رونق بازار مسکن در دبی 2024- مزایا و معایب خرید ملک در دبی


رونق بازار مسکن در دبی در سال 2025-2024

تا چه اندازه از رونق بازار مسکن در دبی که امروزه به یکی از بحث‌های داغ در بین سرمایه‌گذاران تبدیل شده، اطلاع دارید؟ سرمایه گذاری در دبی با شتاب زیادی در بین ایرانیان محبوب شده و در حال حاضر به یکی از اهداف مهاجرت به امارات تبدیل شده است.

اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری در بخش املاک در دبی را دارید و می‌خواهید میزان ریسک و مزایای آن را بسنجید، با ما همراه باشید تا شما را با رونق بازار املاک دبی آشنا کنیم.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

 

چرا در بازار املاک دبی سرمایه گذاری کنم؟

بازار املاک و مستغلات دبی مملو از فرصت‌های فریبنده است؛ این فرصت‌ها هم برای کسانی که زندگی در دبی را انتخاب کرده‌اند و هم برای سرمایه گذاران جهانی بسیار مناسب هستند. رونق بازار مسکن در دبی با وجود رکود جهانی به بسیاری از سرمایه گذاران و خریداران خانه ثابت کرد که بازار ملک دبی چقدر قدرتمند است.

دلایل زیادی منجر به پیشرفت بازار املاک و مستغلات دبی می‌شوند؛ برای مثال، امکانات رفاهی و زیرساختی که این شهر به مشاغل و کارآفرینان در سراسر جهان ارائه می‌دهد، نسبت به بسیاری از نقاط جهان بهتر هستند. در ادامه بیشتر به دلایل رونق بازار مسکن در دبی و دلایل مهم سرمایه گذاری در این شهر می‌پردازیم.

رونق بازار مسکن در دبی

پادکست : رونق بازار مسکن در دبی

ثبات نرخ ارز در دبی

بسیاری از مردم از اینکه نرخ ارز چگونه بر بازار املاک و مستغلات دبی تأثیر می‌گذارد، بی‌اطلاع هستند. ثبات نرخ ارز از رشد بلندمدت در بازار حمایت می‌کند. واحد پول مورد استفاده در دبی، درهم امارات است که به 100 فلس تقسیم می‌شود.

درهم به ارزش دلار آمریکا گره خورده است و به عنوان یکی از باثبات‌ترین ارزهای جهانی در نظر گرفته می‌شود. درهم امارات متحده عربی بیش از دو دهه است که نرخ مبادله با دلار آمریکا را ثابت نگه داشته است. به همین دلیل شاهد ثبات زیادی در نرخ ارز و درنتیجه رونق بازار مسکن در دبی هستیم.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

پتانسیل پیشرفت بیشتر دبی در آینده

بازار املاک و مستغلات دبی به طور پیوسته در حال پیشرفت است و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال 2024 تا 46 درصد افزایش یابد. بر اساس گزارش‌های Realiste AI، پیش‌بینی می‌شود که هزینه خرید ملک در دبی تا پایان سال 2024 به 29 درصد برسد.

روند کلی بازار املاک و مستغلات دبی در سال آینده نیز صعودی است؛ به طوری که انتظار می‌رود قیمت‌ها حداقل 10 تا 15 درصد افزایش پیدا کنند و برخی مناطق تا 46 درصد رشد داشته باشند؛ بنابراین شاهد رونق بازار مسکن در دبی در سال‌های آتی نیز خواهیم بود.

امکان خرید اقساطی ملک در دبی

یک ملک خارج از طرح در دبی که هنوز تکمیل نشده است، عموماً با قیمت‌های پایین‌تری در دسترس است. به همین دلیل این املاک می‌توانند فرصت‌های بسیار خوبی را هم برای خریداران و هم برای سرمایه‌گذاران ارائه دهند.

دولت امارات، قوانین مطلوبی را تصویب کرده که به خریدار کمک می‌کند تا با سرمایه گذاری در املاک خارج از طرح در دبی، سود کند. لازم به ذکر است که این املاک نقش مهمی را در رونق بازار مسکن در دبی ایفا می‌کنند.

خرید اقساطی ملک در دبی

نرخ پایین جرم و جنایت در دبی

مردم دبی از نظر مالی در رفاه هستند و از این رو کمتر درگیر جرم و جنایت می‌شوند. این شهر به طور کلی نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و برای خارجی‌ها و همچنین بومیان کاملاً امن است؛ در نتیجه خرید یا اجاره آپارتمان در دبیمی تواند بسیار ایمن و سودآور باشد و به شما تضمین بدهد که سرمایه گذاری در این شهر بازدهی مناسبی خواهد داشت.

امکان خرید ملک با ارز دیجیتال در دبی

دبی با رویای تبدیل شدن به پایتخت رمزنگاری جهان، به خریداران اجازه می‌دهد تا به صورت رمزنگاری پرداخت کنند. بازار املاک و مستغلات دبی، تراکنش‌های انجام شده با استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر را تا زمانی که تمام الزامات قانونی رعایت شوند، می‌پذیرد.

بیت کوین سوئیس (BTCS) در حال حاضر پرکاربردترین کارگزاری رمزنگاری در دبی و امارات متحده عربی است که آن را به گزینه‌ای محبوب برای سرمایه گذارانی که به دنبال خرید ملک در این کشور هستند، تبدیل می‌کند. این مزیت هم به رونق بازار مسکن در دبی کمک شایانی کرده است.

این مزیت به این معنی است که سرمایه گذاران این گزینه را دارند تا ویلاها، خانه‌ها، آپارتمان‌ها و املاک تجاری در دبی را با استفاده از بیت کوین بخرند و اطمینان حاصل کنند که فرایند تراکنش ایمن، کارآمد و سریع است. به همین دلیل است که رونق بازار مسکن در دبی اتفاق می‌افتد.

اقتصاد بدون مالیات دبی

سرمایه گذاران باید بدانند که بازار املاک و مستغلات دبی، هیچ گونه مالیاتی بر املاک اعمال نمی‌کند؛ زیرا درآمد کافی از نفت و تجارت دارد؛ در عوض، هزینه مسکن و هزینه انتقال 4 درصد را به عنوان راهی برای ایجاد   درآمد از معاملات ملکی دریافت می‌کند.

سرمایه گذاران، دبی را به دلیل تداوم رشد و ثبات اقتصادی آن انتخاب می‌کنند. این کشور یکی از متنوع‌ترین اقتصادها را دارد که سالانه حجم بالایی از سرمایه گذاری خارجی را جذب می‌کند. جای تعجب نیست که دبی اخیراً رتبه اول را برای جذب پروژه‌های سرمایه گذاری مستقیم خارجی به خود اختصاص داده است.

اقتصاد بدون مالیات دبی

تنظیم مناسب بازار مسکن دبی

بازار مسکن در دبی به عنوان شفاف‌ترین بازار در میان کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شناخته شده است. در حال حاضر، بازار دبی عملکرد قوی دارد و هیچ نشانه‌ای از رکود در آن مشاهده نمی‌شود.

دولت در حال اجرای اقدامات و قوانین جدید برای افزایش شفافیت در بازار مسکن است. این، چشم اندازهای زیادی را برای کسانی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بازار پر رونق املاک در دبی هستند، ایجاد کرده است؛ از این رو رونق بازار مسکن در دبی روزبه‌روز بهتر می‌شود.

بازده اجاره ملک در دبی

دبی بازده قابل توجهی از سرمایه گذاری در ملک ارائه می‌دهد؛ میزان بازده اجاره ملک در دبی بین 6 تا 10 درصد و میانگین بازده حدود 7.5 درصد است. علاوه بر این، قیمت مسکن دبی در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ جهان بسیار مطلوب است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

رونق بازار مسکن در دبی در سال‌های اخیر

با توجه به پیشرفت بازار املاک امارات در 20 سال گذشته، این کشور از رشد تولید ناخالص داخلیِ قابل توجهی برخوردار بوده است. به همین دلیل، دبی به یک مرکز مالی و تجاری برای این منطقه تبدیل شده و شرکت‌های جهانی متعددی، شعبه‌های خود را در آنجا راه‌اندازی کرده‌اند.

بازار املاک امارات متحده عربی رشد قابل توجهی در ساختارهای مسکونی و تجاری و همچنین ابتکارات زیرساختی مانند بنادر و فرودگاه‌ها داشته است که نتیجه تقاضای مهاجران است.

مهاجران پردرآمدی که معمولاً به کشورهای خلیج فارس با عرضه نفت فراوان جذب می‌شوند، بخش قابل توجهی از این تقاضا و رونق بازار مسکن در دبی را تشکیل می‌دهند.

با توجه به گسترش ساختارهای مسکونی، توجه سرمایه گذاران به بازار املاک و مستغلات امارات متحده عربی در حال گسترش است. در سال 2021، پویایی عرضه و تقاضا در بازارهای ساخت و ساز مسکونی مجلل و ویلا مطلوب بود و این پویایی تا سال 2023 متداوم بوده است.

رونق بازار مسکن در دبی 2024

با افزایش اشتغال از راه دور به دلیل اپیدمی COVID-19، افراد بیشتری از راه دورکار می‌کنند یا به دنبال گزینه‌های شغلی انعطاف‌پذیرتری هستند. در نتیجه این روند، افراد بیشتری در حال جستجو برای خانه‌هایی با ویژگی‌هایی مانند دفاتر خانگی و دسترسی قوی به اینترنت هستند که همین موضوع باعث تغییر در بازار مسکن شده است.

اما جالب است بدانید که این موضوع نه تنها بر بازار املاک دبی تأثیر منفی نگذاشته، بلکه بعد از پایان یافتن اپیدمی، رونق بازار مسکن در دبی دوباره از سر گرفته شده است.

اگر به دنبال ملک در امارات متحده عربی هستید، بهترین زمان برای خرید همین الان است! در سال‌های 2022 تا 2023، بازار مسکن دبی رشد قابل توجهی داشته است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که املاک دبی 2024 همچنان در حال رشد باشد.

از آنجایی که املاک جدید به بازار مسکن اضافه شده‌اند، افزایش سالانه بین 20 تا 25 درصد در قیمت ملک پیش بینی می‌شود. عرضه جدید به بازار مسکن کمی طول می‌کشد؛ زیرا هنوز تقاضای زیادی برای املاک و مستغلات در دبی وجود دارد.

علاوه بر املاک مسکونی، رونق بازار مسکن سبب شده تا تمایل به اجاره مغازه در دبی برای بسیاری از کسب و کارها برای حضور در اقتصاد پررونق دبی بیشتر از قبل باشد.

رونق بازار مسکن در دبی

بازار ویلاهای لوکس دبی در سال‌های اخیر به طور چشمگیری گسترش یافته است. علاوه بر این، در چند سال گذشته، هزینه‌ها به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده‌اند. با این حال بازار هنوز کاملاً رقابتی است و پیش بینی می‌شود تقاضا برای ویلاها از آپارتمان‌ها پیشی بگیرد!

در حال حاضر تعداد زیادی از این ویلاها در بازار وجود ندارند و عرضه بسیار کم است. با وجود کمبود، تقاضا برای ویلاهای لوکس در سراسر دبی با وجود محدودیت در دسترس بودن، ثابت بوده است. با وجود کمبود، رونق بازار مسکن در دبی همچنان به چشم می‌خورد.

مقایسه خرید با اجاره ملک در دبی

خرید و اجاره مسکن در دبی جزو بحث‌های داغ و روز دنیا است؛ زیرا دبی مقصد بسیاری از سرمایه گذاران و مهاجران از سراسر جهان محسوب می‌شود. اگر قصد زندگی در امارات را دارید و نمی‌دانید که خرید ملک برای شما بهتر است یا اجاره، این بخش را مطالعه کنید تا از مزایا و معایب این دو روش و تأثیر آن‌ها بر رونق بازار مسکن در دبی مطلع شوید.

مزایا و معایب خرید ملک در دبی

انتخاب یک محله مناسب برای خرید خانه در شهر دبی به اولویت‌ها، محدودیت‌های بودجه، تعداد اعضای خانواده و اگر سرمایه‌گذار هستید، به اهداف مالی که برای خود مشخص کرده‌اید، بستگی دارد. خوشبختانه، طیف وسیعی از املاک مسکونی مقرون‌به‌صرفه و منحصربه‌فرد، دبی را به بهشتی برای سرمایه گذاران ملک تبدیل کرده‌اند.

از این رو می توان گفت که تفاوت خرید ملک در دبی با عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی منطقه در محبوبیت شهر دبی و پتانسیل آن برای بازدهی و سودآوری بالاتر است.

خرید ملک در دبی

از مهم‌ترین مزایای خرید خانه در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدهی بالای سرمایه‌گذاری
 • در دسترس بودن املاک مقرون‌به‌صرفه
 • در دسترس بودن مناطق آزاد
 • اقتصاد و نرخ ارز پایدار
 • دریافت ویزای امارات
 • پیشرفت‌های دبی در زمینه تکنولوژیکی
 • زندگی در یکی از امن‌ترین شهرها در دنیا

در حالی که سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات امارات مزایای زیادی دارد، مهم است که قبل از ورود به هر سرمایه گذاری، خطرات کلی خرید ملک در این شهر را نیز در نظر بگیرید. البته این معایب تأثیر زیادی بر رونق بازار مسکن در دبی نخواهند داشت.

برخی از معایب خرید ملک در دبی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • هزینه‌های اضافی خرید مسکن
 • هزینه‌های وام مسکن

توجه به تفاوت سرمایه گذاری در دبی با کشورهای اروپایی، خاورمیانه و… می تواند به شما کمک کند تا مزایا و معایب سرمایه گذاری در هر یک از کشورهای مورد نظر خود را بررسی و به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید.

مزایا و معایب اجاره ملک در دبی

اگر با تصمیم در مورد اجاره یا خرید مسکن در دبی مشکل دارید، بدانید که تنها نیستید! بسیاری از مردم احساس می‌کنند که اجاره فقط دور ریختن پول است و باید در عوض در ملک سرمایه گذاری شود؛ بخصوص اگر قصد دارید برای مدت طولانی در امارات بمانید.

اما واقعیت این است که با توجه به رونق بازار مسکن در دبی و امارات متحده عربی، حتی اجاره نیز می‌تواند یک سرمایه گذاری محسوب شود؛ به شرطی که تمامی جوانب مربوط به اجاره ملک مورد نظرتان را در نظر بگیرید.

از مهم‌ترین مزایای اجاره خانه در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انعطاف‌پذیری اجاره از نظر هزینه و زمان
 • بیشتر بودن میزان عرضه بر تقاضا
 • امکان تقبل هزینه اجاره توسط کارفرما

برخی از معایب اجاره ملک در دبی شامل نیز موارد زیر می‌شوند:

 • عدم بازگشت سرمایه
 • آزادی محدود برای تغییر ملک
 • هزینه‌های اضافی اجاره
خرید ملک در دبی اجاره ملک در دبی
مزایا بازدهی بالای سرمایه گذاری

در دسترس بودن املاک مقرون‌به‌صرفه

در دسترس بودن مناطق آزاد

اقتصاد و نرخ ارز پایدار

دریافت ویزای امارات

پیشرفت‌های دبی در زمینه تکنولوژیکی

زندگی در یکی از امن‌ترین شهرهای جهان

انعطاف‌پذیری اجاره از نظر هزینه و زمان

بیشتر بودن میزان عرضه بر تقاضا

امکان تقبل هزینه اجاره توسط کارفرما

 

معایب هزینه‌های اضافی خرید مسکن

هزینه‌های وام مسکن

عدم بازگشت سرمایه

آزادی محدود برای تغییر ملک

هزینه‌های اضافی اجاره

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

خرید و اجاره ملک در دبی با افدل گروپ

شاید اکنون که با نکات مهم درباره رونق بازار مسکن در دبی آشنا شدید، تصمیم به سرمایه گذاری در امارات گرفته باشید و برای شروع سردرگم باشید. افدل گروپ اینجاست تا راه پر پیچ و خم مهاجرت و سرمایه گذاری را برای شما هموار کند.

شما می‌توانید برای اطلاع از جدیدترین اخبار و شرایط مهاجرت به کشور امارات به اینستاگرام افدل مراجعه کرده و اطلاعات دقیق درباره اجاره مغازه، اجاره رستوران در دبی و اجاره آپارتمان در دبی از کارشناسان تیم افدل بپرسید.

 

در آخر

با توجه به رونق بازار مسکن در دبی، مهاجران زیادی به سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک ترغیب شده‌اند. مزایای بی شماری برای سرمایه گذاری در بازار املاک دبی وجود دارند که در این مقاله به بررسی تعدادی از مهم‌ترین مزیت‌های خرید ملک در شهر دبی پرداختیم.

البته بسیاری از افراد بودجه کافی را برای خرید ملک ندارند و به ناچار اجاره ملک را انتخاب می‌کنند. شما با مطالعه این مقاله می‌توانید با مزایا و معایب دو روش خرید یا اجاره ملک در شهر دبی آشنا شوید و دلایل رونق بازار مسکن در دبی را بدانید. برای اطلاع از تفاوت سرمایه گذاری در دبی با کویت و کشورهای دیگر با ما در تماس باشید.

 

سؤالات متداول

 1. چرا سرمایه گذاری در بازار مسکن دبی روزبه‌روز بیشتر می‌شود؟

ثبات نرخ ارز و اقتصاد کشور، امکان خرید اقساطی یا با ارز دیجیتال و…

 1. درهم امارات به کدام واحد پول وابسته است؟

دلار آمریکا

 1. پرکاربردترین کارگزاری رمزنگاری در دبی کدام است؟

بیت کوین سوئیس

سایر مقالات:

شرایط اخذ ویزای کاری موقت کانادا برای ایرانیان در2024+مشاوره
شرایط و قوانین دریافت گواهینامه در دبی + لیست هزینه 2024
جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2024+ مشاوره رایگان

 

18 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *