جدیدترین شرایط اخذ ویزای کاری کانادا 2024 + مشاوره رایگان

ویزای کاری کانادا

صفر تا صد دریافت ویزای کاری کانادا 2024

اگر فکر می‌کنید دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان بسیار سخت و مشکل است، بهتر است قبل از نگران شدن بدانید که قرار است کانادا تا ۳ سال آینده پذیرای حدود ۲/۱ میلیون مهاجر از سراسر دنیا باشد؛ پس چرا شما یکی از آن‌ها نباشید؟ امروزه به دلیل اقتصاد پویا و کیفیت بالای زندگی در کانادا مهاجرت به این کشور طرف‌داران بسیاری دارد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

در این میان بسیاری افراد به‌قصد کار و اشتغال به کانادا مهاجرت می‌کنند؛ البته این کشور سخت‌گیری‌های خاص خود را دارد؛ اما اگر مسیر مهاجرتی درستی را انتخاب کرده و به طور اصولی در آن قدم بردارید می‌توانید برای دریافت ویزاهای کاری کانادا بسیار امیدوار باشید.

از این رو از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا شما را با شرایط جدید ویزای کاری کانادا و هر چیزی که لازم است پیش از دریافت ویزای کاری این کشور بدانید، آشنا و شما را در مسیر مهاجرت به کانادا همراهی کنیم.

ویزای کاری کانادا

 

انواع ویزای کاری کانادا

پیش از اینکه به معرفی انواع ویزای کشور کانادا از نوع کاری برای مهاجرت بپردازیم، یک خبر خوب برایتان داریم! با اینکه مهاجرت کاری به کانادا در سال‌های اخیر به طور چشمگیری روند صعودی داشته است؛ اما بااین‌حال دولت کانادا قصد دارد در سال ۲۰۲۳ پذیرای حدود ۴۲۱۰۰۰ نیروی کار خارجی در این کشور باشد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

این خبر نویدبخش فرصت‌های طلایی برای کار در کانادا است و توصیه ما به شما این است که اگر از شرایط دریافت ویزا‌های کاری کانادا برخوردار هستید، اصلاً برای مهاجرت کاری به کانادا درنگ نکنید که آینده روشنی در این کشور توسعه یافته در انتظار شما است.

در ابتدا باید بدانید ویزای کاری کانادا در واقع مجوز کار در کانادا است که به شما اجازه می‌دهد تا مدت زمان مشخصی در این کشور به کار و زندگی بپردازید. شما برای مهاجرت به کانادا از طریق کار ۸ روش پیش روی خود دارید که در ادامه به معرفی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کاری کانادا

 

اسکیل ورکر کانادا (FSWP)

در ابتدا باید بگوییم اکسپرس اینتری یا ورود سریع یکی از سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت کاری کانادا به شمار می‌آید که شامل سیستمی‌ است که بر اساس معیار‌های مختلف به متقاضیان امتیاز می‌دهد و کسانی که بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اسکیل ورکر یکی از برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا است که از سال ۱۹۶۷ برقرار است. این برنامه برای نیرو‌های ماهری که تجربه کار خارجی دارند و می‌خواهند در کانادا اقامت داشته باشند طراحی شده است. از مزایای این روش باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 

اسکیل ورکر کانادا (FSWP)

 

 • تضمین اقامت دائم و زندگی در کانادا و کار بدون محدودیت در هر جای این کشور
 • مدت زمان کوتاه پروسه
 • راهی برای سیتی‌زن شدن (شهروندی) کانادا
 • امکان همراهی همسر و فرزندان
 • بهره‌مندی از خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی رایگان برای متقاضی و اعضای خانواده

حال ممکن است بپرسید با داشتن چه شرایطی می‌توان برای دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر اقدام کنیم؟ در اولین قدم باید بدانید شرط اول در اسکیل ورکر سابقه کاری است که از حدوداً ۱۵ امتیاز برخوردار است.

درمورد سابقه کاری لازم است بدانید باید مربوط به ۱۰ سال گذشته بوده و به مدت حداقل یک سال (هفته‌ای ۳۰ ساعت در ۱۲ ماه) همراه با حقوق بوده باشد. البته توجه داشته باشید که تجربه کار در هر حوزه‌ای در این برنامه قابل‌قبول نیست و شما باید در یکی از شغل‌های دسته‌بندی ناک NOC شامل TEER0، TEER1، TEER2 و TEER3 سابقه کار داشته باشید.

 اگر با لیست مشاغل ناک کانادا آشنا نیستید می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید:

TEER0 مشاغل مدیریتی نظیر مدیر تبلیغاتی، بازاریابی، روابط‌عمومی و مدیر مالی
TEER1 مشاغل نیازمند مدرک تحصیلی همچون مهندسی نرم‌افزار، مشاوره مالی و غیره
TEER2 مشاغل نیازمند دیپلم و حداقل ۲ سال کارآموزی شامل تکنسین شبکه‌های کامپیوتری و وب، تکنسین آزمایشگاه پزشکی و غیره
TEER3 مشاغل نیازمند دیپلم و کمتر از ۲ سال کارآموزی یا بیش از ۶ ماه کارآموزی مانند دندانپزشکی، دستیار دندانپزشکی، نانوا و غیره

از دیگر معیار‌های این روش باید به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن، جاب آفر (پیشنهاد شغلی)، تحصیلات و انطباق‌پذیری اشاره کنیم که هریک از امتیازاتی برخوردار هستند که در جدول زیر قابل‌مشاهده است:

مهارت زبان ۲۸ امتیاز
سن ۱۲ امتیاز
جاب آفر ۱۰ امتیاز
تحصیلات ۲۵ امتیاز
انطباق‌پذیری ۱۰ امتیاز

درنهایت باید بدانید شما برای قبولی در برنامه اسکیل ورکر به کسب حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ نیاز دارید.

اسکیل ترید کانادا (FSTP)

اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که در مشاغل فنی تخصص و مهارت کافی دارید، برنامه اسکیل ترید یک گزینه عالی برای اخذ اقامت دائم کانادا در عرض ۶ ماه است. اسکیل ترید از دیگر برنامه‌های فدرال کانادا است که در آن متقاضیان از طریق سیستم اکسپرس اینتری ارزیابی می‌شوند.

از مهم‌ترین شرایط لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ترید باید به سابقه کار مرتبط حداقل ۲ ساله (تجربه کاری تمام‌وقت یا معادل نیمه‌وقت در یکی از مشاغل حرفه‌ای در ۵ سال اخیر)، جاب آفر یا نامه تأیید صلاحیت، مهارت زبان و اثبات تمکن مالی (حدود ۱۳۷۵۷ دلار) اشاره کنیم.

این برنامه برخلاف اسکیل ورکر به مدرک تحصیلی نیاز ندارد و این یک مزیت مهم برای نیرو‌های فنی ماهری است که تحصیلات دانشگاهی ندارند. توجه داشته باشید انتظار می‌رود مشاغلی همچون آشپزی، جوشکاری، دکوراسیون و نقاشی ساختمان، صنعت برق، مکانیک صنعتی و غیره از پرتقاضاترین مشاغل موردنیاز اسکیل ترید تا سال ۲۰۲۶ باشند.

جاب آفر کانادا (Job Offer)

جاب آفر کانادا درواقع همان پیشنهاد شغلی است که از سوی کارفرمایان کانادایی مورد تأیید، برای کار در کانادا به متقاضیان داده می‌شود. شما با داشتن شرایط موردنیاز و پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در کانادا می‌توانید ویزای جاب آفر یا ویزای کاری کوتاه‌مدت کانادا را دریافت کنید.

اگر توانایی مالی زیادی ندارید یا اینکه نمی‌خواهید از طریق ویزا‌های تحصیلی به کانادا مهاجرت کنید، مهاجرت کاری با جاب آفر یک گزینه ایده‌آل برای شما است.

به طور کلی این روش برای افرادی با سن ۲۳ الی ۴۵ سال که در زمینه خاصی تخصص و مهارت دارند فرصت بزرگی برای اخذ اقامت موقت و دائم کانادا به شمار می‌آید.

 

جاب آفر کانادا برای یک دوره زمانی حداقل ۱ساله صادر می‌شود و باید به‌صورت تمام‌وقت باشد. شما در برای دریافت پیشنهاد شغلی از کانادا در ابتدا باید رزومه و کاور لتر خود را که بیانگر تخصص و مهارت‌های شما به طور دقیق هستند آماده کرده و برای کارفرمایان کانادایی بفرستید.

حال ممکن است بپرسید چگونه کارفرمای کانادایی پیدا کنیم؟ در این باره باید بگوییم شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی همچون لینکدین به فرصت‌های شغلی بسیاری دست پیدا کرده و با کارفرمایان متعددی ارتباط برقرار کنید. بعد از بررسی رزومه، اگر سوابق شما مورد تأیید باشند، به مصاحبه کاری دعوت خواهید شد.

درنهایت بعد از قبولی در مصاحبه، کارفرما به منظور نهایی کردن شغل متقاضی باید نامه تأیید LMIA یا به‌عبارت‌دیگر سندی که توسط سازمان کار کانادا جهت‌پذیرش یا رد درخواست پیشنهاد شغلی صادر می‌شود را بگیرد. درنتیجه، شما می‌توانید برای اخذ مجوز کار در کانادا به دو صورت اپن ورک پرمیت یا کلوز ورک پرمیت اقدام کنید.

ویزای کار استانی کانادا (PNP)

دولت کانادا این امکان را در اختیار استان‌های مختلف این کشور قرار داده است تا با توجه به نیاز‌های خود در زمینه‌های کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و غیره مهاجران را جذب کنند. معمولاً در سرمایه گذاری استان های کانادا یک سیستم امتیازدهی وجود دارد که متقاضیان بر اساس آن بررسی و ارزیابی شده و درنهایت می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند.

دریافت جاب آفر استانی و شرکت در برنامه اکسپرس اینتری نیز در این روش امکان‌پذیر است. استان‌هایی همچون بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نیوبرانزویک از لحاظ شرایط زندگی مناسب و بازار کار پررونق از بهترین مقاصد کار در کانادا برای ایرانیان محسوب می‌شوند.

توجه داشته باشید که هر استان شرایط خاصی را برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته است و شما باید به کمک بهترین آژانس برای ویزای کاری کانادا از این طریق اقدام کر

ویزای کار استانی کانادا (PNP)

ده و شرایط هر استان را به خوبی بشناسید.

 

ویزای خوداشتغالی کانادا

اگر در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری فعالیت دارید و به دنبال اخذ ویزای کاری کانادا هستید، برنامه خوداشتغالی گزینه خوبی برای شما است. تخصص‌هایی همچون داور ورزشی، مربی ورزشی، ورزشکار، عکاس، نوازنده، نقاش، نویسنده، طراح و غیره برای این برنامه بسیار مناسب هستند.

از جمله مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کاری از طریق خوداشتغالی باید به حداقل ۲ سال سابقه کار حرفه‌ای، تمکن مالی کافی و کسب حداقل ۳۵ نمره از ۱۰۰ اشاره کنیم. البته باید توجه داشته باشید که کانادا در این زمینه سخت‌گیری‌های بسیاری داشته و تنها به افراد شاخص و حرفه‌ای در سطوح جهانی از این طریق ویزا می‌دهد.

ویزای کار بعد از تحصیل (PGWP)

درمورد این روش مهاجرتی باید بدانید دانشجویانی که مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری را در کانادا گذرانده‌اند می‌تواند بعد از فارغ‌التحصیلی به مدت ۶ ماه در جستجوی کار بوده و در صورت پیدا کردن کار مناسب، برای دریافت ویزای کاری بعد از تحصیل کانادا درخواست دهند.

این ویزا برای دانشجویان تا سقف ۳ سال صادر می‌شود و این افراد می‌توانند سابقه کار در کانادا را به رزومه خود اضافه کرده و از طریق برنامه تجربه کار کانادایی یا ویزای موقت کاری کانادا را به دست بیاورند.

برنامه انتقال درون شرکتی ICT  کانادا

ویزای کاری کانادا

برنامهICT  از دیگر روش‌های مهاجرت شغلی به کانادا است که تحت شرایطی خاص می‌تواند اقامت دائم کانادا را به همراه داشته باشد. این برنامه به مدیران این اجازه را می‌دهد که بدون نیاز به مدرک تحصیلی، مدرک زبان و بدون محدودیت سنی از طریق انتقال کسب‌وکار در کانادا به این کشور مهاجرت کنند.

از مزایای این روش باید به انتقال سریع شرکت و کارمندان، همراهی همسر با مجوز کار آزاد و فرزندان با مجوز تحصیلی، تحصیل رایگان فرزندان، امکان درخواست اقامت دائم کانادا بعد از یک سال و معافیت از داشتن LMIA اشاره کرد. به طور کلی این نوع ویزای کاری کانادا برای متأهلین یکی از بهترین گزینه‌ها است.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

سؤالات متداول

۱. ویزای کاری کانادا چند ساله است؟

ویزا‌های کار کانادا معمولاً از اعتباری حدود ۱ الی  ۲ سال برخوردار هستند و حداکثر اعتبار آن‌ها تا ۴ سال است.

۲. آیا امکان دریافت ویزای کار کانادا با مدرک فنی حرفه‌ای وجود دارد؟

بله شما با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای معتبر می‌توانید از طریق برنامه اسکیل ترید برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنید.

۳. حداقل امتیاز برای پذیرش مهاجران خوداشتغالی کانادا چقدر است؟

شما در این روش به حداقل امتیاز ۳۵ از ۱۰۰ نیاز دارید.

شرایط و مدارک موردنیاز ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

در این بخش از راهنمای کامل اخذ ویزای کاری کانادا لازم دیدیم شما را با شرایط دریافت ویزای کار این کشور آشنا کنیم. درواقع شما پیش از اقدام در این زمینه باید به طور کامل شرایط موردنیاز را بررسی کرده و ببینید دولت کانادا در چه صورتی با درخواست ویزای شما موافقت خواهد کرد و شرایط اخذ ویزای خانواده کانادا چیست.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا شامل موارد زیر هستند:

 • درمورد شرایط سنی برای اخذ ویزای کاری کانادا باید بگوییم برای دریافت این ویزا محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما توجه داشته باشید که در برخی روش‌ها شرایط سنی ۱۸ تا ۳۴ سال بیشترین امتیاز را دارند و افرادی با حداکثر ۳۵ سال بهترین گزینه برای مهاجرت شغلی به کانادا هستند.
 • شما باید از حداقل ۱ سال تجربه کار تمام‌وقت و ۲ سال پاره وقت برخوردار باشید.
 • داشتن توانایی مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا
 • داشتن سلامت جسمانی
 • اسکن پاسپورت دارای بیش از ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۵×۳ و ۵×۴
 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم)
 • عدم سوءپیشینه
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی در برخی روش‌های مهاجرتی (نمره آیلتس حداقل ۵)
 • دریافت پیشنهاد شغلی (جاب آفر) و قرارداد کاری با کارفرما (برای ویزا‌های کاری نیازمند جاب آفر)
 • داشتن CAQ (در صورت کار در استان کبک)
 • دریافت تأییدیه LMIA از وزارت کار کانادا توسط کارفرما (برای برخی جاب آفر‌ها)
 • سند ازدواج (در صورت تأهل)
 • آزمایشات پزشکی (در صورت نیاز)

لازم به ذکر است باید تمامی‌ مدارک فارسی را به انگلیسی یا فرانسه ترجمه کرده و سپس ارسال کنید.

میزان تمکن مالی برای ویزای کاری کانادا

تمکن مالی گواهی است که به دولت کانادا نشان می‌دهد شما از سرمایه کافی برای پوشش نیاز‌های مالی خود در کانادا برخوردار هستید و باید آن را در سایت ویزای کاری کانادا بارگذاری کنید. میزان تمکن مالی برای ویزای کار کانادا با توجه به نوع روش مهاجرتی، شرایط شما و تعداد افراد خانواده متفاوت است و بهتر است در این زمینه با مشاور مشورت کنید.

البته برخی انواع ویزا‌های کار کانادا به تمکن مالی نیاز ندارند؛ اما در برخی روش‌ها حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا تمکن مالی درخواست می‌شود.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

درمورد مدت زمان اخذ ویزای کاری کشور کانادا باید بگوییم بر اساس اینکه از داخل یا خارج کانادا اقدام می‌کنید، مدت زمان دریافت ویزا متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر از خاک کانادا برای ویزای کار درخواست دهید، معمولاً بعد از ۱۴۶ روز ویزای شما صادر می‌شود.

اما به طور کلی ایرانیانی که خارج از کانادا برای دریافت ویزای کار اقدام می‌کنند، باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند. لازم به ذکر است در سایت اداره مهاجرت کانادا مدت زمان صدور ویزای کار در این حالت ۳۸ هفته عنوان شده است. باز هم برای اطلاعات دقیق و جدید با مشاوران ما در افدل گروپ تماس حاصل فرمایید.

آیا امکان دریافت ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

سؤال رایج بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا این است که آیا می‌توان برای دریافت ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان اقدام کرد؟ پاسخ ما به این سؤال مثبت است و دولت کانادا هیچ اجبار قانونی برای داشتن مدرک زبان در نظر نگرفته است.

درواقع مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای متقاضیانی که قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارند ضروری است. البته اگر ویزای کاری شما ملزم به داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کارفرما کانادایی باشد، معمولاً داشتن مهارت زبان برای کارفرما مهم بوده و در برخی از مشاغل به مدرک زبان نیاز خواهید داشت.

از سوی دیگر در حالت‌هایی همچون ویزای کار پرستاران خانگی وجود مدرک زبان الزامی‌ است؛ زیرا این نوع ویزا وابسته به اقامت دائم کانادا است. به طور کلی داشتن مدرک زبان با حداقل نمره ۵ آیلتس شانس ویزای کاری کانادا را افزایش می‌دهد.

آیا می‌توان ویزای کاری کانادا را تمدید کرد؟

در صورتی که مجوز شما برای کار در کانادا در حال منقضی شدن است؛ شما باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز فعلی به منظور تمدید ویزای کاری خود اقدام کنید؛ البته توجه داشته باشید که اگر مدت زمان اعتبار پاسپورت شما به پایان رسیده باشد، امکان تمدید ویزای کاری وجود نخواهد داشت.

همچنین اگر ویزای شما منقضی شود و شما برای تمدید یا تغییر شرایط مجوز کار خود قبل از تاریخ انقضا درخواست داده باشید، می‌توانید در این مدت به طور قانونی به کار خود ادامه دهید. معمولاً مدت زمان پردازش درخواست تمدید ویزای کاری در کانادا حدوداً ۹۶ روز است.

شما با تمدید مجوز یا ارائه پرونده برای مجوز کار جدید، می‌توانید به مدت ۱۸ ماه دیگر در کانادا اقامت داشته و به کار خود ادامه دهید.

هزینه ویزای کاری کانادا

آیا از هزینه‌ها و قیمت ویزای کاری کانادا خبر دارید؟ حال که با روش‌های مختلف مهاجرت کاری به کانادا و شرایط آن‌ها آشنا شده‌اید، تصمیم گرفتیم در این بخش از مطلب به هزینه دریافت ویزای کار کانادا بپردازیم. در جدول زیر می‌توانید با هزینه‌هایی که باید در روند صدور ویزای کار کشور کانادا بپردازید آشنا شوید.

هزینه صدور ویزا ۱۵۵ دلار
برنامه کاری کبک و ویزای خوداشتغالی ۲۱۴۰ دلار
مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری ۲۳۰۰ دلار
هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار به‌ازای هر نفر و حداکثر ۱۷۰ دلار برای یک خانواده
هزینه معاینات پزشکی، شرکت در آزمون زبان و گواهی عدم سوءپیشینه این هزینه‌ها متغیر هستند.
بازیابی وضعیت به‌عنوان کارگر ۳۵۵ دلار

همچنین باید خاطر نشان کنیم به طور کلی ویزایی تحت عنوان ویزای کاری رایگان کانادا وجود ندارد و شما از طریق هر یک از مسیر‌های مهاجرتی که اقدام کنید، باید هزینه‌های مشخصی را بپردازید.

مشاغل موردنیاز کانادا 2024

مشاغل موردنیاز کانادا 2024

ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که دولت کانادا بیشتر به مشاغلی نیاز دارد و با فعالیت در چه حوزه‌های شانس بیشتری برای دریافت اقامت کانادا خواهید داشت؟ در این باره باید بگوییم کانادا هرساله لیستی مبنی بر مشاغل موردنیاز در این کشور ارائه می‌کند که جدیدترین لیست شامل مشاغل زیر است:

 • راننده
 • مسئول پذیرش
 • مهندس برق
 • آشپز
 • فیزیوتراپیست
 • صندوق‌دار
 • حسابدار
 • متصدی فروش
 • داروساز
 • روان‌شناس
 • مدیر اجرایی
 • مسئول بازاریابی
 • جوشکار
 • کارگر
 • دامپزشک
 • مدیر منابع انسانی
 • توسعه‌گر وب

درمورد شغل‌های پردرآمد در کانادا نیز باید بگوییم به طور کلی جراحان و پزشکان، قضات، وکلا، مدیرکل اجرایی، مدیران ارشد مالی، مدیران بانکی، متخصص ارتودنسی، اساتید دانشگاه، مدیران بازاریابی، خلبانان، داروساز، مهندس عمران و غیره از مشاغلی هستند که در کانادا حقوق بالایی دریافت می‌کنند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

قوانین کار در کانادا

از دیگر نکات مهمی‌ که پیش از اقدام به درخواست ویزای کاری کانادا باید به آن توجه کنید قوانین کار در این کشور است. قوانین اشتغال در کانادا در عین سخت‌گیری و دقت بالا از انعطاف پذیری بسیاری برخوردار هستند  در جهت نفع افراد شاغل تصویب شده‌اند.

به طور کلی بر اساس قانون کار در این کشور ساعات کاری به‌صورت ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته در نظر گرفته می‌شوند.

همچنین در تمامی‌ مشاغل افراد می‌توانند از دو هفته مرخصی با حقوق بهره‌مند شوند. در صورت عدم استفاده از مرخصی کارفرما موظف است به تعداد این روز‌ها دستمزد شخص را پرداخت کند.

افرادی که قصد دارند زمان بیشتری را صرف کار و فعالیت کنند، می‌توانند حداکثر تا ۴۸ ساعت در هفته مشغول کار باشند. همچنین دستمزدی که برای اضافه‌کاری افراد در نظر گرفته می‌شود 1/5 برابر دستمزد در ساعات کاری معمولی است. روز‌های کاری در کانادا از روز دوشنبه تا جمعه است و روز‌های شنبه و یکشنبه تعطیل هستند.

درمورد میزان حقوق و دستمزد در کانادا باید بدانید در استان‌های مختلف متغیر بوده و هر استان دستمزد متفاوتی را طبق قوانین خود برای نیرو‌های کار در نظر می‌گیرد. برای مثال دستمزد هر ساعت کار در ایالت یوکان حدوداً ۷۰/۱۵ دلار و در استان کبک ۵/۱۴ دلار است.

همچنین این رقم در استان ساسکاچوان کانادا به ۱۳ دلار و در نوناووت به ۱۶ دلار کاهش پیدا می‌کند.

شماره تماس موسسه مهاجرتی افدل

چند شغل پردرآمد در کانادا برای ایرانیان

برخی از مشاغل در کانادا درآمد خوبی دارند و ایرانیانی که به دنبال ویزای کاری کانادا هستند، با داشتن تخصص در این زمینه‌ها می‌توانند ویزای کاری دریافت نموده و در کانادا اقامت کنند. تعداد مشاغل زیاد است؛ اما ما برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

راه‌اندازی کسب‌وکار

به دلیل اقتصاد پایدار و حمایت‌های گسترده دولت از کسب‌وکارها در کانادا، زمینه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار در این کشور فراهم است. این کشور تسهیلات مالی خوبی در اختیار کسب‌وکارهای نوپا و بین‌المللی قرار می‌دهد.

برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و دریافت ویزای کاری کانادا ابتدا نوع کسب‌وکار خود را انتخاب کرده و کارهای ثبت‌نام و اخذ مجوزهای مورد نیاز را انجام دهید. سپس طرح کسب‌وکار دقیق و جامع خود را تدوین کرده و به جذب سرمایه‌گذار و دریافت وام‌های بانکی اقدام کنید.

در مرحله بعد مکان مناسبی را بر اساس نیازهای بازار انتخاب کرده و نیروهای کاری ماهر را استخدام نمایید. سپس باید به فکر راه‌اندازی فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغات باشید. برای داشتن یک کسب‌وکار موفق در کانادا، شما باید درک عمیقی از بازار، قوانین تجاری و فرهنگ کاری این کشور داشته باشید.

برنامه نویسی

برنامه‌نویسی یکی از مشاغل مناسب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا است. با پیشرفت تکنولوژی، ظهور هوش مصنوعی و فناوری‌های دیجیتال، نیاز به برنامه‌نویسی افزایش یافته و کانادا هم در این حوزه به دنبال جذب نیروهای ماهر و متخصص است.

دارندگان مدرک برنامه‌نویسی نیازمند سابقه کاری و مدرک زبان انگلیسی نیز هستند. اگر این دو مورد را داشته باشند، تنها با داشتن یک پیشنهاد شغلی خوب از طرف یک کارفرمای کانادایی می‌توانند به‌راحتی برای اخذ  ویزای کاری کانادا اقدام نمایند.

درآمد برنامه‌نویسان در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است؛ اما درکل میزان درآمد آن‌ها از 21  تا 57 دلار در ساعت متغیر است.

توجه داشته باشید که برخی از شرکت‌ها تنها با داشتن تخصص شما را استخدام کرده؛ اما برخی دیگر در صورت داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با درخواست شما موافقت می‌کنند.

متخصص سئو

کارشناسان سئو می‌توانند از فرصت‌های بسیار عالی در کانادا استفاده کنند. اگر شما هم دارای تجربه و مهارت کافی در زمینه دیجیتال مارکتینگ، سئو، و مشاغل مرتبط با آن هستید، باید بدانید که کانادا به شما و مهارت‌هایتان نیاز دارد.

شما می‌توانید از تخصص سئو خود استفاده کرده و با روش‌هایی مانند سیستم اکسپرس انتری، برنامه مهاجرتی نیروی کار فدرال، برنامه تجربه کانادایی، برنامه استانی، آتلانتیک و مشاغل پرتقاضا به اخذ ویزای کاری کانادا اقدام نمایید.

سیستم اکسپرس انتری یکی از محبوب‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم کشور کانادا است. این برنامه به افراد ماهری که اطلاعات خود را در این سیستم وارد کرده‌اند، بر اساس معیارهای مختلف و باتوجه‌به تحصیلات، تجربه و مهارت‌های زبانی امتیاز داده و این‌گونه اجازه کار و اقامت در این کشور را به آن‌ها می‌دهد.

این تنها یکی از روش‌های درخواست ویزای کاری برای متخصصین سئو در کانادا است تا متوجه مسیر پیشروی خود باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، بهتر است با متخصصین مهاجرت مشورت کرده و از آن‌ها مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

دریافت ویزای کاری کانادا در کمترین زمان با افدل گروپ

حال که تصمیم گرفته‌اید از طریق ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، باید بدانید اخذ انواع ویزای کانادا از پیچیدگی‌ها و سختی‌های خاص خود برخوردار هستند و شما تنها زمانی می‌توانید به دریافت اجازه کار در کانادا و ویزای موقت کاری امیدوار باشید که در این زمینه از متخصصان باتجربه و حرفه‌ای کمک بگیرید.

از این رو تیم تخصصی افدل گروپ با برخورداری از مشاوران کاربلد و سابقه‌ای درخشان آماده است تا در کلیه حوزه‌های اخذ ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای خانواده و غیره به شما خدمات‌رسانی کند. علاوه بر این اگر قصد زندگی در کانادا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را دارید، افدل گروپ در کنار شما خواهد بود.

مشاوران ما از صفر تا صد دریافت اقامت دائم کشور کانادا در کنار شما عزیزان خواهند بود تا در کمترین زمان بار سفر بسته و به دنبال آیند‌ه‌ای روشن و موفق به کانادا مهاجرت کنید. همچنین می‌توانید جهت دسترسی به جدیدترین اخبار مهاجرت به کانادا صفحه اینستاگرام افدل گروپ را دنبال کنید.

سخن پایانی

به دلیل رشد اقتصادی بالا و موفق در کانادا، کارفرمایان کانادایی همواره به دنبال جذب افراد مجرب در حوزه‌های مختلف از سراسر جهان هستند و این یک فرصت بزرگ برای ایرانیان جویای کار به شمار می‌آید؛ از این رو اگر شما هم به فکر کار در کانادا هستید، باید هر چه سریع‌تر برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنید.

این ویزا از شرایط و مدارک مشخصی برخوردار است که شما باید پیش از اقدام در این زمینه به آن‌ها توجه داشته و به کمک مشاوران مهاجرتی نسبت به تکمیل مدارک و ارسال آن‌ها اقدام کنید. اگر اطلاعی درمورد چگونگی اخذ ویزای کاری کانادا ندارید، لازم نیست نگران باشید ما در این مطلب به هرآنچه لازم است بدانید پرداختیم.

 

سؤالات متداول

۱. آیا با ویزای کاری کانادا می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

بله شما بعد از حداقل یک سال کار در کانادا می‌توانید برای دریافت اقامت دائم در این کشور درخواست دهید.

۲. دریافت ویزای کاری کانادا چقدر طول می‌کشد؟

در سایت اداره مهاجرت کانادا مدت زمان دریافت ویزای کاری کانادا ۳۸ هفته ذکر شده است؛ اما ممکن است طولانی‌تر شود.

۳. آیا امکان پناهندگی با ویزای کاری کانادا وجود دارد؟

بله شما می‌توانید بعد از ورود قانونی به کانادا با ویزای کاری، به‌صورت حضوری برای دریافت پناهندگی در کانادا اقدام کنید.

 

سایر مقالات:

جدیدترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا 2024+ مشاوره رایگان
جدیدترین قوانین و شرایط خرید ملک در کانادا+قیمت آپارتمان2024
ثبت شرکت در کانادا 100% تضمینی توسط افدل گروپ+ مشاوره رایگان

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *