارشناسان حقوقی را در اختیار دارد که راه مهاجرت شما را هموار می‌کنند.

تیم افدل با ارائه جدیدترین قوانین، شرایط و اخبار مهاجرت به کشور امارات، شما را در جریان همه امور قرار می‌دهند و بهترین راهکار را به شما معرفی خواهند کرد. ثبت شرکت در دبی، خرید ملک در دبی یا اخذ ویزای طلایی امارات را به افدل گروپ بسپارید و بی دغدغه مهاجرت کنید.

 

در آخر

امارات چه تفریحاتی را برای گروه سنی مختلف ارائه می‌دهد؟ آیا این تفریحات رایگان هستند؟ تفریحات امارات متنوع بوده و بهتر است بدانید که همه آن‌ها رایگان نیستند! در این مقاله چند مورد از جاذبه‌های گردشگری امارات را به شما معرفی کردیم. اگر اطلاعات تکمیلی درباره این تفریحات نیاز دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

سؤالات متداول

  1. بهترین تفریحات امارات در کدام شهرها هستند؟

دبی، ابوظبی، فجیره و شارجه

  1. باغ معجزه امارات در کدام شهر قرار دارد؟

شهر دبی

  1. آیا موزه لوور ابوظبی شبیه موزه لوور پاریس است؟

بله این موزه را با الهام از موزه لوور فرانسه ساخته‌اند.

 

سایر مقالات:

بهترین شهرهای امارات برای کار + 10 شغل مورد نیاز در امارات
فصل مناسب سفر به امارات+ 10تفریح جذاب در اولین سفر به امارات
جدیدترین لیست نمایشگاه های امارات 2024 + زمان برگزاری

 

23 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *