پاسپورت دومینیکا- شرایط وقیمت 2024 + تضمین {مشاوره رایگان}

سفر دون ویزا به 145 کشور با پاسپورت دومینیکا

مزایا و شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

احتمالاً می‌دانید که با گرفتن پاسپورت دومینیکا، شانس شما برای اخذ ویزای امارات بیشتر می‌شود؛ اما آیا با مزایا و روش‌های دریافت آن آشنایی دارید؟ کسانی که موفق به اخذ این پاسپورت می‌شوند، نیازی به ارائه درخواست برای گرفتن ویزای دبی و شهرهای دیگر امارات را ندارند؛ چه چیزی بهتر از این!

البته باید توجه داشته باشید که دریافت این نوع پاسپورت شرایط خاصی دارد و باید در زمان سفر به دبی، این مسئله را در نظر بگیرید. در صورتی که می‌خواهید با مزایا، روش‌های اخذ، شرایط و هزینه پاسپورت دومینیکا آشنا شوید، ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

مزایا و شراط اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

ویدیو : اخذ پاسپورت دومینیکا

 

 

پادکست : اخذ پاسپورت دومینیکا

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

اعتبار این پاسپورت برای دریافت اجازه ورود به کشورها نسبت به بسیاری از پاسپورت‌های جهانی دیگر بیشتر است و مزایای متعددی را به دارندگان آن ارائه می‌دهد. ورود بدون دریافت ویزا به برخی از کشورها با این پاسپورت امکان‌پذیر است و اخذ ویزای بعضی کشورها هم با این پاسپورت انجام می‌شود.

به طور کلی دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند به 145 مقصد در جهان سفر کنند؛ چه بدون ویزا، از طریق ویزا در بدو ورود یا از طریق eTA . در نتیجه اعتبار این پاسپورت در رتبه 32 جهان قرار دارد.

جدا از کشورهای بدون روادید دومینیکا و کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا، 86 مقصد دیگر وجود دارند که دارندگان این پاسپورت برای ورود به آنها به ویزای فیزیکی یا الکترونیکی نیاز دارند؛ بنابراین با این پاسپورت معتبر و عالی، مهاجرت به کانادا و کشورهای دیگر هم ساده تر خواهد شد.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

افرادی که موفق به دریافت شهروندی دومینیکا می‌شوند، علاوه بر اینکه یک پاسپورت جهانی معتبر دارند، از مزایای متعددی نیز برخوردار خواهند شد. بر خلاف بسیاری از کشورها، دومینیکا مالیات بر ارث یا درآمد ندارد که این مزیت به متقاضیان اجازه می‌دهد تا درآمد خود را در یک طرح اقتصادی پایدار و امن سرمایه‌گذاری کنند.

کسانی که از طریق CBI به شهروندی کشور دومینیکا دست پیدا می‌کنند، با اینکه مجبور به زندگی در آنجا نیستند، می‌توانند از مزایای پاسپورت دومینیکا بهره‌مند شوند. در نهایت باید بدانید که دومینیکا شرایط اقامت یا تابعیت دوگانه را ندارد. اگر این پاسپورت را دارید، نیازی به ویزای توریستی کانادا یا آمریکا هم نخواهید داشت.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

بدون نیاز به مصاحبه حضوری

آیا می‌دانستید که امکان دریافت پاسپورت کشور دومینیکا بدون نیاز به سفر به این کشور امکان‌پذیر است؟ این نکته یکی از مزیت‌های مهم دریافت پاسپورت دومینیکا است؛ به همین دلیل بسیاری از ایرانیان نیز نسبت به اخذ این پاسپورت ترغیب شده‌اند.

بدون محدودیت سنی

شما در هر سن و سالی که باشید، می‌توانید نسبت به دریافت این پاسپورت معتبر اقدام کنید. اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا برای فرزندان مجردی که کمتر از 30 سال دارند نیز ممکن شده است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

بدون نیاز به مدرک زبان

اخذ شهروندی یک کشور قدرتمند با پاسپورت معتبر بدون اینکه به مدرک زبان نیاز داشته باشد، یکی از مهم‌ترین مزایا و دلایلی است که منجر به محبوبیت پاسپورت دومینیکا شده است؛ زیرا از دست یکی از مراحل دردسرساز اخذ پاسپورت راحت می‌شوید!

سفر بدون ویزا به 145 کشور دنیا

شاید تعجب کنید اگر بدانید که با پاسپورت کشور دومینیکا می‌توانید به حدود 145 کشور جهان و بدون نیاز به ویزا سفر کنید. این مزیت برای بسیاری از افراد و بخصوص گردشگران مهم است و یک مزیت ویژه محسوب می‌شود.

سفر دون ویزا به 145 کشور

معاف از مالیات

وقتی موفق به دریافت این نوع پاسپورت می‌شوید، مشمول پرداخت مالیات نخواهید شد. این موضوع برای مهاجران از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بخصوص برای کسانی که هدفشان از مهاجرت، سرمایه‌گذاری، کار و زندگی است.

شهروندی دومینیکا این است که به مدت 25 سال از پرداخت هر گونه مالیات معاف خواهید شد.

امکان اخذ شهروندی برای خانواده

اگر در حال حاضر پاسپورت این کشور را دارید یا می‌خواهید نسبت به دریافت آن اقدام کنید، بهتر است بدانید که امکان اخذ شهروندی دومینیکا برای خانواده شما نیز وجود دارد. علاوه بر همسر و فرزندان، می‌توانید شهروندی این کشور را برای پدر و مادر خود نیز دریافت کنید.

به طور کلی افراد دارای این نوع پاسپورت می‌توانند نسبت به دریافت پاسپورت دومینیکا برای موارد زیر اقدام کنند:

 • همسر و فرزندان زیر 30 سال
 • کودکان معلول
 • پدر و مادر
 • برادر و خواهر مجرد و کمتر از 25 سال

اخذ شهروندی خانواده با پاسپورت دومینیکا

دریافت تابعیت مادام‌العمر

هیچ کس نمی‌تواند در مقابل مزیت دریافت شهروندی و تابعیت دومینیکا به صورت مادام‌العمر مقاومت کند! بخصوص اگر بداند که این تابعیت را می‌تواند به نسل‌های بعدی خود نیز انتقال بدهد. با دریافت شهروندی این کشور، آینده فرزندان و نسل‌های آینده شما هم تأمین خواهد شد و تا چند نسل بعد از شما هم می‌توانند از مزایای این تابعیت استفاده کنند.

اخذ پاسپورت در چند ماه

مدت زمانی که برای دریافت پاسپورت برخی از کشورها صرف می‌شود، زیاد است و گاهی تا چند سال باید دوندگی کنید تا بتوانید پاسپورت خود را بگیرید؛ اما داستان کشور دومینیکا کاملاً متفاوت است و این مدت زمان بین 4 تا 6 ماه طول می‌کشد.

دریافت ویزای آمریکا و کانادا

هدف بسیاری از افراد برای مهاجرت، کشورهای آمریکا و کانادا است. با توجه به اینکه با گرفتن پاسپورت دومینیکا امکان دریافت ویزای این کشورها وجود دارد، بسیاری از مهاجران برای اخذ انواع ویزای  کانادا و حتی آمریکا از این روش استفاده کرده و سریع‌تر به نتیجه می‌رسند.

اجازه اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا

زمانی که موفق به دریافت این پاسپورت می‌شوید، می‌توانید درخواست اقامت خود را به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن بدهید؛ بنابراین علاوه بر کشورهای آمریکا و کانادا می‌توانید از بین کشورهای اروپایی نیز گزینه مورد نظر خود را برای مهاجرت و اخذ اقامت پرتغال و کشورهای دیگر اروپایی انتخاب کنید.

اجازه اقامت در کشور های اتحادیه اروپا

اجازه اقامت در انگلستان با شرایط ویژه

با پاسپورت کشور دومینیکا می‌توانید اجازه اقامت در انگلستان به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را خواهید داشت؛ با این تفاوت که با هر بار ورود به این کشور می‌توانید تا 6 ماه آنجا اقامت داشته باشید. این شرایط نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار ویژه و عالی است.

راحتی در گرفتن ویزای استرالیا

یکی دیگر از کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می‌توانید ویزای آن را به راحتی دریافت کنید، استرالیا است. از مزایای اضافی که این روش برای دریافت ویزای استرالیا دارد، می‌توان به شیوه دریافت ویزا اشاره کرد. امکان دریافت این ویزا به صورت آنلاین برای افراد متقاضی فراهم شده است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

قوانین جدید در رابطه با اخذ پاسپورت دومینیکا

هر کشوری برای اعطای امتیازات و برخی حقوق به اتباع خارجی قوانین و مقررات خاصی را تدوین می‌کند که این قوانین و خط‌مشی‌ها در طول زمان و به دلایل متفاوتی تغییر می‌کنند. قوانین اخذ این پاسپورت نیز از جمله قوانینی است که با رعایت آن می‌توانید به خواسته خود دست یابید.

برخی از مواد و شرایط این قوانین تغییر کرده است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین‌ها اشاره خواهیم کرد. یکی از تغییرات مشهود در قوانین اخذ پاسپورت دومینیکا مربوط به وضعیت افراد وابسته به شخص متقاضی اصلی پاسپورت است.

درصورتی‌که متقاضی اصلی این پاسپورت پدر و مادرش حداقل 65 سال سن داشته باشند، آن‌ها را نیز به پرونده اخذ پاسپورت خود اضافه نماید. این شرایط در مورد خواهر و برادر شخص متقاضی صدق نمی‌کند؛ یعنی طبق قانون جدید برادر یا خواهر شخص متقاضی اصلی واجد شرایط اخذ شهروندی دومینیکا نیستند.

این قانون در حالی جدید است که قبلاً حداقل سن برای پدر و مادر متقاضی اصلی 55 سال در نظر گرفته شده بود. افرادی که به سبب وجود متقاضی اصلی پاسپورت می‌توانند شهروندی دومینیکا را کسب کنند شامل پدربزرگ، مادربزرگ و همسر وی نیز می‌شود.

وضعیت فرزندان متقاضی اصلی پاسپورت در چند فرض مشخص شده است که به‌قرار زیر است:

 • اگر فرزند متقاضی اصلی پاسپورت مشکلات جسمی و معلولیتی داشته باشد و سن او 18 سال یا بیشتر باشد، باید به طور کامل مورد حمایت و سرپرستی والدین خود باشد تا بتواند شهروندی دومینیکا را کسب کند.
 • اگر فرزند متقاضی 18 سال یا بیشتر داشته باشد، باید گواهی اشتغال به تحصیل یکی از موسسه معتبر را دارا باشد.
 • اگر فرزند متقاضی اصلی دختر باشد و همچنین مجرد و کمتر از 25 سال باشد، باید با والدین خود زندگی کند و تحت حمایت متقاضی اصلی یا همسر وی باشد تا بتواند به عنوان فرد وابسته به متقاضی اصلی اضافه شود.

ذکر نکته دیگری دررابطه‌با تغییر قوانین اخذ پاسپورت دومینیکا خالی از لطف نیست؛ زیرا برآورد هزینه‌ها توسط متقاضیان یک امر ضروری است.

هزینه دریافت این پاسپورت هر ساله تحت شرایط گوناگون دچار نوسان و تغییر می‌شود. به‌عنوان‌مثال، هزینه بررسی چک امنیتی برای متقاضی اصلی در چند سال گذشته 7500 دلار بود؛ اما الان 25 هزار دلار ات.

معایب اخذ پاسپورت دومینیکا

شاید از خودتان بپرسید مگر زندگی در دومینیکا هم معایب و سختی دارد؟ زندگی در هر کشوری به‌مثابه هر امر دیگری چالش‌ها و دشواری‌هایی دارد که زندگی در دومینیکا از این قاعده مستثنی نیست.

البته معایب اخذ این پاسپورت با مزایای فراوانی که دارد، نمی‌تواند رقابت کند و اگر شرایط اخذ این پاسپورت را دارید، معایب جزئی آن نمی‌تواند مانع شما شود. حال به برخی از معایب پاسپورت دومینیکا می‌پردازیم:

 • هزینه‌های زیاد برای اخذ پاسپورت
 • پرداخت مالیات‌بردرآمد
 • عدم امکان سفر به کشور آمریکا با این پاسپورت و بدون ویزا
 • پرداخت هزینه بررسی پرونده توسط متقاضی ایرانی

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

تابعیت دومینیکا برای کسانی که می‌خواهند در برنامه‌های اقتصادی کشور سرمایه‌گذاری کنند، در دسترس است. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مالی در این کشور از طریق برنامه CBI آن، با حداقل 100000 دلار کمک نقدی، ملیت دومینیکا را دریافت کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید یک سرمایه‌گذاری 200000 دلاری در املاک و مستغلات انجام دهید؛ البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند و شرایط سرمایه‌گذاری مطابق با جدیدترین قوانین این کشور متغیر است.

متقاضیان پاسپورت دومینیکا می‌توانند از طریق مشورت با مشاوران متخصص که به عنوان نماینده بازاریابی آنها عمل می‌کنند، اولین گام را برای درخواست بردارند.

این نکته را در نظر بگیرید که همه متقاضیان شهروندی CBI باید قبل از شروع فرایند، درخواست استفاده از خدمات نماینده بازاریابی را بدهند.

متقاضیان این پاسپورت پس از آن تحت یک فرایند درخواست قرار می‌گیرند که شامل ارائه اسناد و اطلاعات متعدد مربوط به پیشینه مالی، هویت و مشخصات امنیتی آن‌ها است. در ارسال اطلاعات مورد نیاز باید دقت لازم را داشته و به تمامی شرایط لازم توجه کنید.

دومینیکا منحصراً متقاضیانی را می‌پذیرد که موارد زیر را ارائه بدهند:

 • متقاضیانی که بتوانند از نظر مالی تمام هزینه‌های مربوط به درخواست CBI را بپردازند.
 • کسانی که سوء پیشینه نداشته باشند.
 • متقاضیان باید مدارک کامل و درست را ارائه بدهند.

درخواست‌های CBI دومینیکا به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مشخص شود که آیا متقاضی تمامی شرایط لازم را برای اخذ پاسپورت دومینیکا دارد یا خیر.

متقاضیانی که شرایط واجد شرایط ذکر شده را داشته باشند، می‌توانند شهروندی دومینیکا را تا زمانی که کل مبلغ سرمایه‌گذاری متقاضی بررسی شود، دریافت کنند.

اکنون این سؤال پیش می‌آید که چگونه برای گذرنامه دومینیکا اقدام کنیم؟ دو گزینه سرمایه‌گذاری برای درخواست شهروندی در دومینیکا وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • صندوق اقتصادی: این صندوق یک صندوق مجاز دولتی است و متقاضی می‌تواند مستقیماً مشارکت داشته باشد. این صندوق از ابتکارات اجتماعی – اقتصادی در این کشور جزیره‌ای حمایت می‌کند.

سرمایه‌گذاری با گزینه سرمایه‌گذاری EDF از 100000 دلار شروع می‌شود. به همراه این مبلغ برای همسر متقاضی اصلی مبلغ 50000 دلار اضافه می‌شود. برای خواهر و برادر متقاضی اصلی یا فرزند بین 18 تا 25 سال نیز مبلغ 50000 دلارافزوده می‌شود.

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: در این روش، متقاضیان ملزم به خرید ملک مورد تأیید دولت هستند. حداقل سرمایه‌گذاری در این گزینه 200000 دلار است.
 • سرمایه گذاری تحت برنامه (CIU): در این روش باید یک نماینده مجاز جهت رسیدگی به امور مالی و سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کرده و درخواست خود را ارسال کنید. مدارک شما مورد بررسی قرار گرفته و بعد از 3 ماه نتیجه به شما ابلاغ خواهد شد.

در میان روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا، روش سرمایه‌گذاری تحت برنامه به عنوان ارزان‌ترین راه شناخته می‌شود و هزینه دریافت شهروندی با این روش تقریباً 100 هزار دلار است.

گرفتن پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

سؤالات متداول

 1. آیا اخذ پاسپورت دومینیکا شامل مالیات می‌شود؟

خیر به مدت 25 سال از پرداخت مالیات معاف خواهید بود.

 1. صدور پاسپورت دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟

حدود 4 تا 6 ماه

 1. با گذرنامه دومینیکا به چند کشور می‌توان سفر کرد؟

تقریباً 145 کشور

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

شرایط خرید پاسپورت دومینیکا

باوجوداینکه دریافت این نوع پاسپورت محدودیت سنی ندارد؛ اما داشتن سن قانونی (حداقل 18 سال) برای متقاضی اصلی ضروری است. همچنین متقاضی اصلی که درخواست اخذ گذرنامه دومینیکا را دارد، نباید هیچ گونه سوء سابقه یا بیماری خاصی داشته باشد.

یکی از شرایط پاسپورت دومینیکا این است که باید ثابت کنید که حداقل سرمایه لازم را برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارید؛ برای اثبات این ادعا لازم است تا مدارک لازم را در این زمینه ارائه بدهید. این مدارک به طور دقیق توسط CIU بررسی شده و بعد از تأیید صلاحیت آن‌ها، پاسپورت صادر می‌شود. در این صورت زندگی در کانادا و آمریکا دیگر رویا نیست!

به طور خلاصه شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا برای متقاضی اصلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • وضعیت مطلوب جسمانی
 • نداشتن سوء سابقه کیفری
 • داشتن حداقل سرمایه 100 تا 250 هزار دلار
 • ارائه مدارک لازم جهت اثبات موارد بالا

شرایط خرید پاسپورت دومینیکا

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

یکی از مراحل مهم در زمانی که برای دریافت پاسپورت خود درخواست می‌دهید، آماده کردن مدارک لازم است. مدارک مورد نیاز جهت دریافت گذرنامه دومینیکا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • شناسنامه و پاسپورت
 • عکس
 • فرم درخواست
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی سلامت
 • گواهی ازدواج (برای متأهلین)
 • انگشت ‌نگاری
 • گواهی سوء پیشینه
 • پرینت گردش حساب
 • مدارک مالی
 • رزومه
 • و…

در این لیست به بررسی مدارک کلی برای درخواست پاسپورت دومینیکا پرداخته‌ایم. این نکته را در نظر داشته باشید که مدارک لازم به شرایط افراد بستگی دارد و ممکن است که شرایط شما موارد بیشتری را نیاز داشته باشد.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا

هزینه یکی دیگر از شرایط مهم و مورد توجه متقاضیان برای ارائه درخواست جهت دریافت پاسپورت است. برخلاف تصور بسیاری از افراد، هزینه دریافت این نوع پاسپورت نسبت به برخی کشورهای دیگر و با توجه به مزایایی که دارد، زیاد نیست.

البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که هزینه پاسپورت دومینیکا به نوع سرمایه‌گذاری و روش دریافت آن هم بستگی دارد. به همین دلیل ما در این بخش به بررسی هزینه‌ها در دو روش پرطرفدار اخذ این نوع پاسپورت می‌پردازیم.

قیمت پاسپورت دومینیکا

هزینه گرفتن پاسپورت دومینیکا با سرمایه گذاری در بخش املاک

به ازای اضافه شدن هر یک نفر به تعداد متقاضیان این پاسپورت، باید هزینه‌ای حدود 25000 دلار تحت عنوان کمک مالی پرداخت شود. البته در صورتی که این افراد، همسر یا خواهر و برادر زیر 18 سال شما باشند، برای هر یک از آن‌ها باید 50000 دلار دیگر را به همراه کارمزد 400 دلاری برای بررسی پرونده متقبل شوید.

هزینه گرفتن پاسپورت دومینیکا با روش اهدای کمک مالی

هزینه دریافت پاسپورت با این روش کمتر از روش قبلی است و تقریباً می‌توان گفت که نصف هزینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش املاک را شامل می‌شود؛ بنابراین در صورتی که شرایط لازم را برای دریافت پاسپورت به روش اهدای کمک مالی داشته باشید، هزینه‌های شما به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کنند.

مزایای ثبت شرکت در دومینیکا

تا اینجای مقاله درباره نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری صحبت کردیم؛ اما آیا می‌دانی که ثبت شرکت نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که از طریق آن می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید؟ البته این روش هم شرایط خاص خودش را دارد.

دومینیکا یک مقصد مهاجرتی ایده‌آل برای مشاغل بین‌المللی است که به عنوان بهشت مالیاتی شناخته می‌شود. شرکت‌هایی که در دومینیکا به ثبت می‌رسند و تجارت بین‌المللی دارند، لازم نیست تا مالیات بر سود خارجی شرکت را پرداخت کنند. دولت مشوق‌های صادراتی و مالیاتی زیادی را برای حمایت از مشاغل مختلف ارائه می‌دهد.

تاجران دومینیکا به تعداد زیادی بازار کارائیب دسترسی دارند و دسترسی آن‌ها بدون مالیات است. هیچ محدودیتی برای بازگرداندن سود و سرمایه وارداتی وجود ندارد و این مزیت‌ها سبب شده تا افراد زیادی به ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار در این کشور راغب شوند. این نکته را می توان از تفاوت های ثبت شرکت در کانادا و دومینیکا دانست.

مزایای ثبت شرکت در دومینیکا

مالیات مطلوب برای ساکنان دومینیکا و کسب و کارها

اگر حداقل 6 ماه در دومینیکا اقامت داشته باشید، می‌توانید از تمام مزایای سیستم مالیاتی این کشور بهره‌مند شوید. هیچ مالیاتی بر درآمد خارجی، املاک، ارث، ثروت و عایدی سرمایه برای شهروندان وجود ندارد. دولت دومینیکا، توافقنامه مالیات مضاعف خود را با تعداد زیادی از کشورهای جهان به امضا رسانده است.

افراد غیر بومی دومینیکا تنها مالیات بر درآمد کسب شده در داخل کشور را می‌پردازند و به طور کلی این مزایا برای افرادی که قصد اخذ پاسپورت دومینیکا را دارند، بسیار حائز اهمیت است.

مالیات مطلوب برای ساکنان دومینیکا و کسب و کارها

ثبات اقتصادی و سیاسی

دومینیکا یکی از باثبات‌ترین جزایر کارائیب است. این کشور از نظر اقتصادی و سیاسی، فضایی آرام دارد که برای فعالیت‌های تجاری ایده‌آل است. واحد پول محلی، دلار کارائیب شرقی است که با دلار آمریکا ارتباط دارد. این جزیره کوچک، پتانسیل تبدیل شدن به خانه دوم شما را دارد.

دریافت پاسپورت در زمان کم

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای دریافت پاسپورت‌های دومینیکا این است که شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن گذرنامه خود را دریافت کنید. درخواست شهروندی ظرف 4 تا 6 ماه بررسی می‌شود.

مراحل اخذ شهروندی دومینیکا

دریافت پاسپورت دومینیکا و شهروندی این کشور دارای مراحلی است که توجه به ترتیب آن‌ها اهمیت زیادی دارد. مراحلی که متقاضی اصلی باید برای دریافت شهروندی انجام بدهد، در ادامه بررسی شده‌اند.

مراحل اخذ شهروندی دومینیکا

مرحله 1: یک نماینده مجاز را انتخاب کنید

روند دریافت پاسپورت دوم پیچیده است و درخواست اخذ شهروندی کشور دیگر تنها توسط نمایندگان مجاز CBIU انجام می‌شود. با یک نماینده مجاز برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب، صرف نظر از اینکه قصد دارید پول خود را چگونه سرمایه‌گذاری کنید یا چه تعداد از افراد وابسته را می‌خواهید در درخواست شهروندی خود بگنجانید، تماس بگیرید.

امکان درخواست مستقیم برای شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه‌گذاری (CBIU) وجود ندارد. این نماینده شما را از ابتدا تا انتهای فرایند راهنمایی می‌کند. یک سپرده اولیه کوچک را پرداخت کرده و یک قرارداد با آژانس امضا کنید.

قبل از اینکه سرمایه‌گذار جدید یک فرد یا شرکت معتبر را بپذیرد، نماینده یک بررسی در مورد مشتری انجام می‌دهد و قبل از ادامه روند، مدارکی را درخواست می‌کند. نماینده مجاز یک قرارداد امضا می‌کند و از محرمانه بودن اسناد و اطلاعات اطمینان حاصل می‌کند.

مشاوران حرفه‌ای مهاجرت می‌دانند که چگونه پرونده شما را چه از نظر شخصی و چه از نظر مالی به بهترین شکل ارائه دهند تا از تأیید درخواست شما اطمینان حاصل کنند. بررسی اولیه به شما کمک می‌کند تا برای مهم‌ترین مرحله برنامه یعنی بررسی دقیق سرمایه‌گذار توسط دولت دومینیکا آماده شوید.

اگر در مدت زمان بررسی اولیه درخواست، مشکلی پیش نیاید، سرمایه‌گذار می‌تواند نماینده خود را برای تهیه پاسپورت دومینیکا و ارسال آن با درخواست سرمایه‌گذاری از طرف او استخدام کند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

مرحله 2: مدارک لازم را آماده و درخواست را ارسال کنید

هزینه خدمات، ثبت نام و درخواست را به نماینده پرداخت کنید؛ تنها املاک و مستغلات نیاز به هزینه دولتی دارند. نماینده تضمین می‌کند که فرم درخواست مشتری به درستی تکمیل شده است، به تهیه تمام مدارک پشتیبانی مورد نیاز کمک می‌کند و کلیه مکاتبات با دولت را از طرف متقاضی انجام می‌دهد.

هر متقاضی باید یک بررسی از وضعیت سلامتی خود ارائه بدهد و جدیدترین نتایج آزمایش HIV را ارسال کند. اگر می‌خواهید ملکی بخرید، باید یکی را از گزینه‌های موجود در لیست تأیید شده را انتخاب کرده، قرارداد خرید و فروش را امضا کنید و ودیعه بگذارید.

مرحله آماده کرده مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا و ارسال درخواست ممکن است حدود 2 تا 4 هفته طول بکشد.

مرحله 3: منتظر بمانید تا دولت به درخواست شما رسیدگی کند

مقامات دومینیکا پس از دریافت درخواست شما، بررسی‌های لازم را از طریق مسئولان مربوطه انجام می‌دهند و بسته به نتایج به دست آمده، درخواست شما را تأیید یا رد خواهند کرد. در صورت رد یا انصراف، کل مبلغ سپرده منهای هزینه کمی از هزینه پرداختی درخواست شما بعد از یک ماه به شما بازپرداخت می‌شود.

این روند به طور تقریبی از 2 تا 6 ماه به طول می‌انجامد. تأیید از راه دور انجام می‌شود و سرمایه‌گذار نیازی به مصاحبه ندارد. در این مدت، کارگزار از طرف مشتری مجوز دارد و کلیه مکاتبات با دولت را انجام خواهد داد.

مرحله 4: سرمایه گذاری مورد نظر خود را انجام دهید

هنگامی که درخواست شهروندی شما اعطا شد، سرمایه‌گذاری مورد نیاز را انجام دهید یا مابقی قیمت خرید ملکی که انتخاب کرده‌اید را پرداخت کنید. شما باید مبلغ باقیمانده سرمایه‌گذاری را ظرف 30 روز به حساب دولت پرداخت کنید. این مرحله ممکن است 4 هفته طول بکشد.

مرحله 5: پاسپورت دومینیکا خود را دریافت کنید

شما و خانواده‌تان پس از تأیید نخست وزیر دومینیکا، گواهی تابعیت خود را دریافت خواهید کرد. گرفتن پاسپورت دومینیکا آخرین قدم شما به سوی دریافت ملیت دوم خواهد بود. گواهی تابعیت و پاسپورت خود را از دفتر نمایندگی مجاز دریافت کنید یا ظرف یک هفته از طریق پیک به آدرس خود تحویل دهید.

شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری به مدت 10 سال اعتبار دارد و امکان تمدید کردن آن به صورت مادام‌العمر وجود دارد؛ زیرا تابعیت در هیچ شرایطی قابل لغو نیست. توجه داشته باشید که پاسپورتی که برای کودکان زیر 16 سال صادر می‌شود، 5 سال اعتبار دارد.

کارهای مهاجرتی خود را به افدل گروپ بسپارید

کارشناسان ما در افدل گروپ تجربه زیادی در رسیدگی و اجرای درخواست‌های مربوط به مهاجرت به امارات دارند و تاکنون تعدادی از پروژه‌های مهاجرتی را با موفقیت انجام داده‌اند. علاوه بر دریافت مشاوره‌های تخصصی، بهترین تعرفه‌ها را برای سفر و اقامت امارات از ما دریافت کنید.

شما می‌توانید سؤالات خود را در زمینه‌های ثبت شرکت در امارات، کاریابی در امارات، خرید ملک در دبی و شیوه‌های مختلف سرمایه گذاری در دبی از ما بپرسید و از جدیدترین شرایط باخبر شوید.

اگر در رابطه با درخواست ویزا، انواع آن یا فرایند دریافت ویزای خود سؤالی دارید، می‌توانید از طریق اینستاگرام تیم افدل با ما در ارتباط باشید.

کارهای مهاجرتی خود را به افدل گروپ بسپارید

سخن آخر

با توجه به محبوبیت پاسپورت دومینیکا در میان ایرانیان، در این مقاله به بررسی مهم‌ترین نکات در رابطه با اخذ این نوع پاسپورت و شهروندی دومینیکا پرداختیم. توجه داشته باشید که قبل از اقدام به دریافت این پاسپورت باید از مزایا، شرایط، مراحل، هزینه آن و روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در دومینیکا اطلاع داشته باشید؛ در این مطلب، این نکات به طور مفصل توضیح داده شده‌اند.

سؤالات متداول

 1. شرایط سنی متقاضی اصلی پاسپورت دومینیکا چگونه است؟

باید حداقل 18 سال داشته باشد.

 1. ارزان‌ترین روش برای دریافت شهروندی دومینیکا کدام است؟

سرمایه گذاری به روش اهدای کمک مالی

 1. مدت اعتبار شهروندی دومینیکا چقدر است؟

10 سال؛ البته این مدت زمان برای شهروندی کودکان 5 سال است.

 1. مدت زمان اقامت در انگلستان با پاسپورت کشور دومینیکا چقدر است؟

6 ماه

 1. برای سرمایه گذاری در املاک جهت اخذ گذرنامه دومینیکا چقدر سرمایه لازم است؟

حداقل 200000 دلار

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

سایر مقالات:

ویزای توریستی دبی- قوانین جدید 2023 + مشاوره رایگان
6 نوع ویزای امارات برای ایرانیان در 2023- قوانین + شرایط +مشاوره
جاهای دیدنی دبی {مسیریابی+ عکس+ مشخصات} 30 جاذبه گردشگری

36 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *